לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-11-2006, 15:24
צלמית המשתמש של צל99
  צל99 צל99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי _יו_יו_ שמתחילה ב "עוד כמה שאלות קטנות חשובות...שאשמח שיעזרו לי!"

פילטר UV- אני קניתי כדי למנוע אפשרות של סריטה בעדשה, זה מוריד מעט מאיכות העדשה אבל בדר"כ בצורה שקשה להבחין בה בעין רגילה. מה שכן מול מקור אור סביר שיהיו יותר הבהקים (פלייר ) בתמונה. פילטרים איכותיים בעקר B&W. עדיפות לMRC.

פילטר מקטב- אין לי נסיון איתו , מעולם לא השתמשתי.

מגן שמש - לדעתי דבר די חשוב גם בהגנה פיזית על העדשה ובעיקר למניעת הבהקים בצילום מול (לא ממש מול) מקור אור.

שלט- נצרך למי שמצלם רבות חשיפות ארוכות ע"ג חצובה. אפששרות אחרת זה צילום בטיימר.

בטריה ספייר בשימוש כמעט תמידי לי בצילום ארועים, כתחביב או כטיול בספק אם הייתי קונה. למרות שלא נחמד להתקע בטיול עם סוללה גמורה.

למכירה 24-105L במצב מצוין.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-11-2006, 15:40
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי _יו_יו_ שמתחילה ב "עוד כמה שאלות קטנות חשובות...שאשמח שיעזרו לי!"

להכל ענו - אני רק אוסיף מה שאני יכול -
שלט - למי שחצובה היא חלק מהארסנל הקבוע שלו (כמו אצלי בצילום ציפורים או מקרו) - גם שלט צריך להיות קבוע. חבל לצלם על חצובה ולפספס בגלל רעידה בלחיצה על ההדק.

סוללה נוספת - אם טוענים קבוע את הסוללה - ואני מניח שאתה מדבר על DSLR - אין סיבה שתגמר באמצע. סוללה אחת מספיקה (ע"פ היצרן) לכ-1,000 צילומים ולרובינו אין מספיק זכרון בשביל לגמור את זה.
מצד שני - בגלל שיש לי סוללה נוספת - אני אף פעם לא טוען מראש. תמיד גומר את הסוללה ומחליף. זה נותן שקט נפשי כשלא צריך "להתכונן" ליום צילומים ...

במצלמות P&S כמובן שהסיפור של הסוללות קצת שונה .....

ישן 26-11-2006, 15:48
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06

טוב בקשר למקטב או פולוריזר זה פילטר שבה חבל על הזמן. זה הפילטר של האפקטים הרשון שקונים. אפילו מלך ה ND קנה פולוריזר ליפני ה ND.

בקשר לפילטר יש 2 סוגים: ליניארי שהוא זול יותר ופחות טוב אבל הוא טוב יותר למצלמות שהן MF ביגלל כיטוב העדשה. ויש את הסירקלרי שהוא נועד ל AF והוא טוב יותר בכול מובן.
הפילטר מסוגל לצמצם הברקות ולחזק את הצבעים. למשל בשלג ועם יש זחוכית הוא מיצרך חשוב ביותר. המכיר מישתנה בין החברה ובגודל של הפילטר. למשל לי יש אחד של קוקיין שהוא ממש ממש טוב ומתעים לגודל של 77 MM אבל הוא עולה כ 850-1000 שח. עם לא יותר. למשל ליניארי 67 אולה כ 200 שח.
ישן 26-11-2006, 16:12
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02

שלט - בעיקרון אפשר לצלם גם עם הטיימר הפנימי של המצלמה. כלומר - קובעים טיימר, לוחצים על ההדק והמצלמה מצלמת לבד אחרי 5-7 שניות. שלט לדעתי צריכים בעיקר לצילומים במצב של bulb, כלומר מצב שבו הצלם שולט על זמני הפתיחה של התריס בצורה ידנית (לחיצה אחת פותחת ולחיצה שנייה סוגרת).

מסנן UV - בעיקר להגנה. אם כבר קונים, אז מיצרן מוכר ו-Multi-coated (או Super-Multi-coated), כדי למזער אפשרות של הופעת flare, ghosting ועוד כל מיני תופעות לא נעימות של החזרות והתאבכויות של קרני האור. חברות מומלצות - B+W (מאוד יקר), Hoya ו-Kenko (פחות יקר, אבל עדיין איכותי מאוד).

על השאר כבר ענו יפה מאוד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:37

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר