לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-12-2006, 02:59
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
קריאה בציבור החרדי: להחרים את "אל-על"

לאחר שחברת התעופה הלאומית "אל-על" קיימה חלק מטיסותיה גם לאחר כניסת השבת, על מנת לצמצם את הפיגור שנוצר בעקבות השביתה , מחריפים החרדים את מלחמתם נגד החברה.

אמש (יום א') פרסם הרדיו החרדי "קול-חי" את דבריו של הרב חיים קנייבסקי, מחשובי הרבנים בציבור החרדי, שאמר למקורביו כי "חברת 'אל-על' מחזיקה בקו הכי מאויים בעולם ובגלל שהחברה חיללה את השבת, מדובר במקום שהוא ספק פיקוח נפש ולכן אסור לנסוע איתם". בכך הצטרף הרב קנייבסקי לדבריו של מנהיג הפלג הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב שנקט בעמדה דומה בשבוע שעבר.

על פי התפיסה של הציבור החרדי "מי ששומר על השבת - השבת שומרת עליו". על סמך השקפה זו, ניתן להבין את דבריו של הרב קנייבסקי באומרו כי מכיוון ש"אל-על" לא שומרת את השבת, "מדובר בספק פיקוח נפש", ואי לכך- "אסור לנסוע איתם", מכיוון שפיקוח נפש דוחה הכל. יש לציין כי המגזר החרדי מהווה חלק משמעותי מציבור לקוחות החברה, המקפידה על שמירת השבת וכשרות המזון.
בנושא זה צפויים היו להיפגש במהלך הלילה חברי הוועדה למען קדושת השבת כדי לקיים דיון בנושא, במהלכו יגובשו המלצות הוועדה. בוועדה יושבים נציגים של כל הפלגים ביהדות החרדית. ביניהם, מנהיג תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף והאדמו"ר מגור, הרב יעקב אלתר. ההמלצות שיגובשו יוגשו במהלך השבוע הקרוב להכרעת מועצת גדולי התורה, הוועדה הרוחנית העליונה של הציבור החרדי. מזכיר הוועדה, יצחק גולדקנוף, אמר כי "אם כבר גדולי ישראל אמרו שמדובר בפיקוח נפש, אנחנו (נציגי הרבנים - נ.ס) לא נהיה אלו שאומרים שזהו לא פיקוח נפש".

גולדקנוף אף גילה שמתנהלים כבר מגעים אינטנסיביים עם חברת ישראייר. "נפגשנו איתם כבר מספר פעמים והם התחייבו לנו בכתב, ולא בעל- פה, כמו שחברת אל- על עשתה עד עכשיו, שאם אנחנו נבטיח להם שכל הציבור החרדי יעבור אליהם, הם מתחייבים שלא לטוס בשבת".

מאז יום שישי האחרון, פרשת "חילולי השבת ההמוניים של חברת אל- על", כפי שכונתה בעיתונות החרדית, לא יורדת מסדר היום והיא תופסת את מירב הכותרות הראשיות ותשומת ליבו של הציבור. בעיתונים המפלגתיים "יתד נאמן" ו"המודיע", בטאוני התנועות אגדות ישראל ודגל התורה אף ציינו בפירוט את לוח הטיסות המלא של החברה בסוף השבוע האחרון. במקביל, מסר חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה) כי סיעתו שוקלת להגיש הצעת אי אמון בממשלה.

YNET

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-12-2006, 14:08
  ha_miki ha_miki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.02
תקן אותי אם אני טועה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי davidb66 שמתחילה ב "מר לבני הייקר, מדוע כפייה..."

אני לא זוכר אם הבואינג או אפילו מטוס של אירבאס מופיע בתורה ?
וגם אלוהים ישמור אני לא זוכר שיש משפט " ולא יסעו במזדה 3 ביום השבת פן יחללוהו"
זו כפיה דתית כי המדינה אמנם יהודית אבל רובה חילוני שכן נוסע וטס מתישהוא רוצה
אני לא רואה שום התאגדות צרכנית של ציבור הציבור הדתי בארצות אחרות לכפות את רצונם על שאר האוכלוסיה המקומית . ישראל היא הבית של היהודים אבל לא כל היהודים שומרים על החוקים הדרקונים של הרבנים הפנאטים . גם חילונים זה זרם ביהדות .

ציטוט:
במקור נכתב על ידי davidb66
מר לבני הייקר, מדוע כפייה חילונית?

מפני ש 3300 שנה חיו היהודים לפי חוקי ההלכה ופתאום קמה מדינה שממציאה ,או יותר נכון מעתיקה חוקים הזרים והאסורים ע"פ היהדות וכופה אותם על "נושאי הלפיד"...

הצרות החלו למעשה בזרע הפורענות של תקופת ההשכלה...

ישן 04-12-2006, 14:58
  davidb66 davidb66 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ha_miki שמתחילה ב "תקן אותי אם אני טועה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ha_miki
אני לא זוכר אם הבואינג או אפילו מטוס של אירבאס מופיע בתורה ?
וגם אלוהים ישמור אני לא זוכר שיש משפט " ולא יסעו במזדה 3 ביום השבת פן יחללוהו"
זו כפיה דתית כי המדינה אמנם יהודית אבל רובה חילוני שכן נוסע וטס מתישהוא רוצה
אני לא רואה שום התאגדות צרכנית של ציבור הציבור הדתי בארצות אחרות לכפות את רצונם על שאר האוכלוסיה המקומית . ישראל היא הבית של היהודים אבל לא כל היהודים שומרים על החוקים הדרקונים של הרבנים הפנאטים . גם חילונים זה זרם ביהדות .

תיקון 1: המדינה כופה חיים חילוניים על עם שכל מהותו נובעת מיהדותו.

תיקון 2: התאגדות צרכנית של יהודים במובן של חיים בעלי ציביון דתי אינם נחוצים בחו"ל, מפני שעל עיקרון, זה- לצערי, עלינו להילחם פה בארץ ישראל.
אני אומר "לצערי", מפני שלכתחילה היה הדבר אמור להיות טבוע בנו.
התפיסה שלך שדין מנהגי ישראל, כדין מנהגי חו"ל מראה על עיוות רעיוני הנובע מחוסר ידע משווע לכל מה שקשור ביהדות ובמצוותיה- במקרה הטוב, או ברצון במודע לכפור ביהדות, מה שנקרא: "התייוונות", מילה שמתאימה לימי חנוכה הבאים עלינו בקרוב- במקרה הפחות טוב.

תיקון 3: "חוקי הרבנים", כפי שאתה מכנה, אינם חוקים ששייכים לרבנים בלבד, אלא- לכל העם היהודי, והם מאוגדים ב"שולחן ערוך", ולצערי אנשים משקיעים אנרגיה רבה לפרוק עול מצוות ולהתנתק מכל ערך שיש לו יסוד מוצק, וכך נראת המדינה המתפוררת שלנו.

מסקנה סופית:
א. נחוצה רפורמה תפיסתית, חינוכית בעם.
ב. לחרדים כח קנייה עצום, ואת זאת יודע השוק.

נערך לאחרונה ע"י davidb66 בתאריך 04-12-2006 בשעה 15:23.
ישן 04-12-2006, 15:01
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
אתם אוסף צבועים, כיצד תסביר שלמרות שישנה כאן מדינה יהודית(רוב! )החרדים
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Shay3434 שמתחילה ב "בשבילך לא קיים מושג כזה."

מתגוררים מחוץ למדינת ישראל?!
אין מושג כזה כפייה חילונית צא מהבועה שבא אתה חיי, אין אף אחד שאוסר על החרדי X לפתוח ביוזמה ולהקים חברת תעופה חרדית כשרה למהדרין...
אתם גם צבועים מבחינה נוספת והיא- למרות שאל-על הייתה בבעלות ממשלתית עד לפני כשנה, וככזו הייתה חלק מהסטטוס קוו(היא אף עדיין נמנעת מטיסות בשבת...), עדיין חרדים רבים בחרו בחברות תעופה זרות?!
אין דבר כזה כפייה חילונית, קיימת רק כפייה דתית, ברגע שתעברו את הגבול הדק בין רצון טוב להתחשב באופייה היהודי של המדינה, והרצון לכבד ולהתחשב בצבור הדתי, תהפכו את העניין לכפייה מתועבת, אתם תרגישו בתוצאות...
ישן 04-12-2006, 15:26

זהו שקר, פשוטו כמשמעו...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי davidb66 שמתחילה ב "[QUOTE=The_Equivocator]קיימת..."

"הכפייה החילונית" היא הסיבה האחרונה לכך.
-הצפייה למשיח.
-המצב הכלכלי-חברתי שאולי טוב יותר במדינות אחרות
-סיבות נוספות.

"כפייה חילונית" זו בהחלט לא הסיבה.

ציטוט:
, ליהודי אסור לפעול בשבת, על גוי אין איסור שכזה... ולכן אין שום בעייה לטוס בחברה זרה, בחברה יהודית(אל-על) ישנה בעיה, והיא עידוד חלול השבת אצל היהודי ע"י אי החרמה, ושמוש בשרותי חברה כזו...
אז כן אין שום בעייה לגבי חרדי שהחליט מסיבות(מוצדקות) להחרים את אל-על- רק עשו זאת בשקט...
בדיוק כמו שלחרדי ישנה סיבה טובה להחרים את אל-על על נושא השבת, לחילוני יש סיבה להחרים את אל-על על כנעתו לסחטנות החרדית, שכן החילוני כן מעוניין בטיסות ביום השבת.
הפתרון פשוט-
1) החרדים יסתפקו בשרותם של חברות זרות...(או שיוותרו על דרישתם, או שיקימו חברה משלהם)
2)אל-על תכנע לסחטנות החרדית- אני החילוני מחרים את אל-על...

בסופו של דבר החברה תחשב את רווחיה ותחליט האם משתלם לה להכנע לסחטנות החרדית, באם התשובה היא כן, אני מוותר על השרות של אל-על...

יש רק דבר אחד שמפריע לי- המושג "כפייה חילונית"- אחי החרדים אין דבר כזה, ישנה כפייה רק בכוון אחד, והיא "כפייה-דתית"...

"כפייה חילונית"- זה בדיוק כמו הצגתו של האיסלם כ"קורבן" של שנות האלפיים...

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 04-12-2006 בשעה 15:31.
ישן 04-12-2006, 15:21

זה דווקא פשוט, ליהודי אסור לפעול בשבת, על גוי אין איסור שכזה...
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי עמליה שמתחילה ב "כפיה וצביעות חרדית"

ולכן אין שום בעייה לטוס בחברה זרה, בחברה יהודית ישנה בעיה(אל-על), והיא עידוד חלול השבת אצל היהודי ע"י אי החרמה, ושמוש בשרותי חברה כזו...
אז כן אין שום בעייה לגבי חרדי שהחליט מסיבות(מוצדקות) להחרים את אל-על- רק עשו זאת בשקט...
בדיוק כמו שלחרדי ישנה סיבה טובה להחרים את אל-על על נושא השבת, לחילוני יש סיבה להחרים את אל-על על כנעתו לסחטנות החרדית, שכן החילוני כן מעוניין בטיסות ביום השבת.
הפתרון פשוט-
1) החרדים יסתפקו בשרותם של חברות זרות...
2)אל-על תכנע לסחטנות החרדית- אני החילוני מחרים את אל-על...

בסופו של דבר החברה תחשב את רווחיה ותחליט האם משתלם לה להכנע לסחטנות החרדית, באם התשובה היא כן, אני מוותר על השרות של אל-על...

יש רק דבר אחד שמפריע לי- המושג "כפייה חילונית"- אחי החרדים אין דבר כזה, ישנה כפייה רק בכוון אחד, והיא "כפייה-דתית"...

"כפייה חילונית"- זה בדיוק כמו הצגתו של האיסלם כ"קורבן" של שנות האלפיים...

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 04-12-2006 בשעה 15:32.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:21

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר