לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-01-2005, 14:22
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
כן
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ddd_9 שמתחילה ב "ישראל מוכרת נשק לשוק האזרחי האמריקאי?"

בעבר הנשק הישראלי היה שם דבר בארצות הברית כאשר גולת הכותרת היתה ה"עוזי" לדגמו שהתפרסם הרבה בזכות זה שבמהלך ניסיון חיסול כושל בנשיא דאז רונלד ריגל שלפו כל מאבטחו
"עוזים" שהיו נתונים בנרתיק מיוחד מתחת לזקטים אחרי זה ........
כל מי שרק יכל להרשות לעצמו השיג לו אחד כזה והכלי הפכך לחובה בכל סרט פעולה שמכבד את עצמו
פריט חם נוסף בשוק האמריקאי היה אקדח "נשר המדבר " שנהנה ממוניטין לא פחות מזה של ה"עוזי".
אולם מאז שנת 1994 היה קיפאון עמוק עקב החוק הפדרלי שהגביל מכירת נשק מסוגים שונים לאזרחים
אולם תע"ש ניסתה להמשיך בתנופה ולהתבסס על השם הטוב שיצאה לתעשיה הישראלית ולדחוף לשוק
כלים שונים כמו ה "הדר" שהוא למעשה גרבת "פוליטיקלי קורקט" לגליל (שגם נמכר הארצות הברית בעבר) ורובה ה"טימבר וולף" שהוא רובה בסטיל של המערב הפרוע בקוטר 0.357 .
וכמו כן שווקו גם ה"יריחו" (תחת השם "ביבי איגל" ,קריצה למוניטין של נשק המדבר) והברק אך עד כמה שידוע לי בלי בצלחה מרובה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-01-2005, 06:07
  Niro1985 Niro1985 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.04
ידעתי!ידעתי!ידעתי!וי ד ע ת י!!!!
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Roces שמתחילה ב "ידעתי את זה!"

אין לכם מושג איזה ויכוח היה לי עם חברים כשראינו אצלי בסלון את הDVD,אמרתי לכולם כל פעם ש100% זה ה"תבור" שלנו,כולם חשבו שזה נשק שהמציאו בשביל הסרט!

איזה כייף לדעת שאני צודק,עכשיו יש לי שאלה קטנה בשבילכם מומחי הפורום{אם קיימת סקירה בנושא אני אשמח שתפנו אותי אליה פשוט לא מצאתי אותה}

אתם יכולים להגיד לי בבקשה איזה נשק טוב יותר ה"תבור" שלנו או ה"P90" הבלגי,אני אומר שה"תבור" שלנו טוב יותר בכל התחומים אבל אין לי הוכחות להתבסס עליהם,מישהו בבקשה יכול ליצור השוואה מקיפה בין 2כלי הנשק?{טווח,כדורים,מחסנית,קושי השרדות וכ'ו...}

תודה רבה,ניר.

ישן 20-01-2005, 18:07
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
HUH? מה?!
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "קודם כל 5.7 ולא 6.8"

אני לא יודע מאיפה אתה שולף את הנתונים שלך - אבל כדאי שתחליף מקור... הקוטר באינצ'ים של הקליע 6.8 SPC הוא 0.270, ואין שום קשר בין לבין הכדור של חברת Lapua הפינית - הוא מיוצר ע"י חברת רמינגטון בארה"ב.
הקליע אופיין ופותח ע"י צבא ארה"ב, לאור תלונות על יכולות רובי הקלעים מבוססי-M16 באפגניסטן. מסיבה זו הוקם צוות משותף לנבחרת הקליעה של צבא היבשה ולאנשי קבוצה 5 של הכוחות המיוחדים (5th SFG, היחידה הראשונה שנכנסה לאפגניסטן) - הצוות נקרא Special Purpose Cartridge (קליע לשימוש מיוחד) ובקיצור SPC. הקליע שעליו מבוסס ה6.8 הוא כדור רמינגטון 0.30, שנמצא בין כדור 7.62 נאט"ו הרגיל לכדור 0.30 קרבין המשטרתי המוכר.
אם יש עניין בנושא, אשמח להרחיב.

ובקשר ל-P90, גם תמ"ק הוא הגדרה בעייתית - בגלל התחמושת, אך לא בדיוק כמו שהסברת: P90 מוגדר כ-PDW או "נשק הגנה אישי", קונספט אירופאי שזלג גם לרוסיה וארה"ב. הרעיון הוא לתת לחיילים שאינם לוחמים כמו טבחים ונהגים וכן לטייסים/טנקיסטים/לוחמי יח"מ נשק קל וקטן מהרוס"ר הרגיל - אך חזק ורציני יותר מהתמ"ק הרגיל, במיוחד בהקשר של יכולת חדירת מיגון אישי (שכפ"צים). כיום ישנה מלחמת-שיווק רצינית באירופה על הנשק שיזכה במכרז של נאט"ו ויהפוך לסטנדרט בצבאות האירגון - המתמודדים הם 5.7 FN הבלגי (P90, Five seveN) ו-4.6 HK הגרמני של הקלר וקוך (MP7). הרוסים יצאו עם נשק דומה - SR-2 Veresk - שעליו כבר דיברנו בעבר בפורום הישן, והאמריקאים משווקים בהצלחה את דגם 635 של הM16 בקליבר 9 מ"מ.
אגב, בעבר נעשה להתאים תחמושת 5.56 לירי מאקדחי גלוק ע"י תרמיל מקוצר וקנה מיוחד - הנסיון לא תפס והרעיון נעלם.

ישן 22-01-2005, 16:03
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
אופס סליחה,טעות שלי
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "HUH? מה?!"

(מה לעשות שלדיסלקט כמוני לפעמים קורה 6.8 ו8.6 זה בדיוק אותו דבר )
מכל מקום התיקון במקומו (אם כי לא הבנתי למה האגרסיביות הרבה בתגובה ,הרי לך מעולם לא קרא שטעיתה בהסך הדעת נכון??? ).
לענין הP90 טרח נא להכנס לאתר היצרן (שקישור עלו יש בהודאה במקורית שלי ) לדף של הP90
ותראה שהיצרן מגדיר את הנשק כ" P90® SUBMACHINE GUN, 5.7 x 28 mm "
אם אתה יודע משהוא שהיצרן לא .......אני בהחלט ישמח לקבל מידע בנושא
מכל מקום אין שום מקום באתר שמזכיר כלי P90 והוא בקוטר אחר למעט 5.7X28
אגב התפיסה של PDW היא נורה "חדשה" "ומהפכנית" בעולם הנשק ותחיתה
(כדי להיות אופטימים ולא ללכת עוד אחורה בזמן נאמר לדגם הימי של הלוגר למשל )במכרז של צבא
ארצות הברית שפורסם באוקטובר 1940 לפיתוח רובה למשקים קצינים ודרגים מסעים ,לתוצאה של המכרז הנ"ל אנחנו מכנים כיום קראבין M1 .
והכלים הללו שימשו כמעט בכל משימה למעשה במהלך המלחמה יוצרו כ6.5 מליון כלים עבור צבא שמנה
בשיא כוחו 12 מיליון איש .
ב1979 קיבל הרעיון תחיה דווקא במזרח בדמותו של AK74U שיועד בדיוק לאותה מטרה
http://kalashnikov.guns.ru/models/ka114.html
אך זה ברוב חוכמה ירה את אותה תחמושת של הרובה התקני ממנו פותח AK74 .
כמובן שרוב הכלים הללו לא ממש ממלאים טת היעוד במקורי שלהם והם לרוב מצידים דווקא יחידות עלית
הרבה יותר מאשר את המערכים אותם הוא נועד לשמש במקור.
אפשר להמשיך לדון רבות על התפיסה /מה עומד מאחוריה /הכונותה ועתידה רבות אך זה יקח את האשכול למקומות אחרים לגמרי.........
אתה כותב גם על הצלחת האמריקאים בשיווק דגם 635 לי אל ידוע על כך ואשמח למידע למי וכמה
אני די מהמר שהכלי הזה לא ממש יגיע רחוק כי מדובר למעשה "בללכת להמציא את הגלגל מחדש"
יש מספיק תתי מיקלעים בשוק שהם יותר קומפקטיים ומתאימים והכי חשוב כבר נמצאים במלאי
כדי לא לרכוש כלי כזה (ואני חושב שדנו בזה באשכול הרלוונטי).
גם לגבי גלוק שיורה כדורי 5.56 כאלו אוו אחרים לא שמעתי עד כה (למרות שאני מנוי על מספר
ירחונים מחו"ל שסוקרים מידי חודש קליברים שונים ומשונים שונים)
במסגרת אותם ירחונים קראתי גם מספר לא מבוטל של בחינות /ביקורות/וסקירות היסטוריות על הגלוק
מידי מומחים בעלי שם בעולם הנשק ולא נתכלתי ולו ברמיזה לענין.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:57

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר