לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2006, 21:14
  Judokan Judokan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.06
[דיון ומידע] שר הטבעות

שר הטבעות

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.blipanika.co.il/wp-content/user-images/2006/02/שר%20הטבעות%20שני%20המגדלים.jpg]

שר הטבעות הוא ספר מז'אנר הפנטסיה, שנכתב על ידי ג'ון רונלד רעואל טולקין. אף שבמקור התכוון טולקין שהספר יתפרסם בשלמותו, התעקש המו"ל שהספר יחולק לשלושה חלקים עקב אורכו הרב ואכן, שלושת החלקים פורסמו בשנים 1955-1954. זוהי חלוקה טכנית בלבד, והספר אינו מהווה טרילוגיה כי אם יחידה אחת. הספרים נכתבו כהמשך לספרו הקודם של טולקין- ההוביט, ועלילתם נעה סביב טבעת הכח האחת אשר מצא בילבו (גיבור ההוביט) במערתו של גולום.

הספר זכה לשתי מהדורות של תרגום לעברית. רבים מהטולקינאים (חובבי טולקין) בישראל מתייחסים אליהן כשני תרגומים נפרדים. את התרגום הראשון עשתה רות לבנית, והמהדורה השנייה נערכה בידי ד"ר עמנואל לוטם. בקרב חובבי טולקין, ובעיקר הותיקים שבהם, קיימת מחלוקת עמוקה באשר לתרגום העברי העדיף. המחלוקת זכתה לכינוי 'מלחמת התרגומים' בקרב הקהילה, ומוקדש לה חלק משלה באתר קהילת טולקין הישראלית.

שר הטבעות - אחוות הטבעת (תרגום לוטם). חבורת הטבעת (תרגום לבנית)
שר הטבעות - שני הצריחים (תרגום לוטם). שני המגדלים (תרגום לבנית)
שר הטבעות - שיבת המלך (תרגום לוטם). שובו של המלך (תרגום לבנית)
הספר נחשב לאבן דרך בז'אנר הפנטסיה, ורבים מספרי, סרטי ומשחקי הפנטסיה של ימינו מושפעים ממנו ברמה זו או אחרת.

הספר הפך גם לטרילוגיה של שלושה סרטים בבימויו של פיטר ג'קסון, בני כשלוש שעות כל אחד, סרטים שזכו להצלחה רבה ואף זכו באוסקר כולל פרס הסרט הטוב ביותר לשנת 2003 שניתן לסרט השלישי "שיבת המלך".

© ויקיפדיה

---------

ציטוטים מתוך הספרים

- "חסר אמונה הוא זה שאומר 'שלום' כאשר הדרך מחשיכה." ~ גימלי

- "נוהג היה לומר שיש רק דרך אחת ויחידה, והיא משולה לנהר גדול: מעיינותיה נובעים בכל מפתן של בית, וכל המשעולים הם יובליה. 'עניין מסוכן הוא, פרודו, לצאת מפתח ביתך,' כך היה נוהג לומר. 'הנה אתה עולה על דרך, ואם אינך שומר את רגליך, שוב אין אתה יודע להיכן היא עלולה לסחוף אותך. תן דעתך וחשוב: הלא זו אותה דרך עצמה החוצה את יעראופל, ואם תניח לה, אולי תשאך עד להר הבודד, ואף הלאה, למקומות גרועים ממנו.' כזאת היה נוהג לומר על השביל היוצא מפתחו של מעון בג, במיוחד אחרי שחזר מטיול ממושך."

- "זכרון הוא לא מה שהלב חושק בו. הוא רק מראה, אף תהיה בהירה כקהלאד-זרם. או כך אומר הלב של גימלי הגמד. אלפים אולי רואים דברים אחת. אכן שמעתי שעבורם הזכרון הוא יותר כמו עולם הערות מאשר חלום. אין זה כך עבור הגמדים." ~ גימלי

- "שניים?" אמר לגולס, "אם כן הגדלתי לעשות ממך, אף כי עכשיו אנוס אני לחפש חצים ירויים; נתרוקנה כל אשפתי. אבל לפחות עשרים אני זוקף לזכותי. עם זאת, משולים הם לחופן עלים ביער." ~ לגולס בתגובה לגימלי שאמר שהרג שני אורקים.

- [פרודו:] מה צר שבילבו לא דקר את היצור הנאלח למוות, כשניתנה לו ההזדמנות!
[גנדלף:] מה צר? הצער הוא שעיכב בידו. צער וגם חמלה: לא לקטול שלא לצורך.

[פרודו:] אין בלבי שום רחמים על גולום. הוא ראוי למוות.

[גנדלף:] ראוי! הייתי אומר כי כן הוא. רבים מן החיים ראויים למוות. ויש מן המתים הראויים לחיים. כלום יש בידך לתיתם להם? אם לאו, אל נא תהא נחפז כל כך לחרוץ דין מוות בשם הצדק מחשש לעורך שלך. כי גם החכם בחכמים לא יראה את תכלית הדברים."

* מבין כל הציטוטים האלו, איזה ציטוט הרשים אתכם באופן מיוחד, ואשר הייתם לוקחים איתכם כצידה רוחנית לחייכם כבני אדם? * בחרו בדמות אחת אשר עוררה בכם הזדהות, ודמות נוספת שעוררה בכם התנגדות.
כתבו בקצרה על כל דמות והסבירו מה בדמות עורר בכם יחס זה.
חזרה לפורום
ישן 23-12-2006, 20:27
צלמית המשתמש של NVJ
  NVJ NVJ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
puzpuz, בבקשה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי puzpuz שמתחילה ב "NVJ, הבחור השקיע ואף הוציא ציטוטים מהספר כדי שאנו נוכל להנות יותר ולהסחף יותר"

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9...%A2%D7%95%D7%AA
תשווה את ההתחלה של זה עם ההתחלה של מה שהוא כתב.

http://he.wikiquote.org/wiki/%D7%A9...%A2%D7%95%D7%AA
חלק מהציטוטים כתובים גם פה, ובדיוק איך שהם מופיעים בוויקיפדיה (מבחינת פונט, ודרך כתיבה של המקור, מי שאמר את הציטוט)

אז הוא לא השקיע, והוא לא הוציא ציטוטים מעצמו מהספר...

שיכתוב מה שהוא רוצה, אבל אני הגבתי קודם כל לעניין שהוא לא הייה חייב לקבל תגובות.

זה לא נראה לי כמו דיון, זה נראה לי יותר כמו "יש לי כמה שאלות בשבילכם בנוגע לשר הטבעות, מה אתם חושבים:"...

אני לא כועס חס וחלילה על פותח האשכול אני רק רציתי להתייחס לזה שהוא כתב "תגובות בבקשה".
חזרה לפורום
ישן 23-12-2006, 20:34
צלמית המשתמש של puzpuz
  משתמש זכר puzpuz puzpuz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל puzpuz
אני מבין את כוונותיך, ואתה צודק בנוגע לוויקיפדיה,
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי NVJ שמתחילה ב "puzpuz, בבקשה"

אבל אם הייתי מקבל דולר על כל הודעה של משתמש למישתמש, שאומרת: "אתה צריך ללמוד שלא תמיד תקבל תגובות", היו לי היום בערך 45 דולר.

וחוץ מזה, בן-אדם כותב תגובה של: "תגובות בבקשה", לא רק כדי לבקש שיכתבו תגובות, אלא גם כדי להקפיץ את האשכול אחרי שבוע שהוא היה בתחתית הערימה ולא כולם שמו לב אליו, כדי שעוד משתמשים ישימו לב ויוכלו להנות מההמלצה וללמוד עוד.

ובכל זאת מגיעה לו תודה, על שהעביר את ההמלצה מוויקיפדיה לפה, כי כמה בני-אדם אתה מכיר שייכנסו לוויקיפדיה כדי לברר פרטים ולקבל המלצה על ספר כלשהו? זה אף-פעם לא עולה בראשו של אדם ממוצע.

ובזה הנושא סגור, כי אנחנו לא רוצים להכעיס את רחל או אסאניה באמצעות ספאם, אנחנו לא עד כדי כך משועממים (יש דרכים אחרות להכעיס אותן...). אם יש בעיה, תתקשר איתי בפרטי.

puzpuz.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:34

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר