לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2006, 22:55
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "האם לינוקס suse 10.1 מתאים ל core 2 duo של intel?"

תקווה מאוד שאין לך את אחד הצ'יפסטים האחרונים של אינטל... יצא לי לראות מחשב כזה השבוע, שכנראה יש לו באג בחומרה או אני לא יודע במה, וכל לינוקס שרק תחשוב עליו פשוט נתקע באמצע אתחול הבאסים... חיפוש באינטרנט העלה שזו אכן בעייה בצ'יפסט ולא תקלה מסויימת במחשב שעליו עבדתי. אולי לזה הם התכוונו שהדביקו על האריזה "Vista Ready" (תרגום לעברית: עם לוח זה אתה חייב לקנות ויסטה, גם אם אתה לא ממש רוצה...)

מבחינת המעבד עצמו, אין שום סיבה שלינוקס לא תעבוד, כי הוא מעבד תואם x86/x86_64... גם אם תריץ מערכת 32 ביט עליו, וגם אם תריץ 64 ביט עליו, שתיהן יעבדו מצויין. בשונה ממה שנאמר לך בפורום Windows שיצא לי לראות, אין שום בעייה בעבודה ב 64 ביט מבחינת המערכת, ולינוקס הייתה המערכת הראשונה ב PC שתמכה באופן מלא ב 64 ביט (למיטב זכרוני...). בעיות בודדות יכולות להיות לך בתוכנות שהן בינאריות (כלומר, שקוד המקור שלהן הוסתר ולכן תלויים בחסדי החברות לגירסאות 64 ביט) - ובמיוחד - תוכנות שהן בינאריות ואמורות להיכנס לתוך תוכנות אחרות, שאתה מעוניין שהן יהיו 64 ביט (דוגמאות: דפדפן שאתה רוצה בו תמיכה בפלאש, אבל מקרומדיה עדיין בעידן 32 ביט משום מה, או קודקים ל mplayer שהם הינדוס לאחור של קודקים 32 ביט בינאריים מחלונות, ועדיין אין להם גירסת 64 ביט...). למעט הדברים האלה, מערכות עובדות ב 64 ביט באופן מלא בלי בעייה (ואת זה אני אומר לך מתוך מערכת שקומפלה מהיסוד ב 64 ביט ועובדת מצויין...), ויש טריקים לגבי המגבלות הקטנות שציינתי - אבל אלו לא מגבלות של לינוקס... מה לעשות שאי אפשר להריץ באותה תוכנה גם 32 ביט וגם 64 ביט...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2006, 16:25
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "תקווה מאוד שאין לך את אחד..."

על איזה ציפ אתה מדבר? 965 או 975
לי יש את הציפ של ה 965 בלוח-אם, כי הוא תומך ב intel core 2 duo.
אגב רשום עליו "vista ready", אני מקווה מאוד מאוד, שזה לא הציפ שראית...
ה 975 לא תומך, לכן לא קניתי לוח-אם עם ציפ של 975.
ממתין לתשובה בעניין.

בנוגע לסעיף השני בהודעה שלך, אני יודע שניתן להתקין ולעבוד עם וינדוס של 32 ביט על מעבד של 64 ביט.
לגבי התוכנות של ה 32 ביט יש כאלה שיכולות לרוץ ויש כאלה שלא יכולות לרוץ (כפי שרשמת) על מערכת הפעלה של 64 ביט עם מעבד של 64 ביט.
תודה על ההסבר למה חלק מהתוכנות של 32 ביט לא רצו לי על הוינדוס של ה 64 ביט, עכשיו אני יודע למה זה קרה בזכותך :-)

שאלה אחרת, מתי יצא לינוקס תומך בדור של ה core 2 duo של אינטל?
אני מקווה שזה לא ubuntu הספיק לי ממנה די ויותר.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 12-11-2006, 18:41

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "על איזה ציפ אתה מדבר? 965 או..."

אני חושב שזה היה 975 אבל אני לא סגור...

נדמה לי שכבר אמרתי שלינוקס תומכת במעבד הזה, וגם אין סיבה שהיא לא תתמוך בו. אין בו שום דבר חדש מבחינת אכרטיקטורה כללית, ויש לו, פחות או יותר, את סט ההוראות של AMD64, שנתמך בלינוקס כבר מספר שנים...

אין קשר בין הפצה לתמיכה בחומרה - מי שתומך בחומרה זה הקרנל, והקרנל הוא אותו קרנל (טוב, למעט כל מיני שינויים של הפצות מסויימות...) בכל הפצת לינוקס... שים לב שזו אינה סתם הפצה של מערכת הפעלה, אלא הפצה של לינוקס, לינוקס היא מערכת ההפעלה...

ישן 13-11-2006, 22:37

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "ניתן לעשות משהו, יש עידכון או..."

קודם כל אתה צריך לוודא שזה אכן לא עובד... זה לא ממש מסובך - כל נסיון להעלות כל לינוקס שהוא, יתקע באמצע העלייה, באתחול של PCI או ACPI - אתה יכול לבקש מהחנות לטעון נניח את Knoppix ולראות...

מן הסתם שיהיה עדכון BIOS או שיעשו workaround בלינוקס כדי לסדר את זה (משום מה יש המון workaround-ים שכאלה בקרנל, בד"כ לחומרה מתוצרת אינטל משום מה...), אבל בלינוקס יקח זמן מסויים עד שזה יגיע לדיסק שממנו אתה יכול להתקין (שהרי גם תוכנת ההתקנה לא מצליחה לעלות...), ולכן ייתכן שעדכון BIOS יגיע קודם.

בכל אופן, ידוע לי שהצ'יפסט המדוייק שעליו זה קרה (יש כמה סוגים של 965), הוא _ממש_ חדש, מה שכנראה אומר שלא הרבה ניסו אותו... אף אחד לא אמר שגם שלך כזה...

ישן 13-11-2006, 23:17
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "קודם כל אתה צריך לוודא שזה..."

מה זה ה Knoppix הפצה של לינוקס או live cd אם לא מה זה? (לא ניתקלתי במושג עד היום)

הציפ שיש לי בלוח-אם הוא: GA-965P
שאר הפרטים שלו הם: DS4 LGA775
חברה יצור: GIGABYTE

דגם: GA-965P-DS4
קישור ללוח האם באתר היצרן

אני אמור לשחרר את המחשב ביום רביעי, אם זה הציפסט אלך מחר כבר לחנות לברר את האופציות.
אם זה הציפסט תוכל לתת קישור לבעייה בצ'יפסט (עדיף אפילו מחר או היום בלילה), שיהיה לי את החומר לדבר עם המוכרים ובעל החנות שיהיה לי אישור לבעיות, שזה הציפסט ולא תקלה מסויימת במחשב.
בכל זאת אם זה הציפסט, הוא לא תקין.

ממתין לתשובה
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 13-11-2006 בשעה 23:23.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:14

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר