לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-01-2005, 16:00
צלמית המשתמש של White-Night
  White-Night White-Night אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.04
לפעמים אני לא ממש מבין אותכם אבל ממש
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ההפרדה כאן היא גדולה ומשמעותית בהרבה מכל הדוגמאות שהבאת..."

האם טענתי שמדינות ערב יותר דימוקרטיות מישראל ??
התשובה היא לא !

אני כן אמרתי שיש נטייה ופרסום להפרדה בין דת ומדינה בתשדירים כאלה ואחרים , בישראל עדיין יש קשר ( לא כמו מדינות ערב אבל עדיין יש קשר ) .

ההתייחסות היתה לתגובה הדבילית מעליי ואתה לא ממש הוספת הרבה ,

האם יש קשר בין דת ומדינה במדינת ישראל

כן

האם יש תשדירים ונסיונות בכלי התקשורת כדי שהציבור יבין שיש להפריד בין דת ומדינה בישראל

לא

אז בזה סיימתי את טענותיי !!!

ואם כבר אז יש לך טעות בסיסית בתשובה , אין קשר בין ערבים לדת !

ערבי זה לאום

דת זה מוסלימי שיעי , מוסלימי סוני , מוסלימי עלאויי , נוצרי אורטודוקסי נוצרי בלא בלא בלא .. יהודי לא יודע מה ... זה דת .

יום נעים .

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-01-2005, 16:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
זה לא אותנו שאינך מבין - אלא את הנושא כולו...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי White-Night שמתחילה ב "לפעמים אני לא ממש מבין אותכם אבל ממש"

ראשית, פרסומת ב"מדינה" (לקרוא ללבנון בשם "מדינה", זו הגזמה פרועה - זו פרובינציה בדרום מערב
סוריה, שבה ה"נשיא" מקבל הוראות כיצד לצחצח שיניו, ממפקד הצבא הסורי בבקעא) ערבית, לא מראה על
שום מגמה. כאן יש יותר חופש, גם בלי פרסומים כאלה...
אכן חידשת לי - "ערבים זה לא דת". אכן הפתעה מרעישה, אחרי שנים שבהן חשבתי שזו דת...

ואם כבר אנחנו בקטע של תיקון, הבה נתקן טעות אמיתית שיש אצלך (לא טעות שדמיינת אצלי) : העלאווים
הם מסלמים בערך כמו שהדרוזים הם מסלמים. הם פלג פורש מהאסלאם השיעי, שבמסגרת ה"תקיה",
מגדיר עצמו כמסלמי, תוך שהוא מקיים מנהגים שמהווים כפירה לכל דבר (רק שאם תגיד בסוריה שאינם
מסלמים, הם ינהגו בך בהתאם למסורת ערבית ארוכת שנים, ויפרידו ראשך מכתפיך...).
באשר ליהדות - זה לא רק דת, אלא גם לאום. בלבלת בין יהודים לערבים כשטענת שאני חושב שערבים הם
גם לאום וגם דת. זה נכון רק לגבינו (ובמידה רבה גם לגבי הדרוזים).
ישן 17-01-2005, 13:25

אני מצטער לאכזב אותך אורי .
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה לא אותנו שאינך מבין - אלא את הנושא כולו..."

אבל עלואיים הם כן מוסלימים , ואת בזה אני בטוח ב 100% כי אני כבר מכיר כמה עלאויים ( אחד שותף שלי במעונות ) ועוד חברים שלו מהכפר שאני כבר מכיר ...
הכפר הוא ג'אגר שצורף לישראל בלי פלישה אחרי שהוא עמד באמצע בין ישראל לבנון והתרחק מסוריה שהיא השתייכה לו בעבר .
אז הם כן מוסלימים והחברה האלה כבר עשו לי חרטה בראש מרוב דיבורים ( שהם דיי מעניינים ) בקשר לאיך הם הפכו לעלויים ומה ההבדל בינם לבין פלגים אחרים באיסלאם וכולה .

ערבי זה לאום ואני בטוח שגם אתה ידעת שזה לאום העקיצה היתה בגלל ההתייחסות שלך שלא היתה ממש במקום לגבי הדיון עצמו .

לבנון היא מדינה נפרדת אבל תלוייה בהחלטות סורייה ומבצעת את החלטות סוריה אם יש .

כמו שישראל פעם ועדיין תלוייה בארצות הברית ( למרות שלא כמו בעבר ועדיין לא אותה מידה כמו סורייה ולבנון אבל היא עדיין תלוייה יחסית ) .

בנוגע לדרוזים אותם אני משאיר לבד כי להם יש בעיה גם בלאום וגם בדת ובכלל הם תלויים בהמון דברים או למעשה לא יודעים מה הם בדיוק ( ואת זה תשאל אנשים כערבי - אני בטוח שאתה יכול להתחזות לאחד בלי שיזהו אותך אז תנסה ) .

ולא ראיתי הייחסות כלשהי לנושא הקשר בין הדת למדינה בישראל אבל אחכה לעוד התייחסות .

פאדי

ישן 17-01-2005, 13:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני שמח שיש לך שותף מע'ג'ר, אבל כמו שיש דרוזים שחושבים שהם מסלמים, כך גם יש עלאווים..
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי White-Night שמתחילה ב "אני מצטער לאכזב אותך אורי ."

כאלה.
דרוזים אינם מסלמים - וגם עלאוים אינם מסלמים. ה"תקיה" מחייבת אותם להצהיר על עצמם ככאלה, ואלה
שכלל לא בקיאים במצוות דתם, בהחלט עלולים לטעות...
הוא יכול לומר לך שהוא מסלמי, ואני יכול לומר לך שאני צ'רקסי - זה לא יהפוך את זה לאמת...
עלאווים אינם מסלמים, הם פלג פורש מתוך השיעה, בדיוק כמו הדרוזים, ובדיוק כמו הבהאים. ההבדל היחיד
הוא שהם מצהירים על עצמם כחלק מהאסלאם, מתוקף היותם מיעוטים בארצות מסלמיות - בהתאם למסורת
ה"תקיה" השיעית.
חבריך מע'גר הם אכן בעלי סיפור מעניין (זה כפר שהתנתק משאר בני העדה, החיים בצפון מערב סוריה, אבל
שומר על המסורת העלאוית), אבל עובדתית הם לא מסלמים.
לבנון קשורה לסוריה "קצת" יותר מאשר ישראל לארה"ב. ארה"ב לא יכולה להכתיב לנו מי יקבל קדנציה
נוספת כראש ממשלה - סוריה עשתה זאת בלבנון רק לפני חצי שנה, עם אמיל לאחוד...

הקשר בין דת למדינה בישראל הוא קשר חלש, שקשור בעובדת היות ישראל מדינת העם היהודי - ולא
בהיותה מדינה דתית יהודית. הקשר בין היהדות למדינה, הוא יותר בין הלאום היהודי למדינה, מאשר בין
הדת היהודית למדינה. ההשפעה של הדת על המדינה פה, הוא זניח למדי - במיוחד מבחינת השפעתו על
הלא-יהודים...
ישן 17-01-2005, 14:08

אורי ... תאמין לי שאני מכיר את הסיפורים האלה :)
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני שמח שיש לך שותף מע'ג'ר, אבל כמו שיש דרוזים שחושבים שהם מסלמים, כך גם יש עלאווים.."

כבר שמעתי את הכל על הדת שלהם ...
והם דיי בקיאים בה מאוד מאוד עד כדי כך שכל לילה אם אנחנו ממש משועממים אז יש סיפורים עד אינסוף על איך מה למה ואיך זה בדיוק אצלם .

אז קודם כל הם כן מאמינים במוחמד כנביא והם חלק מהמוסלימים , השם עלאויים בא מעלי שהיה יד ימינו של מוחמד ....

הם גם מאמינים בישו ! גם מאמינים בנביא מוסא בכלל עם עשו קולבו ..

הסיפור דיי ארוך אבל בסופו של דבר הם מוסלימים ולפי ההגדרה שלהם ( ואין להם קשר לשיעים אגב - זא השאלה הראשונה שהיתה לי אליהם בעניין ) ... אם תרצה לבוא ולדבר עם החברה בעניין אז אתה מוזמן !

בקשר קשר בין ישראל לדת , אז הקשר הדוק ... מפריע לי כל המפלגות הדתיות למרות שזה לגיטימי אבל זה מפריע לי בכלל גם חרדיות גם מוסלימיות ובכלל !

היות ויש מפלגות כאלה עם כוחות בממשלה ומתוך הגדרת ישראל כמדינה יהודית אז יש השפעה עליי כערבי או בכלל יש השפעה על כל תושבי ישראל - גם חילוני וגם חרידי וגם מוסלימי וכולה .
ההשפעה מובעת מתקציבים , מגזענות כזו או אחרת ( בכלל לכולם נגד כולם ) .. לפילוג , לתקציבים שמועברים למען זה ולמען זה .

אל תסתכל עליי כי נוצרים מהווםי 1% מתושבי ישראל אז אנחנו לא מהווים כלום מבחינת כוח בשלטון , אז מבחינתי אני לא ממש מקבל כלום ... אבל זה לא העניין , העניין הוא שעדיין יש השפעה ועדיין יש קשר בין הדת והמדינה .

ישן 17-01-2005, 14:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זה העניין - הם טוענים שעלי היה ג-ד-ו-ל ממחמד - וזו הכפירה באסלאם...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי White-Night שמתחילה ב "אורי ... תאמין לי שאני מכיר את הסיפורים האלה :)"

הם טוענים שעלי הוא המקביל לשמש בעוד שמחמד מקביל לירח. עלי, עפ"י האסלאם השיעי, הוא יורשו
החוקי של מחמד - אבל אינו חותם הנביאים, כמו מחמד. העלאווים טוענים שעלי עלה על מחמד...
גם באסלאם מאמינים בישו ובמשה - כנביאים. גם הדרוזים מאמינים בהם - וגם הבהאים. אין כאן שום דבר
מפליא, בהתחשב בכך שהאסלאם הוא מקור הדתות הללו...
יש להם קשר מובהק לשיעים, הם פלג פורש מהשיעה - שהיסוד המובנה בה, הוא קידושו של עלי, בהשוואה
לשאר הח'ולפה הרשידון (אבו בכר, עמר אבן אל-ח'טאב ועת'מאן בן עפאן - שהסונים מקדשים גם אותם,
בעוד שהשיעים רואים בהם את גונבי הירושה שהגיעה לעלי). העלאווים הפ פלג פורש מתוך אחד הזרמים
השיעיים (אם תרצה, נברר לך בדיוק איזה ומתי...).

ההשפעה של הדת בהקשר של תקציבים, היא שולית - בארה"ב יש הפרדת דת ממדינה, ועדיין המדינה
מסבסדת בענק מוסדות דת...
ישן 17-01-2005, 14:34

לא כפי שאני שמעתי ......+ חידה טובה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה העניין - הם טוענים שעלי היה ג-ד-ו-ל ממחמד - וזו הכפירה באסלאם..."

הם מאמינים במוחמד ,
אתה כנראה מתבלבל בינם לבין השיעים , העלאוים מאמינים במוחמד ולא בעלי ... עלי הוא אחד האנשים הכי חשובים מבחינתם אבל הוא לא נביא אצלם .
המון סיפורים שמעתי על העלי הזה עם הסכין "דו אל חדיין:" עם שני הראשים ועוד סיפורים איך שמוחמד שלח אותו כשהוא היה חולה לאיזה מלחמה ובלא בלא בלא ....

אחד השאלות שנשאלו לאחד ה"ח'ליפה" שלא ידע לתת עליו תשובה והוא מצידו שאל את עלי - אני לא זוכר איזה ח'ליפה זה היה ברח לי מהראש עכשיו ...

אבל הנה השאלה שהיא חידה ובוא נראה מי יתן לה תשובה

איזה אדמה ראתה רק פעם אחת את השמש ?

ישן 16-01-2005, 23:52
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
פאדי, אתה מערבב בין דת ולאום.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי White-Night שמתחילה ב "תודה מר חסר אופקים"

ה"יהודיות" של מדינת ישראל היא הרבה יותר ברמת הלאום מאשר כדת (ואת זה אני אומר כמי שתומך בהפרדה מוחלטת של הדת מהמדינה). הדת היהודית כמעט אינה משפיעה על חייך, היא משפיעה - עד כמה שהיא משפיעה - בעיקר על חיי היהודים בישראל.

בישראל אין צורך ב"תשדירים" לגבי הפרדת הדת מהמדינה מכיוון שהנושא נידון בהרחבה בשיח הציבורי, אבל אם אתה רוצה דווקא תשדירים אתה מוזמן להדליק את הטלוויזיה בתקופת בחירות (או בכל הזדמנות בה מראיינים את טומי לפיד ומנייניו).

אפרופו, הרי לך עוד נושא בו מפגרת ישראל:
אין לנו בטלוויזיה תשדירים נגד פעילות של מיליציות מקומיות חמושות הרוצחות אזרחים - ואפילו למדינה כמו עיראק יש!!!

נערך לאחרונה ע"י NOTA בתאריך 17-01-2005 בשעה 21:24.
ישן 17-01-2005, 14:39

LOLLLLLL אהבתי את האפרופו שלך :)
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "פאדי, אתה מערבב בין דת ולאום."

חפיף , אני מודע לזה שיהדות זה דת ולאום ביחד ...
אבל עדיין הגדרת ישראל כמדינה יהודית היא כהגדרת יהודית שזה בעצם דת+לאום . - כך לפחות אני רואה את זה .

ההשפעה של הדת על המדינה פה אולי לא משפעה עליי הרבה אבל עדיין יש לה השפעה ולא מועטת , בכלל ההגדרה הזו מונעת ממני לקיים כמה דברים שהייתי מוכן מעשות אבל אני לא עושה בגלל ההגדרה וההתערבות הזו . - כמו לשרת בצבא למשל .

יש הרבה דברים שכן משפעים , בדרך עקיפה או ישירה ... אבל ההשפעה נמצאת ואני לפחות מרגיש אותה .

ישן 17-01-2005, 00:25
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
אדוני, אתה "מטיף למקהלה".
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי יין בן יונה שמתחילה ב "אדוני -"

דווקא הכותב הזה מודע לפערים העצומים בין המדינות הערביות המפגרות למדינת ישראל, ובוודאי שבתור נוצרי אינו מעדיף משטר מוסלמי חשוך על פני משטר דמוקרטי במדינה עם רוב יהודי.

אממה, ה"ערביות" אינה מאפשרת לראות בנחשלות הזאת משהו גנטי (כמו שאתה גורס), והדיסוננס מביא לכתיבת הודעות מבקרות על בסיס משהו זניח כתשדיר שירות בתחנות הטלוויזיה של המחוז המערבי בסוריה כברא.

גם את המפעל הציוני המדהים יש מקום לבקר, ועדיף - מעבר להבנה הבסיסית את נפשו של אדם - למצוא את הנקודות המחייבות שיפור מאשר להטיח עלבונות מוצדקים למחצה על בסיס ההשוואה לבית השחי של האנושות.

דרך אגב, בארצות ערב, בישראל, ולמעשה בכל העולם, ערבים נוצרים הם מיעוט המתחרה בהשכלתו והצלחתו הרבה בצאצאי לא מעט פזורות יהודיות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:58

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר