לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-11-2006, 15:00
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
שאלות ותשובות נבחרות מתוך פורום גבעתי באתר עולים על מדים

כחלק מהשירות לציבור, אספתי מס' שאלות בנושאים שנשאלו פה בעבר וגם חלק שיעשירו אתכם מעבר לכך. בפורום ענה על השאלות מפקד בא"ח גבעתי

בוודאי תוכלו לראות פה גם שאלות של חלק מכם תהנו

שאלה: האם מחזור זה הולך לקבל את התבור ועם כן, גם רציתי לדעת עם חוזרים עם נשק הבייתה ותוך כמה זמן זה קורה.

תשובה: במחזור זה יקבלו החיילים תבור. היציאה הביתה עם הנשק תהיה לאחר אימון ראשוני בנשק, כשבועיים לאחר תחילת הטירונות.

שאלה: שמעתי שלא יפתח פלנ"ט במחזור שלנו ויהיו שינויים מהם השינויים שיהיו? ואילו צוותים יפתחו?באילו תאריכים הגיבוש יחט"יות יתקיים?

תשובה: הגיבוש מתחיל ב- 26.11.06 , ייפתחו צוותים של הפלנ"ט , פלחה"ן וסיירת - תצפיות. הסבר מפורט ינתן לחיילים לפני היציאה לגיבוש

שאלה: האם נפתח צוות חה"ן במחזור נוב'? ודבר שני האם יש מצב שניצא חמשו"ש ראשון הביתה?

תשובה: אכן נפתח צוות חה"ן במחזור גיוס נובמבר 2006. לאחר הגיוס יוצאים שבת ראשונה הביתה , כרגע לא ניתן לדעת האם תצאו בחמישי או בשישי.

שאלה: רציתי לדעת אם ביום הגיוס נתפנה גם לבסיס הטירונות או שניצטרך לישון בבקו"ם למרות שאנו יודעים שאנו משובצים לגבעתי?

תשובה: אכן החיילים שיתגייסו לגבעתי יצטרכו לישון בבקו"ם בלילה הראשון אך למחרת בבוקר תתפנו לבא"ח.

שאלה: האם זה נכון שבגבעתי יוצאים לקורס צלפים בסוף הטירונות ולא בסוף המסלול?

תשובה: היציאה לקורס צלפים לא מתבצעת בסוף הטירונות אלא מסוף האימון המתקדם ואילך עפ"י התאמת החייל לקורס.

שאלה: רציתי לדעת כמה דברים בקשר למסע הכומתה של גבעתי:
1. תוך כמה זמן מהגיוס הוא מתקיים?

2. כמה קילומטר?

3. איפה יתקיים טקס חלוקת הכומתות?

תשובה: טקס הכומתה מתבצע בסיום הטירונות. אורכו של המסע הוא : אופציה א' : 52 ק"מ , אופציה ב': 82 ק"מ במהלך יומיים. ההחלטה איזה מסע יתבצע עוד לא התקבלה. הטקס יתקיים ב"מצודת יואב" בין צומת פלוגות שבדרום לצומת ברכיה ( ליד אשקלון)

שאלה: הבנתי שקורס הצליפה מוריד מהסיכויים שלך להגיע לקורס מכ"ים קצינים וכו... האם זה נכון?

תשובה: בדרך כלל החיילים המיועדים לקורסים פיקודיים אינם מיועדים לקורסים מקצועיים , כמו צלפים שהוא תחום ייחודי מקצועי. אך עם זאת המצטיינים גם בין הצלפים יכולים להתקדם לתפקידי פיקוד כולל קצונה.

שאלה: איך התנאי בסא"ח ביחס לבסיסים אחרים?? מבחינת אוכל מקלחות שירותים וכד'??

תשובה: הבא"ח אינו בא"ח חדיש כמו גולני וצנחנים אך עם זאת הבא"ח נותן מענה הולם לכל הצרכים ובא"ח גבעתי נותן סביבה מתאימה לאימון חיילי חי"ר ותוצאות בא"ח גבעתי המצויינות מדברות בעד עצמן.

שאלה: זה נכון שבתיחלת השירות אתה רק מקבל 350 ש"ח??! ורק אחרי האימון המיתקדם מתחילים לקבל את ה-700?

תשובה: בתחילת הטירונות תקבלו משכורת כ- 352 ש"ח לאחר הסמכת רובאי 05 המשכורת תגיע לכ- 500 ש"ח ולאחר הסמכת רובאי 07 המשכורת תגיע לכ- 750 ש"ח. הסכומים מתעדכנים ולכן יש לקחת זאת בערבון מוגבל.

שאלה: איך אני מגיע למסלול כוכבים? והאם אנשים מצפון הארץ ישוחררו יותר מוקדם לבית מהבסיס?

תשובה: הצטיינות והתאמה לפיקוד תוביל אותך למסלול הכוכבים האיכותי . ישנה התחשבות בחיילים הגרים בצפון הארץ

שאלה: האם יש אפשרויות נוחות לטעינת הטלפון הסלולארי? האם יש ארוניות ליד המיטות שאפשר לנעול? האם אפשר ללבוש כפפות צעיף וכובע צמר?

תשובה: במהלך הטירונות הטירונות יחולקו לחיילים ארגזי בטחון ובמהלך האימון המתקדם יש ארוניות. בתנאי מזג אוויר קשים ניתן ללבוש גם כפפות וגם כובעי צמר בצבעים מתאימים אך לא ניתן להשתמש בצעיף. טעינת פלאפונים מתבצעת בחדרי המפקדים בתיאום איתם

שאלה: האם נוכל לקבל מידע על מסלול כוכבים?

תשובה: מסלול הכוכבים הוא מסלול שנועד לאתר ולפתח את החיילים המובילים בפלוגות לתפקידים פיקודיים : מ"כים וקצינים. החיילים מאותרים בין השבוע ה-7 לשבוע ה-8 במהלך הטירונות ומבצעים קורס מפקדי חוליות . קבוצת הכוכבים מבצעת תכנים במהלך ההכשרה המכינים אותם לפקד .
בסוף האימון המתקדם יצאו חלק ניכר מהכוכבים לקורס מ"כים מוקדם , המסלול הינו מסלול נושם שניתן להיכנס ולצאת ממנו בהתאם להישגים.

שאלה:
האם פלס"ר/פלחה"ן/עורב/(פלח"יק? אולי לא קשור...) נדרשים לחתום קבע?

תשובה: לא תידרש לחתום קבע.

שאלה: כמה זמן זה המסלול ביחטיות (כולל טירונות ואימון מתקדם )וזה נכון שכל היחטיות עושות קורס לוט"ר(לוחמה בטרור) וקורס צניחה? מתי מקבלים את סיכת הלוחם ביחטיות ומתי מקבלים את הסיכה של היחטיות?

תשובה: המסלול ביחטיות ( כולל טירונות ואימון מתקדם ) הוא בין שנה ולשנה וחודשיים של אימונים רצופים. את סיכת הלוחם מקבלים בסוף המסלול. וכן מבצעים קורס צניחה , קורס לוט"ר מבוצע ע"י הפלס"ר ואלמנטים ממנו בשאר היחידות

שאלה: באיגרת שקיבלתי הביתה כתוב כי צהל משתתף ברכישת נעלי ספורט בסכום של 235 שח אם אני זוכר נכון. לא כתוב איך מתי וכיצד מקבלים את הסכום הזה.....

תשובה: רק החיילים שיפתחו את הטירונות במסלול ההכשרה יקבלו ואוצ'ר לקניית נעלי ספורט , שיקנו לחיילים 280 ש"ח וכ- 41% הנחה במעמד הקנייה. הסברים מפורטים יותר ינתנו לחיילים במעמד חלוקת הואוצ'ר ע"י גורמים מוסמכים בבא"ח.

שאלה: לפי ניסיונכם מה עדיף מנעול עם מפתח או מנעול עם קוד? והאם כדאי ומותר להביא ציפה/סדין לסמיכה שמקבלים? מה עדיף גרבי כותנה או גרבי צמר? מתי מותר להורים לבקר?

תשובה: עדיף לקנות מנעול איכותי , לא משנה איזה. ניתן להביא ציפה/סדין , אך עדיף לישון בשק"ש. לגבי הגרביים - מה שנוח לך. במהלך הטירונות יש יום הורים מרוכז לכלל ההורים בבא"ח ולאחר מכן אין ביקורי הורים.

שאלה: רציתי לדעת מהן היציאות בזמן הטירונות ובמהלך השירות פחות או יותר , והאם הכושר שלי יבנה מ - 0 כי אני אינני בכושר בכלל .

תשובה: היציאות הם טובות במהלך הטירונות , ומשתנות מעת לעת. הכושר נבנה מדרגה נמוכה אך רצוי לבנות את הכושר כבר מעכשיו.

שאלה: 1.אני בעל משקפיים..רציתי לשאול במידה והמשקפיים שלי נשברות מה קורה..אני לא יכול לתפקד בלי משקפיים...יתנו לי זמן ללכת ולעשות זוג חדש?
2. יש תלוש מהצבא על משקפיים לא?

3.האם אני אוכל להתקבל לקורס צלפים עם משקפיים??

תשובה: במידה וזוג המשקפיים יישברו תוכל לקבל זמן לתקן את הזוג שנשבר. ובלי שום קשר עם גיוסך תקבל זוג משקפיים נוסף או שובר זיכוי. ההתאמה לקורס צלפים בעייתית עקב מכשיר ראיית הלילה.

שאלה:
1. מה זה חריג חי"ר, ואיך זה בא לידי ביטוי בגבעתי?

2. אני לוקח תרופות באופן קבוע לאלרגיה למי להגיד בשביל שהצבא יספק לי?

3. מה להביא ואיך להביא ליום הראשון בבקו"ם?

4. מה עושים בימים הראשונים בבא"ח?

5. בשבוע הראשון יוצאים שו"ש או חמשו"ש?

6. במידה ונפלתי לגדוד שאיני רוצה ואני רוצה גדוד מסויים מה עליי לעשות ולמי לפנות כדי שיעבירו אותי?

7. איזה ציוד חורף מקבלים ובמה מומלץ להצטייד בנוסף?

8. איזה הבדלים יש בין הגדודים?

9. מי שסובל מבעיות בריאותיות וימצא לנכון שאינו מתאים פיזית ועקב כך יוציאו אותו מתפקיד לוחם איזה תפקידים מוצעים לו?

תשובה:
1.חריג חי"ר זהו חייל בעל בעיה רפואית אך עדיין החייל מאושר לשירות ביחידה קרבית , כל בעיה של חייל תיבחן לחוד.

2. יש לפנות לרופא בשרשרת המיון ולדווח על כל מידע רפואי , כולל תרופות ואלרגיות.

3. יש להביא מספיק ציוד לשבועיים לפחות , הכולל ביגוד , לבנים ורוב הציוד יסופק לך עם גיוסך

4.בימים הראשונים בבא"ח יתבצע טרום טירונות - קליטה ראשונית , גיבוש וכו' ( ראה תשובות מפורטות בפורום)

5. ההחלטה לגבי יום היציאה עדיין לא נתקבלה

6. עליך לבחור 2 גדודים מתוך שלושת הגדודים של גבעתי בשאלון.

7.ציוד החורף שניתן מספק , בהמשך הטירונות אם תרצה להצטייד בפריטים נוספים תוכל

8. אין הבדלים בין הגדודים ולכן גם אם תשובץ בגדוד שלא בחרת עליך להמשיך ולהיות חייל טוב

9. חייל עם בעיות רפואיות חשוב שיצהיר על כך בגיוסו אך התפקידים הם תומכי לחימה בחטיבת גבעתי : קשר , חימוש , מטבח , לוגיסטיקה , שלישות .

שאלה: קניתי חולצה טרמית שחורה, ורציתי לדעת האם מותר ללכת עם חולצה שחורה מתחת למדי ב'?

תשובה: לא ניתן ללבוש חולצה שחורה , עדיף שתחליף את החולצה לירוקה.

הודעת הסיכום של מפקד הבא"ח:

מתגייסים יקרים
שמחתי לראות את המוטיבציה הגבוהה לשרת בחטיבת גבעתי , ברצוני לאחל לכם גיוס קל ומוצלח.

לפניכם עוד אתגרים רבים אך בטוח אני כי נצליח להפוך אתכם ללוחמים מקצועיים וערכיים השייכים בגאווה לחטיבת גבעתי המובילה בחטיבות החי"ר.

בהצלחה לכולם

--------------------------------------------------------
ובהצלחה לכל מתגייסי גבעתי מפורום מתגייסים וסדירים!

נערך לאחרונה ע"י chatulim בתאריך 13-11-2006 בשעה 16:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-11-2006, 20:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "מזתומרת להורים אסור לבוא..."

זה לא נכון. יש מקומות ופלוגות שבהן יש איסור כזה. במידה ויש שיקול דעת, ההחלטה היא של המ"פ.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-11-2006, 20:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "אני מדבר על הזמן כשאתה בבא"ח..."

אני מדבר על אותו זמן. דווקא בקו הרבה יותר קל עם נושא הביקורים.

הרציונאל? ניתוק של החייל מ"רחם" הבית.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-11-2006, 20:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "חחחחח הם כנראה לא פגשו באמא..."

צ'מע... תאמין לי שפגשתי כבר כמעט הכל. כולל משפחה שניסתה להכות אותנו (הסגל).

ישן 13-11-2006, 22:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "מפל"ג?חופ"ל??חחח דבר..."

מפל"ג - מפקדת פלוגה

חופ"ל - חובש פלוגתי. זה שנותן אקמולים לכל בעיה רפואית שהיא...

ישן 13-11-2006, 22:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Snipeh שמתחילה ב "ברזלן אני מבקש לא לזלזל..."

חס וחלילה... מעניין מה המ"פ שלך מתכנן

אצלינו המפל"ג היה ממש קרבי... משו פחד....

ישן 14-11-2006, 08:28
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי spring2005 שמתחילה ב "המערכת סגורה לצערי."

פה הבעיה...אם לא תתפנה נגיד ממג"ב או מכפיר יקח זמן עד שתקבל גבעתי(אם בכלל) ורוב הסיכויים שתפסיד את הגיבוש יחטיו"ת.דחיית שירות לא יתנו לך ולא נראה לי שתרצה לקחת כי סיימת ללמוד ביולי ולא נראה לי שתרצה להתגייס כל כך מאוחר..(אם תדחה את הגיו ממרץ07 ליולי07).
אולי מהערכת באינטרנט סגורה אבל את המנילות שלחתם רק לפני 3 ימים וזה אומר שאתה עוד יכול לשנות..
תתקשר ללשכת גיוס ותבקש לשנות את המנילה או בטלפון או שתגיע לשמה ותסמן כמו שאמרתי לך..אני לא יכול להבטיח שזה מה שיביא אותך לגבעתי אבל ככה יש לך הכי הרבה סיכויים להגיע לגבעתי..
אל תקבל לא כתשובה!יש עוד זמן ואם תפעל מהר אתה עדיין תוכל לשנות!

בהצלחה!

נוב 07.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:45

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר