לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2006, 14:43
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
"התעקשתי להתגייס לקרבי"

גיוס נובמבר ממשיך לצבור תאוצה. חיל ההנדסה קיבל הבוקר (ב') בברכה מאות מתגייסים טריים, שבאו בשערי בסיסי המיון והקליטה ברחבי הארץ.

עבור אחד מהם, ירדן גנם בן ה-20, היה מדובר ביום מרגש במיוחד: גנם, יליד צרפת, הגשים חלום כשהתגייס לשירות קרבי באורך מלא בצבא ההגנה לישראל, לאחר שבועות של תהליכים בירוקרטיים מייגעים. "בהתחלה לא הסכימו לגייס אותי, גם לא לשירות קצר יותר שעולים בדרך כלל עושים", הוא סיפר. "זה התחיל כשקיבלתי בטעות צו גיוס ל-7 בנובמבר. התייצבתי, אבל הודיעו לי שיש בעיות". גנם חזר לביתו "במצב רוח ירוד", כפי שמדגישה אימו, בריז'יט, שליוותה אותו ביומו הגדול. "אחר כך ירדן החליט שהוא עושה עלייה ומתחייל לשלוש שנים מלאות", מוסיפה האם. "הגענו למשרד הפנים ותוך שעתיים הפכו אותו לעולה חדש. רצינו שירדן יתגייס מהר ולא ימשוך את זה יותר מדי, כי הוא כבר בן 20 ורוצה ללמוד באוניברסיטה אחרי הצבא". בשבוע שעבר קיבל גנם את הטלפון המיוחל מצוות בסיס "מיטב" בתל השומר, שבישרו לו כי הסתיימו התהליכים והבחירה בין חיל השריון לחיל ההנדסה מצויה בידו. "הגעתי לכאן עוד באותו יום. כולם חיכו לי ועשיתי את הראיונות האישיים במהירות, כדי שאוכל להתגייס כבר היום", משחזר ירדן. "התעקשתי להתגייס לקרבי כי אני מרגיש שכאן אני יכול למצות את היכולות שלי ולתרום יותר למדינה. רציתי למסור לכל העולים החדשים שידעו שגם אם לפעמים מתעוררים קשיים, אפשר לפתור את כולם בעזרת רצון ורוח טובה".

יחידה מיוחדת בחיל

כמו כן התגייסו היום עשרות בנות ליחידת האב"כ (ראשי תיבות של אטומי, ביולוגי וכימי) של חיל ההנדסה, וישרתו כלוחמות מן המניין. "זו יחידה מיוחדת בחיל שעוסקת בסריקת מכשולים לא קונבנציונאליים, כמו גילוי, איתור וטיהור חומרי לחימה ביולוגיים וכימיים, וכמובן שלוקחת חלק בפעילויות של ביטחון שוטף בכל מקום", מסביר סרן אביב סטרשנוב, מפקד פלוגה ביחידת האב"כ. "בקרב אנחנו נמצאים עם הכוחות הפורצים, ובמידה והם מותקפים בנשק לא קונבנציונאלי אנחנו נגיד להם מאיפה לנוע וממה הם עלולים להיפגע, ופותחים עבורם את הדרך. אנחנו גם אלו שאמורים לתת מענה במקרה של התקפת האוכלוסייה האזרחית בנשק מהסוג הזה, יחד עם פיקוד העורף, כמובן. יש לנו צוותי כוננות בכל הארץ, שכוללים יחידות של חילוץ וטיפול בנפגעים. היחידה עוברת שינויים ומותאמת לצורך המשתנה, ולכן היא רלוונטית היום יותר מתמיד. האיום קיים, ואנחנו תמיד על המשמר".

"המוטיבציה של המתגייסים בגיוס הנוכחי גבוהה במיוחד", סיכם סגן-אלוף סמי הולצקן, מפקד לשכת הגיוס בתל השומר. "כולם התייצבו ללא בעיות, כשהיו כאלו, כמו ירדן, שלחצו להתגייס. התהליך היה מהיר וכולם שיתפו פעולה. אני לא חושב שהמוטיבציה גבוהה רק בגלל המלחמה. זה הנוער שלנו, שרוצה לתת ולהעניק ותמיד הבין את החשיבות שבדבר".

http://www1.idf.il/DOVER/site/mainp...&docid=59074.HE

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:16

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר