לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-12-2006, 12:18
  LIRONSTS LIRONSTS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
לוט''רVS צנחנים,דילמה!

שלום לכולם!

יש לי יום סיירות ינואר,אבל זה לא העניין שמטריד אותי עכשיו.

מה שיותר מעניין אותי זה צנחנים,(משהו אישי) ולוט''ר.

עכשיו הבעיה היא כזו,לוט''ר זה אחד הדברים שהכי מושכים אותי ומעניינים אותי בצה''ל. אני מתאמן כל החיים בקארטה ותמיד עניין אותי לוט''ר.

הבעיה הגדולה שלי היא שצריך להתגייס ליחידת 900 בשביל להגיע לשם,ומשם לצאת לגיבוש.

מה שמפחיד אותי זה שבמידה ואני לא יעבור את הגיבוש חלילה אני נשאר בעצם ''תקוע'' ביחידה שאני לא רוצה.

ואז נכנס עניין הצנחנים,גם יחידה שאני רוצה,אומנם פחות מלוט''ר אבל עדיין מאד רוצה,ואם אני נופל באחד מהגיבושים שלה,אני נשאר עדיין בצנחנים.

אוטוטו אני מקבל מנילה,ואני צריך לדרג ,ברגע שאני אדרג צנחנים אני אקבל גיבוש ובמידה ועברתי אותו אני בצנחנים ואני אומר ביי ביי ללוט''ר.

מה לעשות?
לקחת את הסיכון של להיאר באחד הגדודים של כפיר?
ללכת על בטוח ולתת את הכל בגיבוש צנחנים?

עזרה בדילמה..

בתודה מראש,
לירון
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-12-2006, 15:33
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Poisoned שמתחילה ב "חחחחחחחח"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Poisoned
אתה בסדר תגיד לי? הצבא מורכב מיחידות? זאת ממש לא ההירככיה והדרג הפיקודי זה קודם כול, שנית צנחנים היא חטיבת ח''יר, שמורכבת מגדודים ופלוגות, יחידה היא יחידה, מצומצמת ומורכבת ממספר מועט של צוותים...שכול צוות קטן יותר מפלוגה זה בטוח.

הוכחת בקיאות מרשימה בחומר ... ואפילו הפתעת עם משפטי מפתח תמוהים "זאת ממש לא ההירככיה והדרג הפיקודי זה קודם כול..." ??? "צוות קטן יותר מפלוגה זה בטוח.."- זה נכון!! (ברור ולא קשור אבל נכון...)

בכל מקרה - ההתפלפלות שלך מיותרת ומגוחכת ובהחלט לא עוזרת לפותח האשכול.

כשאין מה לכתוב מותר לא להגיב. לא חייבים להתעלל סתם במקלדת (אשר ,כידוע, סובלת הכל...)
ישן 08-12-2006, 22:36
  analmongus analmongus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
כנראה שאתה לא מבין מה משמעותו של השרות הצבאי...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי LIRONSTS שמתחילה ב "אין ספק,אתה צודק! רציתי רק..."

השאלה שלך לגבי "איך יוצאים הביתה" מבהירה לחלוטין את גישתך...
אז בוא ואומר לך: בהתחלה זה נורא "מגניב" לצאת הביתה עם הכומתה האדומה, הכנפיים, עם/בלי תג כשנשק משופצר ובוהק. אחריי כמה זמן - זה ממש לא משנה - כל מה שאתה רוצה זה לצאת הביתה, אפילו בעירום. אין ספק שהתכנים בלוט"ר מעניינים וגם חלק מהתכנים בצנחנים, אבל בסופו של דבר אתה במערכת נוקשה, מרובעת שהאינטרקציה בין האנשים בה לוקה בחסר (לא משנה באיזו יחידה אתה נמצא). אחריי שנה וחצי בערך אתה מתחיל לספור אחורה...
שרות קרבי בצבא קשה מאוד מהבחינה הנפשית, לעיתים גם מהבחינה הפיזית. אתה לא ישן הרבה, אומרים לך מה לעשות כל הזמן, חוסר הוודאות חוגג ובסופו של דבר אתה מגיע למצב שמסכן את המשך חייך בצורה משמעותית.
במידה ואין לך אמון עמוק בצורך שלך לעשות שרות קרבי למען (לא להיבהל...) המשך קיומה של מדינת ישראל, מצפה לך אכזבה עמוקה, שאפילו היציאה הוואסחיסטית הביתה לא תעביר...

מוזר לי שאתה שואל את השאלה הזו אחריי העימות האחרון בלבנון...לא הבנת שזה לא משחק?

כותב לך מישהו שהיה בסדיר בצנחנים ושירת בתור לוחם ומפקד.
ישן 08-12-2006, 12:46
  Zeph Zeph אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי LIRONSTS שמתחילה ב "איזו כומתה יש להם בכלל?< ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי LIRONSTS
איזו כומתה יש להם בכלל?<

מוזר,המאמן שלי בכושר קרבי היה בלוט''ר ואמר לי שהם יצאו עם אקדח צמוד ורובה.

ראיתי מדריך לוט"ר באוטובוס שלשום (אני יודע לפי הסיכה שדרך אגב הייתה נורא קטנה... תמיד חשבתי שהיא גדולה יותר).
בכל אופן הוא היה עם מדים ירוקים וכומתה אדומה אם אני זוכר נכון, ואקדח מאחורה תחוב במכנסיים.
אחלה של פוזה עם המשקפי שמש גם...
חוץ מזה שפעם אני וחברים שלי ראינו מדריכי לוט"ר במן יום חופש כזה בבריכה וישבנו ודיברנו איתם והם כולם היו נורא תותחים ונראה שהם נהנים מאוד מהתפקיד שלהם אבל קצת (באמת ממש טיפה) מבואסים כי רובם נפלו מיחידות אחרות וככה הגיעו לשם. בגדול אחלה אנשים שבעולם, נראה מקום איכותי.
ישן 09-12-2006, 01:45
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
המאמן שלך צדק .
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי LIRONSTS שמתחילה ב "איזו כומתה יש להם בכלל?< ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי LIRONSTS
איזו כומתה יש להם בכלל ?
מוזר,המאמן שלי בכושר קרבי היה בלוט''ר ואמר לי שהם יצאו עם אקדח צמוד ורובה.

כומתה אדומה , נעליים אדומות , אקדח מסוג PN \ זיג 228 , ו M-16 .
אם תשאל אותי למה הם מצויידים ככה למשעי - אין לי מושג .
מה שכן , במה שהם עושים , בכול הקשור להדרכות הם ממש טובים .

ושים לב

ח. אין להשוות בין יחידות צה"ל השונות. כל אשכול העוסק בנושאים "גבעתי מול גולני", "ג'ובניק מול קרבי" - יינעל בזמן הקצר ביותר, ופותח האשכול יוזהר.

ההחלטה היכן לשרת ומה לעשות , שלך ושלך בלבד , אני מאמין שמסיבה זו הונהג הסעיף הנ"ל בדבר המנהל .

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 09-12-2006 בשעה 01:51.
ישן 08-12-2006, 14:27
צלמית המשתמש של Loozi
  Loozi Loozi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Loozi
אוקיי אז חכם גדול תבין שצנחנים זה כולה חטיבה רגילה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי LIRONSTS שמתחילה ב "לוט''רVS צנחנים,דילמה!"

כמו שאר החטיבות... עכשיו המשפט שלך על זה שאם לא תעבור גיבוש ללוטר תיפול לאחד הגדודים ותתקע שם נובע מחוסר ידע לחטיבת כפיר יש את הגדודים הכי טובים שקיימים בצבא ב-2005 למעלה מ-50% מהמעצרים הם עשו... ככה שבכל מקרה תגיע למקום טוב אני אישית חושב שההתנהלות של חרוב זאת התנהלות כמו של סיירת.... וכך הם גם תופסים מעצמם וחיים עדיין בחלום שהם סיירת ועל כן עומדים על סטנדרטים ודרישות גבוהות...

ישן 08-12-2006, 18:35
  Yehuda Yehuda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.03
הפתרון בשבילך
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי LIRONSTS שמתחילה ב "חבר'ה,תודה רבה! סדר הדברים..."

הוא ללכת לצנחנים.
תתגייס לצנחנים, תשקיע את הנשמה בגיבוש יח"טיות ותקווה להגיע לפלס"ר.
בפלסר תעבור הכשרת לוטר בסיסית של לוחם, במידה ותרצה ותתאים תוכל לצאת לקראת סוף המסלול (אם אני לא טועה) לקמ"ש לוט"ר באדם. לאחר הקורס תוכל לחזור ליחידה להדריך. הסכנה היחידה היא להתקע בהדרכות במקום להיות לוחם, וזה כבר עניין בכל יחידה. אצלנו מדריכי הלוט"ר/שדו"ב בד"כ עושים תקופת הדרכה של כמה חודשים ואם אפשר נותנים להם לחזור לצוותים לפעילות מבצעית.

אני לא יודע מה למדת על הנושא או מה אתה מכיר, אבל תקופת ההכשרה לא קלה בכלל ורצופה המון סדרות של קרב מגע, אקדחים, יבשים ותרגולים אינסופיים של תרחישי צב"ש לסוגיהם.
אם אתה רוצה גם לשלב את הידע בלוט"ר וגם פעילות מבצעית אני ממליץ לך בחום על יחידת דובדבן.

בהצלחה.
ישן 08-12-2006, 18:40
  shikooz shikooz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
כל חייל ביחס''ר
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Yehuda שמתחילה ב "הפתרון בשבילך"

במידה והוא נפל במסלול יכול לצאת לקורס משק''י לוט''ר.
אני שונא את היחצון של היחידה הזאת אני רוצה להגיע ל''לוטר''
עשו לה שם כאילו מינימום מדובר בנייבי סילס..הלוט''ר זה אומר שכל השירות שלך אתה מדריך לוחמים,אומנם בנושאים שנשמעים סקסים אבל אתה יודע איך החיים האמיתים לא הכל באמת סקסי כמו שזה נשמע..אז תחשוב טוב עם עצמך,אם מה אתה מת על הדרכה בעיקר בנושאים של קרב מגע אז יכול להיות נחמד בשבילך,אבל אם אתה מפנטז שאתה הולך לקטוף מבוקש בכיר באמצע הקסבה של שכם אז אתה טועה,זאת לא היחידה בשבילך.

נערך לאחרונה ע"י shikooz בתאריך 08-12-2006 בשעה 18:47.
ישן 08-12-2006, 22:20
  UdiAv UdiAv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל UdiAv
בוא אני אסביר לך משהו ילד...
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "כל חייל ביחס''ר"

צנחנים, מעבר לזה שעוברים גיבוש כדי להגיע לשם היא חטיבת חי"ר רגילה לכל דבר!
אם אתה כל כך חולם להגיע ללוט"ר (שזה בדיוק אותו מצב שהיה לי לפני יותר משנה)
תבוא ותעשה גיבוש כמו גבר ותעבור אותו, ואם לא אז תהיה גאה להיות חלק מחטיבת כפיר.
כפיר זה עדיין לא תותחנים שצריך להתבאס להיות שם... החטיבה עושה אותה עבודה כמו צנחנים, תאמין לי, וחוץ מזה שלטעמי מקבלת יותר אחריות בגלל הבקיעות בגזרות הלחימה שלה. כמו כן במערכה הבאה של צה"ל על לבנון וסוריה (איפשהו בקיץ 07) תהיה בטוח שכפיר תוביל את הלחימה בצורה מוחלטת.

shikooz,
לוט"ר, החל ממחזור נוב 05, הפכה ליחידה מבצעית שממנה יוצאים מספר חיילים להדרכה והשאר נשארים ביחידה ומתחלקים למדורים השונים. תכלס? לוט"ר זה המקום שנראה לי הכי מעניין בצה"ל.
ישן 09-12-2006, 23:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "[font=Verdana]במלחמה האחרונה..."

לא מדוייק בכלל. נכון יותר לומר שהמח"ט ניסה להעלות גדודים לצפון, אבל בגלל שלצה"ל יש די והותר יחידות שבכלל לא נקראו עדיין ללחימה, לא היה בכלל צורך בזה.

בתכל'ס - כפיר ימשיכו לעשות מה שהם מיועדים לו - בט"ש. הם לא בנויים לעשות דברים אחרים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-12-2006, 23:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "אהה בסדר.. פשוט בן דוד שלי..."

אתה מתכוון שהם כולם הריצו שמועות והזילו ריר...

אתה עוד תלמד איך שמועות בצבא רצות ומשתנות לפי ה"צורך"...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-12-2006, 23:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "חחחחחחחחחח לא ידעתי שזה כבוד..."

לוחמים נמשכים לאש. ככה זה.

בתקופה שלי, שהשטחים היו שקטים, כולם רצו ללבנון. אחרי הנסיגה ותחילת האינטיפדה, זה התהפך. אף אחד לא רצה לצפון וכולם רצו לשטחים.

ישן 09-12-2006, 09:40
  cream1 cream1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל cream1 שלח הודעה דרך MSN אל cream1
לפני שאתה חושב על לוט"ר תחשוב טוב יותר

תנסה לחשוב יותר על המסלול מאשר על התפקיד. אני מבין שבפועל זה נראה לך כיף להיות קוף טרור במדור אפ"ק ולהשתלט על בתים\אוטובוסים\ מטוסים.
אבל תחשוב שקודם לכם מסלול מפרך של כמעט שנה, שחצי שנה מהם זה האימוני לוט"ר.
עכשיו אני מבין שאתה אומר לעצמך שאתה מוכן למסלול מפרך, אבל זה ממש לא מה שאתה חושב, זה לא מסלול שרוב הסיירות עוברות, אם תיקח את כול הדברים הכי קשים במסלול של יחידה מובחרת ותשים אותם יחד אולי תבין מזה לוט"ר. הקושי הוא לא בלרוץ עם אלונקה במסעות ולתת רבאק, זה דברים שאתה כבר אדיש לגביהם אבל יש דברים כמו קרב מגע שימרמרו לך את החיים ולא אל תחשוב שאם אתה יודע קראטה אז אתה תדע להרביץ טוב ואתה תצליח בזה, אף אחד לא מחפש שם שתרביץ טוב, במשך חוודש-חודשיים הקרבות מגע שלך יהיו מורכבים מקאדרים מהסוג הפחות כיף ורק קאדרים, מצב 2 על אגרופים, קפיצות פריס, איגואנה, שוארמה, ישו, 6על 6, הליכת צרצר. כול אלו הם לא דברים כול כך נעימים ולא כולם יכולים לעמוד בעומס כזה של קרב מגע כול יום במשך כמה שעות. חוץ מזה הקורס עצמו הוא ממש לא קל, אפילו מאוד קשה אז תיהיה מוכן לזה.

ישן 09-12-2006, 20:42
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06

למה אתה בכלל רוצה לוט''ר? כלומר מה הסיבות חוץ מהעובדה שזה מעניין אותך?

אם אתה מתעניין בלוחמה בטרור לך ליחידות עלית/מיוחדות/חטיבתיות.

הלטור שאתה מדבר עליו הוא תפקיד "הדרכה" אשר פעם היה יוקרתי כי רק נפילי סיירות למיניהם היו מגיעים עליו.. עכשיו (מאז לפני מ'ס די רב של מחזורים) באים לשם אנשים שאין להם נסיון מבצעי ורקע בעיניין. אתה תגלה פתאום שבמתקן אדם לא כל כך "מכבדים" את הלוטרניקים. חשוב גם לציין שזה די מהר הופך לרוטינה לאחר מ'ס מחזורים, הרי אתה לא תעסוק תחלס בלוחמה. יש לי חברים בבסיס וזאת היא דעה שמעתי יותר מפעם אחת מאנשים שונים.

בקיצור תשקול את הרצון שלך להגיע להדרכה ברצינות.

נערך לאחרונה ע"י Dmith בתאריך 09-12-2006 בשעה 20:53.
ישן 09-12-2006, 23:25
  LIRONSTS LIRONSTS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06

שמע,תחום ההדרכה הוא תחום שמאד מעניין אותי.

חצי מהחופש הגדול שלי העברתי בסמינר הקיבוצים בקורס מדריכי קראטה מוסמך.
כיום אני מדריך מספר קבוצות ,וסה''כ אני מאד נהנה מהתחום .

זה משהו שאני רוצה להתמקצע בו לעתיד.

העניין שהם גם ''קרביים''(אומנם לא כמו השאר,אבל הם קורעים את התחת כמו שצריך)אבל לא תחת אש,שזה דיי מתאים לי מבחינה הזו. כי אני בא ממשפחה שכולם אצלי בבית נגד קרבי.(ממש נגד קרבי),ואני יודע ואני משלים עם העובדה שהשירות שלי בקרבי רק יעשה את המצב הבריאותי הממילא לא טוב של אבי ליותר גרוע.אז אם אני ארגיש שאני עושה עם עצמי משהו ,ובאותו זמן אני יודע שאני לא פוגע בעקיפין באבא שלי אני יהיה מאושר.

ככה שלוט''ר עונה לי על כל הדרישות .
נ.ב
מי שלא מצליח להבין אותי בנוגע לזה שיחסוך את ההטפות על שירות קרבי.אני בכל מקרה יהיה קרבי,לא משנה איפה. כי זה משהו שנראה לי נכון וחובה.
ישן 09-12-2006, 23:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי איתי שרמר שמתחילה ב "לך ל900 ותעשה גיבוש..."

למה צריך לעשות גיבוש לצנחנים? כי פעם באמת היה להם תעדוף והבדל בהכשרה. היום כבר לא.

ישן 10-12-2006, 00:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי איתי שרמר שמתחילה ב "סבבה, רק רציתי לדעת..."

לך תנסה לבטל עכשיו את הגיבוש... יוקרה משחקת כאן לא מעט.

ישן 10-12-2006, 00:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי LoneWolf שמתחילה ב "למה הפסיקו את ההכשרה השונה / מיוחדת?"

שאלה טובה למה, אבל אני משער שהתארוך צריך להיות לאחר מלחמת ששת הימים - בתקופה הזו חלה ירידה כללית בהשקעה בחי"ר.

נ.ב. - אני לא בטוח במאה אחוז שיש חפיפה של הגיבושים להפסקת ההכשרות היחודיות. בכל מקרה - יש כאן משהו שהוא יותר ליוקרה ופחות לתכל'ס.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:13

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר