לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2006, 14:42
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
קודם כל נתחיל בזה שפשע מכל סוג במגזר החילוני
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "העריכה שלך אפילו גרועה מהמקור. יש לך נתונים סטטיסטיים על אחוז חולי הנפש בכל מגזר?..."

נעשה מידי יום ויומו ומדי דקה, כמובן לא הכל מדווח כי יש דברים שהם מקרים קטנים(למשל בבתי ספר)..
נקח דוגמא של בתי ספר חילונים לעומת החרדים(לא דתים לאומניים), אני ממליץ לך לסייר בבית ספר של כל מגזר ולראות את דרך ההתנהלות החברתית שם: הכוונה היא לבנות שהולכות בלי מחשוף, פחות קללות בין חברים, אין מכות ועוד, פשוט וקל, אתה יכול לראות מאחורי השער של בית הספר את הילדים...
על בתי ספר חילונים לא צריך לדבר, הם כבר יודעים להוציא שם רע לעצמם...
קודם כל מי אמר לך שהדבר נשמר במשפחה? אני מניח שכבר היית חרדי וכבר עברת את זה על בשרך אם כך אתה אומר.
הדבר עוד יותר חמור בית סוהר אצל החרדים, כאשר רב מבצע מעשים מגונים, זה משהו שנגד ההאידיולוגיה וכאמור אין דבר יותר גרוע מללכת נגד אידיולוגיה, תדע שרב אשר מגלים בדרך שמועות אצל החרדים כי הדבר נעשה, זוכה להשפלות רבות ואף להחרמות ובמקרים אחרים גם פניה למשטרה, הדבר נראה לך אולי עובד בשקט כי הם לא רוצים לשתף את המדינה בדברים הללו שמה יצא להם שם רע, אבל דואגים בעצמם באותו אדם חשוד, כמובן שזה יראה לך לא נורמאלי להשאיר בן אדם כזה במגזר דתי אבל זה מה שקורה שעל כל ידיעה שנעשת אחת לחודש (ממוצע) גורמת להחמרת השסע בין חרדים לחילונים

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 07-12-2006 בשעה 14:46.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2006, 14:53
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
"המגזר החילוני" הוא פיקציה שמספרים עליה בקלטות לילדים של רבי אמנון...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "קודם כל נתחיל בזה שפשע מכל סוג במגזר החילוני"

אין שום דבר משותף בין שני חילונים שתת]וס ברחוב, למעט זה שהם לא שומרי מצוות. יש כ"כ
הרבה תתי-קבוצות במה שאתה ויריביך-עמיתיך ממפלגת שינוי מכנים בשם "המגזר החילוני"
שאבסורד בכלל להתייחס למושג הזה. לי אין "מגזר"...
התירוץ שמסתירים פשיעה חרדית בגלל "ניצולה לרעה" ע"י החילוניים המרושעים, הוא בדיחה. דווקא
ההסתרה משחקת לידי שונאי החרדים בקרב החילוניים (סליחה, "במגזר החילוני"...). לו באו החרדים
וטענו, "אנחנו בני אדם כמותכם, וגם לנו יש חלאות ויש צדיקים, יש עבריינים ויש מלאכים" - לא הייתה
כל ידיעה כזו הופכת לפיקנטריה...
אלה שמחפשים בנרות ידיעות על סוטים חרדים, אכן שונאים חרדים - אבל החרדים משחקים לידיהם
כשהם מנסים לטאטא את הפשעים שמתבצעים בתוך המגזר שלהם, אל מתחת לשטיח.

באשר לנסיוני האישי במגזר החרדי - נולדתי חילוני, עודני חילוני וסביר שאמות חילוני. אני דור שלישי
לספקנות...
ישן 07-12-2006, 14:28
  davidb66 davidb66 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מי שמפעיל אלימות, אין מאחוריו שום "אג'נדה חילונית". משמרות הצניעות אינן חילוניות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
נא לנתק את האיוולת הקושרת בין "חילוניות" לאלימות. כאשר אתה מחפש להאשים חינוך חילוני
כגורם לאלימות, אתה אשכרה מזמין שיעשו לחברה שלך אותו הדבר (דבר שאני מתנגד לו...).
מה שעצבן אותי באשכול, זה הצגת הפדופיל הנ"ל כמסכן שלא הצליח להתאפק - כשברור לגמרי
שהגישה הרחמנית הזו של KKR, נובעת מהיות הסוטה, אדם חרדי. לו היה מדובר בחילוני, כבר היינו
קוראים כאן אודות "זוועות החינוך החילוני", המחנך לפריצות מינית עם ילדים...

אורי, עשה בבקשה הפרדה בין אלימות שקורית בהפגנות (אלימות שהיא נחלת כל המגזרים וחוצה גבולות), לעומת אלימות של פרט, או פרטים בודדים, אלימות הנובעת בין הייתר מתחושת הריקנות והצורך למלא את הוואקום בריגוש כזה, או אחר, או בניסיון לפצות את האגו של של המתפרעים או התוקפים.
(כידוע, אדם בעל אגו מפותח נוטה להפגין אלימות כאשר האגו שלו לא מסופק).

דבר שני, מערכת החינוך, המשטרה וגורמי הרווחה בישראל מודים בפה מלא שהחינוך לוקה בחסר, וזה בלשון המעטה.
הם יוצרים זיקה ישירה בין חינוך לקוי, או חסר-למעשי אלימות.
אסור כמובן להגן, או להצדיק אדם המבצע אלימות או סטייה ואנני מאמין שKKR מגן עליו משום היותו חרדי.

ישן 07-12-2006, 14:52
  davidb66 davidb66 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הדת היהודית גם לא מסכימה לגניבות, לניאופים ולעוד דברים - ובכ"ז יש כאלה שעושים אותם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ותאמין או לא - אבל חלק ממבצעיהם מציג עצמו כדתי (כן, כן, הם לא באמת דתיים, אלא סתם
מתחזים עם כיפה...).
משמרות הצניעות הם בריונים אלימים - והדת, אגב, היא התירוץ שלהם לאלימות, בדיוק הפוך ממה
שאתה טענת. ייתכן שהם מסלפים אותה, אבל משום-מה אף רב חרדי חשוב, לא יוצא נגדם...

תודה על שאתה מודה שהם מתחזים... אמרת הכל...

ובכל זאת, משמרות הצניעות אינם אלימים כפי שאתה מציין, אבל פועלים על מנת לשמור על לבוש הולם.

אם ישנן קבוצות חרדיות המתרצות בשם הדת דברים הסותרים את הדת, הרי אלו "מתחזים" במובן של השייכות של אותה קבוצה ליהדות בשם ערכיה, כמו הרפורמים והקונסרבטיבים.
לכן רק היום נכתב בעיתון הארץ על הקונסרבטיבים שמתירים להומואים ולסביות להיות... רבנים...

נערך לאחרונה ע"י davidb66 בתאריך 07-12-2006 בשעה 14:57.
ישן 07-12-2006, 15:33
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
אני אזכור טוב מאד את האלימות של הקבילה החרדית ואת תמיכתך באותה אלימות
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "אני מתכוון שאתה אולי חסר לך חומר משעורים שנלמדים בבתי ספר דתים"

ואם אתה כזה חכם ומחונך, בא תסביר לי מי זה ששומע את דברי האלוהים
מחליט מתי מותר לנקוט באלימות ומתי אסור

קידוש השם זו הגדרה שרירותית וקשקוש אחד גדול כאשר מנסים להסביר יוצאי דופן
אסור לנקוט באלימות זה נקודה
זה לא אסור לנקוט באלימות פתח סוגריים רק כאשר מותר סגור סגוריים

או שחור או לבן
אין באמצע
ולא מדובר פה על פיקוח נפש

למרות שתמיד ניתן להציג כל דבר כפיקוח נפש, גם אם זה מתרחש בעיר אחרת
אתה תיסע את כל הדרך להרביץ בעיר אחרת על פיקוח הנפש/קידוש השם/סתם בא לי להשתולל
ישן 07-12-2006, 17:50
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

ההבדל ביני לבינך הוא שאני מאמין בקב"ה שיציל אותי
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "יש לי עוד זמן עד שאלך לקב"ה לשאול שאלות......מאחל גם לך"

ולא ששום בן אדם יציל אותי, לכן אני אבטח במי שכן יכול להציל אותי ואקים את בקשותיו, אם הוא אומר ירושלים עיר קודשי, אכבד את זה ולא אתן לאף אדם לחלל אותה. אבל אתה חושב שגאה יבוא אלי ואני אשים על כף המוזניים את חיי מצד אחד ואת זכויותיו מצד שני, אז אתה חושב שזכויותיו חשובות יותר, לכן אתה לוקה בחוסר הומניות, כי אם זכויות בעיניך גוברים על חיים אין מה לדבר, אבל כמובן אמרתי לך שלא תבין זאת אם לא תאמין בקב"ה, אבל מה שבאמת יפה שאתה לוקח מושגים מהיהדות (פיקוח נפש וקידוש החיים) מה שמראה שאתה יודע ליהיות אינטרסנט

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 07-12-2006 בשעה 17:54.
ישן 07-12-2006, 18:37
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

אני חושב כמו ילד? אוקי אולי זה בגלל שאני ילד.
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה בן אדם מסוכן, אני מניח שכאשר ירגעו ההורמונים תבין שלא באמת תלך להרוג מישהו על"

מענין שאנשים מבוגרים, לפני 3000 שנה, בגילאי 1-120 חשבו בדיוק כמוני
וחבל שאתה מכניס לי מילים לפה ואומר ישר שאני אהרוג, אתה אפילו לא מתבייש, כשאתה מצביע מרץ גורם בעקיפין להריגת יהודים, אותו הדבר גם אגיד על הימין, הומניות נעלמה כבר מאז השואה, תפסיק לחפש ליהיות אנושי, כי אתה יוצא צבוע בסוף, אני אקדש את כל האמצעים לקידוש השם, כי אולי בשבילך ה' הוא ראש הממשלה אבל בשבילי ה' הוא לא בן אדם.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 07-12-2006 בשעה 18:40.
ישן 08-12-2006, 01:39
צלמית המשתמש של trionax
  trionax trionax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל trionax
לא נראה לי שאתה אידיוט,
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הם חשבו גם שאוכל נופל מן השמים ומים יוצאים מהסלע וזה בסדר להקריב(לרצוח) את הבן שלך"

אבל משום מה אתה מתעקש להציג לכולם שאתה אידיוט.
אתה אידיוט אם אתה לא מבין שיש דברים בין השורות, ולא הכל מובן פשוטו כמשמעו.
אתה אידיוט אם את עקדת יצחק אתה מפרש כ"להקריב (לרצוח) את הבן שלך".
עכשיו אני לא כועס עליך, עצוב לי וחבל לי. בן אדם שאומר כאלה דברים לעולם לא יוכל להבין מה המשמעות של אמונה כל כך חזקה במשהו, שבן אדם מוכן לתת את החיים של הבן שלו בצורה עיוורת, בידיעה שלמה ואמיתית שהוא עושה את הדבר הנכון.

אם אתה באמת רואה דברים באמת כמו שאתה כותב, זה מראה כמה העם היהודי התרחק מהמורשת שלו. אותו ברברי טיפש שרצה לרצוח את הבן שלו בגלל שאיזה ענן אמר לו הוא הסיבה שאתה חיי פה, ואם אתה לא מבין את זה, זה פשוט מצער.

לגבי מה שאמרת מקודם, אתה צודק במאה אחוז: אלימות מותרת כאשר היא משרתת צרכים מסויימים. מה רע בזה? מה פסול? זה כבר לא יהדות. זה היגיון.
ישן 08-12-2006, 09:07
  מצפון מצפון אינו מחובר  

אני ניסיתי לשמור על לשון נקייה, כנראה אתה לא מסוגל לעמוד בזה
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי trionax שמתחילה ב "לא נראה לי שאתה אידיוט,"

ויכוח יכול להיות חריף מאד אבל כאשר אתה קורא למישהו אידיוט זה כין אין לך משהו חכם אחר להגיד.

הויכוח פה היה על נושא מאד ספציפי והוא אמונה עיוורת
קדושת השם קדושת ירושלים והנכונות ללכת הכי רחוק על שמירתם

אידיוט הוא מי שמפזר קריאות ממשיות לפגיעה ממשית באנשים ממשיים
אשר לא מהווים סכנה פיזית אלא מהווים סכנה רעיונית להמשך קיום הדרך
ועוד מסתמך על עובדות הכתובות בספר שנכתב לפני אלפי שנים

לגבי עקדת יצחק, תפרש אותה איך שתרצה
העקרון עדיין די מזעזע
אנחנו חיים במאה ה 21 והניסים כבר 2000 שנה מתעכבים איפשהו יחד עם הגשם
ואנחנו די בבצורת.

עכשיו זה שעצוב לך זה לא באשמתי, אל תציג את עצמך כחכם גדול
אשר מרחם על המסכנים הנבערים חסרי האמונה.
תודה רבה אני מסתדר מצוין עם מערכת חוקים וערכים משלי, אשר משיקה
לרב חוקי הדת היהודית, חוץ מאלו אשר פוגעים בברוטאליות באלו אשר
בחרו לא ללכת לפי כל החוקים

אתה רוצה להתוכח, בבקשה, אבל הצגה שלי כאיזה חסר בינה שמקשקש
היא די אידיוטית מצדך אם כבר מדברים על זה, מאחר ומילא הייתי היחיד, התמהוני
היחיד שמערער על עקרונות הדת היהודית, אבל אני לא, ותנסה להבין איך זה קרה
שכל כך הרבה יהודים מערערים ומתנגדים לחלק מן המצוות והחובות הכתובות בתנך.
לטענתך זה מה שהביא אותי לגור פה, ואני כבן למשפחת לוויים מכובדת שיצאה מספרד,
נכד לחלוץ אשר יישב את עמק יזראעל ושתה קפה עם טרומפלדור, נכד לניצולי שואה ששרדו את אושוויץ
אבל שכלו את רב משפחתם שם, מסתכל אחורה ושואל ? האם היה פה נס אלוהי ?
או התערבות אנושית של יהודיים מעשיים (ורובם חילוניים) אשר עשו מעשה ולא חיכו לענן (ע"פ דבריך)
שיתן הוראות, אלא לקחו את גורלם בידם.

השורה האחרונה שלך למעשה מסכמת את הכל, רק תסביר את זה ל KKR שיודע לדקלם אבל שוכח לקרוא את הדברים שלו עצמו.
הוא טען שהדת היהודית איננה דוגלת באלימות, או דוגלת באי אלימות, וההפך הוא נכון, אלימות אם היא משרתת צורך שהוא איננו הגנה עצמית פיזית, אלא התערבות בהלך הרוח והבחירה החופשית של אדם, היא אלימות אכזרית שלא שונה מג'יהאד מוסלמי בתפסיתה הלא סובלנית.
ישן 08-12-2006, 11:20
צלמית המשתמש של trionax
  trionax trionax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל trionax
ממש לא.
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני ניסיתי לשמור על לשון נקייה, כנראה אתה לא מסוגל לעמוד בזה"

חכם גדול אני לא, וברור שזו זכותו של כל אדם להאמין במה שהוא רוצה, אבל הוא צריך לעשות את זה מהסיבות הנכונות.
אתה שואל לסיבה שיש הרבה לא מאמינים היום, ואתה מתעלם מהסיבה הפשוטה:
אותם אנשים לא מכירים את היהדות. אין להם סיבה להיות יהודי.
לדעתי אתה יכול לעשות החלטות מ2 מקומות:
- מידע.
- מחוסר ידע.
ברור שבסופו של דבר אדם צריך להיות שלם עם ההחלטה שלו, אבל הוא צריך להגיע לזה מתוך הבנה של שני הצדדים ובחירה אמיתית.
לדבר על עקידת יצחק כמשהו מזעזע, זה לא להבין את כוונת המשורר בענק. *זה* מזעזע.
אחרי זה אתה שואל למה אנשים מתרחקים מיהדותם? בגלל אנשים שאומרים דברים כמו שאתה אומר עכשיו! אתה צוחק על עקידת יצחק, על הניסים שנעשו לעם ישראל במדבר, אומר שיש דברים ביהדות שפוגעים בברוטליות(!) בלא מאמינים ואומר שהאמונה היהודית היא עתיקה ופרימיטיבית (לא במפורש (עדיין), אלא בציון גילה). בטח שלא תאמין! לא טרחת ללמוד את זה ולא טרחו אחרים ללמד אותך. אתה כבר חיי עם יהודים, בארץ היהודים (שלא תשאר ככה הרבה זמן אם נמשיך להיות פסיביים). יש לך את הלוקסוס לבחור אם אתה מאמין בערכים של ציונות, יהדות או של שינקין ודיזינגוף.

שוב ושוב מזכירים את אושוויץ, אבל אנשים נותים לשכוח שהסיבה שאושוויץ קרתה מלכתחילה זה לא כי "הייתה אנטישמיות" או כי "שנאו מאוד מאוד יהודים", בגלל שגם היום יש את אותה כמות של שונאי יהודים (אם לא יותר. גם בכמות וגם בעוצמה), אבל שואה עדיין לא קרתה (וגם לא תקרה ב"). הסיבה הייתה כי אנשים התרחקו ממי שהם; לא עוד יהודים מצחיקים עם לבוש שחור וזקן, אלא אנשים העולם הגדול. הם לא ראו שככל שהם מנסים יותר ויותר להשתלב כך גברה השנאה אליהם. זאת היית התקופת שיא של היהודים בחברה האירופאית (מבחינת היהודים), אבל גם תקופת שיא של הכחשת המקורות. הם לא רצו לראות מה שהיה על הקיר כבר הרבה מאוד זמן.

לא להבין שכל הדברים שציינת למעלה כסיבות לחיות בארץ ישראל הן נכונות, אמיתיות וצודקות, אבל הרצון לחיות בארץ ישראל היה קיים עוד הרבה שנים לפני כן, זה להתעלם או להתכחש להיסטוריה שלך ולמי שאתה. הרצון לחיות פה לא היה רק אחרי השואה ולא היה רק אחרי הפוגרומים ולא היה רק אחרי האינקוויזיציה, אלא הרבה הרבה לפני.

אני חיי איך שאני רוצה, אני לא אדם דתי, אבל עדיין אני חושב שחשוב להכיר במי שאתה ואת מי שאתה ולהכיר בהיסטוריה שלך.

נערך לאחרונה ע"י trionax בתאריך 08-12-2006 בשעה 11:24.
ישן 08-12-2006, 15:00
  מצפון מצפון אינו מחובר  

אני די מסכים עם מה שאמרת
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי trionax שמתחילה ב "ממש לא."

אכן צריך לתת לכל ילד בדרכו להיות מבוגר את כל הכלים ללמוד ולדעת ולהבדיל ולבחור
איך הוא רוצה לחיות את חיו.
החינוך החילוני מאפשר לך להיות דתי וגם מלמד אותך עיקרי הדת והמסורת ולא חוסם ממך גישה
לעוד ועוד מידע עד חזרה אפשרית בתשובה.
החינוך הדתי לעומת זאת ככל שהוא חרדי יותר הוא מגביל אותך ומחשיך אותך ומונע ממך מלגלות
את קסם העולם החילוני ואת עצם אפשרות קיומו. אתה לומד שמה שלא דתי ולא על פי המצווה
הוא טומאה שעונשה יכול להגיע למוות.
זה אם כבר מאפשרים את זכות הבחירה החופשית.

אתה כל הזמן מאשים את החינוך שלי ואת זה שלא למדתי מספיק ולא טרחו ללמד אותי, ופה אתה טועה מאחר ואתה מניח הנחות שגויות.
את הבחירות שלי עשיתי כולן בעצמי לאחר הכרות מעמיקה עד מאד עם כל האפשרויות.
אני אשמח לא להכנס הפעם לנושא השואה ועל שום מה ולמה היא התרחשה או באה כעונש.

רק עוד נקודה אחת, אם הייתי רואה ניסים במו עיני הייתי הולך רחוק יותר מאברהם אבינו בנסיבות מסוימות אם נתבקשתי.
לראות קסמים אמיתיים זה לא עניין של מה בכך. אשמח מאד לראות לפחות אחד כזה לפני מותי.
להאמין שהם קרו על סמך שמועות, שכתובות בספר שלא התעדכן מאות עד אלפי שנים, ועוד לא לשאול שאלות כי אסור.....
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:21

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר