לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2006, 14:32
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
בדיוק ההיפך (וזה מה שניסיתי לרמוז)
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "אין בחירה חופשית?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kkr3
אז מה אתה עושה בפורום הזה אם אין בחירה חופשית?
מדוע אינך יושב עכשיו בישיבה ולומד תורה בשעות אלו אם אין בחירה חופשית?
בחירה חופשית קיימת, עובדה, אני לא רואה בשום הוכחה לוגית כסימן למניעת חופש הבחירה נהפוך הוא!
בחר את אשר רצונך אבל דע לך שיהדות קיימת- זה מה שאומרת ההוכחה.
נ.ב.
ממליץ לך לראות...צריך ליהיות גאון בעיות לוגיות כדי להכין משוואה כזאת.

יש בחירה חופשית.
מכאן שההוכחה ה"לוגית" של הרב שגויה.
נאמר שפירושו של שם ש-ד-י של הקב"ה הוא "שאמר לעולמו די"
מה הכוונה?
שהקב"ה שם את הגבול של הבחירה החופשית בדיוק "באמצע" (אם אפשר לומר כך) -
כלומר, רשע וצדיק מסתכלים עם אותה תופעה. הרשע אומר "תופעה פיזיקלית", הצדיק אומר "נס"!
מה שזה אומר זה שאי אפשר לשכנע מישהו ללא ספק שהקב"ה קיים/ברא את העולם/וכו'.
כי הקב"ה בעצמו טבע בעולמו את התכונה שאי אפשר להוכיח.

חזרה לפורום
ישן 01-12-2006, 00:41
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אתה מבלבל בין אמונה לידיעה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
ישנה אמונה וישנה ידיעה. כשגם באמונה יש שני סוגים; אמונה פשוטה בבורא, ואמונה מורכבת שבאה בד"כ אחרי הידיעה. מה שיש לך במאמר זה את הקטע של הידיעה (כנראה. לא טרחתי להכנס) ואתה מחפש את האמונה ולא מוצא.
הבעייה בעצם אצל הרב יצחק, שהוא שוקע בקשקשת על כל מיני נושאים ושוכח את העיקר.

באיזה קשקשת?
הבן אדם מבין בצורה הכי טובה את העולם החילוני ולכן יודע טוב מאוד לחדור ללב חילוני כדי להשריש בו את הדת, אם זה הבאת המציאות בפוליטיקה או בחברה וכו'...
תשמע זה כבר לא מצב של סובלנות ויש לתת לכל אחד את הזמן לחשוב עם עצמו, מלחמה גדולה הולכת וקרבה והזמן קטן, אתה לא מצפה עכשיו להתהליך החזרה בתשובה איטי ו"קר", וזה גדולתו של הרב הזה-שהוא יודע לגעת במעט הדת שנשאר אצל אדם חילוני ולהחיות את המעט הזה...

חזרה לפורום
ישן 02-12-2006, 19:28
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
לא משנה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "אמלל במה?"

שינוי מהסוג הזה הוא שינוי לא רצוי. ובכלל לא הבנתי מה עניין הטיפות לכאן.
באופן כללי, אדם צריך לדעת שיש טוב ויש רע. אם הוא יבחר בטוב, הוא יעשה את רצון הקב"ה בעולם (ועל הדרך, גם לו יהיה טוב) ואם יבחר ברע, הרי שהוא כפוי טובה, ומורד במי שיצר אותו (ועל הדרך, גם יחטוף עונשים)
ברגע שלא נותנים לאדם את כל המידע הזה, ומפמפמים לו במוח בעיקר את הקטע של "אם לא תתנהג יפה, תקבל עונש" הוא אוטומטית מפחד ושם על עצמו ציצית, אבל אחרי שתי דקות זה חדל לפעול עליו. בעיקר בגלל שהוא אדם מבוגר ומבין, ואיומים מתאימים לבעלי מנת משכל נמוכה.

בדורות קודמים אכן היו מטיפים שהיו עוברים בערים ומשתמשים בדרך הזאת כדי לקרב יהודים לדת, וזה אולי עבד (כנראה מפני שהרוב היו כפרייים נבערים, כמו שכבר אמרתי בפסקה הקודמת) אבל מאז עברו דורות, והשתנו דברים. היום לא עוברים מטיפים בשום מקום, בגלל שהדרך הזו נכשלה. צריך לקרב יהודים לדת באופן של חיבה ואהבה, ולא בצורה של איומים והפחדות. הרב יצחק נוקט בדרך הפרימיטיבית להחזרה בתשובה, ולא יודע שזה מתנקם במי שחזר כך בתשובה, ויום אחד זה גם יתנקם בו.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 02-12-2006 בשעה 19:31.
חזרה לפורום
ישן 03-12-2006, 18:33
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
שמעתי גם שמעתי הרצאות שלו
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "רואים שלא שמעת הרצאות של הרב :)"

אפשר לומר שזה יותר מופע בידור של מגלומן יחיד (מי אמר דודו טופז?) שחושב שהוא עצמו יודע הכל יותר טוב מכולם. והלוואי ומה שאמרת היה המסר הכולל היוצא מהרצאות שלו. זה היה יכול להיות הרע במיעוטו. אני הבנתי משהו אחר לגמרי, ולא את מה שאמרת עכשיו.

חבל שהוא חושב שכולם באו להנות אצלו; חבל שהוא אף פעם לא טורח לענות למי ששואל שאלות נוקבות בהרצאות שלו; חבל שהוא עונה לאדם כזה בבדיחה (אישית בד"כ, טריק ידוע של סטנדאפיסטים זולים) ומבייש אותו בפני כל הקהל; חבל שהוא לא מנצל את הכוח הזה שיש לו, להחזיר אנשים בתשובה בדרך האמיתית.

ולעניין כמות האנשים שהחזיר, תחשוב בהגיון; מטרתם של רבנים אינו להחזיר בתשובה. אילו היו רוצים לעשות זאת, אני בטוח שהיו מצליחים פי כמה.

חזרה לפורום
ישן 03-12-2006, 21:10
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

לא יודע מה אתה הבנת ממנו
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "שמעתי גם שמעתי הרצאות שלו"

ונכון שהוא דומה לדודו טופז אבל לדודו טופז יש אינטרס אישי ולו אין.
כשבן אדם עושה כנסים, מחלק קלטות בחינם, לא מתעסק בתשקורת ובטמבלויזיה ולא רוצה גם להכנס למערכת הזאת, ודברים שהוא אומר עליהם נכונים מאוד עד כדי כך שמנסים להוריד אותו בלא הצלחה ברוך השם.
עד עכשיו לא נשאלה שאלה אחת שלרב לא היה תשובה לה, תראה לי סרטון או כל משהו אחר שמישהו שואל אותו והוא לא מגיב בצורה מספקת, ואם הוא לא מגיב בצורה מספקת, ואותו בן אדם לא עירער ואמר את מה שרצה סימן שאותו אדם פשוט היה טיפש.
החילונים של היום לא יבואו להרצאות כדי לשמוע "חירטוט על העולם הבא וכל זה", מה שהוא עושה זה דבר חכם מאוד- הוא לוקח את התרבות החילונית (הכנסת רגש לכל ההרצאות והקלטת ניסים, שד"א אני מאמין בהם ואין בהם שום ספק) כדי למשוך אותם ליהדות ומפה והלאה הם רשאים להחליט מה שהם רוצים, לאיזה מסגרת להשתייך(מסגרת דתית), אני לא יודע אם אתה דתי, ואם אתה כן אתה לא היית מעונין שרב יכניס להרצאות רגש באמצעות ניסים כי זה יראה לך מגוחח כדתי, אבל את החילוני זה מושך ואם אוכל להשיב אותו לדרך אבותיו, עשיתי מצווה.

והוא בחיים לא בייש מישהו, אתה כנראה מבין דברים אחרים מההרצאות שלו, ומהכוונות שלו.

חזרה לפורום
ישן 03-12-2006, 21:50
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

לכבוד הרב אמרו אנשי מרץ שהגיעו לאחד ההרצאות
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "טוב, אני לא מסתובב עם קלטות שלו בכיס כדי שאוכל להוכיח את דברי"

ששאלו אותו איך אתה כרב שמסתמך על הקב"ה בלבד, מרשה שיהודים ינשקו את ידך, זוהי מין הערצה אליך ולא לקב"ה.
הוא ענה שהוא לא סובל את המנהג הזה ורוחץ את הידיים שלו אחרי כל ערב.
אם היה רוצה להשתלט על הארץ היה כבר עושה זאת (להזכירך כבר עשו סקרים שאם הרב היה פותח מפלגה אז היה מקבל 22 מנדטים), אבל הוא לא עושה זאת למרות שיכל ולפי רמת באינטילגנציה ורמת ההשפעה שלו הוא יכל להגיע גבוה.
כל הרצאה הוא אומר: "ערב טוב לכולם...בעזרת השם נעלה ונצליח", וכל ברכה שהוא נותן: "בעזרת השם, הוא יפקוד עליך בנים..."
אתה לא שם לב שהוא מצניע את עצמו, הוא כל הזמן אומר הקב"ה, בעזרת השם וכו בכל דבר, לא מתבייש לברך על מים במיקרופון.
מה ההבדל בינו לבין רבנים אחרים? ניקח למשל את הרב זמיר שהוא גם עושה כנסים, אבל פשוט הכנס שלו קר (אם הייתי חילוני זה היה קר בשבילך, היום חילוני מחפש את הרגש והאקשן איך אומרים)...

חזרה לפורום
ישן 03-12-2006, 22:55
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

הוא עצמו אפילו אמר שהתקשורת היא כלי חזק מאוד.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אין לי ספק שהרב עצמו הוא יהודי טוב וכשר"

והוא מסרב להופיע בתקשורת הזו, ואיני יודע מאיפה הבאת את זה שהוא רוצה ליהיות בתקשורת כדי להתעמת עם כל כלי התקשורת בעולם (אם היית חכם היית מביא לי הרצאה שלו), הוא לא רוצה כלי תקשורת משלו, פשוט יש לו בעיה וזה מוצדק כי כבר שם רע יש לו (אתה ההוכחה לזה שיש לו שם רע), אתה רואה את עצמך בא להתראיין לטמבלויזיה כשהפתיח שלה יהייה: "חומייני הגיע לישראל" \ "הוא מאיים עליכם שאם לא תעשו ככה יקרה לכם ככה"?
אם הוא בהרצאות שלו מביא שיעורים לתורה, ורוצה בסך הכל להעביר שיעור בתשקורת, לא תיתן לו?
אבל בישראל יש ערוץ שלם לנצרות ולו לא תיתן תוכנית חד-פעמית?
(ד"א אם אתה רוצה לדעת יש כבר תהליכים להקמת ערוץ יהדות-הרב זמיר אמר בהרצאתו האחרונה)
הוא אומר שהוא לא רוצה לראות תשקורת כי היא מלוכלכת כל כך שכבר אי אפשר לנקות אותה כמו שאדם יבוא עם בגד מלא גריז, אותו הדבר.
עכשיו הייתי שמח אם היית מביא לי הרצאה בו הוא אומר שהחלום הגדול שלו הוא להקים מעצמת תקשורת שתתחרה בכל כלי התקשורת האחרים, כי פשוט מכל ההרצאות ששמעתי (ושמעתי הרבה) לא ראיתי אותו אומר זאת, לא יודע אולי פיספסתי חלק ואתה יודע משהו חדש...

חזרה לפורום
ישן 05-12-2006, 15:45
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

אתה כנראה לא הבנת...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "המטרה היא לקדש את האמצעים ניין?"

טמבלויזיה ותשקורת זהו הכינוי של הטלויזיה והתקשורת הישאלים שמסלפת בכל דבר שקשור לדת.
ותראה את ההרצאה שלו בקאמרי אם אני לא טועה, הוא ידע שיש שם צלמי ערוץ 2 של עובדה, הוא ידע ואף דיבר עם הצלמים של ערוץ 2, ואמר להם שהוא מוזמן לבוא אליהם לראיון של 3 שעות, אם הם לא ישימו פתיח מסלף כמו שהם רגילים, הם התחמקו ולא כל כך התענינו, למה? כי הם תקשורת שמחפשת כותרות, בקיצור תשקורת (מהמילה שקר).

אני לא מבין מה אתה רוצה, מה אתה חושב שהוא כמו חומייני, רוצה להשתלט על הארץ?
אם הוא היה רוצה הוא כבר נכנס לכנסת, ועובדה הוא אפילו לא רוצה לבחור בגלל הריח המסריח הנודף מהערכת שלנו.

חזרה לפורום
ישן 05-12-2006, 22:26
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
כן אבל במי הם לא האמינו עד אותו מעמד
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "ומה עם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
"הנה אנֹכי בא אליך בעב הענן, בעבור ישמע העם בּדַבְּרִי עמך, וגם בך יאמינו לעולם"

מעמד הר-סיני הוא אולי לא הוכחה לוגית טהורה
אבל הוא בהחלט מהווה הוכחה
רק שצריך לקחת כאקסיומות דברים כגון קיום העולם וכו'

הרמב"ם בעצמו אומר שמעמד הר-סיני מהווה למעשה את ההוכחה ועד לפני אותו מעמד, שבו כל העם ראו ושמעו את הקב"ה, הם לא האמינו בלב שלם

במשה!
תראה - מעמד הר סיני הוא הוא ההוכחה שאין הוכחה לוגית!
מדוע?
פשוט מאד - אפילו אברהם אבינו, מעצמו הגיע רק לספק בקיום הבורא:
"ויאמר ה' אל אברם לך לך מארצך וגו' ר' יצחק פתח (תהלים מה) שמעי בת וראי והטי אזנך ושכחי עמך ובית אביך אמר רבי יצחק משל לאחד שהיה עובר ממקום למקום וראה בירה אחת דולקת אמר תאמר שהבירה זו בלא מנהיג הציץ עליו בעל הבירה אמר לו אני הוא בעל הבירה כך לפי שהיה אבינו אברהם אומר תאמר שהעולם הזה בלא מנהיג הציץ עליו הקב"ה ואמר לו אני הוא בעל העולם "

כלומר כבני אדם מעצמנו לא נוכל להגיע לידיעת הבורא אלא אם כן הבורא יתגלה לנו!
מכאן - אין הוכחה לוגית לקיום הבורא!

חזרה לפורום
ישן 06-12-2006, 21:24
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
שוב..
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "כן אבל במי הם לא האמינו עד אותו מעמד"

הוכחה לוגית טהורה אולי לא

אבל התפיסה ביהדות היא שהוכחה מתוך הסתכלות והתבוננות בעולם בטח שיש (לפחות הכרה חלקית במהותו)
לא צריך התגלות בשביל זה

דיברת על אברהם אבינו, הנה מה שהרמב"ם כתב עליו במשנה תורה (בהלכות ע"ז):
"כיון שנגמל איתן זה (אברהם אבינו), התחיל לשוטט בדעתו והוא קטן, ולחשוב ביום ובלילה, והיה תמיה: היאך אפשר שיהיה הגלגל הזה נוהג תמיד, ולא יהיה לו מנהיג; ומי יסבב אותו, לפי שאי אפשר שיסבב את עצמו. ולא היה לו לא מלמד ולא מודיע דבר, אלא מושקע באור כשדים בין עובדי עבודה זרה הטיפשים.

ואביו ואמו וכל העם עובדים עבודה זרה, והוא היה עובד עימהן. ולבו משוטט ומבין, עד שהשיג דרך האמת, והבין קו הצדק, מדעתו הנכונה; וידע שיש שם אלוה אחד, והוא מנהיג הגלגל, והוא ברא הכול, ואין בכל הנמצא אלוה חוץ ממנו. וידע שכל העם טועים, ודבר שגרם להם לטעות, זה שעובדים את הכוכבים ואת הצורות, עד שאבד האמת מדעתם; ובן ארבעים שנה, הכיר אברהם את בוראו. וגו'"

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 03-12-2012 בשעה 02:24.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:29

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר