לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-12-2006, 22:04
צלמית המשתמש של pyro__man
  pyro__man pyro__man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.04
שלח הודעה דרך ICQ אל pyro__man שלח הודעה דרך MSN אל pyro__man
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי benmarder שמתחילה ב "תכלס בתור צבא שהכוח העיקרי..."

אני מגיב לך אבל גם לכולם באופן כללי..
לחימה מהסוג שאנו מתמודדים איתה לחימת גרילה לחיל האויר כמעט שאין יכול להכריע מלחמה במצב שכזה..
שכן הוא לא נלחם נגד מדינה אלא נגד קבוצת מתנגדים/טרוריסטים באותה מדינה אי אפשר להפציץ ולפגוע בכמויות..

לכן במקרה המיוחד הזה רמטכל עם ידע צבאי רגלי היה מצליח יותר..
בכללי אני חושב שרמטכל צריך להיבחר על ידי כישורים מבחנים ולא סתם העלאה בדרגות..
צריך לאתר אנשים ולידעת אותם עוד מההתחלה למסלול שכזה על מנת שיתמצאו בכמה שרק אפשר..
שלהבא לא יהיו טעויות כאלה..

ובכללי לא צריך רק אחד שיהיו כמה כאלה לכל תחום לחימה אוירי יבשתי וימי ככה יהיה חלוקה שווה של כח ואירגון רב יותר הסיכוי לטעויות קטן יותר ולניצחון גדול יותר..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-12-2006, 13:58
  office office אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nissiyahu שמתחילה ב "האם יש מצב שאי פעם יהיה רמטכל שאינו יוצא יחידה קרבית?"

הנה מה שאני חושב מבחינה טכנית יכול להיות שאין הגבלה.

אבל רמטכ"ל ג'ובניק אין סיכוי שאי פעם יהיה לנו. יכול להיות בן אדם גאון נגיד ממודעין או מישהו שמאוד טוב בניהול אבל זה אף פעם לא יהיה כמו לוחם...מה גם שרמטכ"ל חייב את תמיכת שאר האלופים מה שאנחנו רואים עכשיו זה חוסר אמון מוחלט בחלוץ(והוא עוד לוחם). ללא תמיכת שאר האלופים ברמטכ"ל הוא לא יוכל לתפקד זו לא מערכת פוליטית אבל בעצם במובן מסויים זו דווקא כן.
צריך אנשים שפיקדו על עוצבות על פיקוד מרכז צפון דרום או במילים אחרות על כח קרקעי משמעותי לפני שזכו להיות מפקדי הצבא.כי בואו נודה לא משנה כמה חיל אוויר חזק ותורם לניצחון במלחמה - דוגמא מצויינת זה חיל האוויר שלנו שיכול להיות שהוא הטוב ביותר בעולם בסופו היבשה זה מה שהכי חשוב במיוחד לאור זה שאנחנו גובלים באוייב ובלי עומק אסטרטגי מה שקורה ביבשה קריטי!

נערך לאחרונה ע"י office בתאריך 02-12-2006 בשעה 14:02.
ישן 02-12-2006, 15:28
  office office אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Kurtie שמתחילה ב "אחחחח כמה שטויות באשכול..."

מספר דברים:
קודם כל, מי אתה? מה אתה מומחה שאתה ישר קובע שיש פה "הרבה שטויות". אתה מדבר שציטטנו מהתקשורת אבל איזה קטע בתקשורת מצטטים אלופים ויש שם פרשנים שלא נהיו פרשנים כי יום אחד הם החליטו שהם מבינים עניין יותר אחרים. אנחנו או אני לפחות לא פשוט מצטט אולי חלק מדברי מתבססים על מה ששמעתי בתקשורת אין כל רע בזה.
כל אדם רשאי להביע את דעתו ואת דעתי הצגתי.
שנית, אני דווקא התייחסתי אל חלוץ כלוחם לא לא עברתי את ההכשרה שלו ואני מניח כן מניח ולא בטוח, כי כאמור לא עשיתי מסלול של טייס, שהם לומדים להסתדר ביבשה למקרה שהמטוס יופל.גם שמעתי ,כן שמעתי ושוב לא בטוח כי לא עברתי מסלול של טייס, שהם נמצאים תקופה מסויימת בגדוד של חי"ר. ודעתי היא שזה לא מספיק כי וואלה אם כל מה שצריך זו הכשרה להיות לוחם בשטח אז כל יוצא שריון,חי"ר תותחנים ועוד ראוי להיות רמטכ"ל. צריך (שוב, לפי דעתי) רקע בפיקוד יבשתי מה שלחלוץ אין.
הסיבות שאני חושב עליהן הן כאמור:
1. מרבית הצבא למעשה הוא יבשתי.
2. לישראל אין עומק אסטרטגי בכלל והיא גובלת באויביה כך שנדרשת הבנה גבוהה בלוחמת יבשה שזה לא אומר בן אדם שסיים בהצטינות טירונות צנחנים.

עכשיו תסתור אותי אם אתה רוצה אבל תזכור דבר אחד כפי שאתה טוען שאנו לא מומחים גם אתה לא.
כל מה שעשית בהודעתך זה פסלת את דברו בטענה: אתם לא יודעים.

לא מספיק. לא מספיק.

נערך לאחרונה ע"י office בתאריך 02-12-2006 בשעה 15:35.
ישן 04-12-2006, 01:14
  Kurtie Kurtie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.03
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי office שמתחילה ב "[font=Verdana]מספר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי office
מספר דברים:
קודם כל, מי אתה? מה אתה מומחה שאתה ישר קובע שיש פה "הרבה שטויות". אתה מדבר שציטטנו מהתקשורת אבל איזה קטע בתקשורת מצטטים אלופים ויש שם פרשנים שלא נהיו פרשנים כי יום אחד הם החליטו שהם מבינים עניין יותר אחרים. אנחנו או אני לפחות לא פשוט מצטט אולי חלק מדברי מתבססים על מה ששמעתי בתקשורת אין כל רע בזה.
כל אדם רשאי להביע את דעתו ואת דעתי הצגתי.
שנית, אני דווקא התייחסתי אל חלוץ כלוחם לא לא עברתי את ההכשרה שלו ואני מניח כן מניח ולא בטוח, כי כאמור לא עשיתי מסלול של טייס, שהם לומדים להסתדר ביבשה למקרה שהמטוס יופל.גם שמעתי ,כן שמעתי ושוב לא בטוח כי לא עברתי מסלול של טייס, שהם נמצאים תקופה מסויימת בגדוד של חי"ר. ודעתי היא שזה לא מספיק כי וואלה אם כל מה שצריך זו הכשרה להיות לוחם בשטח אז כל יוצא שריון,חי"ר תותחנים ועוד ראוי להיות רמטכ"ל. צריך (שוב, לפי דעתי) רקע בפיקוד יבשתי מה שלחלוץ אין.
הסיבות שאני חושב עליהן הן כאמור:
1. מרבית הצבא למעשה הוא יבשתי.
2. לישראל אין עומק אסטרטגי בכלל והיא גובלת באויביה כך שנדרשת הבנה גבוהה בלוחמת יבשה שזה לא אומר בן אדם שסיים בהצטינות טירונות צנחנים.

עכשיו תסתור אותי אם אתה רוצה אבל תזכור דבר אחד כפי שאתה טוען שאנו לא מומחים גם אתה לא.
כל מה שעשית בהודעתך זה פסלת את דברו בטענה: אתם לא יודעים.

לא מספיק. לא מספיק.

נעים מאוד קוראים לי יגאל
יש דברים שיש וכדאי לצטט מהתקשורת, יש דברים שנאמרים בתקשורת לא על ידי פרשנים ומביני דבר ועל כן, לא הייתי ממליץ לצטט אותם.
ובכלל, המלצה לאנשים פה, תכתבו רק את מה שאתם יודעים, ושום דבר פחות, נמאס כבר לעבור על הפורום ולראות אנשים שמטעים אנשים אחרים, ואם אתה שואל אותי מפה באים הויכוחים, אם כל אחד יכתוב את מה שהוא בטוח בו בלי להעלות השערות ולהציג אותן כאילו הוא בטוח בהן המצב פה יהיה הרבה יותר טוב.

יום טוב

ישן 03-12-2006, 16:29
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
אכן- הרבה תגובות שלא נבדקו לעומק...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nissiyahu שמתחילה ב "האם יש מצב שאי פעם יהיה רמטכל שאינו יוצא יחידה קרבית?"

לעניין הלוחם, מהו לוחם? תגדירו מהו לוחם ואז תוכלו להגדיר מיהו לוחם...
לעניין שהועלו כאן בשירשור, טייסים הם כן או לא לוחמים, בדיוק כמו טנקיסטים, אין שום הבדל פרט לכך שהטנק על הקרקע והמטוס באוויר. מי שבראש שלו לוחם זה רק מי שרץ ומשתמש רק ברובה אז טנקיסטים תותחנים וטייסים הם בהחלט לא לוחמים, מי שמבין שלוחם זה מי שתפקידו להילחם בשדה הקרב ובכך הוא גם מסכן את עצמו מבין שטייסים תותחנים חובלים וחי"רניקים וכו' הם כולם לוחמים.
לגבי ההערות על שר הביטחון, הוא בהחלט היה לוחם, לא שזה אומר משהו על יכולתו להיות שר ביטחון (שעל כך אין לי כוונה להגיב, זה לא המקום..)
בצה"ל לא יהיה רמטכ"ל שהוא לא לוחם כזה או אחר בשנים הקרובות, יתכן וזה יקרה מתישהו, קשה לדעת בדברים הללו.
צריך לזכור שהרמטכ"ל מס-1 ב100 שנה האחרונות לא היה ממש לוחם, הוא הדריך קצת שריונרים אבל בסטנדרטים הישראלים הוא היה גובניק:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dwight...military_career
ובכל זאת היה הרמטכ"ל שבזכותו כולנו כאן ולא במחנות עבודה...
אמיל.

ישן 03-12-2006, 16:41
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
מחזק את אמיל..
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "אכן- הרבה תגובות שלא נבדקו לעומק..."

בוודאי שטייסים הם לוחמים..כל מי שמסכן את חייו ונלחם בשדה הקרב הוא לוחם..לא רק חי"ר לוחמים..גם התותחנים לוחמים,טנקיסטים,טייסים,חובלים,סטי"לנים וכו...כולם לוחמים בצורה זו או אחרת..
או שאולי אתם רוצים להסביר למשפחות השכולות שבניהם/בנותיהם היו טייסים?!?הם נפלו כשנלחמו בשדה הקרב(וזה לא משנה אם הם נהרגו בגלל תקלה או ירי אויב)!.להזכיר לכם את מבצעי החילוץ של המסוקים תחת אש אויב שהתרחשו במלחמה האחרונה?!?זה לא דבר שמסכן את הטייס?!?!?
כל אחד סיכן את חייו ונתן את חלקו..זה שטייס נלחם מהאוויר זה לא אומר שהוא לא לוחם בדיוק כמו החי"רניק...זה שהחבר'ה על הסטי"ל נלחמים ונפגעים זה לא אומר שהם לוחמים?!?
זאת פשוט לוחמה מסוג שונה..אבל זה לא משנה את העיקר...לוחם הוא כל אחד שמסכן את חייו בשדה הקרב בין אם זה טייס,חובל,תותחן או חי"רניק..כולם לוחמים.

נוב 07.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:28

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר