לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2006, 13:23
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
"המשתה"
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הומוסקסואליות הייתה תופעה נורמלית ומקובלת ביוון העתיקה."

ומה עם "המשתה" של אפלטון?
יש שם שיחה מעניינת בה מושווים אהבת בשרים (לנער או נערה צעירים) לאהבה "מלאה" לבן/בת זוג בוגרים. ההתיחסות להעדפות מיניות לא קיימת כמעט כי ההבדל בינהם נחשב לזניח, למרות שאפלטון טען שם גם למיטב דעתי (או שזה היא אחד מעמיתיו, אני כבר מתבלבל) שאהבה "מלאה" נבנת בעיקר עם בני זוג ממין שונה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2006, 18:37
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כפי שכבר נאמר, ההומוסקסואליות היתה תופעה יותר חברתית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cijal שמתחילה ב "הומוסקסואלים ביוון העתיקה"

מאשר מינית. היחסים ההומוסקסואליים היו בעלי מאפיין ברור של היררכיה בין גבר מבוגר לאחד צעיר וכללו קשרים חברתיים. בעולם היווני האישה ה"חוקית" היתה מיועדת לנהל את המשפחה ומשק הבית ולא מעבר לכך. את האתגר האינטלקטואלי והחברתי מצאו גברים מהמעמד הגבוה אצל נערים או נשים-זונות שאומנו במיוחד כדי שיהוו בנות זוג חברתיות-מיניות-אינטלקטואליות לגברים אלה (כינויין הוא "הטאיירות").

התופעה בכללותה לא היתה תוצר של פריצות או תאווה אלא יותר תוצר של חברה מסורתית. זכור לי שסטודנטית אחת ל MA עשתה מחקר על התופעה כפי שהיא משתקפת מציורי ה"דמות האדומה" על הכלים המצויירים מהתקופה הארכאית והקלאסית. לטענתה היו היחסים מסוייגים במסגרת של קוד התנהגות חברתי מאוד מוגדר וכללו שלבים של חיזור ופעילות מינית. בלא מעט כלים כאלה ניתן לראות סצנות מתוך תהליכים כאלה. חפש בגוגל תחת

red figure homosexuality

גם בחיפוש רגיל וגם של תמונות. יש הרבה מידע.

תמונה לדוגמא:

http://content.answers.com/main/con...xual_couple.jpg

ישן 18-11-2006, 19:09
צלמית המשתמש של cijal
  cijal cijal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל cijal
קודם כל אני מאוד מאוד מעריך את זה שאנשים מגיבים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "כפי שכבר נאמר, ההומוסקסואליות היתה תופעה יותר חברתית"

ושיהיה ברור שזה מאוד מאוד עוזר לי .

חוץ מזה, הייתי שמח לקבל מידע אודות אישים ספציפיים , מנהיגים . אני מחפש את האישים המפורסמים ואם מישהו מכיר מנהג מיוחד שידוע לאחד מהם , מקרה עם "פלפל" אולי אפילו מקרה היסטורי שניסו אולי לטשטש אותו בהיסטוריה .

וכן לגבי גוגל בהחלט יש שם מידע רב אבל לא מדובר שם על מקרים ספציפיים שהם בעיקר מעניינים אותי , והשפעות חברתיות , פוליטיות וצבאיות שאולי היו לזה באותה תקופה . למשל איך קיבלו את זה באותה תקופה? האם זה היה ניצול מיני ? או שזה היה מנהג . איך היתה ההיררכיה? האם השתמשו בזה כעונש לפעמים ? אני מחפש את ההילייטס של הקישורים . תודה מראש .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:37

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר