לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-01-2005, 14:54
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
שוב פעם אני לא מאמין בזה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "זהו, שהתכוונתי למה שכתבת בסוגריים :)"

פעם למדתי שח-מט ושיחקתי בזה הרבה ופתאום האנשים ניראו לי כלים וכל מני צורות שבהם הלכנו ניראו לי מבנים של חיילים ואני ראיתי אנשים שניראים כמו "רצים" שיכולים לאכול אנשים בקלות ולא יהיה להם דרך להגיב.
(ד"א הפסקתי עם השח מט, אני די גרוע בזה )

פעם אחרת למדתי על גרפים (אינפי...) ואז הכל היה גרפים ופעם דיסקרטית ואז הכל היה קבוצות ואפשרויות וכו', ואפילו כאוס וראיתי בכל מקום מושכים מוזרים גם במקומות שלא באמת יש שם....

אני מבין את כל המתמטיקאים שמשתגעים, הם תקועים באותו פן של המתמטיקה בלי גיוון ואז הם חולמים על תאומות של מספרים

אלה כמה דוגמאות... זה יותר פסיכולוגי מהמציאות ה"אמיתית"

(ד"א בבקשה ממך, אני לא רוצה להתווכח או משהו אבל בבקשה תוריד את הטלאי הכתום זה מעצבן)

נערך לאחרונה ע"י Rutasashi בתאריך 16-01-2005 בשעה 14:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-01-2005, 20:39
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
מאיפה שיחררת כמות עצומה כזו של בולשיט?
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "לפי דעתי מתטיקה זה דבר מאוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fiford
והנה הוכחה שכל החשבון הזה זה סיבוך .... אם תשימו לב כל החישובים של נוסחאות ביקום ובאלקטרוניקה עובדות לפי כפל וחילוק בלבד!!!! לא יותר מזה!!!!!
לדוגמא...

סתם כך לא הייתי מגיב, סה"כ המתמטיקה שלי היא רק ברמה קדם אקדמית, אבל כנראה שאין לך שמץ באלקטרוניקה. לידיעתך, אין כמעט תחום בחשמל, ממגנטיות ועד חישובי זרם ממוצע, שלא משתמשים בו במתמטיקה מתקדמת הכוללת אינטגרלים וווקטורים למשל. וזה רק החלק הפשוט. לא אזכיר כאן את הפיסיקה של העניין, שמצריכה ידע בטריגונומטריה, את מעגלי התהודה הדורשים ידע עמוק במספרים מרוכבים ועוד ועוד, וזה רק על קצה המזלג.

ישן 29-01-2005, 13:02
  משתמש זכר ג_ב ג_ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.01
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "זה גם נכון אבל"

בתיכון אמנם הדבר הכי מתוחכם שצריך (או לפחות, שהיה צריך כשאני למדתי) בפיזיקה, היה לפתור משוואה ריבועית ( מעבר לשימוש בביטויים נוספים כמו לוגריתם וסינוס כדי לסמן תופעות, אך ללא חישובים). אולם ברמות גבוהות יותר, יש צורך גם במתמטיקה ברמה גבוהה יותר.
ישנן תופעות, למשל, שהשינוי בהן מושפע מגודלן. דוגמה פשוטה היא המטוטלת או הקפיץ: ככל שהמטוטלת מוטה יותר לכיוון מסויים, כך התאוצה הנגרמת (לכיוון ההפוך) גבוהה יותר. בתיכון נהוג לתת את הפתרון ללא יותר מידי הסברים (זוהי התנועה ההרמונית הפשוטה), אולם למצא את הנוסחה המתארת תנועה שבה הכח מושפע מהמיקום ו/או מהמהירות, במיוחד אם מוסיפים כל מיני גורמים כמו חיכוך, זה לא דבר שאפשר לעשות באמצעות פעולות החשבון הבסיסיות.

נ.ב. - כדי להגיב למישהו, אתה צריך ללחוץ על הכפתור "תגובה" שמצוי בהודעה שאליה אתה מגיב (מתחת למלל ולחתימה יש שורה של כפתורים, באותה מסגרת של ההודעה). כך הודעתך מופיעה משורשרת לאותה ההודעה שאליה אתה מגיב, וכולם יכולים לדעת שאתה מגיב לאותה ההודעה ולא להודעה הראשונה באשכול.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://galbarak.co.il/for_other_uses/freshsignature2.png]

נערך לאחרונה ע"י ג_ב בתאריך 29-01-2005 בשעה 13:08.
ישן 29-01-2005, 15:38

התיאוריות העכשוויות
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "זה גם נכון אבל"

צורכות *המון* מתימטיקה, ברמה גבוהה מאוד, ממש לא חיבור חיסור כפל וחילוק, כל השדות הפיזיקליים מוגדרים כשדות מתימטיים כל ההרחבות למימדים למיניהם צורכות ידע באלגברה ברמה גבוהה המון דברים בפיזיקה צורכים אינטגרלים ואפילו צורכים משוואות "לא ליניאריות" שאין באפשרותינו לפתור(לא אנליטית, וגם לא נומרית), משוואות שיוצרות מבנים כאוטיים ועוד.

אפילו הסטטיסטיקה הבסיסית ביותר משתמשת באינטגרל שלא יכול להתפרש ל+-*/ (בהתפלגות הנורמלית)

גם בתיכנות יש צורך במתימטיקה ברמה גבוהה כדי לייצר ולהציג דברים מהר, לבנות מכונות דורש מתימתיקה בתחומים שונים שלא כוללים את ה+-*/ שאתה מכיר וכו'

ישן 30-01-2005, 19:51
  fiford fiford אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "התיאוריות העכשוויות"

ושוב אתה גם צודק אבל לא לזה אני מתכוון
אני לא מדבר על תיאורויות אני מדבר על דברים בסיסים
הרחבות למימדים זה כבר משהו אחר לגמרה..לזה רק לפי המשפט הרחבות למימדים אחרים אפשר להבין שמדבור על המון אלגברה ותרגילים של גיאומטריה משופרת מה שנקרא..
ואם כבר מדברים אתה כנראה ראיתה את התמונה של הקוביה המסתובבת שמתוארת על ידי המימד הרביעי ...
אני לא הבנתי מזה כלום ...
זאות אומרת הבנתי את השרטוט אבל לא את המידע...
מה בדיוק מימד רביעי יכול לעזור לי ..אתה יכו ללתת דוגמא...
מימד חמישי הבנתי אבל מימד רביעי נראה לי יותר קשה להמחשה...

ועכשיו בקשר לנושא הזה .. שוב אני מדבר על דברים די בסיסים כמו לדוגמא מדידת דחף מדידת הספק ,
חישוב אנרגיית חום ועוד...
אבל לא ברמות כאלה כמו שציינתה ..
מקווה שהברתי את עצמי נכון ...
ישן 30-01-2005, 21:55

מתימטיקה גבוהה
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "ושוב אתה גם צודק אבל לא לזה..."

אם אתה רוצה שהעולם יתקדם ויתפתח ולא יעמוד במקום הוא צריך לפתח את הכלי הכי חזק שיש לו לבניית דברים חדשים המתימטיקה
אם אתה רוצה להשאר במקום ולא לפתח/לפשט דברים או לפתור בעיות חדשות או להבין את היקום יותר אז אתה יכול להסתפק במה שלמדת ואפילו פחות מזה.

מימדים גבוהים:
ציורים והמחשות של מימדים גבוהים יכולים לתת לך איזה שהוא אינטואיציה למציאת פתרונות במימדים כאלה, המתימטיקה עצמה לא צריכה ציורים בכלל היא יכולה להסתדר בלעדיהם.
הרחבה ל4 מימדים בפיזיקה עזרה בשילוב הזמן עם המרחב ובפיתרון בעיות של "סיבוב הזמן לציר המרחב" והסבר שלהם. לפעמים גם בתרגילים של מתימטיקה (בלי קשר לפיזיקה דווקא) קל יותר לפתור תרגילים כשאתה מוסיף מימדים, זה יכול לפשט לך מאוד את התרגיל (זה כמובן תלוי בתרגיל).

המוח שלנו הוא תלת מימדי, הוא כיים בעולם שבו מספר המימדים הפרושים הם 3 הוא ראה בחיים שלו רק דברים תלת מימדיים, הוא לא יכול בשום אופן לדמיין 4 מימדים או 5 או יותר. מה שכן הוא יכול להבין מה הם אומרים איך דברים אמורים לקרוא אבל לעולם לא לראות אותם כמו שאנחנו יכולים לדמיין עצמים תלת מימדיים.

(מצתרף לשאלה: בן כמה אתה?)

ישן 31-01-2005, 20:21
  fiford fiford אינו מחובר  

דמיאתה בכלל לא מתאר לעצמך לאיזה רמות המוח שלנו יכול להגיע ...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "מתימטיקה גבוהה"

אני יודע שאני חוזר על עצמי הרבה אבל שוב אתה צודק .. וכך גם מוקד..

אבל
חלק מהלימודים שלי הם גם בנויים על חקר המוח ויכולתו לעמוד בלחצים "מחשבתיים" וכמו כן גם על החושים שלנו ...
המוח כפי שכבר רובנו יודעים מנצל אצל אנשים נורמליים 5 אחוז ואצל גאונים משהו כמו 8 עד 10 אחוז מקסימום...

דבר ראשון שצריך לזכור ..
המוח טומן בחובו המון אבל שאני אומר המון אז אני מתכוון להמון דברים שנסתרים לנו עד עכשיו וכנראה שלעוד גם הרבה זמן...

כדי שתוכלו להבין למה אני מתכוון הספר לכם את הסרט שהאו לנו בפרויקט מיכא"ל..

הראו לנו סרט אמיתי על אנשים שכמעט אין להם מוח פשוט ככה כמעט ואין להם מוח רק את הנוזל (שחכתי איך הוא נקרא) שממלא אל כל חלל המוח במקרה שלהם ...
במקרה של מוח רגיל הנוזל הזה אמור לחסות חדר קטן במרכז המוח ..
האנשים האלה שנבדקו במכונה שעד אז (שנות ה80) היתה המכונה הטובה ביותר לסריקת המוח לפעילות תפקידו (CT מוקר לכם?), האנשים האלה נבדקו במכונה וגילו כי אחוז רקמות המוח הקטן שלהם פועל כמעט באופן מירבי
הרופאיים לא הבינו איך זה יכול להיות ושערו השערה כזאות:
האם גוף אדם יכול לבנות רקמת מוח לעצמו בתנאי שהוא משנן תרגילים (חשבון) או כאשר ריכוז החשיבה גבוה?
לקחו עוד בן אדם כזה (רצוי לציין שכל אחד מהאנשים שנבדקו היו אנשים שסיימו קורסי מטתמתיקה בהצטינות או מקצועות אחרים שקשים גם לנו ..)
וגילו שאחוז רמת החשיבה שלו היה ממש נמוך ולמרות זאות הוא היה ממש בן אדם חכם ...
הסרט הישן הזה הסתיים בהרבה שאלות לא ברורת אחרי מידע עקיף בנושא חקר המוח לאותה תקופה..

כמובן שהדברים השתכללו והסרט הזה יכול להופיע רק בערוץ אחד שעדיין משדר קטעים מורצים בדילאי.. (כן ניחשתם נכון ערוץ23)

טוב ואחרי שטעמנו ממש קצת מיכולתו של המוח אנחנו בהחלט יכולים להסיק שלמוח יש כנראה עוד חושים שעדיין לא מופעלים ונראה שגם לא יפעלו עד להודעה חדשה...
אז כל שלהגיד שהמוח שלנו לא יכול לדמיין בשום אופן יותר משלושה מימדים זה לא נכון...

דבריים עובדתיים ...
המוח אולי לא יכול לראות דברים שונים ומשונים בגלל חוש הראייה.. אבל הדימיון ... הדימיון הוא פשוט אינסופי ..(סליחה על ההגזמה..)
בעזרת היצרתיות והדמיון של המוח בהחלט אפשר להמחיש מה הם מימדים שונים ...
אינשטיין (שהוא בעצם היה דיסלקט) ואייזיק ניוטון ועוד רבים אחרים השתמשו ביצרתיות שלהם במידה די נכרת וכך גילו לנו דברים שבזכותם אנחנו מוכחרים הוכחות כיום....
לא מאמינים ..תשאלו מי שמבין...ותראו מה הוא יגיד לכם...

נערך לאחרונה ע"י fiford בתאריך 31-01-2005 בשעה 20:28.
ישן 31-01-2005, 21:35

אתה טועה טעות מרה
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "דמיאתה בכלל לא מתאר לעצמך לאיזה רמות המוח שלנו יכול להגיע ..."

מחקרים חדשים מראים שהמוח מנצל את כולו, לכל איזור במוח תפקיד אחר...
נגיד יש לך שריר, אתה מנצל רק אחוז קטן מהשריר מה זה אומר? שהשריר הלא מנוצל יתנוון וייחלש
אותו דבר המוח, גוף האדם לא מייצר דברים לא שימושיים, אתה יכול לאמן את המוח וככה לגרום לאיזורים שונים בו להתפתח, ואפילו לא ברמת הקשרים אלא ברמה הכללית איזורים יכולים לגדול כמו ששריר יכול להתפתח.

דימיון:
אתה יכול לדמיין משהו אחד שאתה לא יכול לתאר אותו ע"י החושים? אתה לא מסוגל לזה, הדמיון הוא לא אינסופי, הוא רק ניראה ככה, אם אתה תסתכל על המתימטיקה המתקדמת, היא אינסופית שם אתה יכול לתאר דברים ללא מגבלות כלשהן, אתה יכול לתאר מרחב שהמושג מרחק לא יכול להיות קיים בו? במתימטיקה אתה יכול (מרחב "קיפוד" לדוגמא), אתה יכול לתאר לעצמך מה קורה ברמה התת-אטומית איך הקוואנטים מתנהגים, איך ממומש "גל הסתברויות" בעולם שלנו? אתה לא יכול לתאר לעצמך או לדמיין לעצמך את כל אלה כמו שאתה לא יכול לתאר לעצמך דבר פשוט כמו קובייה ארבע מימדית, אתה לא יכול ליצור לך בדימיון מרחב ריק 4 מימדי, אני אפילו יילך יותר רחוק מזה, אתה לא יכול לדמיין מה זה לראות אינפרא אדום, אתה לא יודע ולא יכול לדעת איך לשלב את זה בתוך הצבעים שכבר קיימים לך אתה יכול רק לדמיין את האינפרא אדום כצבע דומה למה שראית.
כמו שהסברתי לך איך משהו שאתה יכול לדמיין שאתה לא יכול להרגיש באחד מהחושים שלך.

ישן 01-02-2005, 14:03
  fiford fiford אינו מחובר  

אמ..כמה דברים..
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "אתה טועה טעות מרה"

1.אני לא יודע על איזהשהוא מחקר שבאמת יכול לגלות שהמוח מנצל את כולו.._אבל אם אתה אומר כנראה שאתה יודע על מה אתה מדבר..) אם זה ממש מעניין אותך אני מציע לך לבדוק שוב את המקורות שמהןם לקוח המחקר...

2.המוח לא דומה לשאר השרירים בגוף במידה של תכונות. מערכת העצבים בנוייה אך ורק על אנרגיה חשמלית טוטאלית..וכן גם המוח מתקשר לתהליך הזה..
הידעתה שבעזרת כל האלקטרודות במוח אם ההיתי מרכז אותם למנורת ליבון המנורה היתה נדלקת...

וגם קצת קשה לדמות בתכונות את המוח לשריר בגוף .. שריר בגוף או לדוגמא שריר ברגל יכול להתפתח על ידי התעמלות..

והמוח.. גם על ידי התעמלות..
כמובן שלא.. המוח יכול לנצל את יכולתו רק על ידי שינון של תרגילים שיקשרו את הסיבים במוח אחד לשני וככה המוח יודל לנצל חלק מירבי...

למעשה אני חושב שרק בעזרת התמדה המוח יוכל להיחשף בפנינו במלוא יכולתו רק אם ממש נשנן תרגילים ומילות זיכרון לדוגמא בזמן מוקצב וכאשר רוב עצום של הסיבים במוח יהיו מקושרים אחד לשני אז אבל אך ורק אז ההינו יכולים לבדוק וןלגלות בעצם למה המוח מסוגל

אני לא יודע עם אתה מדבר על אותה מכונה אבל אני חושב שאתה מתכוון למכונת CT משופרת אולי(למרות שיש לה אותו אפקט כמו למכונה המקורית..) שיש צג שמראה את פעילות המוח ... אבל לא באופן מקסימלי ..
(זה אמור להיות עם צבעים נראה לי כאילו ככול שרמת החשיבה תגדל אז יהיה יותר צבעים אדומים על הצג של המוח...)
אולי המחקר הזה בדק את הצג ואת הצבעיים אבל אני כמעט בטוח שאין סיכוי שכל הצג יופיע באדום (שזה אומר ניצול מוחלט מיכולת המוח)

לגבי הדימיון זה גם מתקשר למה שאמרתי קודם...
הדמיון לא בא בבת אחת.. אתה צריך לתרגל תרגילים שישפעיו על השימון במוח שלך להתרחב ולהתקשר אחד לשני ..
דוגמא:
שני אנשים יושבים על הדשא ומסתכלים על העננים
אחד עם הדימיון מפותח יגיד :ואו תראה הענן הזה נראה כמו חללית שרוכבת על שטיח ..
אחד באם דימיון דילא משופרן יגיד :מה פתאום זה סתם נראה כמו ענן שטוח עם קו כלפי מעלה...

מבין למה אני מתכוון..
אני חושב שאם אני ירצה אני בהחלט יודל לדמיין עולם של מימד רביעי...

נכון שלכל אזור במוח יש תפקיד אבל לא כולו מנוצל ....
הכול תלוי ברמת התרגול ווהלתמדה שלך לשיפור קנה המידה של הדימיון שלך או חושים אחרים ...
ישן 01-02-2005, 14:26

אימון מוח
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "אמ..כמה דברים.."

איך אתה מאמן את המוח? אתה משתמש בו
וזה בדיוק כמו אימון שריר, איך אתה מאמן שריר? אתה משתמש בו
(אולי הפוך היה יותר מתאים פה)

בכל מקרה, אם אתה תתאמן בשינון דברים אתה תהיה יותר טוב בשינון דברים
אם אתה תתאמן בהסקת מסקנות אתה תהיה יותר טוב בהסקת מסקנות
וכו'
כל איזור ואיזור במוח מנוצל, כלומר כל פעם אנחנו משתמשים בחלק אחר במוח כדי לעשות פעולות אחרות, אם אתה חושב על משהו מסויים ויבדקו אותך במכונה אז יראו רק חלק מהאונות דלוקות, אם תנסה לפתור תרגיל דברים אחרים יעבדו, אם תראה פרצוף משהו אחד יפעל אם תראה קוביה משהו אחר אם תרגיש, תריח, תמשש, תדבר לכל אחד יש איזורים שאחראיים עליהם, אין איזורים לא מנוצלים שלא משתמשים בהם.
את אותם איזורים אתה יכול לפתח ולחזק.

גם אם תתאמץ אתה לא תוכל לתפוס 4 מימדים בגלל שאין לך קצה של חוט. אם בשביל לפתח משהו אז אתה צריך להשתמש בו אז אתה צריך איזה משהו התחלתי שנותן לך אפשרות, כלומר אם אין לך שריר בכלל אתה לא יכול לפתח אותו ולייצר, רק אם יש לך איזה משהו אתה יכול לפתח אותו

דמיון אתה יכול לפתח, אין לך בעיה כולנו רואים דברים ויכולים לדמיין אותם אבל אתה לא יכול לדמיין דברים שלא ראית כלל, אתה יכול רק לשלב דברים שראית בשביל ליצור דברים שלא ראית

אם אף פעם לא ראית צבע אדום ולא אף נגזרת שלו אתה לא יכול לדמיין אותה גם אם אתה רוצה

אם אני יגיד לך לדמיין צבע שלא נגזרת של שלושת הצבעים הבסיסיים, צבע שמעולם לא ראית, אין לך קצה חוט להחזיק בו כדי לנסות לדמיין את זה, אתה יכול להבין את זה אבל לא לדמיין את זה. יש חיות שלא מפרשות את כל הצבעים שהם רואות ל שלושה צבעים שונים אלא לחמישה, אתה יכול לדמיין את זה? לא משנה כמה שתנסה אתה לא יכול לדמיין כאלו דברים.
הדברים היחידים שאתה יכול לדמיין הם ניגזרות של התחושות שלך מכל החושים. תגיד לי דבר אחד שאתה יכול לדמיין ולא קיים בטבע או אנחנו לא ראינו או חווינו אותו מעולם לא אותו ולא נגזרות שלו, והוא לא נגזרת של שום דבר שכן חווינו כלומר קיימים בו אלמנטים שאני לא חוויתי או ראיתי.
ויש המון(!) כאלה, למשל כמו שאמרנו צורות רב מימדיות, מרחבים מוזרים (שהחוקים בהם שונים משמעותית משלנו, כמו מחסור במרחק), ועוד ועוד.

ישן 01-02-2005, 14:56
  fiford fiford אינו מחובר  

לא לזה אני מתכוון.. וזה גם לא וויכוח ה"דו שיח"(לצערי..) שלי עם Rutasashi
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "אימון מוח"

1.אני שמח שיש עם מי לדבר ואני Rutasashi לא מתווכחים אני מאוד שמח לשמוע דעות של כמה צדדים (ומקרה הזה רק של שני צדדים)זה מה שמוביל אותי לפתרון האמיתי..
אבל תקשיב אתה חוסם לעצמך את גבולות הדמיון שלך
זה נכון שלא תוכל דמיין משהו בלי קצה חוט.. אבל אולי בעצם לא

אולי חוש הראייה יכול להגיד למצב יותר משופר ממה שהוא עכשיו
כי אני חושב שכל מה שיכול לרדת מאיכותו יכול גם להגיע לתוצר מקסימום..
תראה זה בדיוק כמו עם הראייה שלך האייעם תסתכל במחשב הרבה זמן הראייה שלך תיפגע.. וזה מוביל אותי אל השאלה הבאה..
האם גם בחלק שמתקפד על חוש הראייה שלי גם יפגע בהתאם?
האם הוא יכול להשתפר זאות אומרת (על ידי הרכבת משקפיים או אכיל גזר..)?

מהמסקנה הזאות אני יכול להעריך שאת החלק במוח שמשפיע לי על הדימיון ולא על חמשת החושים.. יכול גם הוא להשתפר לקנה מידה ענקי..
אך ורק בעזרת תרגילים והתמדה ..
לא רק זה שאתה יכול להגיע לשיפור יכול המוח בדרך ההפוכה ..
בעזרת שינון מילות זיכרון בזמן מוקצב כמו שאמרתי קודם
או קיאה מהירה של קטע יכולת כאלה יכולות להשפיע על חלקים אחרים במוח ולא על חמשת החושים האחרים..

נ.ב
מצטער על השגיאות פשוט קרינת המחשב הורסת לי אתהעיינים אז אני רושם מהר..

אשמח גם עם עוד משהו אצטרף לשיחה...

ועוד משהו אחד קטן אתה יכול להסביר לי מהו מימד רביעי על ידי מצב כזה:
נגיד שיש יצורים בעולם שיכולים לראות ולחוש 4 מימדים..
איך זה יהיה בדוגמא אמיתי מה הקלמר שלי שנגיד על השולחן ירחף או יתרחב בגלל ה4 מימדים ...?
תודה
ישן 01-02-2005, 16:11
צלמית המשתמש של מוקד
  מוקד מוקד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.04
לא ירחף...הוא ישאר במקום שלו בדיוק!
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "לא לזה אני מתכוון.. וזה גם לא וויכוח ה"דו שיח"(לצערי..) שלי עם Rutasashi"

העניין הוא...אני לא יכול להגדיר לך איך זה יראה או מה זה...בגלל סיבה עקרונית אחת...אני לא מצליח לתפוס את זה....את המימד הרביעי הצלחתי להסביר לעצמי ואחרי הרבה שיחות נפש אני המוח והמוח הרזרבי,הגענו להחלטה שזאת תנועה על ציר הזמן ועקב המיקום שלי על ציר הזמן אני יכול לראות רק חתכים מתוך זה....לכן זה יראה כנראה כמשהו בתנועה....
מימד חמישי ומעלה....אין לי מושג קלוש...

אם אתה מעוניין אז בקשר להבאת הדוגמאות הנה ההגדרה מוויקיפדיה:
בפיסיקה ממד משקף את מספר דרגות החופש של תנועה במרחב.

לפי תורת היחסות, היקום הוא ארבעה-ממדי, שבנוי משלושת הממדים הידועים לכל אדם (אורך, רוחב ועומק) ובנוסף אליהם הוסיף איינשטיין ממד רביעי – הזמן. לארבעת הממדים הללו ניתן השם "מרחב-זמן", כאשר ארבעת הממדים אינם ניתנים להפרדה, כלומר כל שינוי בעולם במרחב יגרום לשינוי בממד הזמן, וכל שינוי בזמן יגרום לשינוי במרחב. כל נקודה במרחב-זמן קרויה מאורע, ולו ארבע קואורדינטות (t, x, y, z).

[עריכה]

מתמטיקה

תחילת ההתייחסות לממד במתמטיקה נעשתה בגיאומטריה האוקלידית, שבה נמצאים

ממדים אלה התבססו על העולם כפי שהוא נראה לעינינו. הכללה ראשונה של מושג הממד נעשתה עם ההתייחסות לעולם n-ממדי, כאשר n הוא מספר טבעי כלשהו.

בניסיון להבין את משמעותם של עצמים שמאוחר יותר קיבלו את השם פרקטל, מתמטיקאים כקונסטנטין קרתיאודורי ופליקס האוסדורף הכלילו את מושג הממד, כך שיוכל לקבל גם ערכים שאינם מספרים טבעיים.

נערך לאחרונה ע"י מוקד בתאריך 01-02-2005 בשעה 16:13. סיבה: מצאתי משהו בויקיפדיה!!!!!!!!!!
ישן 01-02-2005, 16:53

דווקא את זה אפשר להסביר
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי מוקד שמתחילה ב "לא ירחף...הוא ישאר במקום שלו בדיוק!"

אתה יכול להסביר איך ייראה החתך התלת מימדי של חלק מהצורה הארבע מימדית (אני מדבר על מימדי מרחב, עזוב את הזמן לרגע)
(רק זה טיפה קשה ומאוד לא הגיוני.)

לייקום ה-4 מימדי נוספו עוד יחסית הרבה מימדי (בחלק מתאורייות המיתרים זה 11 ואחד זה 26 מימדים (!) ) מרחב בתיאורית המיתרים שממשיכה להתגלות כמדוייקת אבל מוזרה ביותר (בגלל שהמייתרים היו צריכים לרטוט במלא כיוונים לא תלויים שונים) .

בקשר להגבלת החשיבה שלך, זה באופן מילולי בלתי אפשרי לבנות לך עולם חסר מגבלות בראש.
תנסה לדמיין את עצמך בתוך עולם ריק, זה קל נכון? עכשיו תזיז את היד שלך לכל הכיוונים הלא תלויים האפשריים, לכמה כיוונים הזזת? למה רק שלוש? מתימטית אפשרי יותר, למה הגבלת את עצמך?

אתה יכול לפתח את המוח שלך אבל יש בעיה בלשפר ככה את החושים
הדבר שגורם לראייה לקוייה למשל זה מעיין שריר קצר מדי ששולט על כיוונון הפוקוס של העדשה של העין, ובשביל לתקן את זה לפתח ת'מוח לא מספיק.

(וכן אתה יכול לפתח את המוח שלך לדרגות ענקייות כמו שמפתחי שרירים מפתחים את השרירים שלהם)

נערך לאחרונה ע"י Rutasashi בתאריך 01-02-2005 בשעה 16:57.
ישן 01-02-2005, 21:29

הגיון ודמיון הם שני דברים שונים
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי suncan שמתחילה ב "גם אני הייתי במיכא"ל!"

ע"י הגיון אפשר להגיע לכל דבר
דמיון הוא כלי שעוזר להמחשה והשלכה על החוויות שאנחנו חווים, הוא יכול לעזור אבל אי אפשר להגיע איתו לכל מקום, אם תקרא טוב את האצגובות שנתתי תראה מספר לא מבוטל של דברים שאתה לא יכול לדמיין, אתה יכול להבין הגיונית אותם, אבל לא יכול לדמיין.
תקציר אם אתה רוצה:
אתה לא יכול לדמיין אותך זז ב4 כיוונים לא תלויים
אתה לא יכול לדמיין מרחב ללא מרחקים
אתה לא יכול לדמיין צבע שלא תלוי בצבעים שאתה מכיר

(אלה שלוש דוגמאות, יש הרבה יותר, תצליח לדמיין לי אחת מהם תודיע לי ואני אסכים איתך.)

ישן 06-02-2005, 10:16

אפשר לתאר מרחב 4 מימדי בקלות מאוד במתימטיקה
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי suncan שמתחילה ב "לזוז ב4 מימדים?מי אמר שזזים..."

אין שום סיבה שבדימיון כמו שהוא "חסר גבולות" לא נוכל לדמיין מרחב כזה כמו שהמתימטיקה יכולה לתאר

ההגיון (לפחות שלי) אומר שאפשר לתאר עולם כזה, אבל אני לא מצליח לדמיין אותו לא משנה מה אני עושה, למרות שעיקומים במרחב התלת מימדי אני יכול לדמיין (בעזרת הפיכתם בראש שלי לתחושה במקום משהו ויזואלי) תזוזה לכיוונים לא תלויים ב3 שאני מכיר אני לא יכול לדמיין...

יצירתיות לא שווה דמיון, הגיון לא שווה יצירותיות, יצירתיות זה היחולת לחשוב על משהו חדש שלא היה קודם, דמיון זה יכולת להמחיש דברים שאתה חושב עליהם (כמו שאמרתי בהגבלות מסויימות) והגיון זה היכולת להסיק דבר מתוך דבר, אלה שלושה דברים נפרדים, וכדי שבאמת יהיה אפשר לפתח משהו כדאי להשתמש בשלושתם ביחד, משום שאת היצירתיות מאוד קשה לפתח והיצירתיות ביחד עם ההגיון צורכים מידה מסויימת של אינטואיציה שיכולה להתקבל בעזרת המחשות שהדמיון יכול לספק בקלות. מעולם לא אמרתי שהדמיון הוא כלי חסר חשיבות, הדמיון הוא אחד מהכלים החזקים ביותר שיש לנו (אני למשל מאוד נהנה להשתמש בו ) אבל אני רק מצביע על זה שהוא לא מושלם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:13

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר