לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2006, 02:04
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ה Nikon Capture מצויינת. אני..."

מחזק את מתן בריבוע של כול הריבועים ומדגיש שהnikon capture כרגע תוכנת עיבוד קיבצי raw הטובה בעולם.... שוב לדעתי. אך גם לדעת המון משתמשים בעולם גם של קאנון ושאר החברות אשר מעידות על התוכנה הזו כפיבוריטית רצינית מול שאר התוכנות. התוכנה אגב זכתה בתואר הזה באחד מהמגזינים הכי נחשקים של ציוד היקפי לצילום. כנ"ל גם אני עבדתי איתה כשצילמתי עם d100 וממשיך לצלם איתה לפעמים גם היום... ובהחלט תוכנה אשר לא רואה לא את פוטושופ ולא את rawshotter. בקשר לCAPTURE ONE PRO,אני לא יכול להגיד הרבה עקב הסיבה שרק עכשיו התחלתי לבחון אותה וכרגע אני דיי מרוצה אך לדעתי עדיין לא ברמה של הnikon.. כול כך חבל שאי אפשרי לפרוץ אותה לקיבצי raw של קאנון!!!! ממש חבל. היה משפר את איכות ומהירות העבודה בהרבה... מה לעשות גם לניקון יש את היתרונות (המועטים) שלה (הכול בהומור כמובן חברים...) אני אישית מצפה בכליון עיניים עד שadobe תוציא את ה"literoom" הגירסה המלאה שלהם.. שתאפשר תמיכה בכול סוגי הraw ואז ניראה איפה אנחנו עומדים עד אז.. בהחלט רצוי להשתמש בתוכנה בעיקר ויש לך מצלמת ניקון.....הרווחת.

בקשר להמרת הקובץ מ8 ל32 אין צורך כלל או כלל.. בעיקרון אין דבר כזה raw,nef ב8 ביט. הraw הוא קבוע בין 12-14 ביטים. וממש אין צורך להמרה ל32... זה לא נותן שום כלום דה סירו אפס. לא כרגע במיוחד ולא לסוג קבצים מהסוג הזה... ההמרות לקיבצי 32 ואף ל64 ביט מיושמים בישומיים אחרים.
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-11-2006, 04:55
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "מחזק את מתן בריבוע של כול..."

טוב אז עצה קטנה ממני (בחברות), אף פעם אל תגיד "הכי טוב בעולם" כי זה ממש ממש ממש מוריד מערך התגובה.
זה הדבר הכי ישראלי להגיד "הכי טוב". יש הרבה תוכנות, חלקן טובות וחלקן לא ואני יודע גם שהתוכנה שמתן ואתה צינתם מעולה אבל המושג "הכי טוב" פשוט מצלצל "אני מכיר רק תוכנה אחת ובמקרה גם עובד איתה".
לא משהו אישי נגד התוכנה, או ניקון אז לנשום עמוק מתני זה רק נגד המושג "הכי טוב".
תגיד מעולה, מומלצת, לדעתי, לדעת החבר'ה בפורום וסופר מקצועית או עושה בית ספר לתוכנה XYZ ... רק לא את ה"הכי טוב".

שנית, שמישהו כבר יוציא (אם אין עדיין) מדריך RAW ואני אישית אעגן אותו כי כל 3 שורות יש אשכול (לגיטימי לחלוטין) בנוגע ל RAW. אני אאפשר לעדכן את אותו מדריך אם יהיה צורך גם אחרי זמן הנעילה כך שאותן שאלות לגיטימיות יענו בלי לתפוס לנו מקום בדף הראשון במקום יצירות אומנות נהדרות.

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 28-11-2006 בשעה 05:02.
ישן 28-11-2006, 05:16
צלמית המשתמש של mp26
  משתמש זכר mp26 mp26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.04
המלצה מחזק מאוד
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]טוב אז עצה קטנה ממני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי carish1
טוב אז עצה קטנה ממני (בחברות), אף פעם אל תגיד "הכי טוב בעולם" כי זה ממש ממש ממש מוריד מערך התגובה.
זה הדבר הכי ישראלי להגיד "הכי טוב". יש הרבה תוכנות, חלקן טובות וחלקן לא ואני יודע גם שהתוכנה שמתן ואתה צינתם מעולה אבל המושג "הכי טוב" פשוט מצלצל "אני מכיר רק תוכנה אחת ובמקרה גם עובד איתה".
לא משהו אישי נגד התוכנה, או ניקון אז לנשום עמוק מתני זה רק נגד המושג "הכי טוב".
תגיד מעולה, מומלצת, לדעתי, לדעת החבר'ה בפורום וסופר מקצועית או עושה בית ספר לתוכנה XYZ ... רק לא את ה"הכי טוב".

שנית, שמישהו כבר יוציא (אם אין עדיין) מדריך RAW ואני אישית אעגן אותו כי כל 3 שורות יש אשכול (לגיטימי לחלוטין) בנוגע ל RAW. אני אאפשר לעדכן את אותו מדריך אם יהיה צורך גם אחרי זמן הנעילה כך שאותן שאלות לגיטימיות יענו בלי לתפוס לנו מקום בדף הראשון במקום יצירות אומנות נהדרות.

מושון כמו שאמרתי לך אהבתי מאוד את התשובה שלך, תשובה שמספקת מאוד ואין לי מה להוסיף מעבר למה שנאמר פה
לדעתי באמת שמישהו ירשום מדריך לדבר, אני מת להבין את זה יותר.
אז קדימה שמישהו יקח יוזמה...מתן? קובי? אולג? מישהו???
התחלתי רק עכשיו (בעצתו של הכריש) לצלם בRAW וזה נראה לי נחמד ולא ממש מאיים כי ראיתי שם הרבה אופציות לערוך את התמונה עצמה כי הרי צילום בRAW זה היישר מהחיישן של המצלמה ללא התערבות של ההגקות במצלמה אם אני לא טועה

נערך לאחרונה ע"י mp26 בתאריך 28-11-2006 בשעה 05:19.
ישן 28-11-2006, 10:29
צלמית המשתמש של pain1
  pain1 pain1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "יש מאמר טוב מאוד ב-d-spot,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Olegis
יש מאמר טוב מאוד ב-d-spot, הנה. מומלץ לקרוא אותו כדי להבין מה זה RAW, מה היתרונות ומה החסרונות.

לגבי תוכנות - אני בחנתי מספר תוכנות ונשארתי עם Capture One. התוכנה מוציאה פלט איכותי מאוד + היא מאפשרת workflow מהיר, נוח ומאוד אינטואיטיבי - לדעתי הרבה יותר טוב מזה של התוכנות של ניקון או קנון. הכוונה היא לאפשרות לפתח כמות גדולה של קבצים בפעם אחת - מאוד נוח ופשוט.

אין TIFF של 32 ביט, יש 8 ו-16. מומלץ לפתח את ה-RAW ל-TIFF של 16 ביט ללא דחיסה ואז לערוך בפוטושופ.

RAW זה לא רק תיקון WB - זה הרבה הרבה יותר. כבר דובר על זה רבות בפורום ואיכשהו כל פעם חוזרים לנקודה הזאת.

צודק בהחלט במיוחד במשפט האחרון ,חבל שאנשים באמת לא מגלים את האופציות הגלומות בקבצי RAW מעבר לWB.

ישן 28-11-2006, 11:57
צלמית המשתמש של coolpix

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני עושה רק תיקוני WB ב..."

טוב דבר ראשון כול מה שקשור להגדלות ואינטרפולציות שונות של גדלים יחסית גדולים עדיף לעשות בתוכנות raw למינהם ועוד כמה שמתמחים בעיקר באזור הזה...פיצוי חשיפה שלא ניתנים לשינוי בפוטושופ אלה רק בתוכנות מהסוג הזה,דברים כגון גוון,רוייה נוגדיות ועוד כמה עדיף לעשות בתוכנות הללו מאשר בפוטושופ מאוחר יותר... אבל מאוחר יותר לשנות אך עדיף לעבד את הקובץ כמה שיותר בתוכנת הraw ואז לגשת לפוטושופ לתיקונים אחרונים,להגדיר או ליבנות פרופיל צבע חדש לגמרי,ועוד כמה פרמטרים חשובים...

אני בטוח שלאולג ומשה יהיה מה עוד להרחיב בנושא....
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

ישן 28-11-2006, 12:23
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "יש לי מושג פשוט לא בהרחבה..."

יש גם ספרים מעולים בנוגע לעיבוד JPG.
להציע לי לקרוא לבד את החומר כי אתה לא יודע להסביר לי זה לא חוכמה. גם אני יכול לעשות בדיוק את ההיפך לך..

אני עורך רק WB ב RAW (וגם זה כבר לא כי אני לא מצלם RAW בכלל, גם לא בסטודיו) ואני לא מבין מה עוד אפשר לעשות שכל כך עדיף ב RAW מאשר ב JPG.

השאלה היא לא האם לתקן רוויה ב RAW זה טוב יותר מ JPG, אלא האם זה מצדיק את העבודה הכפולה (גם עיבוד RAW וגם עיבוד JPG לאחר מכן).
לדעתי - לא. אבל לדעתך כן.
אשמח לשמוע למה לדעתך כן - שתסביר לי, ולא שתפנה אותי לקנות ספרים שינסו להסביר לי, או שבמקרה הגרוע יותר, יחזקו את הטענה שלי.

ישן 28-11-2006, 13:35
צלמית המשתמש של coolpix

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "יש גם ספרים מעולים בנוגע..."

אתה טוען בעצם שאין צורך להשתמש בקיבצי raw אלה רק בjpg??? הטענה הכי חזקה שלי לעבודה עם קיבצי raw היא הגדלות. אתה בחיים. (וזה עובדתי לחלוטין) לא תוכל להגיע להגדלות עם jpg כמו שאני מגיע עם raw. אני ראיתי תמונה שצולמה מ20d מקובץ raw שעברה המון עיבודים מיוחדים והבחור הדפיס אתה תמונה 2 ומשהוא מטר על מטר ומשהוא לא זוכר בידיוק.. ויצא פשוט יופי מהמם. גם ממרחק צפייה של כ60 ס"מ. עם jpg באיכות של 6-8 מגה פיקסל אתה לא תגיע לאיכות כזו ולא משנה מה.
אנשים שמתנגדים לצלם בraw זה בעיקר אנשים אשר לא יודעים איך לערוך או להשתמש נכון בחומר הגלם אשר ברשותו. אין שום יתרון בjpg מלבד שהקובץ יוצא מוכן והכול כבר עובד. לדעתי זה כיאלו ואתה עובד על auto במצלמה שלך. הכול אוטומטי ולא בשליטתך. אני לא אומר שחייבים לצלם כול הזמן בraw אלה עם רוצים להגיע לתוצאות הכי טובות שהחיישן יכול לספק זאת בהחלט הדרך.
ובקשר לעבודה כפולה.... לדעתי בישביל להגיע לתוצאות הכי טובות בהחלט יש לעשות עבודה כפולה משולשת ומרובעת... כמו שעשו בזמנו בפילים....

ישן 28-11-2006, 13:44
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי coolpix שמתחילה ב "אתה טוען בעצם שאין צורך..."

אתה מדבר הרבה על נסיון אבל הזכרת שראית רק הגדלה ענקית אחת שיצאה מ RAW (ויצאה מדהים).
האם ראית הגדלות ענק שיצאו מ JPG אחרי עיבודים רבים?
האם יכלת להשוות את העניין?
מהנסיון שלי - הדפסות ענק מ JPG נראות סוף.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=96735
בתמונה, 188 על 100 מ"מ.
זה יותר גבוה ממך, בוריס

הטענה שלי היא שההצדקה להשתמש ב RAW עדיין לא הוכחה לי.
שוב ושוב אני שומע את אותן טענות ש RAW טוב יותר, אבל בתור אחד שניסה לצלם RAW, פשוט ברחתי מזה. לא נוח, מסורבל ובפועל, התוצאות שלי ב JPG מגיעות לאותה הרמה כמו ה RAW.
אז או שפיספסתי משהו, או שאין כזה הבדל (אם אנחנו מוציאים את עניין ה WB, שהוא בינתיים התירוץ היחידי שעוד עומד בעינו לטובת RAW).

ישן 29-11-2006, 22:39
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי pain1 שמתחילה ב ""פירטנו כבר את האמ-אמא של כל..."

בלה בלה בלה...
בפועל העיבודים בסדר גמור ב JPG.
תיאורתית אתה צודק, אבל אני לא מדבר על הספרה שאחרי הנקודה העשרונית, אלא על שינוי משמעותי. אני לא רואה הבדלים משמעותיים בעבודה ב RAW לעומת JPG ולכן אני אמליץ להשתמש ב JPG.

העבודה ב RAW כפולה מעבודה ב JPG בזמן העריכה וסיבוך העריכה.
עכשיו, מילא האיכות היתה טובה פי 2 - וואלה, סבבה... שווה לעבוד ב RAW. אבל ההבדלים כל כך קטנים עד שלא נראים, ולכן כל הבלאגן של עבודה עם RAW וצפיה ב RAW (למשל ב ACDSee הוא נפתח ממש לאט) פשוט לא שווים את זה.

אם אין לך משהו קונקרטי להגיד, בבקשה אל תתערב באשכול.
לפחות היית מקשר לאשכול שאולג פירט בו את הייתרונות של RAW, הייתי שמח לקרוא וללמוד. אבל סתם להגיב מבלי לגבות את עצמך - זו כבר התנהגות טרולית.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:54

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר