לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2006, 17:38
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
היה לך ספק?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "ההיסטוריה חוזרת על עצמה?"

משום מה בוחרים אצלינו להפוך את השייח החביב מביירות לאלוף משחקי הפוקר, בעוד שהוא לא יותר מאשר שחקן מפתח. אילו היו השניים במצב שבו ניתן להציגם, סביר להניח שהוא כבר היה מפעיל את מסחטת הרגשות. באירוע בהר דב היה ברור לכל בר דעת שגם מבחינת מצב הסופ"שית וגם מההימנעות המחשידה של האוייב לתת סימן חיים גם כאשר לא היתה עיסקה באופק, שהבחורים אינם בחיים. במקום זאת הופעלה מכבסת מילים עצומה שכל מטרתה היה לתת לאזרח ה"פשוט" שלא שם לב לניואנסים את התחושה ש"יש תקווה". התוצאה היתה ש"זכינו" בסוחר סמים מפוקפק ו"ויתרנו" על כמות גדולה של פושעים מורשעים ובתחושה של האזרח ה"פשוט" שחוק העונשין אינו חוק.

גם עכשיו ממשיכה מכבסת המילים תחת ביטויים חסרי ערך מציאותי כמו "בכל מחיר" ו"כל ישראלי צריך לדעת שיעשו הכל עבורו", בעוד שאיש אינו שם לב לפרטים שמעוגנים יותר במציאות. מי שינסה לטעון את מה שאני אומר, יקבל תמיד תשובות כמו "ואם זה היה הבן שלך?" וכו'.

ברור לי שאני מעורר אנטי עצום בדברים כאלה אולם התחושה היא שישנו תהליך, גם בתחומים אחרים הקשורים לאובדן ושכול, שבו הממסד שאמור להפגין אחריות, קור רוח, וכן - גם שיקול דעת של כדאיות, נסחף אחר שיטה הנסמכת על מה שניתן להגדיר כ"טיראניה של הרגשות". אין לי טענות נגד המשפחות - חוסר המעש הוא של הממסד במדיני-בטחוני שגורם לכך שיותר ויותר מסתבר שבמחיר פעוט מבחינה חומרית ומבחינת סיכון והכנה, ניתן להוריד את ישראל על הבירכיים. היום מסתבר שכל ההשקעה העצומה בכלי נשק סוביטיים/רוסיים, מיותרת, משום שמשחק פוקר טוב מול ישראל מספיק...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-12-2006, 18:28
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
!
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "[QUOTE=דוק05]פצוע אנוש= פצוע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי u-367
היה איזה ביש מזל כזה לפני יומיים , על בחור ,עובד מוסך כאן באזור שלנו , נפל גק והוא נקבר מתחת לרכב שהיה על הגק
בדרך לבי"ח ,מתאם הטראומה :
"ג -11 דיווח בבקשה"
ג-11 :
קבל פצוע אנוש רב מערכתי
מתאם הטראומה :
חזרו שנית :
ג-11 :
אנוש רב מערכתי , קבל תיקון - EX
מתאם הטראומה :
טוב , אנחנו מארגנים מישהו שימתין לכם בפתולוגייה

עלתה בדעתך האפשרות שקרובי משפחתו של אותו אומלל משתתפים וקוראים את הודעות הפורום?
קצת רגישות לא תזיק. כולנו יודעים את המשמעות של פגיעה אנושה - ההודעה שלך בנושא היתה מיותרת וילדותית. נסה לחשוב כיצד מרגיש אחיו של אחד החטופים או של קורבן הג'ק , אם היה קורא את הודעותיך התורמות והחשובות...

שחר
ישן 06-12-2006, 18:15
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
זו היתה למעשה מניפולציה לכוון ההפוך
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "שאלה מעניינת"

ולכן מבחינת הציבור, צעד לא הגון. אין לממסד כרגע מידע האם הם חיים או לא ע"ס הממצא בשטח - הטענה שלי היא לא נגד ההגיון שמחורי ההנחות, אלא על כך שכל המהלכים מובלים ע"י רגשות ורגשנות וע"י כך למעשה נוצר מצב שבו מדינה שלמה (וכאשר מדובר על שחרור סיטוני של רוצחים מורשעים עפ"י חוק, אני מרשה לעצמי להגיד "מדינה שלמה". אחד מיסודות חוק העונשין הוא עשיית צדק, מיסוד יצר הנקמה והרתעה. ע"י שחרור סדרתי של פושעים מועבר מסר שבאופן כללי חוק אינו חוק ובלשון פשוטה "הכל מסחרה") מורדת לבירכיים ע"י מהלכים שבראייה כללית וארוכת טווח (וסליחה עם המשפחות ובכלל עם כל מי שזה נוגע לו) ניתן להגדירם כ"קטנים, זולים ובעלי חשיבות מעשית משנית מאוד". כל מדינה, ובוודאי מדינת ישראל, קמה כדי להוות מסגרת מסודרת לחיים של אזרחיה בבטחון, חוק, רווחה וסדר ארוכי טווח. מדינה שבה אחוז ה"חריגות" מן החוק משום סיבות אלה או אחרות, הוא עצום כמו אצלנו, היא למעשה מדינה על תנאי. בעבר יצאו מדינות למלחמה משום שהקיסר נעלב ממברק של מנהיג אחר - היום מדינה מרוקנת את בתי הכלא שלה מהמסוכנים שבפושעים, ורק מהם, בשל סחיטה פשוטה וזולה מצד ארגון חסר פרופורציה בגדלו לאותה מדינה.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 06-12-2006 בשעה 18:17.
ישן 06-12-2006, 18:26
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "זו היתה למעשה מניפולציה לכוון ההפוך"

אני לא בטוח שאני רוצה שנשתנה, וראה מה קרה באירוע קבר יוסף, אירוע שלאחריו התהלכנו במשך שנים עם מועקה כבדה וחוסר ביטחון לגבי הסבירות שיעשה הכל על מנת לחלץ פצוע. במלחמת לבנון 2 היו הרבה מקרים שפצועים נותרו בשטח, ונראה שעוד לא התחלנו אפילו את הדיון בנושא.

נושא שבויים הוא נושא טעון, אולם בעוד שהנורמה הצבאית היא חילופי שבויים (ראה שבויינו בסוריה ומצרים) הרי שארגון טרור לוקח למעשה בני ערובה ומבקש כופר. זהו המקרה עם החיזבללה, ויש לראותו בקונטקסט הזה, עכשיו צריך להחליט האם לשלם את הכופר או להתמקח או לצאת במבצע הירואי לשחרור בני הערובה.

להערכתי יש לעשות הכל על מנת לשחרר חטופים, במיוחד כשמדובר בחיילים, שהרי ידוע שדעת הקהל נוטה לראות בחיילים את "הבנים של כולנו" ומותו של חייל מכאיב לנו הרבה יותר מאשר נפגע תאונת דרכים למשל. אולם יש לנהל מו"מ קשוח, ואנחנו יודעים לעשות זאת, ולסרב להמשיך ללא הצגת אות חיים או מחווה כלשהי.

ישן 06-12-2006, 18:30
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אני מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "זו היתה למעשה מניפולציה לכוון ההפוך"

אבל עקרון ה"בכל מחיר" כבר נקבע ואני לא רואה פוליטיקאי שישים את כל הונו הפוליטי על נסיון לסגת מהמדיניות הבעייתית. העם שנרעש מעסקת ג'יבריל בזמנו חונך שזה בעצם בסדר, וכעת מי שמנסה לערער על ה"הגיון" הצבורי מסתכן ומראש צריך להתנצל על דבריו. יש לי חשד שלפוליטיקאים נח לערפל את מצב החטופים כדי לא להאלץ להתמודד עם חיבוטים מסוג חדש. ואולי (כאן אני כבר על גבול תאוריית הקונספירציה), יש ניצול הזדמנות של עסקאות כאלה כדי לשחרר אסירים שיש אינטרס לכאורה בשחרורם, ע"ע ברגותי.

בשורה התחתונה, עם כל הצער, לעסקאות חילופי השבויים יש הסטוריה מוכחת של מקח טעות מבחינת ישראל. לא רק בכך שהן מזמינות חטיפות נוספות, אלא בעיקר בכך שכתוצאה מהן נרצחים הרבה ישראלים.
ישן 06-12-2006, 21:46
צלמית המשתמש של fenriz
  fenriz fenriz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
נקודה שעדיין לא עלתה בדיון:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "ערוץ 2 עכשיו : אחד מבין חיילי צה"ל החטופים בלבנון- נפגע אנושות כבר ברגע ההתקלות"

כזכור, אחת מהמטרות (המקוריות) שבגללה נכנסנו למלחמה הייתה השבת הבנים הביתה. אם אכן מיד לאחר החטיפה היה ברור לממשלה שהסיכוי שהחיילים בחיים הוא קלוש, זה מעמיד את התנהלותה בסימן שאלה: האם העדיפו להסתיר את העובדות כדי לא לפגוע במומנטום של המבצע?
הרי ברור שמבצע להחזרת גופות של חללים אין בו את הבהילות של חילוץ חיילים חיים (ויש שיגידו שכדי להחזיר חללים לגבולות המדינה אסור לסכן חייהם של חיילים אחרים).

אני מאוד מקווה שזה לא נכון, אבל אי אפשר לפסול את האפשרות שהממשלה העדיפה ליצור את הרושם שהחיילים בחיים, כי יותר נוח לה לפעול במצב כזה. אני מבין שהתגובה גובלת בפוליטיקה (ואני מקווה שלא נגרר לשם), אבל אי אפשר להתעלם מהנקודה הזאת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:59

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר