לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2006, 13:29
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הזהר מויקיפדיה!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "וויקיפדיה והאתר העירוני לא עוזרים?"

ויקיפדיה הפכה בשנה האחרונה לזירת פעילות של 'אנרכיסטים כנגד גדר'. בידם האחת הם קובעים פגישות באתר ההתפרעות השבועית ובידם השניה הם משפצים ערכים הקשורים להתיישבות הציונית.
מקורות המשכתבים הם אתרי התעמולה הפלשתינאים הכתובים עברית כגון 'זוכרות את הנקבה בעברית' והם מעתיקים את הרשום שם כתורה מסיני. נסיון לתקן את המעוות יענה במתקפות נגד חוזרות ובסיוע של מפעיל מערכת החבר אף הוא בקבוצה זו. חוסר הבנה או הסכמה שבשתיקה מצד שאר המפעילים בויקיפדיה - מונע את פעולת מנגנון התיקון.
עיין בערכים רמת גן או הרצליה ולרגע תתהה באם לא מדובר בערכים העוסקים בכפר סלמה או בשבט אבו-קישק. נעשה בהצלחה נסיון נבזי ליצור מראית עין של רצף התישבותי ערבי בכפרים שלא היה בהם רצף, מתקבלות כמובן מאליו הערכות גודל האוכלוסיה של אתר הנכבה וכו'.
[זה עוד כאין וכאפס לעומת מבול הערכים העוסקים בישובים ערביים שהיו לפני קום המדינה הצצים בויקיפדיה וגם הם כמובן מועתקים ממקורות פלשתינאים ואינם מציינים את עלילות תושביהם]

אז - להתרחק מויקיפדיה כמקור. עדיף לעיין ב'אריאל' ובספרי יובל.

לענין גבעתיים: ככל הידוע לי יועד השטח לרכישה על ידי קבוצת עיר גנים אך בשל קשיים כלכליים עם האמרת מחירי האדמה הועבר חלק מן השטח שנקנה דרך הסוחר אדיב במיה לראשוני שכונת בורוכוב שהיא ראשיתה של העיר. בהמשך הצטרפו אל העיר עוד קטעי שכונות כגבעת רמב"ם. נחלת יצחק צורפה לעיר אחרונה לאחר קום המדינה. שטחי פרדס המנזר שהיה איזור בשליטה עויינת צורף לעיר למיטב ידיעתי לאחר כיבושו במלחמת העצמאות.
התרשמותי היא כי עיריית גבעתיים מכבדת את עברה ולכן תוכל למצוא חומר על בית טייבר, סליק אלדמע וחוות הפועלות.
מה היה שם קודם? עיין במפות שglsh שלח לי מWWI בפורום זה ועיין במפת הPEF שבאתר 'עמוד ענן' ותמצא שהיה שם 'כלום'. דרך בן גוריון שבגבול גבעתיים הייתה קיימת כ'דרך המואזין' מאיזור סלמה לעבר הירקון אך שטח הגבעות היה נטוש. גבעת קוזלובסקי כונתה דאהר-סלמה ועד שglsh תיקן אותי סברתי כי התחולל שם קרב בין התורכים לאנגלים. בספר מבט ועוד מבט על א"י תוכל למצוא תצ"אות בהן נראים מאהלי בריטים בעיקר בשטח 'המכתש'.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2006, 19:31
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הזהר מויקיפדיה!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
ויקיפדיה הפכה בשנה האחרונה לזירת פעילות של 'אנרכיסטים כנגד גדר'. בידם האחת הם קובעים פגישות באתר ההתפרעות השבועית ובידם השניה הם משפצים ערכים הקשורים להתיישבות הציונית.
מקורות המשכתבים הם אתרי התעמולה הפלשתינאים הכתובים עברית כגון 'זוכרות את הנקבה בעברית' והם מעתיקים את הרשום שם כתורה מסיני. נסיון לתקן את המעוות יענה במתקפות נגד חוזרות ובסיוע של מפעיל מערכת החבר אף הוא בקבוצה זו. חוסר הבנה או הסכמה שבשתיקה מצד שאר המפעילים בויקיפדיה - מונע את פעולת מנגנון התיקון.
עיין בערכים רמת גן או הרצליה ולרגע תתהה באם לא מדובר בערכים העוסקים בכפר סלמה או בשבט אבו-קישק. נעשה בהצלחה נסיון נבזי ליצור מראית עין של רצף התישבותי ערבי בכפרים שלא היה בהם רצף, מתקבלות כמובן מאליו הערכות גודל האוכלוסיה של אתר הנכבה וכו'.
[זה עוד כאין וכאפס לעומת מבול הערכים העוסקים בישובים ערביים שהיו לפני קום המדינה הצצים בויקיפדיה וגם הם כמובן מועתקים ממקורות פלשתינאים ואינם מציינים את עלילות תושביהם]

אז - להתרחק מויקיפדיה כמקור. עדיף לעיין ב'אריאל' ובספרי יובל.

לא ידעתי מזה! העניין מצריך "טיפול". תוכל בהזדמנות (לא דחוף...) להסביר לי קצת על מה הולך מאחורי הקלעים או אחרי שיש לך נסיון שם? האמת היא שכתבתי ערך אבל מעולם לא התעמקתי ממש לעומק בויקיפדיה, למרות ששמעתי שלא ממש "כולם שווים" שם. ישנם כמה יישובים ערביים שיש לי פרטים מאוד "מעניינים" להוסיף עליהם.... הכל עם הפניות וציטוטים ממקורות מאוד ממלכתיים וללא שמץ יהדות או ישראליות.

ישן 28-11-2006, 19:56

ישוב ממשי באיזור לא קיים במפות או בתצ"אות
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי אורי ז. שמתחילה ב "תודה על התגובות. בהמשך..."

השתייכותו של השטח לסלמה הייתה יחד עם עוד אלפים רבים של דונמים ששויכו לו עוד בתקופה שמנה מאות בודדות של תושבים שספק אם יכלו כלל לעבדם. בעת שגדלה סלמה והייתה לכפר הערבי הגדול או השני בגודלו בארץ היה כבר השטח שאתה מדבר עליו קנוי כדת וכדין ומיושב ביהודים זה מכבר.
עפ"י תאורים של ראשוני ר"ג - חלק מן השטחים העצומים [שהקיפו את ר"ג,גבעתיים,כפר שלם] היו לעיתים נזרעים עונתית ע"י ערבים מסלמה אך רובם ככולם היו אדמות בור נטושות. נטיעות או עיבוד קבוע נראים בצמוד לשטח הכפר סלמה גופא סביב איצטדיון וינטר כפר שלם ושכונת גאולה של היום וגם זאת רק בשלב מאוחר יותר.
יתכן ומשוכת הצבר מקורה בגדר סביב אתר זריעה עונתי ויתכן ומקורה בשתילה של תושבי גבעתיים הראשונים [גם יהודים שתלו משהו בארץ הזאת..] בכל אופן ישוב ערבי במקום עצמו לא היה קיים.
על הקף השטח ה[לא] מעובד של סלמה תוכל ללמוד ממפת הPEF הזמינה לך באתר עמוד ענן. פשוט ויפה להציץ לעבר. תוכל גם ללמוד ממנה על ריקנותו דאז של השטח המהווה היום את גבעתיים.
אגב, ori עדיין 'חייב' לי תשובה על הדרך בה סופחו אלפי דונמים לכל נקודת ישוב ערבי זעירה בעת רישום הקרקעות ע"י התורכים.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 28-11-2006 בשעה 20:03.
ישן 29-11-2006, 06:38

הבונקרים היו חלק ממה שכונה 'שטח 9'
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לגבעתיים יש עם זאת הסטוריה בכל הקשור לפעילות המחתרות טרום הקמת המדינה..."

האיזור בין שולי גבעת קוזלובסקי לדרך הגבורה ולדרך בן גוריון [מודיעין] היה נטוש שנים רבות. הוא כונה שטח תשע/המחנה הנטוש/המחנה הבריטי. בעינינו כילדים מדובר היה בשטח עצום ומלא מיסתורין.
שימושו העיקרי של השטח היה לצורך השבעות של תנועות הנוער, מחבואים והרפתקאות.
במרכז השטח ברחוב בן צבי של היום עמדו בונקרים מבטון שרק אמיצים העזו להכנס אליהם.
בשנות השישים כך מספרת האגדה נמלט מהכלא רוצח בשם מנשה חאלוויה שהטיל את אימתו על האזרחים השלוים ונתפס לבסוף בבונקרים אלו. אז מי אמר שלא שומרים על המסורת בארץ שלנו?

בחיפוש גוגלאי מצאתי כי באיזור היה גם מחנה תחמושת צה"לי לאחר קום המדינה ומה שיותר מעניין - כי האדמה הייתה אדמה טמפלרית שנתפסה ע"י הבריטים ושימשה ככרם. איני מאתר כרם דומה במפות ישנות במיקום זה אך יתכן ובכך טמון ההסבר למשוכת הצברים שאורי ז. שאל עליה.

באדיבות גוגל:
משה גרשוני, איש ההגנה הוותיק, תושב גבעתיים (שכונת בורכוב) משנת 1922, סיפר ל-ynet כי בראשית המאה ה-19 היה בשטח כרם של המושבה הטמפלרית 'שרונה'. עם כיבוש הארץ על ידי הבריטים, גורשו הטמפלרים לאוסטרליה והבריטים הקימו במקום מחנה צבאי. עם עזיבת הבריטים הקים צה"ל במקום בסיס תחמושת. על בניית הבונקרים (הפילובוקסים) לתחמושת היה אחראי איש סולל-בונה שיקה הלרשטיין ז"ל. לימים התגייס הלרשטיין לצה"ל ושימש מפקד המחנה.
[מובן כי קשה לסמוך על Y נט בכלל ובמיוחד לאור העובדה שהטמפלרים הגיעו לארץ רק בסוף המאה התשע עשרה וכי הגרוש לאוסטרליה היה רק במלחמת העולם השניה ובראשונה רק נעצרו במושבתם. וגם לאור העובדה כי מה שמופיע בתמונות לא נראה כפילבוקסים אלא כבונקרי בטון משמימים]
ישן 04-12-2006, 17:13
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מעניין !...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הבונקרים היו חלק ממה שכונה 'שטח 9'"

ואם כבר בשטחים עצומים וילדות עסקינן - אני עצמי גדלתי בשכון בבלי וכילד אני עדיין זוכר היטב איך היה נראה השטח עליו עוברים היום נתיבי איילון וקאנטרי דקל... עבורינו זה היה ממש מבחן אומץ להסתובב שם...

וכאן באה גם שאלה - האם מישהו מחברי הפורום הכיר את האיזור הזה וזוכר מבנה מוזר דמוי בונקר גדול שהיה ממוקם פחות או יותר היכן שנמצא היום קאנטרי דקל (קצת דרומית לו)?
זה היה מבנה יחיד שעמד שם ומאוד מזכיר בצורתו את הבונקרים הבריטיים שעדיין ניצבים ביער הבונקרים שליד טבעון....
אגב - המבנה הזה מופיע באיזה סרט ישן משנות השבעים של פורטיס ושולץ האיום.....

לבני.
ישן 04-12-2006, 20:59

התייחסתי ל1871 כאל סוף המאה ה19 [מודה - ניסוח לא מוצלח]
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי adinax שמתחילה ב "ישראלה, לגבי הטמפלרים אתה טועה"

לגבי אדמות טמפלריות בר"ג - ידוע לי רק על אדמות סמוך לירקון ובעיקר בשטח שכון ותיקים של היום.
לגבי אדמות טמפלריות בגבעתיים - הצלומים שמכסים אזורים אלו ב'מבט ועוד מבט' אינם אכותיים אך איני מצליח לאתר בהם שטחים חקלאיים בשטח האמור. יש לך כתובת אינטרנטית לצילומים טובים יותר? [האתר שקשור לאונ' העברית מסורבל לשמוש]
לגבי הגרוש. אני התכוונתי כי YNET טעו בכך שיחסו את הגרוש לאוסטרליה למלחמת העולם הראשונה [באשר הוא התרחש בשניה]. סברתי כי הבריטים הסתפקו ב'כליאת' אנשי שרונה במושבתם וחידשת לי בנוגע לגרושם למצריים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:14

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר