לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-11-2006, 15:53
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
כל אחד ומה שמזעזע אותו
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רמי המקורי שמתחילה ב "גם 42% לביבי זה מזעזע"

נתניהו לא טבח בחיילי צהל באופן עקיף,
אצל נתניהו לא טבחו באזרחי ישראל,
אצל נתניהו הכלכלה נוהלה באופן אחראי ובוצעו שינוייים מבניין חשובים,
אצל נתניהו הכלכלה צומחת,
נתניהו לא מקבל מליונים של $ כשוחד,
נתניהו לא עו"ד מושחת שמתפרנס מהתפר בין הון לשלטון, נכנס ויצא וחזר ונכנס מהחיים
הציבוריים ולא התעשר בדרך באופן מסתורי.

אם אתה תומך אשף / שמאלני מזן אוסלו סביר מאוד שתזדעזע מכך שנתניהו מקבל
43% בסקר הנ"ל.

אצל עם נורמלי נתניהו היה צריך לקבל 30%, אריה אלדד 40% ואולמרט אולי 3%, נתניהו
היה צריך להיות מועמד הפשרה בין הימין לשמאל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-12-2006, 00:59
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

אולמרט ממש לא שמאלני, ברור, הוא רק עומד בראש
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי רמי המקורי שמתחילה ב "קודם כל אולמרט לא שמאלני"

כוח פוליטי (כמו פאשיסטי) שכל ייעודו הכנסת ישראל לגבולות אושוויץ, שמאלנים? מה
פתאום, שמאלנים זה פויה. מבט מהיר על משפחת אולמרט מראה מייד שמדובר באנשי
ארץ ישראל השלמה אחד אחד, הבנים והבנות של אולמרט מפוזרים על הגבעות בשומרון,
ידוע.

בישראל אם אתה מושחת אתה בסופו של דבר אתה תומך בשמאל, כל המושחתים מגלים
בשלב כזה או אחר את האור הגדול השמאלני, בדרך כלל לפני הגשת כתב אישום.

בכלל אין דבר כזה אנשי שמאל, יש אנשי מרכז שפויים ונאורים, מימין להם יש כל מיני חוליגנים
מטורפים שמקומם בכלא או בבית משוגעים.

אבל למרות המרכזיות, הנאורות והשפיות וה "אין ברירה" וה "צריך להיות ראלים" וה "הלנצח
נאכל חרב" וה "בסוף תקום מדינה פלסטינאית" וה "די לכיבוש" וה "יש פה עם אחר" מגיעים
לשלטון היהודים מתחילים להיכנס לקבר בקצב הולך וגדל וישראל מיתפרקת וניחוח אושוויץ
עולה באוויר.

נערך לאחרונה ע"י תפוחים בתאריך 01-12-2006 בשעה 01:06.
ישן 30-11-2006, 21:52
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

אתה מסוכסך עם המציאות, אתה לא מסוגל לראות את העובדות
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי צביליך שמתחילה ב "היידה ביבי! היידה שרה!"

כפי שהן, וזה לא דיון לגופו של איש, מדובר בשתי גישות שונות, במקרה בעשור האחרון
נתניהו היה הנציג של אחת מהן, בצד השני התחלפו בלי סוף ראשי הממשלות אבל התוצאה
תמיד היתה דומה - אסון, מוות, נסיגה, כליה.

לפני נתניהו הנציג היה שמיר, עם נתניהו היה חלק קצר מהזמן ארנס.

מכיוון ששמאל מסוכסך עם המציאות והעובדות הוא מושך את הדיון להשמצות, לגופו של איש,
לקומבינות של הקמת מפלגות שכל תפקידן לרמות ציבור בוחרים לא שמאלני כדי שלאחר
הבחירות הקול שלו יגיע לממשלות שמאל מטורפות.

נכון לעכשיו נתניהו הוא המייצג של השפיות והאחריות המדינית (והציונות), אחריו או במקומו
יכולים להיות עוזי לנדאו, אפי איתם, אלדד ואחרים.

ישן 01-12-2006, 17:28
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
את האדם אף אחד לא יצר
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב ""וייצר יהוה אלוהים את האדם עפר מן האדמה ויפח באפו נשמת חיים, ויהי האדם לנפש חיה""

אני מציע שתרענן את הידע שלך במדע (אפילו פופולרי, כל עוד התיאור אינו שגוי), ממקור אמין ולא מידם של מחזירים בתשובה (אם אתה רוצה לחשוב שהאמונה שלך מתבססת על ידיעה ולא רק על שטיפת מוח או בחירה, כדאי באמת שתבדוק את העובדות).

במערכת שקיימים בה חלקי יסוד לא מורכבים יכולה להתפתח מורכבות (ואפילו אינטיליגנציה) לאורך זמן.
ביקום שלנו זה בלתי נמנע: בהנחה שמקבלים כעובדה את המצב ההתחלתי של "המפץ הגדול", עם חוקי הטבע שאנחנו מכירים, מענן גדול מאוד של גז מימן (ישות לא מורכבת במיוחד) יכולים להווצר (ואכן נוצרים) עם הזמן כוכבי לכת, חיים פרימיטיביים, חיים מורכבים וכו'
למעשה התאוריה לפיה כל דבר מורכב נוצר באופן ספונטיני מחלקים מורכבים פחות, היא הרבה יותר הגיונית מאשר כל תאוריה לפיה צריך להיות גורם אינטיליגנטי שתכנן ויצר אדם או כל דבר אחר.

לגבי השאלה של מקור הראשוני של היקום - למה אתה כ"כ בטוח שליקום חייב להיות מקור ראשוני? אולי ברירת המחדל היא קיום, ולא אי קיום?
יש הנחות שאתה מקבל כמובת מאליהן, על סמך המציאות אותה אתה מכיר. הן לא חייבות להיות נכונות ועל סמך הנחות לא נכונות אנשים שואלים שאלות חסרות משמעות.

בכל אופן, לא ברור לי איך חוסר הודאות לגבי השאלה של מקור היקום, הכוחות בו וכו', מעיד על כך שבהכרח קיים אל, בהכרח קוראים לו יהוה (או שם אחר), שהוא מדבר אל אנשים מסויימים ושהוא לא רואה בעין יפה את העובדה שאני לא שומר כשרות.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 02-12-2006, 17:34
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
בוא נתחיל בזה שאתה חולק על היותו של ה' קיים
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "את האדם אף אחד לא יצר"

המפץ הגדול:
על פי המודל, לפני היווצר היקום הייתה כל האנרגיה שממנה הוא נוצר דחוסה בצפיפות אינסופית בנקודה זעירה הקרויה יחודיות כבידתית הואיל וחוקי הפיזיקה הקיימים כיום לא חלים עליה. בנקודה זו שררה טמפרטורה אינסופית בדומה למצב של חור שחור, שהוא כוכב שקורס אל עצמו בגלל כבידתו.

המפץ הגדול היה התפוצצות אדירה של כל האנרגיה, שאירעה לפני כ-13.7 מיליארד שנה, במה שקרוי "כדור-האש-הקדום", שבעקבותיה נוצרו הממדים המוכרים לנו - ממד הזמן וממדי המרחב. מיליונית שנייה לאחר ההתפוצצות הגדולה, אורו של כדור-האש הקדום נכלא בתוך מצב מיוחד המכונה פלסמת קווארק-גלואון שהוא תערובת נדירה של קווארקים וגלואונים חופשיים, ומאז הוא החל להתקרר ולהתפשט במהירות עצומה. בעקבות ההתקררות והפחתת הצפיפות, התאפשרה היווצרות חלקיקים חדשים דוגמת פרוטונים ונייטרונים, שהתארגנו בשלב מסוים לאטומים של שלושת היסודות המרכיבים את היקום: מימן, הליום וליתיום.

הרב: יש באמת אנשים שחושבים שהעולם נברא במקרה? תשובה: יש מדענים שאומרים שזה תוצאה של...הרב: פיצוץ, תוצאה של פיצוץ, כן, עד היום אני יודע שמפיצוצים נהרסו דברים, אבל עוד לא ראיתי שפיצוץ אחד עשה אפילו כסא וכל שכן לא עולם עם כ``כ הרבה ציבור ומושב רעות

ישן 02-12-2006, 17:53

אם אתה אוסר על עצמך לפקפק במשהו
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "בוא נתחיל בזה שאתה חולק על היותו של ה' קיים"

אל תטען שאתה מאמין בו "כי זה הגיוני". אתה מאמין ש"אלוהים" קיים בגלל שיש לך צורך רגשי להאמין בו, בגלל שהאמונה בו פותרת לך באופן מיידי את כל השאלות ובעיקר בגלל ששטפו לך את המוח ותכנתו אותך להאמין בו באמצעות מניפולציות רגשיות.

הציטוט שהבאת מזכיר את טיעון ה"סבא שלי לא היה קוף" על צורותיו השונות שמטיפים ושוטפי מוח משתמשים בו נגד אבולוציה.
הוא רק מוכיח שהומור מופרך מבחינה לוגית, שמגיע מדמות של רב "יודע כל" אעלק, יכול לעקוף את החשיבה הרציונלית שלך.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 02-12-2006, 18:10
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

תגיד לי אתה אם אתה מאמין שבאמצעות פיצוץ נוצר עולם ומלואו
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אם אתה אוסר על עצמך לפקפק במשהו"

במידה ואכן אתה מאמין, הנה באפשרותך לראות בעינים "מפץ גדול", הנה קראתי לך לנסות לקחת טיפת קולה ולקחת נפץ, או שלקחת שתי אבנים ולשים דינמיט ביניהם ולראות מה קורה להם.

ולהזכירך שמדען גדול (במושגך אני משתמש) בשם הוקינג (סטיבן) טוען בסוף ספרו שכנראה יש ה', ובספרו החדש הוא אומר שהעולם נוצר מאפונה:
http://www.shofar.net/site/emedia.a...t/shofar/62.wmv

ציטוט:

אל תטען שאתה מאמין בו "כי זה הגיוני". אתה מאמין ש"אלוהים" קיים בגלל שיש לך צורך רגשי להאמין בו, בגלל שהאמונה בו פותרת לך באופן מיידי את כל השאלות ובעיקר בגלל ששטפו לך את המוח ותכנתו אותך להאמין בו באמצעות מניפולציות רגשיות.

שום מניפולציות ושום דבר, אני הייתי האמא של החילונים ובאתי לדת כי כל האקסיומות שהובאו לי בהיותי תלמיד פיסיקה 5 יח' (שביניהם המפץ הגדול ואי יכולת להסביר תופעה זו ומדוע האטום אינו מתפוץ ומהו הכוח הגרביטציה שהוא אקסיומה לכל דבר ועוד...) לא הובנן לי שמובן מאליו, ובאתי לדת כדי לראות ולא "להישטף" כמו שאתה קורא לזה, היא האמונה היחידה שהסבירה לי את כל התשובות לשאלות שלי מה שפיזיקה לא עשה.

ציטוט:

הציטוט שהבאת מזכיר את טיעון ה"סבא שלי לא היה קוף" על צורותיו השונות שמטיפים ושוטפי מוח משתמשים בו נגד אבולוציה.
הוא רק מוכיח שהומור מופרך מבחינה לוגית, שמגיע מדמות של רב "יודע כל" אעלק, יכול לעקוף את החשיבה הרציונלית שלך.

שום רב לא יכול לכפות לי אי חשיבה רציונלית, אני כולי מאמין בדת במסגרת חשיבה רציונלית בלבד, לולא חשיבה זו לא הייתי חוזר בתשובה...
אני לא מאמין בהיותי קוף כי אם אתה מאמין שאתה קוף אז בכיף שיהייה לך אבל זכור שאם כל הקופים עברו אבולוציה מה עם הקופים בגן החיות, הרי אם הייתה אבולוציה, כל הקופים היו בני אדם.
תאורית האבולוציה הופרכה במיליון מקרים ביניהם המצאות של כפות רגלים של בני אדם שלפי "המדענים" שלך נוצרו ע"י לבה ו"נשמרו יותר ממיליון שנה", כפות הרגלית האלו נמצאו כמתאימים בול לכפות רגלית של בני אדם כיום, הסרט שנראה ההוכחה: "אבולוציה" ששודר בערוץ אחד ותוכל לראות אותו גם פה:
ותעביר הלאה (תוכל לראות גם מהתחלה...).
"הומור מפורך מבחינה לוגית"-אתה מכיר את ההומור הזה כי אתה לומד תורה ורואה הרצאות כמובן, אני ממליץ לך לבוא ולראות הרצאה של רב כמו זמירי וכל שאלה שתיהייה לך מובטח לך שתיהייה תשובה רציונלית בלבד, ומה גם שזה לא יעלה לך כסף

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 02-12-2006 בשעה 18:32.
ישן 02-12-2006, 18:56

...
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "תגיד לי אתה אם אתה מאמין שבאמצעות פיצוץ נוצר עולם ומלואו"

לרגע מישהו עלול לחשוב שזכית בפרס נובל בפיזיקה על פתרון כל הבעיות של הפיזיקה המודרנית ומיד אח"כ חזרת בתשובה.

בפיזיקה 5 יח' לא לומדים שום דבר על "המפץ הגדול", המודל הסטנדרטי, תורות מודרניות (למעט פתרון בעיות כמותיות בתורת היחסות הפרטית ברמה נמוכה מאוד ויסודות תורת הקוונטים ברמת מדע פופולרי).
כל מה שחשוב לנקודת מבט פילוסופית ל-א לומדים שם. אם אתה מבסס את "אכזבתך" מהמדע על לימודי פיזיקה 5 יח', עדיף שלא תכתוב את זה.

אבל עזוב לרגע את כל נושא הפיזיקה, כי להוכיח לך שהפיזיקה והביולוגיה כמדעים מודרניים נותנים תמונה ברורה מאוד המסבירה איך נוצרו כוכבי לכת וחיים אינטיליגנטיים, לא יעלה בידי מעל דפי הפורום.

השאלה היא מדוע אתה מאמין בדת. האם הדת בהכרח נכונה אם למדע אין תשובות לכל השאלות שלך?
השאלה הקשה היא למה אתה מקבל כאקסיומה קיום של אל שאין שום עדויות לקיומו או השפעה שלו על המציאות.
קשה להאמין שאתה סקפטי לגבי המדע בגלל שהוא לא מספק אותך לוגית, ואילו בדת מציעים לך הוכחות חותכות לקיומו של האל.
תשאל את עצמך טוב טוב אם אותו השרלטן המכונה "זמיר" הוא אכן אדם אמין ולא סתם פרפורמר שיודע לנגן לך על הנקודות המתאימות.

תשאל את עצמך למה יש מליוני אנשים שהולכים אחרי מטיפים של דתות אחרות שמשתמשים גם הם בטיעונים "רציונלים" לכאורה, ורק זמיר שלך יודע את האמת הניצחת.

ציטוט:
אני לא מאמין בהיותי קוף כי אם אתה מאמין שאתה קוף אז בכיף שיהייה לך אבל זכור שאם כל הקופים עברו אבולוציה מה עם הקופים בגן החיות, הרי אם הייתה אבולוציה, כל הקופים היו בני אדם.

האדם אינו קוף, ולא התפתח מקוף. לאדם ולקוף אב קדמון משותף.
בעוד שחלק מצאצאיו של אותו אב קדמון התפתחו להיות הומנואידים ובסופו של דבר אדם, צאצאים אחרים שלו התפתחו לגורילות, לקופי בונובו ולזנים אחרים של קופים.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 02-12-2006, 19:01
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

שום הסבר או פירוט או כל דבר שבא להביא הוכחה סותרת למה שהבאתי
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "..."

לא הבאת.
אם היית חכם, היית הולך לחפש לי הסבר על התופעה: גביטציה, הסבר על התופעה שאטום לא מתפוצצים, הסבר ל"מפץ הגדול" (שהופרך ע"י המדען ה"דגול" סטיבן הוקינג, שעכשיו אומר שהעולם נוצר מאפונה, הידד לילד הנדנדה), אבל כנראה שאין הסבר כזה משמע אני צודק

וכנראה גם לא התייחסת לדברים האחרים:

תאורית האבולוציה הופרכה במיליון מקרים ביניהם המצאות של כפות רגלים של בני אדם שלפי "המדענים" שלך נוצרו ע"י לבה ו"נשמרו יותר ממיליון שנה", כפות הרגלית האלו נמצאו כמתאימים בול לכפות רגלית של בני אדם כיום, הסרט שנראה ההוכחה: "אבולוציה" ששודר בערוץ אחד ותוכל לראות אותו גם פה:

ישן 02-12-2006, 19:38
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

הוכחות יש לקיום הבורא, להלן:
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב ""בדת אין אקסיומות""

כנראה שאצטרך לחזור על הרצאה שראיתי, אז הנה:

אתה מסכים איתי שאתה כנראה נברא?
הרי אמא שלך בראה אותך, והקודמת לה בראה אותך והקודם,קודם,קודם...עד לראשון הברואים.
ישנם שתי אפשרויות, או שראשון הברואים ברא את עצמו והיה, או שהוא לא היה וברא את עצמו.
אם הוא ברא את עצמו והיה-הוא לא יכל לברוא את עצמו כי הוא כבר היה.
אם הוא לא היה וברא את עצמו- מקרה זה לא יכול ליהיות כי הוא לא נמצא, אבל יברא את עצמו.

ישנם עוד המון הוכחות בדת כמו:
שלכל דבר יש גבולות, כמו שכוס מוגבלת כך גם היקום מוגבל, נשאלת השאלה מי הגביל אותו, ועוד...

ואם בכל זאת אתה רוצה לראות הרצאה, אז הנה, תוכל לראות את ההרצאה פה (בלי דעות קדומות, פשוט תעיין בזה אובייקטיבי לחלוטין):
http://www.shofar.net/site/emedia.a...t/shofar/78.wmv
ועזוב את זה שזה אמנון יצחק, תעצום את העינים ותחשוב שזה יוסי ביילין\יוסי שריד\סטיבן הוקינג...
רק תשמע ותנסה להבין לוגית, לא השערה, לוגית...

ישן 02-12-2006, 18:59

תגובה לעריכה
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "תגיד לי אתה אם אתה מאמין שבאמצעות פיצוץ נוצר עולם ומלואו"

ציטוט:
ותעביר הלאה (תוכל לראות גם מהתחלה...).

אחרי ה"פנינה" שלך לגבי "למה הקופים בגני החיות לא התפתחו" אני באמת מפקפק ביכולת השכלית שלך לשקול רציונלית טיעונים בעד ונגד אבולוציה.
Ayaan Hirsi Ali

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:55

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר