לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2006, 23:01
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
שילוב...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IDAN232 שמתחילה ב "להתאמן בשתי אומנויות לחימה במקביל?"

קודם כל כדי לשלב שתי אומנויות לחימה מה שאומר ללמוד שני שיטות שונות במקביל צריך בסיס חזק וטוב בשיטה אחת. שנה של אימונים בדרך כלל לא מספיקה ליצור בסיס מספיק טוב כדי ללמוד במקביל עוד שיטה, מה שיכול להביא לבילבול ולהקניית הרגלי עבודה לא נכונים. לעומת זאת כאשר הראש שלך מסודר ויש לך רקע מספק בקראטה שילוב של שיטה נוספת אף יכול לעזור ולקדם אותך.

בין השיטות האלו יש הבדלים רבים שבניהם :
-אגרוך תאילנדי היא אומנות לחימה מעגלית לעומת קראטה שזו שיטה מאוד ליניארית(תנועות מבוצעות בקווים ישרים) ומדוייקית.
-אופן הקרבות שונה, למרות שזה לא הבעיה הגדולה.
- באופן כללי הטכניקות נורא שונות אחת מהשנייה. וכך גם צורת הקרב מבחינת צורת ההתקפות\הגנות, וחשיבה טקטית.

הייתי ממליץ לך לחכות עוד זמן כדי להתחזק בקראטה ואחרי זמן מה להתחיל לשלב אגרוף תאילנדי.

יש את שיטת CMA שהיא בנויה משילוב של קראטה שוטוקאן ואגרוף תאילנדי, כנראה ששם משלבים את שתי השיטות בצורה טובה. תוכל לברר אם זה מעניין אותך.

דרך אגב את יכול לשאול את המאמן שלך בקראטה מה הוא חושב על זה. תראה מה הוא יגיד לך...

*אני משער שאתה לומד קראטה שוטוקאן, אני אולי טועה?

חזרה לפורום
ישן 10-12-2006, 01:07
צלמית המשתמש של ElectroBunny
  משתמש זכר ElectroBunny ElectroBunny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IDAN232 שמתחילה ב "להתאמן בשתי אומנויות לחימה במקביל?"

תראה.....זה בדיוק השאלה שהיתה לי שהתאמנתי בקארטה שוטוקאן...... רציתי לשלב אם עוד משהו בגלל שהרגשתי שהשוטוקאן היא שיטת אימון מאוד "רכרוכית" למרות שיש לה הרבה מעלות.

בנוסף לכך שהקארטה בארץ הוא מאוד מאוד ספורטיבי.... אסור את זה אסור את זה..... מסמנים כל הזמן.....במקום להכות..... בסופו של דבר אתה מתרגל לזה ובמצב אמיתי תתאר לך שאתה תסמן מישהו בגלל האינסטינקטים שלך ולא תיתן לו אגרוף כמו שצריך......

אני מתאמן גם בקארטה וגם באיגרוף תאילנדי...... אומנם עכשיו אני אחרי שבר של עצם הבריח כי נפלתי על הכתף כמו אהבל אז אני בהפסקונת אבל לדעתי יש בקארטה דברים שלא תוכל ללמוד באגרוף תאילנדי וגם ההפך כמובן...... זה לא פשוט ללמוד את שתי העולמות במקביל שלא לדבר על זה שכנראה תתאמן כל יום אם יש לך גם אימונים של קארטה וגם אימונים של אגרוף תאילנדי...זה דורש התחייבות.

משהו אחד שאני חושב שהוא טעות גדולה מאוד בשוטוקאן הוא האימון של לשים את הידיים על המותניים ,

אתה תשים לב שאם תלך לאגרוף תאילנדי והידיים שלך יהיו למטה יקטשו לך את הראש ...וזה בדוק

בשוטוקאן מתמקדים הרבה על "לגמור את הקרב במכה" ועוד באגרוף תאילנדי מתרכזים הרבה בקומבינציות.... והאמת היא שיש זמנים שהשיטה הראשונה טובה ויש זמנים שצריך לדעת להוציא קומבינציות כמו שצריך.

אגב להערה של "לשאול את המדריך מה הוא אומר"..... הוא בטח יגיד לך שעליך להתרכז במה שאתה עושה וזה רק יפגע בך.......דעתי האישית.....בולשיט. יש פה עיניין של אגו שמאמנים חושבים שהשיטה שלהם אולטימטיבית ולא צריך דברים אחרים....

האמת... ניסיתי הרבה שיטות ...ואני יכול להגיד בוודאות שמכל שיטה למדתי כמה דברים שלא היה סיכוי שאני ילמד משיטות אחרות.....

תחשבו על זה שלהלחם אם חרב אחת יותר קל מאשר להלחם אם שתיים שזה יכול להיות קשה ומגושם.... אבל היו בהיסטוריה אנשים שהצליחו להתמחות בלחימה דו ידנית ואלו היו כמעט בלתי מנוצחים.

נ.ב לך עם שוקר.... זה אולטימטיבי
חזרה לפורום
ישן 10-12-2006, 18:04
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
התחלתי לא מזמן להתאמן באגרוף

עד עכשיו למדתי טאיקוונדו ספורטיבי במשך זמן רב (לפני זה קפצתי מאומנות לאומנות , ואפילו יצא לי ללמוד סייף ,הה) . לי אין שום בעיה לשלב בין שני הסגנונות , רק צריך שיהיה לך ראש פתוח . סך הכל הלכתי לעשות את זה כי הרגשתי שאני מפספס משהו מהמציאות של ההגנה העצמית , שבזה לדעתי טאיקוונדו לוקה בגדול (ידיים למטה ולא על הראש , תקבל נוקאוט , אחד שתיים שלוש ...) . מצאתי שאגרוף הוא אלים יותר אבל התרגלתי מהר .
אני משתדל לקחת הכל מהכל , ולא להתקבע על אומנות מסוימת . לא אכפת לי בכלל לשבור את "המסורתיות" וכולה של האומנות (כמו שכמה חברה כתבו פה , כאשר רשמתי מה היה לי בשיעור הראשון של האגרוף) , ואני פשוט ממשיך ללמוד טאיקוונדו כי אני בזה כבר זמן מה , ואין לי משהו קרוב ויותר טוב בסביבה (הייתי למשל בכיף הולך על אגרוף תאילנדי , אבל אני עסוק ואין פשוט בסביבה) . בכל אומנות יש משהו שאין באומנות השנייה , בכל אומנות תמיד יש משהו מיותר וארטיסטי שלא עובד .
וכמובן , הכי חשוב ,זאת לא האומנות , אלא איך אתה מתאמן בה (וזה לדעתי מה שעושה את הקיוקושין ואגרוף תאילנדי \ אגרוף רגיל לאומנויות הכי יעילות בסביבה) .
חזרה לפורום
ישן 17-12-2006, 16:54
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
תהאמת , כשאני חושב על זה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ElectroBunny שמתחילה ב "שילוב של טאיקוואן דו ואיגרוף..."

באמת , אין שום דבר שמפריע ללמוד ביחד אגרוף וטאיקוונדו , כי שניהם לא מצטלבים בשום טכניקה . ואפילו יותר , אני מרגיש שעדיין חסר לי את העבודה מתחת לברכיים (היה לי קרב לא מזמן נגד מישהו מקראטה , ניסיתי לתת לו אחת ברגל . כנראה בגלל שהשוק שלי לא הייתה מוכנה למכה [CONDITIONING] , או בגלל שביצעתי את הטכניקה לא נכון וקיבלתי בשריר במקום בעצם . בכל מקרה , למחרת התנפחה לי הרגל לגודל של תפוז גדול , ועד עכשיו , כעבור שלוש שבועות אני מתאושש משתף דם תת אורי אדיר וכואב) .

כנראה שבאמת , מי שהולך ללמוד אומנויות שיש להם טכניקה מצטלבת ושונה (כמו שבקראטה ואגרוף תאילנדי עמידה שונה , ובעיטות שונות לגמרי) , צריך קודם להתמקצע באומנות אחת לפני שהוא עובר לאחרת , אחרת יכול להיות שזה באמת יכול להביא לבילבול ועבודה לא נכונה באותה אומנות לחימה .

דרך אגב , שני סרטונים של לוחמים מ K-1 בעלי טכניקה מורכבת ממספר אומנויות .

הראשון הוא פאריד חידר , צרפתי בעל רקע במואי טאי וסאוואט (אגרוף צרפתי) , שאינו מקובע בקרבות שלו לטכניקה כזאת או אחרת , אלא משתמש בלקט משני אומנויות (וזה עלה לו גם דרך אגב בהפסד בקרב בו השופטים לא העריכו את העובדה שהוא ביצע לא רק מואי טאי טהור) .

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

קרב שלו בK-1 נגד יאמאמוטו . אפשר לראות בבירור את השימוש במכות סאוואט , ולא רק בטכניקת מואי טאי .

השני זה טורקי , סרחן ילמאז , "הסמוראי הטורקי המעופף" . הרקע שלו זה טאיקוונדו WTF (היה אלוף טאיקוונדו) , והשני זה או קיקבוקסינג+אגרוף , או רק קיקבוקסינג . הוא מרבה להשתמש בבעיטות מסובבות בקרבות שלו , ואוהב להמריא לאוויר .

חזרה לפורום
ישן 18-12-2006, 14:43
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
אני אוסיף את דעתי
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי IDAN232 שמתחילה ב "כן זהבידיוק הסיבה שאני רוצה..."

דעתי היא שלתרגול מגע מלא ישנו יתרון אחד על פני כל תרגול אחר.
הוא מכין אותך פסיכולוגית לאינטנסיביות של קרב.
תרגול שכגון גורם לך מצד שני לאבד חלק ניכר מהטכניקות המתוחכמות שקיימות ואז ישנה שאלה האם הן מתאימות למצב שבו היריב אינו משתף איתך פעולה, יש טכניקות שלא יעבדו במסגרת זירה אבל כן יעבדו בקרב רחוב ולכן תיבול של שתי הגישות מעניק אפקט רצוי של התנסות במהומה ובאניטנסיביות שנפגוש כמעט בודאות בקרב אמיתי.
אין בעיה עקרונית ללמוד דברים יחד כל עוד יש איזשהו קשר לוגי בין הדברים שכן השילוב שאתה בחרת לא סותר באופן תהומי אחד את השני רק אולי בצד המנטלי שבו הטאיבוקס יותר דינמי.
כשאתה לומד שיטה יש בה נקודות שונות והגבלות שלה לגבי דברים מסויימים ואי לקיחת אותם דברים בחשבון בשיטה יוצרים לך יתרון על פני חברייך שלא משלבים.
אין ולא צריך להיות דבר נקי כאשר אתה לדוגמה תלמד הטלות לא רק מתפיסה אלא גם בשילוב חבטות ורצפים שלך ואיך בולמים ומגיבים זה לא יהפוך את הטכניקות שלך למלוכלכות כי אסור את זה בשיטה.
אגב המאוי טאי מלמד אותך איך לשמור פנים ועל הגוף ואיך להתייחס למרחב באופן מלא.
אנשי קראטה תמיד אבל תמיד יחטפו מכות רצח מאיש איגרוף כי הם רק בולמים את המכה הראשונה וזזים או פנימה או החוצה שזה יותר בגוג'וריו וגם הם מתעלמים מהאגרוף השני.
גם עניין של ההגנות בקראטה הן מוטעות הן לא מבוצעות ישר אלא בצורה מובנית מאוד מוזרה הרי אף אדם נורמלי לא ינסה לבצע גדאן בראי כנגד בעיטה של איש מגע נלא כי כל היד תשבר לו לרסיסים.
חזרה לפורום
ישן 20-12-2006, 16:01
  wtf?! wtf?! אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "אני אוסיף את דעתי"

אז כנראה שאף פעם לא למדת קראטה כמו שצריך. (סליחה אם זה נשמע בוטה מדי).
הקראטה מתחלק לשני חלקים, בסיס ועבודה חופשית. הבסיס מכיל את הקיהון קאטה איפון קומיטה, ג'וי איפון קומיטה וכו'... ששם באמת שיטת ההגנות היא גידאן, אוצ'י, שוטו וכדומה. החלק השני זה העבודה החופשית, שזה בעצם הג'וי קומיטה ושי קומיטה, שם ההגנות מתבצעות ע"י ידיים פתוחות, הקרב הוא מאוד מאוד דינאמי ושם דגש על כל סוגי ההתקפות (ידיים, רגליים, גריפות) ממרחק גדול יחסית. הרבה חושבים שהעבודה החופשית זה משהו ממוסחר של הקראטה, הצד הספורטיבי והוא מאין משחק, זו טעות לחשוב ככה כי הקראטה הזה הוא מאוד מאוד מהיר, שיטת צבירת הניקוד (בתחרויות) היא ע"י מכות/בעיטות חזקות מאוד לבטן, גריפות ומכות לראש, כשמכות לראש מתבצעות בשליטה.

כמו שאמר זה מעלי, שהוא חושב שמישהו מאיגרוף יתן מכות רצח למישהו מהקראטה הוא טועה, אני אסביר גם למה, איגרוף הוא קרב שמתנהל בד"כ ממרחק קרוב והם עומדים על רגליים ישרות, בקראטה המרחק הוא מרחק גדול, הוא מבוסס על בעיטות רגליים פתוחות, על גריפות ומכות ידיים ישרות (ולא בהכרח מכות בודדות כמו שאמרו פה) כשמתאגרף יתקרב לקראטקה, הוא פשוט יכניס את עצמו לבעיה, הוא לא יספיק בכלל להגיב להתקפה של היריב.

מצטער שחפרתי אבל היה חשוב לי להבהיר את הנקודה שקראטה זה לא מה שאנשים חושבים שזה.

נערך לאחרונה ע"י wtf?! בתאריך 20-12-2006 בשעה 16:04.
חזרה לפורום
ישן 21-12-2006, 18:51
  wtf?! wtf?! אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "אני עשיתי קראטה עוד לפני שנולדה"

הקראטה לפני 20 שנים זה לא אותו קראטה של היום, אז בסדר למדת קראטה לפני 20 שנים ו...?
כל הסגנונות האלו קרב מגע, השרדות וכו'.. אלו דברים שעובדים רק באופן תאורטי, זה מגוחך לחשוב ולחיות באשליה שאפשר לעבוד נגד מישהו שיש לו אקדח או לעבוד בצורה כזאת נגד סכין (מישהו שכמובן יודע להשתמש בסכין כאילו שזה חלק מהגוף שלו).
אני אומר, שהקראטה כיום, זה סגנון מאוד מהיר, (אמנם תחרותי) אבל משתמש בארסנל מאוד רחב של טכניקות שרובן ממרחק רחוק.

עריכה:
קראתי עוד הפעם את התגובה שלך, זה שטות לחשוב שבקרב אתה משתמש בהגנות שיש לך בקאטות, עבודה חופשית וקאטות יש בינהם קשר, אבל זה שני דברים שונים לחלוטין.

נערך לאחרונה ע"י wtf?! בתאריך 21-12-2006 בשעה 18:56.
חזרה לפורום
ישן 21-12-2006, 21:36
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
אני אומר בהרחבה על קראטה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי wtf?! שמתחילה ב "אז אין לי מה להגיד לך חוץ מזה..."

ללחימת סכין ההגנות חייבות להיות דינמיות ולא סטטיות ולהראות את מהירות התגובה וההלם וחוסר יכולת תגובה שהיא בכלל לא נכונה זה מעציב ומסוכן.
יש הרבה תיאוריות ויופי בקאטות לכולן יש "תוכנית קרב " עד שהם מוכים.
כשרוצים להוכיח שסכין זה משהו אחר ואם אין לך ניסיון בלחימת סכין אתה יכול להגיע לתיאוריה אבל בראי המציאות זה לא יעמוד כנ"ל בלחימה בלי נשק.
הרבה פעמים אני רואה "הוצאות אקדח " שלא יעבדו עם אקדח אבל עם פלסטיק הכל נראה כוריוגרפית יפה,קרב לא צריך ליהיות יפה הוא צריך ליהיות יעיל ואקדח זה לא מקל של ארטיק וברור סכין.
כמי שעוסק בתחום כי לכולם יש דעות אבל המציאות שונה.
ככל שיווספו לאימון אלמנטים כאימון ישיבה,עמידה,לחימה במעלית - מקום דחוק,מדרגות,תאורה שונה כולל חושך ככל שיתווספו אלמנטים משיטות שונות לרעיון ההגנה עצמית השיטה תיהיה יותר מלאה ויעילה.
בלחימה חשוב הקונספט ולא התואר הבומבסטי ביפנית שהואראש אירגון הגג הוא מייסדי השיטה שרוצים לחיות באותן מסורת של אנשים לפני דורי דורות שלדור הנוכחי יש יש מספר רעיונות מפתח חדשים שהשד יודע איך הם מקבלים אותם.
אותם אנשים שנותנים לעצמם וסובביהם דרגות והסמכות על הנייר בשיטות שהם וחבריהם ממציאים ומכירים באנשים ושיטות כאלו ואחרות כחברי היכל התהילה כאשר איש ג'ו ג'יטסו ברזילאי יחנוק אותם לעילפון תוך מספר שניות ומתאגרף תאילנדי יגמור אותם במהלך החימום אבל הם יגידו זה רק ספורט וזה לא משקף.
שעדיף ליהיות תלמידים למציאות מאשר מאסטרים לאשליה.
שיטה היא מעין קבוצת לימוד ויש מדריכים מכל אומניות הלחימה שתורמים לידע מצטבר ולסערת מוחת ולא לדעה של איש אחד ולכן יש גם התאמות לגדלי גוף שונים אין טכניקות אלה יש עקרונות לחימה.
כמו שווי מישקל , מדד המרחק , זוויות התקפה,כלי ההתקפה,מעבר מתרגיל לתרגיל ללא מעצור ולא תרגילי שתי מכות תרגילי לחץ אגרסיבים וזרימה ,הרבה יישום ותרגילי תרחיש.
החלטות לוקחים ביחד זה שונה מכל מצב שבו הקנצ'ו או השיהאן מחליט ולמעשה נוצרת שיטה של איש אחד בלבד.
הכרה ברעיון השילוב שבירת שיגרה ויצירת עניין כדי ליהיות בגישת אימון שונה כולל גישה מנטלית שונה גם נושא היציבה באומנות לחימה אינו מוגבל "רק" לכיוון אחד.
כל מה שיכול לעזור ללוחם ליהיות טוב יותר בקרב ולחשוף אותו למצבים משתנים שעלולים לפגוש בקרב כמו לחימה בתנאי מזג אוויר שונים ראות משתנה, תנאי אור שונים חום וקור וכל המערכות שמהוות גלאים ושיבוש הגלאים הללו יכול להביא לאובדן בעוד ששליטה במערכת הגלאים תוסיף ותחדד חושים.
למי שהיה ומכיר אימוני יחידות לוט"ר כאשר זורקים אותך למים קפואים או שאתה רץ עיוור בחדר או עושה תרגילים מכוסה עניים כולל שיחרורים או מכות.
חזרה לפורום
ישן 22-12-2006, 11:48
צלמית המשתמש של ElectroBunny
  משתמש זכר ElectroBunny ElectroBunny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.04
נכון אבל.....
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "אני אומר בהרחבה על קראטה"

אני מסכים אם הרבה דברים שאמרת....אבל אתה חייב להודות שיש דברים בקארטה שלא תמצא בשום אומנות לחימה אחרת..... בייחוד ההדגשה על המכה הראשונה שלפעמים זה טקטיקה נכונה ולפעמים לא....

משהו אחד אני חייב להגיד.....אני אישית מכיר שוטוקאן ולא הייתי אף פעם בשיעור של סוגים אחרים של קארטה.....
אבל ממה שראיתי לפחות בין שתי המועדונים שאני מתאמן .... קארטה ואיגרוף תאילנדי......
אני יכול להגיד בוודאות שאם תיקח כל חגורה שחורה בקארטה מהמועדון שלי ותשים אותה מול חגורה אדומה באגרוף תאילנדי במועדון השני שאני מתאמן....... הקאראטיסט יחזיק בערך 10 שניות לפני שהוא יהיה מעולף על הריצפה....
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:37

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר