לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה בבקשה לא לפרסם לינקים לאתרים מיסיונריים של דתות כלשהן בפורום - - הפורום נועד לדיונים ענייניים, ולא להפצת חומר מסיונרי חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > אמונות ודעות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-12-2006, 07:27
צלמית המשתמש של sari55
  sari55 sari55 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DoreenDotan שמתחילה ב "אני מאמינה"

את בעצם מאמינה שאלוקים נתן את התורה=ספר המצוות והחוקים לשיקול דעתנו. הוא שתל שם כמה דברים שנראים שלא על פי המוסר ורצה לראות שאנחנו מפעילים את הראש ולא הולכים אחרי התורה בעיניים עצומות.

הדוגמה הכי פשוטה כדי להוכיח שזה לא נכון היא עשרת הנסיונות שה' ניסה בהם את אברהם ובעיקר הניסיון האחרון והקשה מכולם:עקדת יצחק.

בירושלמי כתוב: "אמר רבי אבא בר אבין בשם רבי יוחנן, אמר אברהם לפני הקב"ה רבונו של עולם גלוי וידוע לפניך שבשעה שאמרת לי להעלות את יצחק בני על גבי המזבח, היה לי להשיב ולמר: אמרת לי כי ביצחק יקרא לך זרע, עכשיו אתה אומר לי העלהו לי לעולה, חס ושלום לא עשיתי כן, אבל כבשתי את יצרי לעשות רצונך, רבש"ע יהי רצון מלפניך שבשעה שיהיו בניו של יצחק נכנסים לידי צרה ואין להם מי שילמד סנגוריא, אתה תהא מלמד עליהם סנגוריא. ה' יראה ויזכור להם עקדתו של יצחק אביהם ויתמלא עליהם רחמים.

כמובן שה' לא רצה שיהרוג את יצחק. כל רצונו היה לראות את אברהם נכנע לפניו למרות הקושי. ועל האמונה התמימה הזו של אברהם זכה והתברך מאד וגם זרעו אחריו.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:56

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר