לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2006, 10:00
  הומני הומני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.06
למה שומרים בש.ג של ההתנחלויות חיילים?

מזה זמן רב איני מבין מדוע שולחים חיילים לשמור בהתנחלויות מעבר לקו הירוק?
אני מבין כי הם נמצאים בסכנה , אבל הם לא ידעו כאשר הם הלכו לגור שם כי המקום מסוכן?
האם בקיבוצים ובמושבים שעל גבולות המדינה יש שומרים חיילים? לא יש את אנשי הישוב שעומדים בשער ועושים משמרות בינם לבן עצמם ללא כל עזרה של משארה או צבא.
אני לא מבין מדוע צריך לבזבז כל כך הרבה חיילים וימי מילואים כדי לשמור על ישוב עצמאי?
האם כאשר היו פיגועים בתל אביב וירושלים הצצא הגן על שכונות ואוטובוסים? האם הם עמדו בכניסות לאזור התחנה המרכזית ת"א?

צריך לגרום לצבא להפסיק להעמיד חיילים , שיש להם דברים יותר טובים לעשות כמו להתאמן למלחמה, כמאבטחים בכניסות לישובים!!
הצבא , כמו המשטרה בתחומי הקו הירוק , צריך לעשות סיורים ממונעים מחסומים ומעצרים אבל בשום פנים ואופן לא להיות חברת שמירה באפס כסף ( שאני ואתם משלמים!)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-12-2006, 15:24
  הומני הומני אינו מחובר  

צר לי כי אתה לא מבין, גם בתל אביב זקוקים להגנה אבל אף אחד לא שומר בכניסה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי mashras שמתחילה ב "יש פתרונות לבעיה שאתה מעלה"

אני מדבר על זה שצה"ל לא אמור להיות שמור מכניסה לישוב ולהחליט מי נכנס ומי לא.
האם אי אפשר לומר למתנחלים שיעשו סבב שמירה ? ( כמו בכל ישוב שרוצה שמירה או שישכרו שומרים על חשבונם).
האם בישובים הקרובים לגדר הגבול ( כל אחד מ-4 הגבולות ) חיילים שומרים ? התשובה שלילית ! אין שומרים בקיבוצי העמק ובמושבי הבקעה, אין שומרים באזור עזה , אין שומרים בישובי רמת הגולן ולכן לא צריכים להיות שומרים בישובי השטחים ( אם תשתמשו בתרוץ כי שם מסוכן יותר אני אזכיר את תקופת הפאדיונים וכמה סבלו באזור הבקעה... ועדיין לא שמרו בכניסה לישוב חיילים)
חבל כי אתה לא מבין שהכסף שלנו נזרק לםח ולא הולך לאימון הצבא , שצריך אימון מהר והרבה
ישן 01-12-2006, 14:31
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
כי מדינת ישראל היא קמצנית והפכה את צה"ל לקבלן עבודות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הומני שמתחילה ב "למה שומרים בש.ג של ההתנחלויות חיילים?"

חיילים לא צריכים לבצע משימות הגנ"ש (הגנת ישובים)! לא מעבר לקו הירוק ולא בתוך הקו הירוק (גבול הצפון, ישובי עוטף עזה וכו').

אין שום סיבה שחייל ישמור על הבית של מישהו שגר בכרם שלום, אבל לא ישמור על הבית של מישהו שגר בפתח-תקווה ובתוך השכונה שלו מסתובבים בכל יום עשרות שב"חים.

אם היינו מדינה נורמלית מה שהיה קורה זה שהמדינה היתה מתקצבת באופן אמיתי כל ישוב בהתאם לרמת הסיכון שלו, והישוב היה מחליט מה לעשות עם הכסף - אולי הוא רוצה להשקיע בגדר חכמה, או אולי בחברת שמירה איכותית או שבכלל הוא לא חושב שצריך שמירה על היישוב.

אבל מכיוון שהמדינה היא מפגרת וכבר ממזמן הפכה את צה"ל לקבלן של המדינה לכל משימה אז הכי פשוט זה לשים חיילים שלא מתלוננים, זולים (רק בתאוריה ד"א) וככה המדינה מרוצה, אבל צה"ל מפסיד עשרות אלפי ימי אימונים בשנה (של סדירים, אנשי קבע ומילואים), הישובים מקבלים שומרים שעם כל הכבוד הם במקרה הטוב טירונים עייפים שכל מה שהם רוצים זה להעביר את השבוע, ובמקרה הרע אנשי שלישות בני 35 שהפעם האחרונה שהם החזיקו נשק היתה בטירונות 02 שלהם לפני 17 שנה, ולא הזכרנו את העובדה שהם מתחלפים כל שבוע ואנחנו יודעים בדיוק כמה זה תורם לאיכות ורצינות העבודה.

במקום זה אם הישובים היו מחזיקים שומרים איכותיים בשכר (ולא חברות קיקיוניות) שיודעים שאם הם מתעפצים או עושים שטות הם ישר מפוטרים, אנשים שמתאמנים באופן סדיר במטווחים, וגם שמכיוון שהם קבועים במקום אז הם גם מכירים את האנשים ואת האיומים בצורה הרבה יותר טובה.

אפילו את תכנית "מבצר" שעושה בדיוק את מה שכתבתי צמצמו השנה מ-300 תקנים לבערך 200:
ציטוט:
ב. תכנית מבצר
תכנית "מבצר" הנה תכנית הגנה על היישובים ביהודה ושומרון שיצאה לפועל בשלהי שנת 2004. הרעיון הוא להעסיק בוגרי יחידות קרביות במערך ההגנה על היישובים, במטרה לחסוך ימי מילואים. עובדי תכנית "מבצר" נקראים "מגנים". כל מגן מועסק במשימות בטחון שוטף ביישוב. המועסקים במסגרת התכנית נדרשים לשהות ביישובים כל הזמן וגם בשעות הפנאי שלהם הם מהווים את כיתת הכוננות.

http://www.knesset.gov.il/committee...06-11-28-03.doc
ישן 01-12-2006, 19:54
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הסבר לשאלתך התמימה וההומנית:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הומני שמתחילה ב "למה שומרים בש.ג של ההתנחלויות חיילים?"

[1] שומרים שם חיילים מאחר וחלק לא זניח מן הערבים הסובבים את הישובים מעוניינים להרוג יהודים
[2] רוב הציבור היהודי בארץ [גם אם אינו מכונה 'הומני']אינו מפיק הנאה מגופות יהודים גם אם מדובר בכאלה שאינם שייכים למחנהו הפוליטי וגם אם הם חובשים כיפה ומחולצתם משתרבבות ציציות.
[3] אי לכך, משתדל הרוב היהודי בארץ למנוע רציחת יהודים בכל מקום בו הם יושבים ברשות המדינה ובכל מקום בו המדינה מחוייבת לשמירת החוק והסדר.
[4] מאחר ובעשור האחרון שודרגו באופן מפתיע יכולות הרצח ואמצעי החבלה העומדים לרשות ה'ערבים שרוצים להרוג יהודים' מסעיף 1 - אין די בשמירה מקומית של אזרחים כמקובל [אך לא יעיל] כנגד גניבות חקלאיות [שגם הן נעשות בחלקן הגדול על ידי...]. לכן מוצבים במקום חיילים.
[5] מומלץ כי שתשוטט קצת בארץ [אותה אתה רואה כזרה לך]. היא גם יפה וזה גם יכול לאוורר לך את הראש, להפחית תסכולים ולהוריד את מפלס השינאה הכללי של כבודו. אם תעשה זאת, תגלה כי יש עוד ישובים שבפתחם שומרים חיילים.
[6] באופן כללי אני סבור כי אבט"ש הוא נושא מעצבן, חסר תוחלת ומסוכן ודגם לגישה מקצועית רדודה. אך מנגד אני סבור כי אנשים המבקשים להסיר את ההגנה מפני מרצחים על בני עמם [ומתוך שאלתם מבצבצת תאווה מדאיגה ומוקצנת למדי] מייצגים פן מעצבן, חסר תוחלת, מסוכן ורדוד בהרבה יותר ולכן ראיתי לנכון להסביר לכבודו את הנושא לאט ובפרוט.

ישן 02-12-2006, 06:49
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
איזה כייף לשחק ראש קטן.

אנשים עונים לך ברצינות כאילו אתה ראוי להייחסות ראויה ורצינית להרהור שכזה...

אני אשתדל.

את ההתנחלויות הקימו ממשלות ישראל לדורותיהן, ה"מתנחלים" הם אזרחי המדינה בדיוק כמוך ויותר.
מחובתה של המדינה להגן על אזרחיה - במיוחד כשהיא שלחה אותם לאותם מקומות.
הצבא לא נמצא בכל פינה בת"א וי-ם כי פשוט אין צורך כל עוד יש איזו מצב של טרם חדירה לתוך
גבולות המדינה (קרי: גדר ההפרדה, מחסומים, מעצרים, מודיעין וכו' וכו'...).

אני עדיין מחכה שהכינוי שלך יצדיק את עצמו ויפתח אשכול נגד ערבים ולא נגד קורבנות או
אשמים במקומות שאינם קיימים. הומני ? - הצחקת אותי...

ישן 02-12-2006, 10:04
  הומני הומני אינו מחובר  

אני הומני אבל... אני תמכתי במלחמה ובמה שעושים ( אפשר יותר) בעזה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "איזה כייף לשחק ראש קטן."

אני רק לא מבין מדוע אני צריך לעשות 30 יום בשער של התנחלות בתור מילואים.
אני לא מבין מדוע אח שלי יוצא לשבועיים מהאימון המתקדם ( נח"ל) לשמור בשער.
נכון , יש ערבים ( ויהודים לא מעטים) שרוצים להרוג אותנו . אבל,ורק על זה אני מדבר, תפקיד החייל הוא לשמור על שטח ולא להיות שומר ראש. החייל אמור לשמור במחסום ובבטשי"ת ( אם אתה צעיר מדי או ג'ובניק אני אסביר) על הגבול ולתצפת על איזורים נבחרים בשטח האוייב.
החייל לא אמור להחליף את תפקיד האזרחים או המשטרה בשמירה על בתים או בשער.
דבר שני - תנו לי דוגמא לישוב בתוך הקו הירוק שבו יש חיילים בשער הישוב . ( ישובי הצפון לא מקבלים שמירה בשער אבל אם הם יושבים על הגדר יש מוצב בתוך הישוב ששומר על עצמו בלבד!!!)

היחידה שלי (MLRS שיש הרבה דיבורים על ירי המצרר שלנו במלחמה , ואני חושב שהיו צריכים גם לירות עוד) לא עושה אימון שנתיים כי צריך ללכת לשמור בשער של התנחלויות בבקעה ( זה לא ממש האזור הכי אלים ואני יודע כי על ישובי גדר הגבול עם ירדן אין שמירה.
ישן 02-12-2006, 14:47
  הומני הומני אינו מחובר  

אין לי ידידים ערבים ( בניגוד לימנים ) אני שונא אותם ורוצה הפרדה מוחלטת!
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ראשית, על יישובי הבקעה יש ויש שמירה של מילואימניקים (בוודאות)."

שנית אין שום שמירה בשערי ישובים חוץ מהתנחלויות , תן לי שם של ישוב שאתה מכיר . דבר בעובדות .
שלישית , לא אמרתי שהחיילים לא יעזרו במצב לחימה, חדירת מחבל, אלא שאין הם אלו שפותחים וסוגרים את השער לישוב ומחליטים מי יכנס ומי לא.

לסיום , אין לי בעיה שיקימו בסיסים בתוך ההתנחלויות ( פעם הקימו התנחלויות בתוך הבסיסים , סבסטיה למשל) ואז תהיה כיתת כוננת צבאית גם למוצב וגם לישוב ( ולא הפוך שהתושבים הם כוח עזר לחדירת מחבל)

אני אתן לך דוגמא . הקיבוץ כפר עזה. כן הוא יושב על גדר המערכת עם עזה. לישוב יש ש.ג רק בלילה ( כי הם אנשים עובדים שעושים סבב שמירה בלילות). יש מוצב צבאי בתוך הישוב לכיוון הגדר ואף חייל לא שומא או מפטרל על שטח שאינו הגדר של המוצב ( 10 מטר וגם זה בקושי).

האם זכור לך המקרה שבו נחטף גלעד שליט? נכון גם עז לא היתה שמירה על הישוב של חיילים אלא על עצמם ( זה שהם היו דפוקים זה משהו אחר)
ישן 02-12-2006, 21:21
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
למה. תגיד לי למה .

אילו הבאתם אותם ממזרח למצרים ולא חילקתם להם רובים דיינו
אילו חילקתם להם רובים ולא נתתם להם שלטון דיינו
אילו נתתם להם שלטון ולא נתתם להם הכרה בעולם דיינו
אילו נתתם להם הכרה בעולם ולא נתתם להם שטח דיינו
אילו נתתם להם שטח ולא נתתם להם לחנך לשנאה דיינו
אילו נתתם להם לחנך לשנאה ולא נתתם להם לבנות צבא דיינו
אילו נתתם להם לבנות צבא ולא נתתם להם לעשות בנו שפטים דיינו
אילו נתתם להם לעשות שפטים ולא עמדתם מנגד דיינו
אילו עמדתם מנגד ולא נכנעתם בפניהם דיינו
אילו נכנעתם בפניהם ולא נתתם להם לבנות מדינה דיינו
אילו נתתם להם לבנות מדינה ולא נתתם להם את אדמתנו דיינו

אבל עתה כשנתתם להם רובים ושלטון והכרה ושטח וחינוך לשנאה וצבא ולעשות שפטים ועמדתם מנגד ונכנעתם בפניהם ונתתם להם מדינה ואת אדמתינו והקיפו יישובים יהודים רבים במרצחיהם ואלה יוצאים להרוג לילה לילה אלא אם כן הם עסוקים באותו יום בחתימת הסכם איתכם, עכשיו אתם אומרים נספסיק לשמור על היהודים? דיינו?????

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:22

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר