לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-12-2006, 01:35
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "תתפלא, אבל את חלקם שלחו בחזרה..."

לא שלחו את כולם הביתה או לשטחים... כ 10 ימים לפני סיום המלחמה, כחלק מהגברת הכוננות למלחמה אפשרית מול סוריה, גוייסה חטיבת שריון אחת שלמה של מרכבה סימן 1 ונשלחה לרמת הגולן... החטיבה נותרה מגוייסת גם 10 ימים לאחר מכן, פרק זמן שהוקדש בעיקר לאימונים ברמת הצוות, מחלקה והפלוגה וכן החזרת הכלים לכשירות. לרוב הלוחמים, ששרתו בסדיר במרכבות סימן 2 ו 3, היה זה המפגש הראשון עם המרכבה סימן 1 המיושן והחוויה איך נאמר לא הייתה מרנינה... ספק רב אם הטנקים המיושנים, שרבים מהם לא יצאו מהימ"ח מאז הוכנסו אליו בשנות ה-80, היו מביאים תועלת רבה המלחמה פרונטלית מול סוריה למעט אולי במגננה... דרך אגב, עקב מצבם הירוד והאבזור המיושן חלק מהטנקים לא הוחזר בסופו של דבר לימ"ח אלא נשלח לתל-השומר להסבות נמר ונמר-בולנס.

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 02-12-2006 בשעה 01:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-12-2006, 20:02
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
דווקא יצאו מהימ"ח מאז שנות ה80
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

מיד אחרי חומת מגן החליפו אותנו גדוד של מרכבות סימן 1 (משופרות, עם ארטישוק וMPS2000).
הם עשו קו עם טנקים (גדוד צופים) שכלל מארבי ארטישוק.

יצא לי לנהוג קצת על הטנק שלהם ולמי שיצא לו קודם לנהוג בהילוכי חרום בכל מרכבה אחרת המצב לא כ"כ שונה. לגבי טענים אני מניח שלטען של 105 מ"מ מגח או שוט הרבה יותר קל לעבוד על סימן 1 מאשר לטען של סימן 3 או 4.
הבעיה הקשה היא אצל התותחנים.

אין כ"כ הרבה סימני 1 במילואים (ולא ניכנס פה לכמויות).

סטרונג, אתה בטוח לגבי השליחה להסבה לנמרים?

ישן 13-03-2007, 20:00
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי zuky שמתחילה ב "איך אפשר להבדיל בין סימני 1 לסימן 2?"

בצידי הצריח:

1. תסתכל על החצאית...חוליות זחל ספר
  2. כבלי גרירה ארוכים שנמשכים עד החצאית - סימן 1.
  3. תוספות מיגון או העדרן (בשל החוסר בתוסות המיגון אפשר לראות את ה"אוזניים" להנפת הצריח במנוף שבולטות ממנו).
  4. בסימן 1 אין עמוד מטאורולוגי.
בחזית הצריח: מגן תותח או היעדרו.
מאחורי הצריח: צורת הסורגים בסל צריח.

מרגמה: חיצונית - סימן 1, פנימית - סימן 2.

מאחורי התובה:
  1. היעדרם של סלי חי"ר בסימן 1 ונוחכותם בסימן 2(ךמרות שכבר ראיתי מרכבה 1 עם סלים).
  2. ידית פתיחת דלת המסדרון שונה.
בצידי התובה:
  1. פעם היו לסימן 1 אגזוזים, היום כולם הוסבו לתריס פליטה אחד ארוך (כמו בכל המרכבות). בתובות שהוסבו אפשר לראות את סימני הריתוך על פתחי האגזוזים (אבל יש גם מרכבה 2 שהוסבו מסימן 1).
  2. מתחת לפלטת הבזוקה יש או אין בוגי תמך כפול נוסף (יש גם מרכבות סימן 2, בעיקר כאלו שהוסבו מסימן 1, שיש להן רק בוגי תמך כפול אחד).
  3. צורת הפתיחה של תאי הזיווד והידיות שעליהם.
  4. פלטות הבזוקה השתנו לא בצמוד לדגם. היום לרובם ככולם, גם סימני 1 וגם סימני 2, יש את אותן הפלטות. בעבר היו:
    • פלטות דקות - לוח פלדה (כמו בשוט).
    • פלטות עם קפיץ מובנה בתוך הפלטה.
    • פלטות תלויות על קפיץ (עלים).
בטח יש עוד סימנים ששכחתי.
אני מצרף תמונות נוספות של יחידת סימני 1 אחרת מהנ"ל שגם היא ניצלה את המלחמה לאימונים וחזרה לכשירות ברמת הגולן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 15-03-2007, 09:15
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
Some old questions
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pbp שמתחילה ב "מרכבה סימן 1"

In this interesting article by news reporter and former tank crewman Ben Caspit, he says that 82 battalion was the first unit to operate the Merkava

http://www.nrg.co.il/online/19/ART/1/301/786/833.html

I know that during the war in 82 there were only two units that operated Merkava tanks, Hativa 7 and the former 211. I always assumed that these were all Merkava 1 versions.

But in this article http://www.gal-ed.co.il/nachal/Info...w.aspx?id=15108 about Hativa 188 it says that

הצלחתה של חטיבת "ברק" במבצע של"ג קשורה לחודשים רבים של הכנות, תרגולים, תדריכים, צבירת ניסיון קרבי-מבצעי בפעולות בט"ש בדרום-לבנון וגיבוש המשמעת, המוראל, וגאות היחידה. המח"ט יוסי מלמד היה מפקד בתקופת ההכנות והאימונים אך בטרם פרץ הקרב החליפו מאיר דגן בתפקיד. חטיבה 7 עסקה בתקופה זו בקליטת טנקי מרכבה סימן 2, ועל כן נשאה חטיבה 188 בעול הפעילות המבצעית והבט"ש וזכתה על כן לניסיון קרבי-מבצעי רב בכל הרמות של החיילים והמפקדים.
Is it really true that 7 operated 2s and not 1s in the war? Did they switch from 2 and then to 2bet, or go directly to from 1 to 2bet?

Did Hativa 211 ever upgrade or did they stay with Merkava1 until the end?

Is it true that the only real difference between the 2 and 2bet was the addition of the "artichoke"

PS I know that by 1985, Hativa 7 operated 2bets.
On our last day in Shomria I "corrected" the large white letters painted on the bazooka plates of one of them from
גולן
to
גולני

ישן 15-03-2007, 12:21
צלמית המשתמש של יוסיפון

שובב!
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "Some old questions"

אני בכלל לא בטוח ש82 היו הראשונים לקלוט מרכבות. נדמה לי שהראשונות נבחנו ונקלטו בשיזפון.
בחט' 211 נבחן הפיילוט של הסימן 2 (יש סימן 2 וסימן 2ב). טנקי הסימן 2 שלהם הוסבו לסימן 2ב אך אני לא יודע מתי בדיוק (מה שכן, טנקים ספציפיים שנקלטו ב211 כסימן 2 משרתים בגדוד המילואים שלי כסימני 2ב).
לגבי ההבחנות המדוייקות בין הדגמים כפי שמש"א מאבחנים אני אשאיר את הבמה למיכאל. מה שבטוח זה שהארטישוק אינו ההבדל היחיד. בכל מקרה, עד כמה שאני יודע, לא נשארו סימני 2 שלא הוסבו ל2ב.
בשל"ג כבר היו סימני 2 בשרות. הבאתי פה בעבר תמונות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:16

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר