לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-11-2006, 06:52
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
אתה טועה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "שיריון ותותחנים לא מומלץ"

מחקרים של צה"ל שפורסמו בעשור הקודם הוכיחו חד משמעית כי שמיעתם של אנשי החי"ר ניזוקה הרבה יותר מאשר של אנשי השריון והתותחנים, ומשתי סיבות:
1. צוות טנק וחצי מצוות התומ"ת נמצאים בתוך הכלי כאשר מתבצע הירי. הרעש באופן מובהק חזק בחוץ יותר מאשר בפנים.
2. ההקפדה על אטמי אוזניים + ג'נטקסים שומרת הרבה יותר על אזני השריונרים/תותחנים מאשר על אנשי החי"ר, שלא תמיד מקפידים או יכולים להקפיד על אטמים.

עובדתית, אני כתותחן, נבדקתי פעמיים - לפני הגיוס בדיקות צ"א בירפ"א, ולאחר השחרור. שמיעתי לפני הצבא היתה מושלמת, ולא השתנתה במאומה לאחר מכן.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-11-2006, 07:17
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מחזק
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "אתה טועה"

עפ"י מחקרים השמיעה של החי"רניקים נפגעת יותר מהשמיעה של הטנקיסטים והתותחנים. השמיעה של כל החיילים הקרביים נפגעת!
כך זה כשמדובר על הממוצע.
בשורה התחתונה מי שיקפיד על אטמי אוזניים וג'נטקסים עם סנטריה סגורה יפגע בשמיעה פחות מאחרים ולא משנה באיזה חיל הוא משרת.
כמו תמיד אני ממליץ לכל מלש"ב לעבור בדיקת שמיעה בקופת חולים לפני הגיוס ובדיקה נוספת אחרי השיחרור. רק כך תוכלו להוכיח אם נגרמו לכם נזקים. לא בכדי אין בדיקת שמיעה בצו ראשון לפני הגיוס...

האשכול נפתח בפורום הלא נכון. אני מעביר אותו לפורום מו"ס.
נא לקרוא בהקדם את דבר המנהל.

ישן 18-11-2006, 06:47
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
פיגוע מה עדיף נזק לאוזן או לסחוב 50 ק"ג על הגב?.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "מי אמר לך ההיפך? אמרו לך..."

כמי שירה אלפי פגזים[ כן אלפים] וזאת לא הגזמה במלחמות ששת הימים ההתשה - בעיקר בהתשה בתעלה ובמלחמת יום הכיפורים בחזית הדרום הייתי ממליץ לך להתגייס לשריון וזאת מהסיבות הבאות:

1. נכון שבירי ח"ש להבדיל מירי חלול או מעיך הרעש " והמכה" שאתה חוטף היא לא סימפטית אך כמו שכתבו חבריי המלומדים יש הבדל עצום במידה ואתה נמצא בתוך הטנק לעומת מי שעומד ליד הטנק והרעש הוא מחריש אוזניים.

2. ממחקרים שנעשו מתברר שהנזק לאוזני מפקדי הטנקים , בעיקרבאוזן ימין נגרמת הרבה יותר מירי ממקלע המפקד מאשר מהרעש של ירי הפגזים.

3. קסדת הטנקיסטים בולמת חלק גדול מהרעש.

4. אז למה לך להתגייס לחי"ר לסחוב עשרות ק"ג על הגב , לעשות את השיקול האם לקחת עוד תחמושת או לחילופין לקחת מים או אוכל ?

5. בטנק אין לך את הבעיות הללו אתה יכול להכניס לטנק לארגזי הזיווד או לסל צריח אוכל ומים וסיגריות שיספיקו לפלוגת חי"ר ולא לקרוע את התחת בהליכה.
6. במלחמת יום הכיפורים כל חיילי הח"ר היו " מתחננים" בפנינו שניתן להם אוכל מים וסיגריות שהיו בשפע בכל טנק.

7. באם אתה בכל זאת בוחר להיות חירניק ולא טנקיסיט, נסה את מזלך באחת היחידות המיוחדות ולא סתם בחטיבת חי"ר משום שמשקלן של היחידות המיוחדות בצבא במלחמה כוללת שואף לאפס ראה את סיירת צנחנים למשל שכל מה שעשתה במלחמת יום הכיפורים הייתה השמדת 3 משאיות של הצבא העירקי ברמת הגולן או סיירת מטכ"ל שאנשיה " רדפו" אחרי המלחמה וחיפשו אקשן אבל כמעט ולא עשו דבר, ומפקדי צבאנו הדגול במקום להפעיל אותם במשימות מודיעין שטח בתקיפות חניוני טנקים או דרגים ,פשוט לא ניצלו אותם וכך נוצר מצב כמו בגיזרת התעלה שבליל מבצע " אבירי הלב" ירו התותחנים אלפי פגזים [ כ60 משאיות סיקס] לגדה המערבית במצמד שבו אמורה הייתה להתבצע הצליחה, מבלי שהיה שם אפילו כלב מצרי ומנגד על כל הדרג הלוגסטי של ארמיה 2 שהיה פרוש מציר שיק ועד לציר טליסמן אף אחד לא ידע ולא ירו עליהם אפילו כדור אחד....

ולכן כטנקיסיט מאד ותיק ושועל קרבות - אסכם - כשבני ברק התגייס ורצה להמשיך בדרכו של אבין ולהתגייס לשריון אמרתי לו בשביל מה אתה צריך את זה? שרות קשה , יציאות חרה ואף אחד לא מעריך את זה!
חפש לך יחידה מיוחדת שבשלבים מסוימים בעיקר בהתחלה קורעים את התחת באימונים אבל תנאי השרות בהן בכל הפרמטרים הם שונים ממה שיש בשריון או בחי"ר רגיל אבל הדאוין שם חוגג...
אז בחור צעיר תעשה לך את החושבים למרות שאני בטוח שסיבכתי אותך.....

שבת שלום
דני קריאף
D9
ישן 19-11-2006, 09:25
  Johny007 Johny007 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.05
אחי אני טנקיסט של סימן 4 ואני יכול להגיד לך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי lazn שמתחילה ב "שאלה לשיריונרים..."

שמבפנים כשאתה עושה מסלול או משהו ואתה חבוש ג'נטקס או קסדה אם בא לך, אתה לא שומע שום פיצוץ ומכל הפעולה של ירי הפגז מבפנים אתה שומע את הנפילה של הסדן, כלומר, סוג של מפגש מתכות שהוא לא יכול לגרום לך נזק לאוזיינים. חוץ מזה אני בטוח שלא תיהיה קרוב מספיק לטנק יורה כדי שהוא יכול להרוס לך את האוזניים וכמו שנראה לי שאמרו כבר, הרעש של המנוע מבחוץ, וחיכוך הזחל ברצפת בטון במצבים מסויימים, יכול לעשות לך נזק לשמיעה.
ואם אתה ממש רוצה להיות שריונר אז לא ימנעו ממך את זה ולדעתי אם תבקש איזה אוזניות מיקימאוס כדי שתוכל לעבוד במשטח הטנקים, ידאגו לך לזה.

נערך לאחרונה ע"י Johny007 בתאריך 19-11-2006 בשעה 09:27.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:06

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר