לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2005, 06:08
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
לדעתי - D70
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מ, מירושלים שמתחילה ב "מצלמת SLR דיגיטלית מקצועית Canon או Nikon"

קניתי את ה D70 לפני כמה חודשים, כשעל הפרק, שאלת אלף הדולר. D300 של קאנון או D70 של ניקון.

אני מבסוט מעל הראש מה D70. גם צילמתי קצת עם הקאנון של חבר שלי, ואין מה להשוות. זו באמת מצלמה ברמה גבוהה יותר (מעבר לאיכות התמונה). בין אם מדובר בהנדסת אנוש, ובין אם מדובר בטכנולוגיה.
אני לא יודע לומר כלום על ה D20 שציינת, אבל אני משתמש ב D70 למגוון רחב של צילומים (בעיקר חשיפות ארוכות, מקרו וצילומי ספורט) והיא פנטסטית. סוס עבודה שלא מתעייף.
זו קניה בטוחה, במיוחד היום, שהמחיר שלה נופל ברמות טיפה מבאסות (אותי, כי שילמתי עליה כסף טוב כשהיתה חדשה, והיום אפשר למצוא אותה ב 6500 ש"ח, כולל כמעט הכל).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-01-2005, 03:49
צלמית המשתמש של Narxx

לדעתי...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "באופן כללי 20D מתקדמת יותר..."

היי ניר, מצטער ככה להתפרץ לשיחה, אבל לדעתי יש כמה דברים מהותיים, שיש להתייחס אליהם.
בכל נושא ההשוואות, בין חדות, צבעים בכל סוגי הצילום - זה דיי בולשיט.
כלומר, רואים בבירור הבדלים בצבעים, בתיקוני החדות האוטומטיים ואפילו בדחיסה ל JPEG.
אבל אני לא הייתי קונה את המצלמה הדיגיטלית שלי לפי ההשוואות האלה. בכל מה שקשור להבדלים ברעש (ואלו הבדלים קטנים) או צבעים וכו' - ניתן בקלות לתקן בפוטושופ, או בתוכנות יעודיות. כל כך קל לתקן ולשנות תמונות באמצעים הנ"ל, כך שההבדלים פשוט לא משמעותיים בשביל להצדיק האם לקנות או לא.

יש דברים חשובים (לדעתי) יותר, כמו גודל החיישן במצלמה.
אפילו שהקאנון בעלת 8 מגה-פיקסל (מה שנותן רזולוציה טובה יותר בצילום), שטח החיישן שלה קטן יותר. והדבר שאולי הכי מפריע לי בניקון די70 שלי (ואני צלם אולד-סקול עם ריפלקס אנאלוגית לחלוטין) זהו שטח החיישן, שקטן פי 1.5 מגודל הפילם הרגיל. זה מתבטא בכך, ששטח הצילום האפקטיבי שלך, קטן משמעותית, משטח הצילום במצלמות ריפלקס רגילות... ובקאנון, כמה שהיא חדישה יותר, ובעלת רזולוציה גבוהה, אותי זה "מחרפן" שגודל החיישן קטן.
היא יקרה יותר, ואני לא יודע האם ההבדלים ברזולוציה, שווים את הבדלי הכסף.
מבחינת תוצאה, שתיהן מעולות. ותוכל לקבל תוצאות זהות, לאחר עיבודים בפוטושופ (ואין מה לעשות, פוטושופ זה חלק מצילום דיגיטלי - ומי שיגיד לך שלא, אז הוא עוד לא הפנים את זה). אני אישית מצליח להדפיס תמונות ב 20 על 30 ס"מ שצילמתי ב JPEG בניקון שלי, לאחר "קרופ" שמן מהמתמונה המקורית. לעומת הקאנון 300די אין בכלל מה להשוות.
לא צילמתי עם ה 20די, אבל רק לפי המחיר, אני לא ממליץ לקחת אותה.
אם כבר הולכים על משהו יקר, יש מצלמות היום, עם חיישן בגודל פילם רגיל (יחס 1:1), וזה כבר חלום. אולי המצלמה הבאה שלי, כשהמחירים ירדו, ויהיה לי למי למכור את הדי70.

ישן 16-01-2005, 08:36
צלמית המשתמש של nir-vana
  nir-vana nir-vana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.03
שלח הודעה דרך ICQ אל nir-vana שלח הודעה דרך MSN אל nir-vana Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "לדעתי..."

אמרתי שD70 לא מצלמה טובה?
המסר העיקרי שלי היה שמי שהולך לקנות מצלמה ברמה כזו (לא משנה איזו מהשתיים) צריך לקרוא את החומר ולעשות שעורים...
כתבת שגודל החישן מפריע לך וגם אני הייתי מעדיף מצלמה עם פריים מלא, אבל ההבדל בין קרופ 1.5 לעומת 1.6 הוא זניח. תכפיל ב18 (הזוית הרחבה בעדשת הקיט) ותראה. אגב זה דווקא טיעון לרעת ניקון, כי מי שבונה על פריים מלא יודע שניקון לא הולכת בכיוון הזה ולקנון יש כבר דור שני של 1Ds.
בנוגע לפוטושופ - היא לא יוצרת יש מאין. אי אפשר לקחת תמונה של וובקאם ולעשות ממנה 8 מ"פ . למרות שיש באתרי המכירות כל מיני הצהרות על מצלמות עם אינטרפולציה (שלרוב הן קרובות יותר לווקאם באיכות)... זה בולשיט. עם הטכניקות הטובות ביותר של אינטרפולציה שניסיתי בפוטושופ אפשר לשפר במידה כל כך מועטה שזה לא שווה את המאמץ. צבעים וחשיפה אפשר לתקן בקלות במיוחד אם יש קובץ RAW. והכי חשוב, פוטושופ כלל לא רלוונטית להשוואה בין המצלמות כי היא לא מסדרת את ההבדלים בין המצלמות.
בנוגע ל300D אתה טועה באבחנה, היא נחותה במפרט הטכני אבל לא באיכות התמונה, לטעמי היא עדיפה, בזכות התמונה הנקיה של איזו 100 שזה חסר בניקון. אבל שוב... הכל עניין של טעם.
מוטב לכתוב השוואות עובדתיות, מה טוב יותר בכל מצלמה. ואם אתה ממליץ לא לקנות בגלל המחיר אז תשווה ל10D...

ישן 16-01-2005, 14:38
צלמית המשתמש של Narxx

אהלן ניר
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "אמרתי שD70 לא מצלמה טובה? ..."

תראה, בנוגע ל"קרופ", אני משווה בין שתי המצלמות שמ, מירושלים בודק. אני לא משווה דגמים שונים של ניקון וקאנון, ומגבש דיעה "איזו חברה עדיפה?". לניקון יש חיישן גדול יותר (אפילו אם במועט) ולדעתי, זה ייתרון גדול, במיוחד שמדובר במצלמה ישנה יותר (למה לעזאזל הטכנולוגיה הולכת אחורה, ולא קדימה, עם הזמן?).
בנוגע לפוטושופ, אני לא הקצנתי כמוך. ונכון, לא מייצרים צילומים "יש מאין" בפוטושופ, אבל מה שניסיתי לומר הוא, שגם אם אתה רואה הבדלים קטנים בהשוואות (גם באתר שאתה הבאת, וגם ב"די-ספוט" רואים את זה), זה עדיין לא פאקטור להשוואה, כי בדיוק את ההבדלים הקטנים האלה, אתה מתקן בשלוש לחיצות עכבר. כך, שלדעתי, אין לנסות לקנות מצלמה שתתיימר לצלם לך בשוט אחד, תמונה מושלמת. אני לא חושב שדבר כזה קיים, (בדיגיטליות בכל אופן).
בנוגע לקובץ RAW שציינת - אני ממש סולד מלעבוד איתו. הקובץ בעל 16 ביט לעומת 8 ביט של JPEG ואני עדיין לא מבין, למה בנאדם צריך לשמור את התמונות שלו על 16 ביט (ההבדל בין עשרות אלפי גוונים, למליוני גוונים). כאילו, האם העין שלך מסוגלת להבחין בכל כך הרבה צבעים? לדעתי זה מטופש, ולשמור קובץ על מעל ל 10 מגה, בצילום - פשוט לא אפקטיבי. עוד לא מצאתי תמונה שצילמתי ב JPEG שלא הצלחתי לערוך כמו שצריך (אם זה פיצויי חשיפה, שיפור גוונים, צבעים, חידוד... הכל).
בנוגע ל 300D של קאנון, אני לא מאמין שאתה יכול להגיד שאתה מעדיף אותה על ה D70. צילמתי עם שתיהן, ורק הממשק שלה עיצבן אותי. בניקון, יש לך גלגל לחשיפה, וגלגל לצמצם, בעוד שבקאנון, זה אותו הגלגל, שבשביל לשנות צמצם, אתה צריך ללחוץ על כפתור תוך כדי הגלגול. מה-זה לא נוח. למה לעזאזל הם בנו את זה ככה (ועוד המפתיע הוא, שניקון גנבו מקאנון דווקא, המון רעיונות, ב D70)?
המגע שלה מצועצע (הכל מרגיש כמו פלסטיק) ובסה"כ, חווית הצילום, הרגישה לי יותר כמו לצלם עם HP PHOTOSMART 720 מאשר צילום עם ריפלקסית מקצועית.
למעשה, גם אני התבאסתי כשגיליתי (לאחר הקניה), של D70 שלי, יש מינימום ISO 200. אבל עזוב מספרים, התמונות כל כך נקיות, וללא רעשים - אפילו ב 1600 התמונה נראית דיי חלקה, שזה לא ממש משנה. וגם אם אתה פריק של נקיון, ושונא רעש, אתה יכול לתקן רעשים בקלות רבה, כך שגם פאקטור זה, לדעתי, לא צריך להכנס בשיקול, האם לקנות את המצלמה הזאת.
מה שכן, איכות התמונה שלה טובה מאוד (של ה 300D). לא אומר שלא.
אבל אני אישית, גם הייתי מבסוט מאיכויות התמונה של מצלמת הפוקט HP PHOTOSMART 720 שלי. אמנם 3 מגה-פיקסל, אבל נתנה לי יופי של תוצאה. קצת עבודה בפוטושופ, ולא היית יכול לדעת באיזו מצלמה צילמתי. הסיבה שקניתי DSLR זה בשביל חווית הצילום. השליטה הידנית בצמצם וחשיפה. בניקון - קל לי מאוד לשלוט בהם. הכל נגיש ונוח. בקאנון - לא.
שוב - רק דעתי.

ישן 17-01-2005, 05:46
צלמית המשתמש של Narxx

אוי לי, חלילה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "מאחר ואני לא שייך לשום מועדון..."

באמת, שאולי זה רק "נשמע" ככה בפורום, אבל אני ממש לא נסער או משהו.
וזה בסדר , זה קורה לי כל הזמן. הרבה אנשים מפרשים את ההודעות שלי כתוקפניות, בגלל שאנשים רגילים שמתקיפים אותם. לא תקפתי, ולא אתקוף אותך לעולם, במיוחד שלא מעל הפורום (הקדמה שהייתי חייב לפרט, לפני המשך הדיון המרתק הזה).

א. אמרת שאתה מעדיף את הקאנון "בנוגע ל300D אתה טועה באבחנה, היא נחותה במפרט הטכני אבל לא באיכות התמונה, לטעמי היא עדיפה, בזכות התמונה הנקיה של איזו 100 שזה חסר בניקון"
וזה סבבה, אני לא בא להתווכח איתך על טעם, או על דיעה.
ב. פוטושופ, לטעמי, אולי הדבר הכי רלוונטי, שצריך לקחת בחשבון, כשקונים דיגיטלית. במיוחד DSLR מקצועיות. פוטושופ אמנם לא קובעת דבר, ולו חצי דבר בכל מה שקשור למצלמה עצמה. לא לאיכות התמונה, לא למהירות הצילום והחדות של העדשה. ובטח שלא קשורה לגודל החיישן. אבל, היא תתן פתרון איכותי, לתוצאה של המצלמה שלך. לתוצאה שתקבל, מהתמונה המקורית. ולדעתי, כאשר משווים "איכות" תמונה, בין כל שתי מצלמות (שדיי דומות במפרט שלהן - אני לא מתכוון להשוות HP Photosmart 720 לניקון D70 כמובן), זה (שוב - לטעמי) בולשיט.
ההשוואה צריכה להיות לדעתי ביכולות הטכניות שלהן, כמו מהירות סגר תריס מקסימלית ומינימלית, העדשות שבאות איתה - אופטיקה, צמצם, זום... הנדסת אנוש של המצלמה... אתה יודע, דברים טכניים.
כמו שאתה משווה בין מצלמות SLR רגילות. בדיגיטליות אתה לא יכול להחליף חיישנים כל הזמן. זה קבוע. אבל ברגילות, אתה יכול לשים סרט שקופיות (וולויה 50 אסא) או נגטיב 200, ולהרגיש את ההבדל. בדיגיטליות זה לא קיים - אבל להן יש את פוטושופ. לכן, אני לא אוהב, שמשווים ביצועים של מצלמות, בתמונות שצולמו בתנאים מסויימים, ולומר אח"כ "מצלמה X מצלמת טוב יותר ב JPEG במהירות תריס גבוהה, באיזו נמוך, ואילו מצלמה Y טובה בצילומים בסגר בינוני, באיזו גבוה, בפורמט RAW". זה בולשיט כי אפשר לתקן בפוטושופ.
מה שאי אפשר לתקן בקאנון 300D (סתם דוגמא נקודתית) זה את אפשרות השליטה בחשיפה/צמצם (שכל כך הפריע לי).

שבוע נהדר, ויום טוב.
בהערכה,
Narxx
http://www.stage.co.il/Authors/DiviNarxx - הדף שלי ב"במה", אם אתה מתעניין בצילומים האחרונים (והלא-כל-כך-אחרונים שלי).

ישן 17-01-2005, 11:22
צלמית המשתמש של nir-vana

אתה בסדר אתה :)
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אוי לי, חלילה"

אל דאגה לא הרגשתי מותקף... פשוט נגררתי לויכוח שאני לא כל כך אוהב. אני לא נוהג לנסות "למכור", וכמו שכתבתי אני לא שייך ל"מחנה". למרות שאני עם 10D אני חושב שזה דבילי לנסות לשכנע אחרים שיקנו כמוני. את הבחירה שלי עשיתי עוד כשיצאה D60 , ראיתי את התמונות וידעתי שזה מה שאני רוצה, 10D יצאה אחריה ובמחיר נוח יותר וקניתי על המשלוח הראשון, כך שאני איתה כמעט שנתיים ודיי מרוצה. יש לה דברים שהייתי שמח לשפר. חלקם שופרו ב20D כמו זמן הדלקה, פחות רעש באיזו גבוה, מע' אוטופוקס משופרת. בשביל חלקם אני אצטרך לגייס קצת יותר כסף כמו חיישן בגודל מלא, 45 נק פוקוס ו16 מגה פיקסל, שיש ב1Dsii. חלקם אפילו משופרים בD70 כמו הפעלה אלחוטית מובנה ומהירות סנכרון גבוה לפלאש.
D70 יצאה כתגובה מוצלחת ל300D של קנון והיא בהחלט מכה אותה בהרבה מובנים. מבחינת מפרט היא דווקא מדגדגת את ה10D , כל אחד צריך לעשות את השיקול שלו בהעדפות ובתקציב... אבל לא צריך לנסות למכור משהו בלי בסיס עובדתי רק על סמך הכרות חד צדדית.

ישן 17-01-2005, 11:43
צלמית המשתמש של Narxx

מסכים איתך במאה אחוז
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "אתה בסדר אתה :)"

אני שמח שחברים שלי המליצו לי ללכת על הניקון, אפילו שהיא יקרה יותר, בגלל שצילמתי גם עם הקאנון המתחרה שלה (לאחר הקניה). לא הייתי אומר סתם "ניקון" כי אני קניתי או משהו. פשוט מרגישים בהבדל (אני מדבר בשם עצמי בלבד כמובן).
גם לי אין מניות בחברה, אני לא מוכר מצלמות, ואין לי שום קשר מלבד השימוש בהן, לחברות הנ"ל. נסיון ה"מכירה" שלי הוא בלבד למען אנשים ילכו על מה שאני מצאתי טוב יותר.

ציינתי בהודעה הראשונה שאני לא מכיר את ה D20. לא צילמתי איתה, ולא החזקתי אותה בידיים. לכן אוכל להתייחס רק על הדברים שאהבתי, או לא אהבתי ב D70 (ההשוואה מול 300D בכלל לא קשורה).

אבל, אנחנו פיתחנו דיון שונה לחלוטין, בנוגע לפוטושופ.
והשאלה "האם התמונה הסופית, המתקבלת במצלמה זו, או אחרת, צריכה להיות חלק מהחישוב הכללי של בעד ונגד המצלמה?" נשארה פתוחה.
בא לך לדבר על זה קצת, או שכבר מיצית את הנושא עם עשרות המשתמשים שהיו פה לפני?

בהערכה,
דיוי נרקס.

ישן 17-01-2005, 12:53
צלמית המשתמש של nir-vana

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מסכים איתך במאה אחוז"

פוטושופ כבודה במקומה מונח, יש לה תפקיד מרכזי בשגרת העבודה על תמונות דיגיטליות. כתבתי שהיא לא רלוונטית לדיון כי שתי המצלמות נותנות פלט איכותי שניתן לעבד באותה מידה, כך שזה לא מכריע או מוסיף נקודות לשתי היריבות. מעבר לזה, למען הנוחות אנחנו רוצים שכבר המקור יהיה איכותי, לא לעבד כל תמונה ותמונה.
את הפעולות הבסיסיות אני עושה דווקא עם Capture One - תוכנה לעיבוד RAW. הסיבה לכך היא שהRAW מכיל יותר מידע מהJPEG, יש טווח דינמי של 12ביט לכל ערוץ צבע לעומת 8 בJPEG. היתרון בא לידי ביטוי בשלוש פעולות עיקריות:
כאשר רוצים לתקן חשיפה של תמונה שיש בה נניח איזורים שרופים שנראים לבנים לגמרי. בJPEG מה שלבן או שחור כבר לא ניתן לתיקון, בRAW יש עוד טווח גוונים נסתר שניתן לקבל בעיבוד.
WB שזה נהדר שאפשר לשלוט בו לאחר מעשה, להתאים לתאורה או אפילו ליצור גוון אחר כרצוני וזה יוצא איכותי הרבה יותר מפוטושופ כי יש עוד טווח של גוונים מעבר לזה שמוצג.
שינוי קונטרסטיות, בתמונה קונטרסטית מדי כמו פנים לאור שמש קייצית יש לנו גוונים מאוד בהירים וחלקם שרופים (לבנים לגמרי - אבוד בJPEG) חלקם אולי שחורים (כנ"ל) ואנחנו רוצים לצופף את ההיסטוגרמה - להכהות קצת את הבהירים ולהבהיר את הכהים. בjpeg יש לנו פונקציה שהתמונה שלה קטנה מהטווח ולכן בפוטושופ נקבל תמונה אפרפרה ועכורה. בRAW יש למקור גוונים מעבר לטווח שיתנו כיסוי טוב יותר לטווח של הפלט.

נערך לאחרונה ע"י nir-vana בתאריך 17-01-2005 בשעה 13:01.
ישן 19-01-2005, 05:25
צלמית המשתמש של Narxx

איזה כיף!
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "תתחדש, גם לי יש אותה והיא..."

מישהו שמלמד אותי להשתמש בצעצועים שלי
אוקיי, אז למדתי להשתמש בצמצמים נורמליים בצילום מאקרו.
עכשיו, אם אני רוצה חשיפות טובות, אתה ממליץ לי להשתמש בפלאש בכל מקרה, או שעדיף לי להסחב לכל מקום עם חצובה?
להתקדם קדימה ואחורה בעצמי, ולהשאיר את המיקוד קבוע (ידני), לא תמיד נותן תוצאה מדוייקת... אתה יודע, אני זז וכאלה. אז חשבתי שאולי באמת יש לקבוע את המצלמה למצב צילום ידני (לא אוטופוקוס) ולשים את המצלמה על חצובה, ופשוט לשחק עם הפיקוס, עד שאני מקבל תוצאה רצויה... ככה אני יכול אולי גם לפתוח קצת את הצמצם, בלי לפחד לאבד עומק שדה (נו, טוב... זה כבר תלוי באובייקט).
מה אתה אומר?

אגב, זו סיגמה 50מ"מ עם צמצם 2.8 - זאת העדשה שגם לך יש?

ישן 17-01-2005, 11:32
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
סליחה, אבל למה זה משנה ??
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מ, מירושלים שמתחילה ב "מצלמת SLR דיגיטלית מקצועית Canon או Nikon"

אם יש למישהו ציוד קודם - זה משנה כי צריך להשתמש בציוד הקודם.
למצלמה חדשה - מה זה משנה ?
שכל אחד יקנה את המצלמה שהכי נוחה לו. אם מישהו מתלבט בין D70 ל-300D (איפה 20D בעסק ??) ולא בין 1Ds ל-D2X אז כנראה שהצלם יכתיב את האיכות ולא המצלמה.
בשורה התחתונה - זה לא משנה. הצלם מכתיב את איכות התמונה. אחריו - העדשה. בסוף גם המצלמה.
תקנה את מה שהכי נוח, מה שהתקציב מאפשר (כולל ציוד נלווה) ומה שאתה מכיר.

העולם מתחלק לשלושה חלקים. אוהבי קנון, אוהבי ניקון והשאר. אי אפשר לעבור קבוצה. פשוט אי אפשר.

ישן 17-01-2005, 15:50
צלמית המשתמש של Narxx

לא מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "סליחה, אבל למה זה משנה ??"

אני צלם "אולד סקול".
למדתי לצלם על ריקו KR5, ועברתי לפנטקס K1000, בשביל שהעדשות יתאימו לי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nachohat.org/images/static/ricoh_kr5.jpg]

היום אני מצלם עם ניקון, ויכלתי לבחור באותה מידה גם קנון.
הייתי שמח לקנות פנטקס DSLR אבל העדשות שיש לי לריקו ולפנטקס ישנות טילים! שום דבר שם לא אוטומטי - ידני לחלוטין. אפילו את הסרט צריך לגלגל לבד ביד. חוץ מהמד-אור, שום דבר שם לא עובד עם חשמל.
אז כבר קניתי הכל מחדש. אני מתאר לעצמי, שאם בעוד כמה שנים, אמצא קנון שתתאים לי יותר מהניקון, אקנה אותה. אני לא נאמן לחברה שאני עובד איתה עכשיו. הם צריכים להיות נאמנים לי, ולשמור עלי כלקוח
לדעתי.

ישן 17-02-2005, 16:39
צלמית המשתמש של Narxx

אהלן טזמן - וברוך הבא לפרש.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי tazman שמתחילה ב "עדשות סיגמה ל CANON"

תראה, אני מבין את השיקול שלך, למעבר לקנון 300די בגלל שאתה כבר מצלם בקנון. העניין הוא, שהדי70 של ניקון, היא ללא השווה בכלל ל300די של קנון, ויהיה לך מאוד חבל לקנות את ה 300די.

לא ניתן "להמיר" עדשות של קנון לניקון וההיפך. אם אתה לא רוצה לאבד את העדשות שלך, הייתי ממליץ לך לקנות את ה די20 של קנון, שהיא מצלמה פשוט פנטסטית. מה שכן, היא יקרה יותר מה די70 של ניקון. אני חושב שזה יחסוך לך כסף, בסה"כ, לקנות את ה די20 של קנון.

מאוד לא ממליץ בכל מקרה, ללכת על ה 300די - זה צעצוע בתצוגה של מצלמת ריפלקס. אם צילמת בעבר עם ריפלקס, בצורה רצינית, ואתה מחפש להשתפר - המצלמה מאוד תפריע לך.

איך שאני רואה את זה, יש לך 2 אפשרויות. למכור את כל ציוד הקנון שלך, ולקנות בו ציוד ניקון חדש. או להשקיע יותר כסף בשביל להשאר עם קנון, ולקבל תמורה "בת-זונה" עם ה די20.

דילמה מהנה שתהיה לך

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:10

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר