לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-12-2006, 10:35
  office office אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי b-17 שמתחילה ב "אחי כמו שהבחור פה אמר אם אתה..."

וואלה.

תראה אחי אני לא בא לבאס ודווקא התגייסתי לא מבואס על אף שזה היה הסטטוס הרווח מבין מגויסי התותחנים...

וזה ברור שהדעה משתנה מאדם לאדם אבל כשאתה מדבר על שראית איך תותחנים מתאמנים אתה מתכוון לזה שכל שתי שניות שומעים בום ואז רואים פטריית עשן מאיזה הר? כי חוויתי הרבה מראות כאלו במלחמה האחרונה... ואתה לא במקרה מתכוון לתרגיל ההוא שעשו עם פעילות חי"ר תנועת מיני דוהר או אנעראף כשעומדים בח' ויש פחיות עם אש והמפקדים מנסים להרעיל נכון? פשוט מעניין לדעת אם גם לכם עשו את זה...

מה שכן החברה בתותחנים טובים אחד אחד אני עדיין בשוק שלא נתקלתי בערסים ועל אף השמועות בהאוכל פה סבבה לגמרי.

בעריכה: אהה ועוד שאלה באיזה שעה אמרו לכם להתייצב במחנה נתן?
לי אמרו בשמונה וחצי- רבע ל9 ובשיבטה כבר ב9:30 ולחבר שלי באיזה עשר ושנינו מאותה העיר שנמצאת בדיוק בצד השני של הארץ. אז מה נסגר?

נערך לאחרונה ע"י office בתאריך 09-12-2006 בשעה 10:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-12-2006, 15:45
  777 BigD 777 BigD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל 777 BigD
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Danidin100 שמתחילה ב "חברה להגיד לכם את האמת אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Danidin100
חברה להגיד לכם את האמת אני דיי בניתי על "מיתר" מתקרבת ל"מיתר"

תודה מראש יניב

תקשיב... אתה בתכלס לא יודע מזה מיתר אם אחיך או אבא שלך או מישהו מאוד קרוב שלך לא היה שם....
ואני יודע מזה מיתר...

אני אומר לך שסוללות תומתים זה הדבר... זאת אומנם עבודה קשה... אבל כשהפגז ננקר ואתה שומע את הבום וכל האבק והתומת רוטע... זה מגניב אין על זה...

אז אם בחרת להיות קרבי בתותחנים אל תתבאס... תמיד יש את קורס מפקדים שמשם אפשר לצאת לדברים יותר קלים או להיות מפקדי תומות...

ישן 28-12-2006, 20:37
  EladEk EladEk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי 777 BigD שמתחילה ב "[QUOTE=עידו403]לפי דעתי אין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 777 BigD
יאלללה דרקון.... חחחח אשכרה גדוד עם נשמה.... המג"ד העכשיווי העלה את הרמה של הגדוד ממש ממש ממש.... למרות שהוא קשוח ואין ממש מי שאוהב אותו.... אבל סוללה ב' של הגדוד אין עליה....

כמה דברים על המג"ד
1 יש קשוח ויש להיות מטורף הוא מטורף על משמעת ועם זה טוב או רע זה כל אחד יחליט לעצמו אני רק יתן כמה דוגמאות :
1. סא"ל א. (מגד גדוד דרקון) ביקר בסוללה ב כאשר הסוללה הייתה בשטח בשיא השביזות וכל מה שהוא ראה זה את מערום הנשקים של החיילים שעבדו
על הכלים יש לצין שתמיד היה ליד המערום חייל. החיילים עצרו לכמה דקות לנוח
בדיוק כאשר המגד עבר ליד הנשקים המגד שאל את החייל שהיה ליד הנשקים
של מי הם אותם חיילים שאלו היו הנשקים שלהם עלו למשפט מולו! למרות שהיה שומר
ולמרות שהיה אישור של המפקדים אותם חיילים רותקו בין 21 ל 28 יום
2. ארוחת שישי סא"ל א. מבקר בחדר האוכל ורואה את הנשק של תורן המטבח
שמתזז בחדר האוכל המגד לקח את הנשק למרות שתמיד היו טבחים / חיילים
ליד הנשק ומישם זה התגלגל למשפט ו21 יום ריתוק
3. מלחמת לבנון 2 סוללה ב נתבקשה לדלג מספר פעמים ש2 מהם היו תחת אש ועוד דילוג שבו המגד ביקש שנדלג בלי ציוד כדי שנגיע מהר למרחב ונסיע לכוח שנתקע במהלך הדילוגים ציוד רב נעלם ומה קורה שציוד נעלם?? נכון מתשים! כל המפקדים יצאו עם משפטים של 1200-300 שקל!!!
4. אחרי המלחמה היה ערב הצדעה ללוחמי ומפקדים גדוד דרקון! כן כן ללוחמי ומפקדי! מה עם החימוש
ומה עם הלשכה והשלישות והקשר והלוגיסטיקה!!! שדאגו שלא יחסר כלום ללוחמים כמו בכל דבר אחר
המפקדה הם חיילים סוג ה! (מסולים -> קצינים זוטרים -> מפקדים -> לוחמים -> מפקדה)
*אני הייתי לוחם בתקופה הזאת אבל גם אז זה הציק לי

ויש עוד ועוד ועוד כל מה שסופר זה קצה המזלג!
לגבי זה שהוא העלה את רמת הגדוד גם על זה אפשר להתווכח ברור שהוא תרם הרבה אבל זה לא רק הוא יש את הסמגד השפיץ ועוד הרבה קצינים ומפקדים שפיצים בגדוד יש לו גם אשמה גדולה על המירמור שיש בגדוד
שכל חייל בגדוד מתפלל שהגדוד יתפרק אבל לא נורא עוד פחות מ 8 חודש והוא עוזב

ד"א קיבלתי סמל!!!

ונוב 6 שיהיה בהצלחה לדורסים מדרקון יש לכם אחלה מפקדים קצת שוק אבל אחלה

נערך לאחרונה ע"י High_Hopes בתאריך 29-12-2006 בשעה 01:23. סיבה: אלעד, אין צורך בשמות.
ישן 24-12-2006, 15:51
  777 BigD 777 BigD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל 777 BigD
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי BOSSKILL שמתחילה ב "לכול הצונגים של מחזור נוב 6"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי BOSSKILL
שלום רב אני ממחזור נוב 3 ואין לכם מושג כמה חיכיתי שיגיע כבר נוב 6
עכשיו אני הייתי בMLRS
חברה לא להתלהב יותר מדי זה לא גדוד מי יודע מה
רק האנשים) הם טובים ועל רמה. בטח יותר מהדחפזים
אבל כעיקרון עדיף את גדוד קרן זה הגדוד הכי טוב בתותחנים
MLRS זה לא מי יודע מה והמפקדים שם על הפנים, וטוחנים שם המון
תאמינו לי שאני יודע הייתי שם גם חייל וגם מפקד

אז ככה אני כנראה מכיר את הסמלים והקצינים שלכם שם וגם את המפקדים
כנראה שרובם אפילו היו חיילים שלי
אז ככה אם יש לכם שאלות על הגדוד או שבא לכם לשמוע קצת ליכלוכים על המפקדים שלכם תשאלו בכייף

מר נוב' 3 מתפזם.... רק שתדע שלא קרן ולא אף אחד ירה את הפגז הראשון במלחמה.... גדוד דרקון סוללה ב' ירתה את הפגז הראשון שלה מזעורה...

ישן 23-12-2006, 21:09
  5דרקון5 5דרקון5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.06
MLRS VRS M109
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי NeVeRCLeaR שמתחילה ב "MLRS כעיקרון יותר איכותי מ תותחנים תותח מתניע"

ממה שהמפקדים שלי אמרו לי על החלוקה לגדודים בטרום... כמו שHIGH HOPES אמר אין הבדל בין גדודי התומתים וMLRS.בכל מקרה התפקידים אינם דורשים כישורים מיוחדים.. אני חותם לך שכל אחד יכול להיות תותחן(לא שאלה של רצון).
*לא כולל מורן וזיק.

גם MLRS וגם גדודי התומתים עושים הרבה קווי חיר פרט לקווי כוננות ארטילרית(קוו חיר זה שעמום). השוני ביניהם הוא מבחינת "תפקיד ייעודי". תומ"ת זה תותח מתנייע(M109-דוהר,דורס או רוכב.) ויורה פגזים.
וMLRS זה MULTIPLE LAUNCH ROCKET SYSTEM שיורה רקטות.

חיילי התומתים מכונים דחפ"זים(דוחפי פגזים) כי בסופו של דבר זה מה שעושים.. כמו שראיתה בסרט זה לא בדיוק סחיבת פגזים ממקום למקום אבל מספיק מסורבל ויחסית למערכות שקיימות היום בעולם לא מתקדם.

לעומת זאת MLRS הוא כלי מהמתקדמים בתחומו, הרבה יותר נוח ויעיל לחייל המפעיל שלו שלא כמו התומת(שמנסיון אישי- נוחות ובטיחות זה פשוט לא הקטע שלו). לכן המסלול קצת פחות משביז.זה בכלל נשק מאד עוצמתי עם תפעול וייעוד שונה מהתותחים הקניים. צוותים יותר קטנים(3 לעומת לפחות 6 בתומת)... ועוד.

עם זאת, צריך הרבה מזל כדי לזכות לפעילות מבצעית בMLRS, בגדודי התומתים יש הרבה יותר ירי מבצעי(כי MLRS משתמשים במלחמה כוללת- במלחמה האחרונה היה ירי מאסיבי של MLRS ושל התומתים).

http://en.wikipedia.org/wiki/MLRS

http://en.wikipedia.org/wiki/M109_howitzer

תסיק מזה מה שבה לך.

נערך לאחרונה ע"י 5דרקון5 בתאריך 23-12-2006 בשעה 21:30.
ישן 23-12-2006, 22:53
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
זה לא נכון מכמה בחינות
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי פיטר שמתחילה ב "...."

א. הדרישות לקורס מפקדים הם לא כל כך גבוהות, כמות האנשים שלא מתאימים לפיקוד בכלל בכל מחזור הוא די נמוך, לעומת זאת כמות הקצינים בגדוד תותחים ובגדוד מנתץ הוא פחות או יותר זהה.

ב. אל תשכח שכל מחזור של קורס מפקדים מספק גם מדריכים ועוד כל מיניי תפקידים שלא קשורים לגדודים, את הרוב הגדול של התפקידים האלו מאיישים תותחנים.

ג. הנתונים האישיים של בן אדם קובעים את כישורי הבן אדם לבצע תפקידים מסויימים, הם לא קובעים איזה חבר/לוחם הוא יהיה, אחד האנשים הכי מעורכים במחזור שלי (גם על ידי החיילים גם על ידי המפקדים ואפילו המג"ד) היה דפ"ר לא קטן, אבל מבחינת יחסי אנוש ורצינות הוא היה הכי טוב, אז אף אחד לא חשב להוציא אותו לקורס מפקדים, אבל כולם אהבו אותו - זה המשמעות של רמת אנשים.

ישן 23-12-2006, 23:20
  פיטר פיטר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.02
עזוב, אני לא אכנס לויכוח ה"למי יש יותר גדול"
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "זה לא נכון מכמה בחינות"

לגבי הסעיף השלישי, אני מסכים ולא מסכים. "רמת" האנשים שונה בהגדרתה מאדם לאדם, ולכל אחד יש את המעלות והמגרעות שלו. בגדול, הנתונים האישיים הם המדד של הצבא לקבוע האם אתה מתאים לתפקיד זה או אחר. נכון, הם לא מרמזים ולו במעט על היכולות החברתיות או הלוחמניות של אותו אדם, אבל תסכים איתי שלרוב, ושים לב שאני לא מכליל כאן, אנשים עם נתונים יותר גבוהים מעדיפים גם לשרת עם אנשים בעלי נתונים דומים.

אל תבין אותי לא נכון, אין לי שום דבר נגד הגדודים האחרים. יש ביניהם אנשים מצויינים וחלקם אף חברים טובים שלי. אני גם לא אוהב את כל האנשים בגדוד שלי וחלקם יצורים שעוד לא גיליתי מאיזה שד"מ הם יצאו, אבל כן נוכחתי לדעת שכשיש מוטיבציה ליותר אנשים להגיע למקום מסויים ומביניהם בוחרים את אלה שנתוניהם מתאימים יותר, כך המקצועיות והיצוגיות של אותו מקום גוברת.

טוב די, סליחה שחפרתי. כולנו בסוף חבורה של צ'יקמוקים ולא משנה באמת אם למישהו יש שרוך ירוק, חום, סגול או שפצור מגניב למחסנית. בשורה התחתונה, מי שיצא הכי טוב הוא זה שלא נושא כומתת תורכיז בכותפת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:32

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר