לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2006, 22:18
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "מה שאתה מספר נשמע לי נורמטיבי..."

תתפלא כמה הבעיה נפוצה. למשל, גם היום אני נרתע קצת להתקשר למישהו שאני לא מכיר. אחרי הרבה חודשים של נסיון אני יוצא ורוקד- אבל אין לי לב להתחיל עם בחורות במועדון. וזה אחרי שסיימתי תיכון וטכניון בהצטיינות, ושירתתי בצבא כקצין (עתודאי). אז להמליץ לך על עתודה קצת מאוחר, אבל:
א. תחשוב מה בעצם אתה רוצה. תיאורטית דווקא יחידה סגורה היא מקום טוב לטיפוס שלנו- ביחידה פתוחה אתה בכלל בודד כי כולם סופרים את הדקות ליציאה הביתה. במחלקה שלי הטכנאים היו יושבים ביחד במועדון איזה שעתיים אחרי יום העבודה- הביישנים היו יושבים בצד, אבל לפחות לא לבד..
ב. תדאג לעצמך. המשפחה, החבר'ה בגדוד והצבא לא יודעים מה טוב לך, ואם אתה מרגיש שאתה לא יכול יותר- טפל בזה. אם זה כולל פניה לקב"ן- לך על זה.

ג. לגבי קבלת עזרה מקצועית: אחרי הרבה שנים, אני יכול לומר שאישיות סגורה לא משתנה לבד, גם אם מנסים. כך שאין מה להתביש.מאידך, לגבי אנשי מקצוע יש כלל אחד בלבד: האם אתה מסתדר איתו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-11-2006, 20:55
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 5דרקון5 שמתחילה ב "בעיה נפשית בצבא... קבן?"

ביישנות, סלידה ממשקאות חריפים, וחוסר נסיון עם נשים. האמן לי, שאתה לא החייל היחיד שסובל או סבל מה"בעיות" הללו.

בדידות במסגרת הצבא היא אכן מציקה, ואנשים גסי-לב אף הם יכולים יכולים להיות מציקים, אבל זה כל מה שהם - מציקים. טיפול פסיכולוגי אצל איש מקצוע יכול לעזור כאן, אבל למרבה הצער מוסד הקב"ן משמש בעיקר כפתח מפלט לאלו החפצים להשתמט, מה שדי "תוקע" אנשים במצבך.

מה המוצא שעומד בפניך?

א) עזיבת היחידה. לא דרך קב"ן, אלא לקורס כלשהו או מעבר למסגרת קרבית פחות. הכרתי וראיתי הרבה חבר'ה שסבלו כמוך מתחושת ניכור ומועקה בפלוגה לוחמת, ופשוט פרחו וליבלבו לאחר שהפכו לחובשים, קציני שלישות או משק"י מודיעין.

ב) התעלות מקצועית. אם אתה לא יכול לעזוב את היחידה, ואתה מרגיש תקוע, פשוט תתמקד במקצועך הצבאי. תתמקצע על הפק"ל שלך, ותתחיל לבנות לעצמך שם של בחור שאולי לא ממש הולך לו במסיבות או עם בנות, אבל הוא נוהג בטנק/יורה בתומ"ת/פוגע עם המטול (לא ציינת מהי היחידה שלך, אבל הכוונה ברורה אני מניח) טוב יותר מכל אחד אחר. זה לא יהפוך אותך לפופולרי יותר דווקא, אבל זה יעזור לביטחון העצמי שלך, ודרך זה, יאפשר לך לבנות דימוי קצת יותר חיובי של עצמך גם בעיני האחרים. זה אולי נשמע כמו קיטש בנוסח "תהפוך את התסכול שלך למרץ יצירתי", וזה בהחלט לא פתרון פלא נוסח הסרטים האמריקאיים (בהם הגמד הממושקף מתגלה כאלוף כדורסל ויוצא עם מלכת הנשף - שכח מזה), אבל זה משפיע במידה מסויימת, וזה מעביר את הזמן יותר טוב מאשר דיכאון ו/או קב"ן.

חוץ מזה, שבסוף תשתחרר מהצבא ותוכל לשכוח את הפרק הזה בחייך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:59

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר