לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-11-2006, 06:51
  קיבוצניק 745 קיבוצניק 745 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
התקרית בבית חנון

האם מי שהוא מחיל התותחנים יכול להסביר מה קרה שם?
הרי טעות כזו בזמן מלחמה היתה יכולה לחסל מחלקה מכוחותינו.
הירי היה ב0600 בבוקר . מה עם התצפיות ומה עם המזלטים.
למה לא הופסק הירי אחרי הפגז הראשון.
האם ירי ראשון בכרטיס אלקטרוני חדש עושים לעבר עיר מיושבת?

מחיר השאננות וביטחון היתר בטכנולוגיה/YNET

"מדוע לא בוצע ניסוי ירי בסוללת התותחים שירתה לבית חנון, למרות שידוע שמדובר באזור מיושב? מדוע לא גיבו את המערכת הממוחשבת באמצעי תצפית מהאוויר או מהקרקע, שיכלו להתריע על סטייה מהמטרה, כנהוג בירי לעבר אזור צפוף אוכלוסייה? התחקיר הצה"לי מעורר סימני שאלה גדולים" רון בן-ישי פורסם: 10.11.06, 00:04
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3326403,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2006, 07:25
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
לי יש טענה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אתה יודע שהיה רכיב לא תקין. הוא גרם לסטייה ולנתונים מוטעים."

יש לי הרבה טענות למען האמת . חוץ מהטוקבקיסטים מYNET , שאני קורא ובא לי להקיא ...

באמת כל פעם שאנחנו מבצעים ירי כלשהו , חייבים לעשות פשלה . לא , באמת , אולי פעם אחת ויחידה , רק פעם אחת אפשר לירות ולא להרוג את כל העולם ? כמה פעמים אפשר כבר להתנצל , אנחנו נראים כמו בדיחה מהלכת !
אני לא יודע לגבי תותחנים , אבל אצלנו בשריון היו הרבה מקרים של הריגת אנשים חפים משפע , רק בגלל , אפילו לא שאננות , אלא עצלות רגעית , ואולי סתם טימטום . זה ברור שתמיד בשימוש בכלים כאלו יהרגו אנשים חפים מפשע , אבל רבאק , באמת , עושים מזה הרגל ועוד משכנעים את עצמנו שזה בסדר ? איפה טיפת מקצועיות , לאזעזל , כמה כבר אפשר לדבר על אותו דבר , כבר אין כוח .

אצלי בצוות , יום לפני השיחרור שלי , יצאנו לאיזה מערב בעזה , כאשר דיווחו שיש ירי מאיזה בניין . התקרבנו לבניין הזה (שהיה נמצא באזור מגדלי התאומים) שהיה מחורר מירי פגזים . סמ"פ שלי , 3 פעמים (3 פעמים !!!) נתן לי פקודה לירות על עצם בתוך הבית . זה היה נחמד להוריד מחבל ביום האחרון בצבא , רק שהייתי צריך להסביר 3 פעמים לסמ"פ שלי שהדמות שראינו בבית , אילו בעצם המכוניות שעברו מאחוריו , וראינו אותם דרך החורים של הבית (ופעם ראשונה כמעט ויריתי . בבדיקה שנייה שמתי לב שהטווח לא מתאים , ואז שמתי לב לצורה מוזרה בה התקדם העצם בארטישוק . מישהו אחר היה יורה) .

אני לא יודע איך זה עובד מבחינת תותחנים , אבל הנונשלנטיות המטומטמת לגמרי , חוסר אכפתיות , חוסר רצון ללחוץ שנייה על הכפתור ולבדוק פעם שנייה , אינו מתאים כלל וכלל לצורת עבודה שצריכה להיות בצבא , במיוחד באימות מוגבל .
וכן , כבר שמעתי מקרים של דו"צים מאנשים שעובדים איתי , שהיו בלבנון (ואני נמנע מלהגיד מלחמה , זה סך הכל זה רחוק מלהיות מלחמה . עכשיו קיבלנו סתירה בפנים . במלחמה נקבל זין בתחת ) . מזל שאותם שירו את הטיל היו גם צלפים כמו התחת שלי , ולכן לא פגעו באותו כוח . ממש בדיחה מהלכת . צבא מטומטם .

כמה אפשר כבר לדבר , אוף , פשוט נמאס . נמאס גם שאנשים לוקחים את זה כמובן מעליו . ולאט לאט מוצאים הצדקה לכל דבר ..."ככה קורה כשמתבאים מאחורי אזרחים " , "בסך הכל הם אשמים" ...לא !!!! אנחנו לא הצבא היחיד בעולם שנלחם באימות מוגבל ! אין לנו שום בלעדיות על הנושא , כבר מספר שנים מדינות אחרות בעולם עושים את זה בהצלחה הרבה יותר מרובה מאיתנו , ואולי אצלהם גם קורות תאונות , אבל הרבה פחות ...

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 10-11-2006 בשעה 07:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:43

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר