לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-12-2006, 16:10
  D/B D/B אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.06
מאמר גיבוש עוקץ נוב' 06

מאמר גיבוש עוקץ במתכונת החדשה נוב' 06

דבר ראשון בשביל להגיע לעוקץ צריך להתגייס לחטיבת כפיר או ליפול מאחד הקורסים היוקרתיים(טייס, חובלים) ולבקש לעשות גיבוש עוקץ.

בכל פלוגה(חרוב,דוכיפת,לביא,נחשון,שמשון) יש מחלקה שמיועדת לאלו שביקשו לעשות גיבוש עוקץ במחלקה הזאת יש שתי סמלים אחד מהסגל הרגיל של הפלוגה ועוד סמל מעוקץ שמצטרף במהלך הטרום טירונות ונותן הערכה אישית עליכם במהלך הטרום טירונות.

יומיים לאחר הגיוס מתקיים בר אור בשביל הסינון הראשוני וצריך לעבור את הציון ה55 ממש לא קשה וגם כאלו שהיו חלשים בבר אור אבל הסמל של עוקץ ראה שהם מתאימים יצאו לגיבוש.

יום לפני הגיבוש (יום שלישי) עושים בדיקות רפואיות לאלו שהולכים לגיבוש משהו פשוט אבל יש כאלו שפסלו אותם רפואית בגלל שהיו חולים שלושה ימים לפני הגיבוש היה להם חום,שפעת או הקיאו לא יצאו לגיבוש עוקץ ונשארו בבסיס.
באותו יום הולכים לישון מוקדם בשבע בערב ומתעוררים ברבע ל2 לפנות בוקר ביום רביעי מתארגנים לוקחים איתנו שק שינה ומימייה וכובע ב' בנוסף למדי ב' והנעליים הצבאיות שעלינו(את הגבישו עושים עם נעליים צבאיות) והעולים על האוטובוסים שלוקחים אותנו למתקן אדם הנסיעה היא בסביבות השעה וחצי וכולם יושנים בדרך.

מגיעים למתקן אדם ב4 לפנות בוקר ומכניסים את כולם לאולם הספורט ושם מחלקים אותנו לצוותים אני הייתי צוות 8 בכל צוות יש 12-14 מתגבשים ומחלקים לנו חולצות עם מספרים אני הייתי מספר 89(אין לי מושג איך מחלקים את האנשים לצוותים) כל צוות יוצא מחוץ לאולם ספורט אחרי שמקבל פקל מים ואלונקה ושם קצת מתזזים אותנו "רואים את המכונית האדומה שם 20 שניות נגעתם וחזרתם לשלשות צא".
אחרי מספר פעמים יוצאים למסע קטן שחצי ממנו נעשה מחוץ לשטח של הבסיס לא קשה כל כך בגלל שלא רצים אלה המפקד הולך הליכה מהירה ואנחנו רצים ריצה קלה וכל פעם מחליפים ביננו את הפקלים(מים ואלונקה) וגם בגלל שזה רק תחילת הגיבוש ויש לנו הרבה כוח בשלב משויים יוצאים מחוץ לבסיס ששם מגבירים טיפה את הקצב ואתה מתחיל להתעייף מגיעים עד לגשר של כביש ראשי ושם מסתובבים בחזרה לבסיס בדרך גם מקיפים כמה פעמים עמודי חשמל ענקיים (בצוות שלי אחד פרש בחזרה לבסיס :/) משם ממשיכים כל צוות לתחנה שלו (הבערה: סדר התחנות משתנה בין כל צוות כי אפשר שיהיו בכל תחנה יותר מצוות אחד).

תחנת הזחילות: 20 מטר לכל כיוון (אולי יותר) מתחילים לזחול תחרות אישית מי שמגיע נעמד לפי סדר הגעה והמשקיפים רושמים הכל יהיו כאלו שיחזירו אותם לזחול מהתחלה אחרי מספר פעמים מחלקים אותנו ל 2 קבוצות(כל קבוצה 6 אנשים) תחרות בין הקבוצות הקבוצה הראשונה שמגיעה למספר 15 ראשונה מנצחת ככה פעמיים אחרי זה שוב עושים כמה פעמים תחרות אישית מי שמגיע לקו צריך להיות במצב 2 עד שכולם יסיימו.

תחנת זחילות ושקים: עומדים על הקו רצים 15 מטר לוקחים שק רצים עוד 15 מטר מקיפים מדרגות אימון לכלב רצים בחזרה זורקים את השק במקום שלקחנו אותו וזוחלים 15 מטר עד שמגיעים להתחלה ונעמדים לפי סדר הגעה ככה הרבה מאוד פעמים אחרי זה שוב מתחלקים ל2 קבוצות עושים אותו דבר רק תחרות בין הקבוצות מי שמגיע אחרון והוא היה בקבוצה 2 אז הקבוצה שלו הפסידה ככה מספר פעמים.

תחנת שקים: מגיעים בריצה לתחנת השקים שנמצאת על איזה גבעה קצת מרוחקת משאר התחנות התחנה הכי קשה לפי דעתי לוקחים שק כבד אחושרמוטה שנשבר לך ממנו הגב ומעכשיו עד סוף התחנה השק לא יורד ממך אפילו לשניה ומתחילים לרוץ בעליה עד סוף הגבעה משהו כמו 80 מטר נראה לי מגיעים לעמוד עם סרט ומסתובבים בחזרה בנתיים מי שמגיע המפקד החליט שהשק זה כמו משקולת מרמים את השק מעל הראש ומחזירים לכתפיים עד שהאחרון מגיע.
אחרי זה המפקד נותן זמן של 15 דקות ואנחנו צריכים כמה שיותר לעלות ולרדת את הגבעה וכל פעם מוסיפים לנו מספר דקות כדי לשבור אותנו
בסוף המפקד אומר לנו שאם אנחנו רוצים לסיים את התחנה כל הקבוצה צריכה לעלות ולרדת את הגבעה בזמן שהוא נתן לנו כמובן שלא הצלחנו גם בגלל שהזמן לא היה הגיוני כל כך וגם בגלל שהיינו עייפים וגם ניסנו את זה כמה פעמים אז הוא נתן לנו 2 דקות מנוחה שתיה ומי שצריך להשתין וגם הוסיף מספר שניות ועמדו בזמן בקושי.

בין כל תחנה לתחנה יש זמנים שאפשר לנוח כמו זמן לאכול שמביאים קופסא של מנות קרב וחבילת לחם או קצת תיזוזים שמחכים שקבוצה אחרת תפנה את התחנה הבאה שלנו או הרצאה שצריך להעביר על נושא שאתה בוחר(שואה,חשיבות השירות קרבי,תזונה נכונה,מחשבים,שיווק,השוואה בין הכדורגל בארץ לבינלאומי ועוד כמה נושאים שאני לא זוכר בסה"כ 20 נושאים שאי אפשר ששתי אנשים יקחו אותו נושא).

אלונה סוציומטרית: משהו בסגנון הזה רצים 75 מטר וחוזרים מי שמגיע ונעמדים לפי סדר הגעה ה4 הראשונים לוקחים אלונקה שיש עליה 4 שקים ה5 כלום 6ו7 את הפקלים(מים ואלונקה)של הצוות ככה עושים את זה מספר פעמים אחרי זה המפקד אומר שאם אנחנו רוצים לסיים את התחנה אנחנו צריכים לעשות את זה ב30 שניות בלי חילופים באלונקה כלומר ה4 שלוקחים את האלונקה לא יכולים להחליף אותם אנחנו לא הצלחנו אז המפקד אמר שאנחנו חייבים לו צוותים אחרים הצליחו אבל עם חילוף.

חפירת בור: לוקחים סרט לבן אט חפירה שיכול להתקפל למעדר מניחים את הסרט הלבן מתוח על הרצפה ושמים עליו שתי אבנים ומתחילים לחפור בור שהמטרה היא לעבור מתחת לסרט כל נגיעה בסרט לוקחים את הסרט למקום אחר אצלנו אף אחד לא הצליח גם כי אין מספיק זמן וגם כי האדמה קשה וכל שניה אתה נתקע על אבן ענקית בתוך האדמה אבל התחנה הזאת באה לבדוק אמינות ונחישות היו כאלו שנגעו בסרט ולא עברו מקום וגם כאלו שכל זמן התחנה נחו חפרו קצת ורוב הזמן נחו.

אחרי החפירת בור לוקחים אותנו למבנה שכולם נעמדים מאחוריו לפי סדר עולה של מספרי חברי הצוות והמפקד והמשקיפים גם עומדים בצד שלנו ואנחנו יוצאים לפי הסדר לעשות מאורי המבנה 15 שכיבות שכיבה 15 פול קום ו20 בטן כמובן שאתם שם לבד אבל זה שקוף שמישהו בטח מסתכל עליכם מהשיחים ורואה עם אתם מחפפים או עושים פחות ממה שאמרו לכם גם שאתם חוזרים מצלמים אותכם.

אחרי זה אנחנו מתיישבים במעגל והמפקד מספר לנו סיפור שאנחנו באמצע שייט ובעולם יש מגפה ביולגית ורק אנחנו ניצלנו ויש בתוך האונייה משהו כזה ששחכתי את השם שלו שרק 4 נכנסים לתוכו והם ינצלו ואתם צריכים לבחור כל אחד את ה4 שינצלו ולהסביר למה ואחרי זה כל הקבוצה צריכה להסכים פה אחד ל4 שהיא מצילה.

אחרי שהחלטתנו את ה4 שאנחנו מצילים חוזרים בחזרה לאולם ספורט שם עושים מבחן אורות קצר קל לא משהו קשה בכלל ואין לי כוח להסביר כי זה יקח לי שעה עכשיו...אוכלים שוב מנות קרב ומתארגנים לישון ב8 וחצי בלילה בוא נגיד ככה שכולם היה ברור שהולכת להיות הקפצה הלילה אחרי שעה וחצי שכולם נרדמו מדליקים את האורות באולם והמפקדים מתחילים לצעוק לקום כולם ותחילים לזרוק דברים על הרצפה מתאספים כל צוות בחוץ פותחים אלונקה והמפקד מעלה את הכי כבד בצוות על האלונקה ומתחילים לרוץ איתו בתוך הבסיס וגם לארים את האלונקה גבוה ולהוריד לכתפיים אחרי 25 דקות חוזרים לאולם ספורט ומתארגנים מחדש לישון

פה מסתיים היום הראשון אין לי זמן עכשיו לכתוב את היום השני אנ יכתוב אותו יותר מאוחר או שבוע הבא ומנהלים יחברו את שתי הקטעים
רק לציין שביום השני כמעט ואין קושי פיזי הכל זה משימות צוות

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-12-2006, 20:09
  Shin13 Shin13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי D/B שמתחילה ב "מאמר גיבוש עוקץ נוב' 06"

אתה חייבים להפסיק עם הבלבולי שכל של כל המחפישים והמנפיצים למיניהן חאלס נמאסתם,
יחידת עוקץ היא "לא יחידה חי"ר רגילה עם כלבים" כמו שראיתי בעוד תגובה שטותית אלא יחידה נעלה
ומרכזית בצה"ל לא מספיק ששמעתם על כלבים ישר חשבתם "ואוו כלבים מגלים חומרי נפץ ביג דיל" אלא שסתם זרקתם לאוויר שטויות,
פרוטקציות ,מה קרה לא עברתם גיבוש אז קל להגיד פרוטקציות אה יחכמים ?
פרוטקציות כמו שהוזכר ישנם בכל היחידות המובחרות היום.
ווואללה תאמינו לי שאני לא סתם זורק לכם פה דברים אלא ממה שאני יודע ממישהו קרוב אליי רובכם הייתם רוצים להגיע לשם תיהיו בטוחים.
והייתי חייב להגיב כי במקרה ראיתי את הפרסום של הגיבוש ,
שבוע טוב וחג שמח

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:41

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר