לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-01-2005, 20:29
  מתגייס מתגייס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
שבוע שדאות

שדאות גבעתי

טוב אז ככה אני חזרתי מהשדאות ואני יכתוב לכם כל מה שאני זוכר אם יש פרטים שאני לא זוכר ועליהם דווקא רציתם לשמוע אז אני מצטער .

יום ראשון :
טוב אחרי שבוע שלם של שיפצורים בבא"ח של כל הציוד של התד"ל לקראת השדאות סוף סוף יצאנו עם הטיולית למטווחים.. אחרי נסיעה של 5 דקות הגענו למטווחים פרקנו את עצמנו מהטיולית עם כל הציוד בזמן שהמ"מ צועק לנו להסתדר עם כל הציוד בשני טורים , הסתדרנו בשני טורים עם ווסטים עלינו קשר אגמ"ק (מאין ג'ריקן מים שסוחבים על הגב) ארגז סמל ומה לא...
מ"מ התחיל לרוץ בהרים ואנחנו רצים אחריו כשאין לנו שמץ מה המרחק או לאיפה אנחנו בכלל רצים
עד שאחרי קילומטר וחצי של ריצה הגענו לוואדי קטן וקיבלנו תהוראה לפרוק את הציוד.
התחלנו להסתדר לפי כיתות וקיבלנו את ההוראה לשים את האב"כ על הירך שלנו (משם הוא לא ירד כל השדאות) המפקד לקח אותנו לאיזה פינה ונתן לנו מנת קרב "להתפנק" עלייה אחרי זה התחלנו כל מיני שיעורים על איך למצוא את הצפון בלילה וביום ועל איך בונים עמדת אש וכל מיני דברים שלא ממש מענינים לפחות לא ענינו אותי
הלילה התחיל לרדת ואני כבר הבנתי שרק עכשיו השדאות מתחילה , הקור פיצץ לנו תפנים ומהחושך לא ראינו כלום בכלל בגלל שאסור לנו להשתמש בפנסים המפקד אמר לנו להקים את האוהלים שלנו (4 באוהל אחד) פינקו אותנו שלא ישנו באוהל סיירים של 2 .
אחרי זה אמרו לנו אתם רוצים לאכול ארוחת ערב? סבבה תתגנבו לאוהל של האוכל ותגנבו אותו... לא תצליחו? לא תאכלו הלילה...
הקיצר זחלנו במשך שעה שלמה כדי להגיע לאוהל בלי שיזהו אותנו והגענו כמו גדולים בלי רעש לפחות הלילה הזה ניצלנו...
אחרי שמנ"ש מימיות ונשק סוף סוף שיחררו אותנו לישון היינו מאושרים עד הגג
ובידיוק אחרי 20 דקות (בידיוק שהספקנו להרדם) באו הצעקות .. הקפצה!!! הקפצה!!! כולנו קופצים כמו משוגעים מהאוהל נכנסים לעמדות מסביב למאהל קופאים מקור אבל שומרים על ריכוז ועל העמדה
המ"מ בא לכיתה שלי ומברך אותה על הקפצה משובחת יחסית לפעם ראשונה 4 דקות....(אני יודע שהלוחמים שבניכים יצחקו) שחררו אותנו לישון שוב והפעם בלי הקפצות תודה לאל

יום שני :
קמנו בבוקר בכח עד כמה שהיינו גמורים... ישר אמרו לנו להסוות את האוהלים... יענטו להפיל את האוהלים שבנינו לפרוס עליהם רשתות הסוואה להרטיב במים ולזרוק חול על הרשתות הסוואה שיראה חלק מהשטח.. אפילו להוסיף קצת שיחים מסביב כדי שלא יזהו .. הסוואנו את האוהלים עד כדי כך טוב שהרס"פ שהגיע עם ההאמר דרס את האוהלים שלנו כי הוא לא זיהה אותם חח
טוב אחרי שסיימנו התפננו למנת קרב וללימודים על מארבים והתגנבויות... היום עבר מהר דיי בשעורים ואימוני זחילות דרך שיחים עם קוצים (שיחי רותם) והערב שוב פעם ירד ושוב הקור המטורף חזר.. הפעם לא רק שהיינו צריכים להזדחל בשביל האוכל אלא גם בשביל המים.. הלכנו מרחק של איזה קילמוטר (הליכה מבצעית כמובן שלוקחת שעות חח) עד שהגענו להר ובסוף הירידה שלו ראינו את העוקב עם המים שאנחנו צריכים לגנוב.. אני נשארתי למעלה להיות מפקד הכח בזמן שהמפקד ועוד חייל זחלו למטה להתגנב למים רק שהקסדה שלה מפקד נפלה וזיהו את כולנו בצעקות של "אללה אכבר" ו "אל יהוד" כן קצת מפחיד כשזה הסרס"פ הדרוזי הענקי שלך צועק את זה מול הפנים שלך בלילה בחושך המוחלט
טוב חזרנו למחנה בריצה עם הציוד עלינו מאוכזבים אך לומדים מטעויות.. לא לתת למפקד להזדחל ראשון!!! חח
הגענו למחנה שוב פעם הלכנו לישון אחרי מנת קרב ... אנחנו יושנים עם חצי עין פקוחה מחכים להקפצה אבל היא לא מגיעה אמרנו תודה לאל שזהו אפשר לישון בשקט נרדמנו ל3 שעות עד שהצעקות התחילו הקקפפצצהה הפעם הבאנו אותה בזמנים... 2 דקות הקפצה! המ"מ התלהב נורא (ובצדק בסופו של דבר התברר שזאת הייתה ההקפצה הכי מהירה בשדאות בפלוגה)
חזרנו לישון את ה 3 שעות שנותרו לנו

יום שלישי :
קמנו וכמובן התרגיל הרגיל של להסוואות את האוהלים ושוב הלוז הרגיל של קצת לימודים רק שהפעם הכנו עמדות אש כל זוג התפנה לעשות עמדת אש משל עצמו בתוך שעה כולנו חופרים כמו מטורפים מסווים כמו מטורפים ומנסים לעשות את העמדה הכי טובה.. הסמל מגיע לכיתה שלי ולחפירות שלנו אומר לנו מצויין ואפילו נותן לזוג מהכיתה שלנו את העמדה המצטיינת של הפלוגה כולנו שמחים וגמורים מעייפות מהחפירה והריצות של להביא שיחי הסוואה מתים לאכול כבר אומרים לנו שעכשיו אנחנו צריכים לעשות מארב לרכב של מחבלים שצריך לחצות את הציר... אנחנו עולים לעמדות ב3\2 גובה בהר מתחבאים מאחורי שיחים שמתצפתים לציר ומחכים שעה וחצי... שעתיים..שלוש... בזמן הזה כל חייל כבר הספיק להרדם בעמדה שלו 3 פעמים חח סוף סוף האוכל הגיע.. אכלנו סוף סוף והלילה התחיל לרדת... והסיוט הגיע.. לא ידענו מה מצפה לנו.. אבל אמרו לנו שיש לנו תרגיל להגיע לסטיקלייט למעלה למ"מ לשים שם כל אחד פחית בלי שהוא ישים לב...יש לנו שעה לביצוע המשימה.. בעוד שכולם זוחלים למעלה בשקט אני חשבתי על רעיון מלוכלך.. ואמרתי למפקד שבזמן שהם ישימו את הפחיות ואני ועוד חבר שזוחלים ומסתווים טוב נתגנב לכיתות אחרות ונחשוף אותם.. וככה עשינו כך שכל פעם אנחנו חושפים אותם ומחזירים אותם 30 מטר אחורה בזחילה..אחרי התרגיל המעייף הזה וריצה שפופה וזחילה בין כיתות בלי שהמ"מ ישים לב סיימנו את התרגיל בסביבות 1 וחצי בלילה היינו בטוחים זהו למיטה.. אבל המ"מ הודיע לנו שהלילה עוד צעיר... עכשיו יש כיתה שמגנה על הסטיקליט ואנחנו צריכים לגנוב אותו בלי שהכיתה שעושה פטרולים תזהה אותנו.. אנחנו מזדחלים לאט לאט בקור אימיים הזה מקווים שלא יראו אותנו הולכים לאט לאט מזדחלים עוקפים את השומרים ומגיעים לסטיקלייט אחרי שעה וקצת כולם כבר מתים לישון חולמים על השק"ש והאוהל השעה כבר בסביבות 3וחצי ואומרים לנו אוקיי לכו לישון.. אני כולי שמח ללכת לישון אבל אומרים לי אודי אתה עולה מאזין... אני כולי בבאסה עולה לשמור אבל כנראה שהמפקד ידע מה שהוא אומר כי בידיוק אחרי 30 דקות של שינה הייתה הקפצה ארטילרית שאומרת שכל המאהל שלנו עובר בריצה לק"מ רחוק יותר מהאזור... כולנו רצים עם כל המאהל על הגב..(קשה ביותר כשאתה עייף מת) אנחנו מגיעים לנקודה החדשה השמש כבר מבצבצת לה החוצה ומשחררים אותנו לישון לשעתיים..

יום רביעי :
יום הבוחן כיתה... כל הפלוגה מתאספת בנקודה שבה יש מלא תחרויות בין הכיתות בין עם זה בניות עמדת אש הכי טוב לבין ריצה עם אב"כ וסחיבת פצועים על הרים או להקים אוהל סיירים הכי מהר ואפילו מבחן עיוני על מה שלמדתם (כנראה שהיה חשוב להקשיב מזל שהקשבתי חח)
היום הזה עבר די מהר בסופו של הבוחן כבר היה 4-5 בצהריים הגענו למאהל שלנו סחוטים אחרי לילה קשה בלי שינה ובאה השמועה...ישנים 9 שעות... מדברים קצת עם המפקד קצת עם המ"מ וכן השמועה מתאמתת ישנים 9 שעות כולנו שמחים אתם לא יודעים כמה.. קופצים לשק"שים ישנים לנו 9 שעות שמחות (כולל שמירה של 40 דקות באמצע) אבל בסף הכל שינה אדירה

יום חמישי ואחרון :
קמים בבוקר.. כבר ידענו מה מצפה לנו... מסע פילים ... מקפלים את המאהל.. צובעים את הפנים...מכינים את התדלים עלינו... מגיעים לנקודת ההתאספות שם מחכים לנו לוחמים לשעבר בסיירת שקד האגדית שבאים ועוזרים לנו לשפצר ואפילו רצים איתנו את כל המסע!! ודוחפים אותנו בצעקות! כל הכבוד לאנשים האלה שכבר בני 50 ... אלה האנשים שאנחנו מעריצים... אלה האנשים שדוחפים אותנו.. טוב אחרי שדיברנו איתם הגיעה ההודעה שיוצאים למסע...מסע שבעקרון אמור להיות 8 ק"מ (הפחתת סרגל מאמצים) אבל בגלל שהסמל שלנו כל כך אוהב אותנו עשינו 14 ק"מ של מוות... עם התדלים שקורעים לנו תגב (ברור שיש לנו גם ווסטים עלינו) ומה נראה לכם שהסמל ילך מהר או משהו כזה? לא.. הסמל רץ ספרינטים ואנחנו אחריו כמו מטורפים אחרי 14 ק"מ מתישים אנחנו מגיעים לבסיס מאושרים יותר מתמיד נופלים על הריצפה ונחים... לוחמי הסיירת שקד הכינו לנו שם פינוקים... פיתות עם שניצלים וקולה ועוגות ומלא ענינים טובים..

טוב זה היה השבוע שדאות שלי אם שעממתי אותכם למוות או משהו מצטער אם כתבתי יותר מדי אז מצטער לא ידעתי מה לסנן מה לא.. כתבתי פחות או יותר כל מה שאני זוכר אם יש לכם שאלות שאלו חופשי

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 18-01-2005 בשעה 14:40. סיבה: תיקון שגיאות כתיב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-01-2005, 15:54
צלמית המשתמש של סאנדמן
  סאנדמן סאנדמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.12.04
אכן מעלה זכרונות משבוע שדאות א'
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מתגייס שמתחילה ב "שבוע שדאות"

הטירונות שלי היתה די מזמן, לפחות בהסתכלות על החבר'ה שגולשים פה ואני זוכר רק כמה פרטים ממנה...

down memory lane...

א. את השדאות התחלנו בשבת בלילה עם הקפצה מהבסיס (אחרי סופ"ש של שיפצורים אחרונים) - התחלנו מסע, כשהסמל אומר: "ברגע שהראשון נופל, שם מקימים את המאהל" - זה קרה אחרי סדר גודל 12 ק"מ (היינו עם הרבה ציוד אישי ופק"לים).
ב. לקחו לנו את השעונים מיד עם ההגעה לשטח, השאירו שעון אחד לא מכוון אצל החנת"ר כדי שימדוד זמנים.
ג. ירד גשם נוראי כל השבוע - האוהלים לא החזיקו מעמד.
ד. 3 הקפצות מדי לילה - אחת חינוכית (לימוד הכוכבים, מעבר לשוחה, מילוט) אחת להעתקת המחנה, אחת סתם.
ה. חזרנו לבסיס בבוקר יום שישי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:26

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר