לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-11-2006, 17:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KAHOL שמתחילה ב "צריך הסבר בקשר לשבוע הראשון בצבא"

בטרום טירונות מחלקים אתכם לפלוגות, מחלקות וכיתות בשביל שיהיה קל לשלוט בכ"א וקצת להרגיל את האנשים למסגרת.

אצלנו הגיעו באוטובוס 40 איש. 30 צוותו למחלקה אחת והשאר הלכו למחלקה אחרת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-11-2006, 08:50
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
זה נהיה כבר סוג של הרגל
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "חחחחח.. כמו בכל כיתה תמיד יש..."

מפסיקים לכעוס אחרי הפעם השלישית כי מבינים שכלום לא יעזור- כזה הוא.
איך פותרים את זה? או שמצמידים לו מישהו אחראי שיקח אותו בתור פרוייקט אישי, חייל רציני עם נכונות לעזור, או שאחד המפקדים יושב עליו חזק ועובד איתו על זה. שוקיסטיות לא מתבטאת רק באי זכירת המספר האישי, אלא גם בקשיים בפירוק הנשק, אי זכירת פקודות בתרגילי פרט-חוליה, קושי בשמירה על הציוד האישי, גילצו"ח לא נכון/לא מספק ועוד...

אתן לך דוגמא:
במחזור האחרון שלי בסדיר הייתי רס"ל טירונים. אחד החיילים היה הלום ביותר, עד כדי כך שבשבת הראשונה שהם נשארו בטירונות הוא הגיע לחדר האוכל עם מכנסי א' וחולצת ב'. חייל אחר, שהיה די שוקיסט גם הוא, לא שם לב שמישהו חמד אותו (את החייל השני) לצון, הוציא את הכומתה שלו מהכותפת, ושם במקומה כוס פלסטיק חד פעמית.
כשהם נכנסו לחדר האוכל המרכזי של שיבטה לא ידעתי אם לצחוק או לבכות- חייל אחד הולך על חצי א' וחצי ב', והחייל שלידו בלי כומתה אבל עם כוס פלסטיק על הכתף.

ישן 26-11-2006, 10:36
צלמית המשתמש של עידו403

היום אין כמעט תיזוזים, קוראים לזה "תירגול נוסף", וגם זה רק במקרה הצורך
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי הפילדמרשל שמתחילה ב "זה העניין- אף אחד לא עונה על..."

לו"ז סביר בבסיס:

5:00- השכמה, כולם בחוץ על מד"ס, יוצאים לריצת בוקר עם קצת פק"לים לחילץ עצמות והתעוררות.
5:10- כולם בחזרה אחרי שיחרור קצר.
5:30- כולם על מדים, מגולחים ומצוחצחים (7 דקות לעלות על ב', 13 דקות לגלצ"ח).
עד 6:30 מסדר בוקר שכולל סידור אחיד של המיטות והאוהלים, שטיפת המקלחות והשירותים ועוד כהנה וכהנה משימות.
6:30-7:00- ארוחת בוקר. 20 דקות לאכול +5 דקות לפני עד שכולם מתיישבים +5 דקות אחרי עד שכולם מפנים ונמצאים במסדר בחוץ
עד 7:30-8:00 ממשיכים לעבוד על המסדר בוקר (תיקונים ושיפורים, כולל ניקוי נשק).
שיעור או שניים באחת הכיתות, או על הנשק, או על רימון, או על קשר, או הכרת הבוחן מסלול.
10:00-10:15- פריסה (ארוחת 10).
עד 12:00-12:30 המשך שיעורים.
ארוחת צהריים על פי אותו עיקרון
המשך שיעורים
18:00-18:30 בערך ארוחת ערב

ככה עד 21:30/22:00.
אז יוצאים לשעת התארגנות- מקלחת, שק"ם, טלפון הביתה, סיגריה, פריסת לילה, קריאת עיתונים, קבלת חבילות מהבית, סתלבט עם החבר'ה.
אחרי שעה הולכים לישון. 6 שעות שינה בלילה +10/15 דקות שמירה על המאהל/מגורים, אם שומרים זה מתווסף לשינה (6:20 שעות למשל).

איזה תכנים נוספים יש? בימי חמישי סקירה על החדשות שהיו השבוע, מור"קים לפעמים, עבודות רס"ר, תורנויות מטבח לפני הצורך, מסדרי סמל, מסדרי בלאי (מגישים ציוד לא תקין ומקבלים במקומות תקין).

לו"ז סביר בשטח:

מטווחים, מטווחים, ועוד מטווחים.
מי שלא יורה נמצא מחוץ למטטוח במה שנקרא "חצר אחורית", שבה מועברים שיעורים ע"י המ"כים, עובדים על תכנים הקשורים למטווח, כמו איך נכנסים למצב ירי? איך כורעים נכון? איך מחזיקים את הנשק בזמן הירי?
האוכל בשטח הוא בדרך כלל על בסיס מנות קרב, אבל לפעמים מורידים גם אוכל טרי (מנות קרב זה דבר יקר).
בשטח לא מקבלים שעת התארגנות שלמה משום שאין מקלחות, אלא 30/40 דקות או משהו בסגנון- שיחה עם הבית, עיתונים, צ'ופרים וממתקים למיניהם וכו'.
לא לשכוח- מסעות... בדר כלל מהשטח בחזרה לבסיס, אבל לפעמים היציאה היא מהבסיס (בשבוע שאין בו שטח).

עוד שאלות?

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 26-11-2006 בשעה 10:38.
ישן 26-11-2006, 13:01
צלמית המשתמש של עידו403

האמת היא שאני לא כל כך יודע מכיוון שלא שירתתי ביחידה "מיוחדת"
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי eran447 שמתחילה ב "שאלה בנושא"

מה שכן, זה מתבקש שהמשמעת והדרישות יהיו גבוהות יותר מאשר בגדודים הרגילים מתוקף היותה של אותה יחידה "לא רגילה".
במה זה מתבטא? דרישות משמעתיות גבוהות יותר, דרישות להישגים גבוהים יותר.

אם הם מתגייסים כפלוגה נפרדת אז יש להם את התכנים שלהם. אומנם מדובר בחלק ראשון (טירונות) זהה- חי"ר רגיל לגמרי, אבל אותה יחידה קובעת לעצמה על מה לשים את הדגש ועל מה פחות.
לאחר מכן עוברים לטירונות יחידה (מקבילה לאימון מתקדם בחי"ר הרגיל) ושם כבר מדובר על תכנים ייחודיים ליחידה.

יש יחידות (מטכ"ל למשל) שהלוחמים שלהן עושים טירונות כשהם מפוזרים בגדודים "הרגילים" עד שהם "נשלפים" החוצה. כאן מדובר על טירונת זהה לחלוטין.

ישן 26-11-2006, 20:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי eran447 שמתחילה ב "שאלה בנושא"

בא נגיד ככה -

אם אני אקח חייל בגדוד רגיל ומוטיבציה ממוצעת ואלחץ אותו מאוד - סביר להניח שכמות מסויימת של חיילים תעשה הכל לצאת מהפלוגה/גדוד/חיל.
אם אני אקח צוות של כל יחידה התנדבותית ואלחץ אותו - לא יקרה כלום. החיילים האלה עם כ"כ הרבה מוטיבציה שהם יסבלו הכל בשקט. ככה אתה מגיע למקרים כמו צוות אחי בפלס"ר גולני.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-11-2006, 10:22
צלמית המשתמש של עידו403

פיזיקה? במסלול לא לומדים שום פיזיקה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "חצי מדי א חצי ב זה באמת..."

אולי בהכשרות מתקדמות יותר לומדים לחשב נתונים על פי וקטורים וכל מיני עקרונות אחרים, או ביחידות איכון למשל. בגדודי התותחים לא לומדים שום דבר שקשור לבית הספר.

איך אפשר להתבלבל בין המדים? שאלה מצויינת. הלוואי וזאת היתה הפאדיחה היחידה של אותו חייל בטירונות, אבל עזוב.
איך אותו חייל הסתדר בטירונות? זה לא היה קל, אבל הצוות והמפקד של אותו חייל עבדו עליו קשה מאוד, ובסוף הוא עבר את הטירונות, איכשהו.

מה שכן, הייתי עד למקרה מיוחד של חייל שעשה טירונות חוזרת (דבר נדיר ביותר !!!). היה טירון בסוללה שלי באוג' 02, אבל בצוות אחר (הייתי מפק"צ 1ב', הוא היה חייל ב-1א'), שלקראת סוף הטירונות יצא לקורס קשר ושובץ במיתר. במיתר לא אהבו אותו כי הוא היה ממש אהבל (גם אנחנו לא אהבנו אותו, בגלל זה שלחנו אותו לקורס קשר- כדי שלא יהיה אצלנו) אז הם החזירו אותו לגדודים, לכל גדוד שיהיה מוכן לקבל אותו. מחזור מרץ 03 מגיע, אני סמל טירונים, ואת מי אני רואה בסוללה אחרת? את אותו חייל, עושה טירונות מחדש... הוא היה כזה חייל גרוע, שמה שהיה עצוב, זה שהוא היה בטוח שהוא טוב ולא היה לו מושג עד כמה הוא גרוע. הוא לא היה חייל מסכן או משהו שהיה צריך לרחם עליו, פשוט חייל טמבל שחי בעולם משלו וחושב שהוא החייל הכי טוב עלי אדמות.
הגובה שלו היה 1.90 מטר (יותר גבוה ממני), כולו בריון, אבל לא היה לו כוח אפילו לפרוק את הגליל לבדיקה. אז בהתחלה הוא האשים את הנשק שהיה חלוד (אה, גם לנקות נשק הוא לא ידע...), אבל אחר כך, אחרי שפרקו לו את הנשק עשרות פעמים ברציפות והוא עדיין לא הצליח- הוא הבין שהבעיה טמונה בו. חוסר תיאום מדהים בין המוח לידיים.

ישן 26-11-2006, 20:00
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "או מפקד שוקיסט שמתעורר באמצע הלילה בשטח בצעקות, ומתחיל לרדוף אחרי הצל של עצמו?"

חחח אתם קורעים אותי מצחוק!

שאלה לי אליך- הבנתי שאתה "תותחן גאה בבית" (כמו השיר הזה בגל"ץ מהפרסומת), ואני ככל הנראה בדרך לשבטה אז:
1. בתשובה שנתת לי כתבת שלפעמים יורדים לשטח, למה הכוונה? סתם באמצע היום עוזבים את שבטה ומגיעים לשטח? ואז משם חוזרים לשבטה במסע?
2. איך שבטה נראה בגדול? מקום כמו צריפין עם מדרכות אספלט וכו' וגינות כאלה או רק שטח שעליו ממוקמים מבנים? ויש שם מגרשי כדורסל?
3. יש בתותחנים חברה שלמדו פיסיקה? הוציאו לחיל שם של מקום לדפ"רניקים... (ומה מצחיק? אני מגיע לשם ממגמת פיזיקה ומועדון 700 בפסיכ'...)
4. אף על פי שאני בן עם פרופיל 82 ונראה קרבי, ציונים טובים מאוד מהתיכון יעזרו לי להגיע לכל האיכון ואלה שרק מחשבים ולא יורים? או שז רק לבנות ובנים עם 72?

אגב, התשובה שנתת לי לגבי סדר יום בטירונות פשוט מצוינת!
ישן 26-11-2006, 20:30
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
אני אנסה לענות
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי הפילדמרשל שמתחילה ב "חחח אתם קורעים אותי מצחוק! ..."

1. דבר ראשון היום כבר אין כמעט חוסר ידיעה בטירונות כמו שהיה פעם, סביר להניח שהלו"ז של הטירונות יופיע בלוח מודעות כבר שתגיעו ותדעו בידיוק מתי יורדים לשטח ומתי יוצאים הביתה (מסעות בדרך כלל לא רשום שם) ירידה לשטח יכולה להיות באמת לקחת ציוד, לרדת למטווחים ולחזור בערב, אבל בדרך כלל שיורדים לשטח גם ישנים שם בלילה. יכול להיווצר מצב שהחזרה לשטח תהיה חלק ממסע.

2. שיבטה זה מקום לא רע בכלל, כל עוד אתה לא טירון , חוץ משבתות לא יצא לך להינות מהמגרש ספורט יותר מידיי, ולרוב הטירונים יהיו מגורים במחזור הזה שזה שיפור תנאים אדיר. יש שק"ם גדול שסביר שתראו רק בימי שישי וסטקייה שלמרות שהיא באזור של הטירונים אני בספק אם יהיה לכם זמן לקנות בה. בגדול יש הרבה דברים נחמדים בשיבטה, אבל החיבור בינהם הוא חול, אין ממש שבילים מענף לענף (בעיקרון יש, אבל הרבה יותר מהיר דרך החול) אז המקום פחות יפה מצריפין, אבל הוא ממש לא גרוע כמו שעושים ממנו.

3. התותחנים הם ממש ההפך מדפ"רים, באופן כללי הרמה של האנשים שם היא גבוה, וגם לא חסר גאונים שם.

4. השאלה שלך מלאה בטעיות - הדבר הכי חשוב שהרבה אנשים טועים בגישה שלהם - איכון ומנתץ זה לא יותר טוב מיתר הגדודים, מהיכרות אישית עם הרבה אנשים שם אני יכול להגיד בוודאות שגם להם, כמו בכל יחידה, לא חסרים דפ"רים. עוד דבר, גם בתוך הסוללות יש תפקידים ש"מפעילים בהם יותר את השכל" (ואני רושם את זה במרכאות כי מה שהרבה מלש"בים לא מבינים זה שהגדרת תפקיד זה לא מה שהופך אותך לחכם או לא) כמו משנה טכני לדוגמא. אין שום קשר בין הפרופיל ליחידה שאליה תגיע, בכולן הדרישות אותו דבר. ועוד הערה אחרונה לגבי זה - באופן כללי מחלקים את האנשים לסוללות ככה שלא תהיה סוללה של גאונים וסוללה של דפ"רים, מחלקים פחות או יותר שווה בין הסוללות על פי הנתונים האישיים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:09

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר