לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2006, 07:14
צלמית המשתמש של Arziv
  Arziv Arziv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Arziv שלח הודעה דרך MSN אל Arziv
ביקורת עצמית ותיאורית העדר.

שלום חברים.
הדיון נכתב ב1:15 בלילה, כך שאני מצטער אם יש טעויות קטנות פה ושם.
אני רוצה להבהיר שזה דיון תגובה לתהליך שלפי דעתי קורה בפורום.
דיון זה אולי יהיה קצת תוקפני, אולי קצת פוגע, ואולי קצת מזעזע.
אבל אני לא הולך להתנצל כי זו היא מטרתו.
אני רוצה לזעזע קצת ולפגוע, כי בלי זה קשה מאוד להשיג בחינה מחדש של הנושא הנדון.
אני רוצה שאף אחד לא ייפגע ממני באופן אישי, אלא יבין שהזעזוע נועד על מנת להעיר, ולא להכאיב ולפגוע.
אני לא אפרסם שמות או אתייחס למקרים ספציפיים.

בפסיכולוגיית המונים (לינק לויקי באנגלית), ענף של פסיכולוגיה שעוסק ביחסי הגומלין שבין האדם לחברה בה הוא חי, יש מושג שנקרא התנהגות העדר (לינק לויקי באנגלית).

המושג בעצם מתאר התנהגות אנושית שמחקה עדר של חיות, כלומר, רדיפה אחרי המנהיג.
ניתן לראות את זה במספר מקומות, למשל בשוק המניות.
שימו לב שהברוקרים החשובים והמכובדים - לא עושים צעדים נועזים או מנסים לרדוף אחרי מניות פוטנציאליות - אלא יושבים במשרד, עוקבים אחרי השוק ופועלים לפי הפעולות של שאר הברוקרים, ככה שבעצם זאת מערכת שמפעילה את עצמה.
דוגמה אחרת היא קניית מצלמה.
הרבה מאיתנו שאלנו פה איזו מצלמה כדאי לקנות, קיבלנו המון תגובות, רובן המליצו על שני דגמים מרכזיים, כלומר דגמים שהם קונצנזוס, הסכמה מצומצמת של רוב התגובות, אז, בקרוב הפעמים, החלטנו לקנות את דגם א' או ב', כלומר, פעלנו על פי דעת הרוב, או על פי דעת העדר.
דוגמה אחרונה היא בחירת מסעדה.
סועד מגיעה לרחוב בו 2 מסעדות צמודות, אחת ליד השנייה, שתיהן נראות טובות ומכובדות, הוא נכנס למסעדה א' ומתיישב לסעוד את ליבו.
שלושה אנשים מגיעים לאחר מכן לאותו מקום ושואלים את עצמם - לאן נלך? למסעדה א', שיש שם סועד אחד, או למסעדה ב', שהיא ריקה?
הם מחליטים ללכת למקום "מוכח" ונכנסים למסעדה א'.
כך לאט לאט תתמלא, על פי התיאוריה, מסעדה א', בעוד שמסעדה ב' תתמלא בקצב איטי יותר, אם בכלל.
כמו שראינו - תיאוריית העדר לוקחת תפקיד חשוב מאוד בחיינו ובהחלטות יומיומיות.
אין בכך שום דבר רע, וזה דבר טבעי ומולד.

התנהגות העדר בפורום שלנו היא דבר רע לפי דעתי, ובכל הקשור לאמנות.
מישהו זורק באוויר "בנאלי" וגורף אחריו 10 תגובות של הסכמה, מלאה או חלקית.
מישהו מחליט לערוך תמונה לשחור לבן ו"ממית" אותה, כי בפורום יש טרנד של עריכת תמונות לשחור לבן, למרות שהתמונה מלאה בצבעים וחיה.
מישהו מעלה תמונה לא מוצלחת במיוחד - כי עוד כמה אנשים עשו את זה.

אני חושב שצריך לגדוע את זה כאן, שזה עוד לא מפותח.
שמעתי כבר כמה אנשים שמציעים לפתוח מחדש 2 פורומי צילום, פורום צילום רגיל, ופורום צילום מתקדם.
למה?
כי יש יותר מדי שאלות מטופשות.
כי יש תמונות שאני מתבייש אפילו לראות אותן בפורום הזה.
כי משתמשים בפורום בתור דבר מובן מאליו.
כי משתמשים פה בHDR בשביל לצלם מקלדת של מחשב.
כי רצים אחרי ציוד ולא אחרי מיומנות ויכולות אמנותיות וטכניות.

אני חושב שאם המגמה הנוכחית תמשיך לשלוט בפורום - זה בהחלט יכול להיות פתרון הגיוני, אך אני לא רוצה לראות אותו כאן.

אני קורא לכם - אל תלכו אחרי העדר!
תכתבו פחות תגובות כמו "יפה אהבתי" ויותר כמו "הקומפוזיציה, הצבעים והטקסטורה בתמונה מושכות את העין, ואהבתי את זה" או "הרעיון נפלא, אך הביצוע הטכני לוקה בחסר, אני הייתי מצלם במהירות גבוהה יותר על מנת להיפטר מהטשטוש" (כמובן שאין לתגובות שום קשר ישיר לשום צילום).
תשקיעו יותר - כך רמת התגובות האחרות יעלו בהתאם (אספקט חיובי של התנהגות העדר) ונצליח להתפתח בתור צלמים, ולא בתור מכונות אגו, מכיוון שנקבל הכוונה מדויקת על הדברים שכדאי לשפר, ולא רק טפיכות על השכם.

תעלו תמונות שעוברות ביקורת עצמית נוקשה - אני רואה פה תמונות שאני באמת מתבייש שאנשים מעלים תמונות ברמה כזאת לפורום באופן סדרתי.
אתה לא מצליח להשתפר? כנראה שאתה לא קורא מספיק על יסודות הצילום, קראת את המדריך והשגת שליטה טובה במצלמה או שאתה לא מצלם מספיק.

לסיכום, הבקשה שלי היא זאת, אחרי שסיימת לקרוא את הדיון.
לשבת ולחשוב על התגובות שאני הייתי רוצה לקבל - ולכתוב תגובות כאלה.
לשבת ולחשוב איזו רמה של תמונות אני הייתי רוצה לראות בפורום - ולהעלות תמונות ברמה דומה
להעלות תמונות שאתה רוצה ללמוד איך לשפר, אם הן אינן טובות טכנית.
לשבת ולהבין שהפורום הוא לא מובן מאליו, החברים בו הם לא רובוטים, הם לא עובדים עבורי או עבורכם.
הם פה כי הם מרגישים בתוך קהילה חמה, דבר שהפורום שלנו מצטיין בו לפי דעתי.

לכן, אני מבקש בכל לשון של בקשה: יצירתיות, השקעה, ביקורת עצמית ואינוידואליות.
תודה, זיו.

נערך לאחרונה ע"י Arziv בתאריך 13-12-2006 בשעה 07:34.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-12-2006, 09:33
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "ביקורת עצמית ותיאורית העדר."

אהלן זיו. הרעיון שמאחורי האשכול הוא כמובן מבורך, אבל אני חושב שזה לא יעזור. שנים שהאנשים פה מנסים להעלות את הרמה של הפורום הזה ולא מצליחים (כולל פיצול לשני פורומים - פעם היה פורום צילום ופורום צילום מתקדם).

לגבי איכות התמונות (גם איכות טכנית, אבל בראש ובראשונה איכות אמנותית) - הכל פונקציה של רמת הגולשים שמשתתפים בפורום. מצד אחד יש צלמים ברמה גבוהה ומצד שני יש אנשים שאת המצלמה הראשונה שלהם קנו בדיוק אתמול ולכן גם התמונות הן בהתאם. אין מה לעשות - בדר"כ צריכים ללמוד לצלם, תהליך הלימוד לוקח הרבה מאוד זמן (למעשה הוא לא פוסק אף פעם) ובאופן טבעי התמונות שגולש זה או אחר מעלה בתקופה הזאת הן, איך נאמר בעדינות, לא משהו.

לגבי תיאורית העדר - לצערי, אני מסכים איתך ב-100% (אם כי הדוגמאות שהבאת לא היו הכי מוצלחות, למשל הדוגמא בקניית המצלמה). בפורום הזה חוק העדר פועל חזק מאוד (במיוחד בכל מה שקשור לקיבעון מחשבתי - גם בצילום וגם בתגובות) והצבעתי על זה לא פעם אחת - רק מה, אף אחד לא רוצה לשמוע, כולם עומדים על שלהם.

לגבי תגובות - לא תמיד אפשר וצריך להגיב באריכות. לפעמים ממש אין לי מה להגיד על התמונה, חוץ מלהתפעל - אז אני רושם "יפה מאוד, פריים מצויין, אהבתי". מה רע ?

ישן 13-12-2006, 09:55
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "ביקורת עצמית ותיאורית העדר."

לדעתי אתה טועה ובגדול.
סחטיין על ההשקעה בהקלדת הודעה כל כך מפורטת ומלונקקת באמצע הלילה, אבל אתה פשוט לא מסתכל על המצב מנקודת המבט הנכונה.
במקום להתעצבן שהעדר מגיב 10 תגובות "בנאלי" כי הראשון הגיב כך, פשוט למד להתעלם.
זה מה שאני עושה וזה עובד נהדר.
אני נותן כרדיט לכל משתמש בפורום לסנן ולהבין מתי התגובה "אהבתי" שווה זהב ומתי היא שווה זפת. יש פה משתמשים כפי שאמרת, שמגיבים בצורה מאוד לא עניינית.
לא צריך לקחת ללב תגובות שלהם.
להלחם בתופעת הפקאציות תהיה מלחמה אבודה מראש. לחנך כל משתמש חדש לתגובה איכותית ומושקעת, כפי שהיו נותנים הוותיקים והמנוסים ביותר תהיה יומרה גדולה מדי.

הפורום הזה אינו האיכותי ביותר בארץ.
יש פורומי צילום איכותיים יותר הן ברמת הצילומים והן ברמת התגובות בארץ והבחירה החופשית של כל תושב ישראל או ארה"ב היא לבחור בפורום בו הוא רוצה לכתוב ולקרוא.
זיו, אם לא מוצא חן בעיניך, אתה יכול ללכת לקבוצה של שלומי או d-spot.
אני אישית אתגעגע אליך מאוד ואצטער כי איש כמוך יעלם לנו, אבל אקבל זאת בהבנה.
אני מבין שאתה מנסה לשנות את הפורום מתוך טוב לב ורצון טוב, אבל אתה שוגה בדרך.
אל תתאים את הפורום לצרכים שלך, התאם עצמך לצרכי הפורום (מה שמתקשר לבחירת פורום הצילום המועדף עליך).

זיו, בתקופה היפה של הפורום שניר עוד היה מגיב פה, אנחנו היינו יוצאים לאחולה ומנסים להדליק אש מעדשת המקרו, היה באמת נהדר.
אני חושב שמאז קרו שני דברים עיקריים.
1. הרמה שלנו עלתה, מה שהגדיל את הצורך שלנו בתגובות יותר ויותר טובות (מה שקשה לייצר)
2. הרמה היחסית של הפורום ירדה לעומתנו (כיוון שחדשים המשיכו להגיע כל הזמן ואנחנו הפכנו מהרמה הממוצעת אל מעבר לה).

אתה מבקש מכל חברי הפורום לא להגיב בצורה לא עניינית ולענות רק בצורה מקצועית כדי שהרמה של הפורום תעלה, אבל מה שאתה תגרום בסופו של דבר זה שאף אחד לא יגיב פה.
במידה ואתה תקבל את מה שאתה רוצה, החדשים לא יגיבו פה ויחפשו להם פורום אחר.
חשוב על הפורום הזה כמעין בסיס טירונות של חובבי צילום, ועל הקבוצה של שלומי ודי-ספוט כמעין היחידה בשטח. אנחנו מאמנים אותם בשביל שיגיעו לרמה שתספיק להם לצלם לבד ולהגיע לתוצאות והבנה.
תאמין לי, שזה לא פשוט (ואני אומר את זה בתוך איש חינוך). זו עבודה סיזיפית שתמשך לנצח כיוון שתמיד יבואו חדשים שרוצים לדעת - אבל זה מאוד מספק לראות את הניצנים הקטנים פורחים להיות פרחים בוגרים ויפהפיים.

תגובות לא ענייניות ימשיכו להיות בפורום (לצערי ולשמחתי) ואין מה לעשות בנידון.
אפקט העדר ימשיך להיות תכונה פסיכולוגית שרבים יחיו לפיה גם אחרי שיבינו שהיא מתרחשת. אנחנו לא נוציא את עצמנו מהמשוואה רק בשביל להיות שונים ולא מקוטלגים.

התגובה הזו איננה נכללת כ'אפקט העדר' להבדיל מהמגיב הראשון שלך שישר הסכים איתך.
נראה לאן זה יתפתח ולאן העדר ילך - אחרי, או אחריך.
בהצלחה לכולנו
אוהב אותך אחי, תחזור כבר לארץ!!!

עריכה: שיט אולג הקדים אותי.
אולג! זה בגלל שאתה לא משקיע בתגובות כמוני ואין לך מליון ילדים שרבים על המחשבים של החברים שלהם. אוף!

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 13-12-2006 בשעה 09:57.
ישן 13-12-2006, 16:36
צלמית המשתמש של Arziv
  Arziv Arziv אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "לדעתי אתה טועה ובגדול. סחטיין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
לדעתי אתה טועה ובגדול.
סחטיין על ההשקעה בהקלדת הודעה כל כך מפורטת ומלונקקת באמצע הלילה, אבל אתה פשוט לא מסתכל על המצב מנקודת המבט הנכונה.
במקום להתעצבן שהעדר מגיב 10 תגובות "בנאלי" כי הראשון הגיב כך, פשוט למד להתעלם.
זה מה שאני עושה וזה עובד נהדר.
אני נותן כרדיט לכל משתמש בפורום לסנן ולהבין מתי התגובה "אהבתי" שווה זהב ומתי היא שווה זפת. יש פה משתמשים כפי שאמרת, שמגיבים בצורה מאוד לא עניינית.
לא צריך לקחת ללב תגובות שלהם.
להלחם בתופעת הפקאציות תהיה מלחמה אבודה מראש. לחנך כל משתמש חדש לתגובה איכותית ומושקעת, כפי שהיו נותנים הוותיקים והמנוסים ביותר תהיה יומרה גדולה מדי.
אני לא לוקח ללב תגובות של "לא אהבתי, אתה חרא של צלם" כי אני פה בשביל ללמוד ולשתף בהצלחות, ולפי דעתי להתעלם מבעיה רק יגרום להחמרתה ולדרדור הפורום.
הפורום הזה אינו האיכותי ביותר בארץ. - מבחינת תוכן - אני מסכים איתך לחלוטין, מבחינת אנשים - אני מאוד נהנה פה, זה בטוח.
יש פורומי צילום איכותיים יותר הן ברמת הצילומים והן ברמת התגובות בארץ והבחירה החופשית של כל תושב ישראל או ארה"ב היא לבחור בפורום בו הוא רוצה לכתוב ולקרוא.
זיו, אם לא מוצא חן בעיניך, אתה יכול ללכת לקבוצה של שלומי או d-spot.
אני אישית אתגעגע אליך מאוד ואצטער כי איש כמוך יעלם לנו, אבל אקבל זאת בהבנה. אני גם אתגעגע לפורום אם אני אעזוב אותו - עדות לכך היא שיש לי המון דברים לעשות פה, ובכל זאת אני נכנס כל יום ומשתתף באופן פעיל למדי לפי דעתי בפורום, אני בוחר להיות פה, ובגלל זה אני חושב שאם נשפר יהיה לנו אפילו יותר טוב.
אני מבין שאתה מנסה לשנות את הפורום מתוך טוב לב ורצון טוב, אבל אתה שוגה בדרך.
אל תתאים את הפורום לצרכים שלך, התאם עצמך לצרכי הפורום (מה שמתקשר לבחירת פורום הצילום המועדף עליך).
שוב, כמו שאמרתי - זה אומר ללכת בעקבות העדר - אני לא רוצה את זה, אני רוצה להציע ולהראות מה אני חושב שייטיב עם הפורום, לא יתקבל, חבל, אני אשאר פה בכל מקרה.

זיו, בתקופה היפה של הפורום שניר עוד היה מגיב פה, אנחנו היינו יוצאים לאחולה ומנסים להדליק אש מעדשת המקרו, היה באמת נהדר.
אני חושב שמאז קרו שני דברים עיקריים.
1. הרמה שלנו עלתה, מה שהגדיל את הצורך שלנו בתגובות יותר ויותר טובות (מה שקשה לייצר)
2. הרמה היחסית של הפורום ירדה לעומתנו (כיוון שחדשים המשיכו להגיע כל הזמן ואנחנו הפכנו מהרמה הממוצעת אל מעבר לה).
מסכים איתך, אך מדי פעם בכל זאת ניתן להשקיע קצת יותר בתגובות רציניות מאשר WOW, לא ביקשתי לכתוב דוקטורט על כל תמונה, אלא להשקיע יותר מדי פעם.

אתה מבקש מכל חברי הפורום לא להגיב בצורה לא עניינית ולענות רק בצורה מקצועית כדי שהרמה של הפורום תעלה, אבל מה שאתה תגרום בסופו של דבר זה שאף אחד לא יגיב פה.
אני מבקש מחברי הפורום להשקיע פעם בכמה זמן ולכתוב תגובה רצינית ומפורטת, כי גם אני לפעמים יכול להגיד רק |10| על תמונה מסוימת

במידה ואתה תקבל את מה שאתה רוצה, החדשים לא יגיבו פה ויחפשו להם פורום אחר. זה מה שאני לא רוצה שיקרה, אני לא כופה, אני מציע.
אם החדשים יראו תגובות מנומקות, הם ישאפו להגיע לרמה הזאת.
אני לא מתכוון ללכת בית בית ולהצליף על אחוריו של חדש שיכתוב WOW.
חשוב על הפורום הזה כמעין בסיס טירונות של חובבי צילום, ועל הקבוצה של שלומי ודי-ספוט כמעין היחידה בשטח. אנחנו מאמנים אותם בשביל שיגיעו לרמה שתספיק להם לצלם לבד ולהגיע לתוצאות והבנה.
תאמין לי, שזה לא פשוט (ואני אומר את זה בתוך איש חינוך). זו עבודה סיזיפית שתמשך לנצח כיוון שתמיד יבואו חדשים שרוצים לדעת - אבל זה מאוד מספק לראות את הניצנים הקטנים פורחים להיות פרחים בוגרים ויפהפיים.

תגובות לא ענייניות ימשיכו להיות בפורום (לצערי ולשמחתי) ואין מה לעשות בנידון.
אפקט העדר ימשיך להיות תכונה פסיכולוגית שרבים יחיו לפיה גם אחרי שיבינו שהיא מתרחשת. אנחנו לא נוציא את עצמנו מהמשוואה רק בשביל להיות שונים ולא מקוטלגים. לא נוציא את עצמנו מהמשוואה, נשנה אותה קצת כך שהיא תתאים אלינו - ניצור את המציאות שלנו, כל עקרון נבע ממישהו שעמד על שלו והתעקש, אני לא מתכוון לעשות את זה, אלא רק לתת נק' מבט אחרת.
נזכרתי במשפט שאהבתי מאוד - אל תיתן לעצמך לעבוד בשביל הכסף, גרום לכסף לעבוד בשבילך.

התגובה הזו איננה נכללת כ'אפקט העדר' להבדיל מהמגיב הראשון שלך שישר הסכים איתך.
נראה לאן זה יתפתח ולאן העדר ילך - אחרי, או אחריך.
שתי התגובות שלנו קיצוניות - אני מקווה שהקונצנזוס יעמוד איפשהו באמצע.
בהצלחה לכולנו - אמן!
אוהב אותך אחי, תחזור כבר לארץ!!! גם אני אוהב אותי, ואני אחזור שהשליחות שלי תסתיים

עריכה: שיט אולג הקדים אותי.
אולג! זה בגלל שאתה לא משקיע בתגובות כמוני ואין לך מליון ילדים שרבים על המחשבים של החברים שלהם. אוף!

ישן 15-12-2006, 08:05
  AvnerYaron AvnerYaron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.04
מתן שלום,
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "לדעתי אתה טועה ובגדול. סחטיין..."

אמנם בחודשים האחרונים נטשתי את הפורום הזה, ואני מציץ בו מדי פעם - רק בכדי להתרשם שוב לרעה ולנטוש.
"אל תתאים את הפורום לצרכים שלך. התאם עצמך לצרכי הפורום"
אני מעריך את האינטלגנציה שלך מאוד - אבל אני ממש המום ממשפט כזה שיוצא ממך.
"הפורום הזה הכי איכותי בארץ".
ובכן...... אני רואה את קפיצותיך מדי פעם לD-spot ואני מתקשה להבין איך אתה כותב הצהרות כאלה. נו באמת !
אני נטשתי כי חוץ מ- 3-4 אנשים שאני ממש מת על העבודות שלהם, הפורום הזה הפך לנטל. לצד עבודות של קובי אתה יכול למצוא שאלות מה זה עומק שדה - זה באמת עירוב של יותר מדי מעורבים - שממש קשה למצוא כאן את האיכויות שאני מחפש. גם כשפרסמתי כאן עבודות - התגובות היו מאוד דומות לאלו שעליהן זיו מדבר. אני מחפש הרבה יותר מזה. ומצאתי. לכאן אגיע רק לגיחות נדירות.

ישן 13-12-2006, 13:10
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile

מסכים בהחלט עם מה שכתבת, אבל גם עם מה שמתן כתב - זה המצב, ואין לנו יותר מדי איך לשנות אותו, לצערי.

רציתי להוסיף: להגיב תגובות שהייתי רוצה לראות לאשכול שלי?

לפי דעתי התגובות חסרות הערך נובעות ממקור שגוי: אתה לא היית רוצה לפרסם תמונה ולראות שיש לה 50 תגובות? אני לא, כי מה שהיה קורה זה שהייתי נכנס לאשכול, מגלה 5 תגובות רציניות, לאו דווקא ממכוכבים למיניהם (ולדוגמא - שחף, נעם, ניר ואחרים), ועוד 45 של "מדהים" או "אהבתי". אני מעדיף לקבל 10 תגובות רציניות, עם ביקורת רצינית ובונה, מאשר 40 תגובות בנות מילה אחת.

אז זה אני. מצד שני, משתמש אחר, חדש או ותיק, אוליי מעדיף לקבל 40 תגובות בלי רעיון. משתמש כזה יוסיף לאשכול שלי עוד תגובה של "מעולה", "WOW" או משהו בסגנון. רעיון העלאת המונה גם יקרוץ לאותו המשתמש. בקיצור? נדפקנו.

הפתרון, כמו שאני רואה אותו: לא להתייחס (בכלל!) לתגובות שאין בהן משמעות או ערך. אוליי אותו המשתמש יבין שהתגובות האלה לא רצויות, ויחדול מלכתוב אותן.

עמרי
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

ישן 13-12-2006, 16:29
צלמית המשתמש של OmriP

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "לגבי נושא האשכול - אני לא..."

אני אתן דוגמא: יש משתמש, יוסף משהו, שאני לא זוכר שראיתי הודעה שלו עם תוכן. תמיד - רק נושא. אף אחד עוד לא הגיב, לפי זיכרוני, לתגובה שלו, אבל בכל זאת הוא ממשיך להגיב, כך שאת כנראה צודקת

לגבי פתרון... טוב, בעיקרון הפורום סגור לכתיבה למשתמשים רשומים בלבד. אבל רק בעיקרון... נכון לעכשיו יש 106,102 חברים, שהם יותר מאחוז (!) מאוכלוסיית המדינה, שיכולים תיאורתית להגיב באשכולות שלנו. לשם השוואה: בפורום השכן, D-Spot, יש רק 7,339 חברים שיכולים להגיב. ואתם מתפלאים שאצלנו יש חוסר מקצועיות?!

לדעתי, הדרך היחידה לפתור את זה היא מערכת נפרדת, שבה רק צלמים רשומים יוכלו להגיב. זה ייצור סינון לקהילה רצינית יותר (ואני מדגיש - לא מקצועית יותר) שבה החברים יהיו כאלה שמעוניינים בתוכן (צילום) ולא במסביב (מונה הודעות, etc.).

אתר של פורום צילום, כבר אמרתי?
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

ישן 13-12-2006, 19:23
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04

חברים. לא נכנסתי לדיון הזה, אך צפיתי בו מהצד.

הפורום שלנו מיוחד מאוד. הוא בפירוש לא כשאר הפורומים האחרים שצויינו כאן ולא מתיימר להיות.
הוא הטרוגני ככל האפשר וגאה בכך! חברים בו בני אדם - מכל המינים, הגילאים, האמונות, ואפילו ממקומות שונים בעולם.

רובנו ככולנו כאן אוהבי צילום כתחביב ואוהבי-אדם. מצאנו כאן קהילה באווירה מאוד משפחתית שספק אם קיימת בכלל במקום אחר ברשת האינטרנט.

לפני היותנו "צלמים גדולים", אני מוצא אותנו, כל אחד ואחת מכם כאן כמשפחה גדולה.

כולנו התחלנו בנקודה מסויימת (!) כולנו עשינו טעויות, כולנו עושים טעויות - כולנו לומדים.
הלמידה הזו אחד מהשני בסביבה שהיא כה תומכת מופלאה בעיניי.

נכון שזמנים השתנו בפורום... "דור הולך ודור בא" - אבל זו דרך פעולתו של העולם - ההתחדשות - התחלפות העונות.

עצם העובדה ששמרנו על הצביון המיוחד הזה - על היותנו בני אדם בראש ובראשונה וחברים אחד לשני - זה בעיניי גדול הרבה יותר מאשר להיות עוד "סתם צלמים" בפורומים האחרים.

אני רשום לשני הפורומים האחרים גם כן... אך לא יכול לשהות שם באופן אישי - אין שם ולו קצת מהאווירה המיוחדת הזו שיש לנו כאן בפורום. אין את תחושת השייכות הכל כך חזקה.
אנו מקבלים ונקבל כל אחד שיחפוץ - כל אחד יכול להצטרף למשפחה שלנו.

ה'משפחה' הזו לא תתפצל לשניים !
אני הייתי מבין המבקשים לאחד את שני הפורומים בשעתו, משום שאני לא מאמין בהפרדה כה בוטה על סמך נסיון לכאורה שיש או אין לכל אחד או אחת מאיתנו. לכולנו יש עוד הרבה הרבה מה ללמוד.... תמיד יש מה ללמוד

אוכל לסכם את הצטרפותי ל"פרש" והשארותי כאן במשפט אחד שיכול לתמצת ה-כ-ל:

"באתי בגלל המחיר... נשארתי בגלל השירות"

נערך לאחרונה ע"י rgrg בתאריך 13-12-2006 בשעה 19:27.
ישן 13-12-2006, 20:36
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז

ואללה
מילות זהב וידע נובעות מפיך זיו.
אבל טבע האדם הוא טבע האדם כטבע החיה וקשה לשנותו
פורומינו הקטון תומך בצלמים חדשים ומתחילים ובדרך כלל מעלה אותם לרמה הבאה שהם יכולים להמשיך בעצמם או שהם מאבדים עניין ונושרים.
כאשר אתה מושך אליך אנשים כאלה במטרה לעזור ולעצב אין ספק שהאפקט הנ"ל יתרחש אבל אט אט כל אחד מתחיל להיות יותר ביקורתי כלפי עצמו ואחרים.
זה הטבע שלנו כבני אדם וכחלק מעולם החי וזה הטבע של הפורום שלנו ובגלל זה אנחנו כל כך נהנים לדסקס ולהציג את יצירותינו פה.

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

ישן 13-12-2006, 20:46
  maguse maguse אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.05
הבנתי נכון?

שבעצם עיקר ה..בוא נגדיר "תלונה"
היא למעשה נגד אותם אלו לא צלמים, לא מקצועיים, אולי אפילו לא חברים חזק בתוך קהילת פורום צילום של פרש,
אז בעצם הפיתרון זה או שהם יהפכו בעצמם להיות צלמים מקצועיים משקיעים בצילום וחברים חזק בקהילה, (בעצם להפוך את פורום צילום לפורום מקצועי למשעי)
או שהם לא יהיו בכלל כי אם הם לא ככה אז הם יפריעו?
או שאתה פשוט בא אל אותם אנשים בבקשה קצת להיות יותר חושבים לפני שהם כותבים משהו בפורום..(למרות שבעצם המחשבה שלהם עצמה, בנוגע לצילום, תשתנה ותהיה יותר מודעת ככל שהם יהיו "יותר בעסק")
זה מה שאני הבנתי..

(אני למשל אני אראה תמונה אני יכול להגיד אהבתי, הרשים אותי, משהו בה עשה לי את זה,
אני לא יכול להתחיל להגיד קומפוזיציה נהדרת, שיחקת אותה עם התפיסה במהירות של הצמצם וכו' וכו'..
מצד שני אני גם לא מגיב לתמונות.. אני רק מסתכל ומתפעל מהיופי..
הדרך היחידה בה אני מפריע לפרש זה בלבקש עזרה בצילום או בנוגע למצלמות.)

אולי באמת כדאי (והנה אני בא עם הצעה אז אל תגידו שהאשכול שלי מיותר לגמרי..) לפתוח נעוץ בקשת עזרה בצילום ובקשת עזרה בבחירת מצלמה.
יכול להיות זה יעשה יותר סדר.

לא ממש חשבתי הרבה וניסיתי לדלות רעיונות ומחשבות מקוריות מראשי כדי לא להיות כמו כולם,
זה פשוט מה שעלה לי בראש.

נערך לאחרונה ע"י maguse בתאריך 13-12-2006 בשעה 20:58.
ישן 13-12-2006, 20:58
צלמית המשתמש של Arziv
  Arziv Arziv אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי maguse שמתחילה ב "הבנתי נכון?"

כבר מהמשפט הראשון שלך הבנתי שלא הבנת מה שאני מנסה להגיד.
איך הבנתי את זה? בכך שהגדרת את זה בתור תלונה - אין פה תלונה אלא בקשה.
איזו בקשה? בקשה להשקיע קצת יותר בפורום ובביקורת עצמית.
בקשה בחשיבה עצמאית.

זה לא פורום מה שבראש, שכותבים מה שבראש.
פה אפשר להתנסח בצורה קצת אחרת לפי דעתי.
הרי אחרי הכל, אנחנו כן קהילה חמה.
דבר שני - אני לא יכול לבקש מזבוב להפוך לפיל (טכנית אני יכול, אבל א. הזבוב לא מבין עברית, ב. הוא לא יצליח), או - אני לא אבקש ממתחיל לכתוב פה ניתוחים אמנותיים על תמונה כלשהי, אלא לפרט מה הוא אהב, לאו דווקא עם המושג המדויק.

ישן 13-12-2006, 21:05
  jecky666 jecky666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05

אני לא מבין מה הקטע שלך.

דבר ראשון, שכל אחד יעלה מה שבראש שלו. כשמישהו מקבל חרא תגובות או לא מקבל בכלל. הוא מבין שהתמונה רעה, ואם הוא מעלה אותה שוב, אחרי פעמים שלוש הוא יפסיק להעלות תמונות כאלה. כך אני התחלתי וכך כולם מתחילים. מזה לומדים

אין דבר שאני שונא בפורומים יותר מאנשים שמנסים לכפות דברים מסויימים על אחרים. ברור רמה גבוה יותר של תגובות היתה אולי עוזרת בחלק מהמקרים. ובאחרים נחמדה יותר לקריאה.
אבל לי למשל שאני מעלה תמונה ואנשים כותבים, מדהים. או יפה. או אהבתי. זה פידבק מספיק חיובי בשבילי וגורם לי להרגיש טוב.

דבר אחד ברור ופשוט מאד, אין עוד פורום כמו פרש. אין עוד מקום שבו מתחילים יכולים ללמוד ולהתפתח בכזאת מהירות וקלות רק על ידי צפיה וקריאה בפורום. אני למשל לא קראתי אף מדריך בחיים ושום דבר. כל מה שאני יודע (ואני לא טוען שאני צלם טוב או מבין במיוחד.) אבל כל מה שאני יודע הגיע מדפי הפורום האלה. וכך עוד הרבה חדשים שכל יום אתה רואה את השיפור בתמונות שלהם ובידע שלהם. והכל בגלל האופי המיוחד שיש לפורום.

ובאמת לחלק לשתי פורומים. זה דבילי. אין משהו אחר להגיד על זה. כמו שמתן אמר יש את די ספוט, פורום מלוקק עם אנשים מופלצים, שזו דעתי האישית. ואין בו אווירה קלילה אפילו לא לרגע

מי שבראש שלו לשבת ולהשקיע בתגובה יעשה את זה, מי שיש לו מה לכתוב מעבר ל"יפה מאד" יעשה את זה, אני באמת לא מבין מה הבעיה פה

תן לכל אחד לעשות מה שנראה לו לנכון
הפורום לא מדרדר ולא נעליים, אם תמשיכו להעלות את הסוגיה הזו כל הזמן, אז יש מצב שהרמה פה באמת תרד. ואם מישהו אומר בנאלי ואנשים אחרים מצטטים אותו, אז מה ? זה מה שבא להם וזה מה שיש להם להגיד
זה הכל

לא תמיד צריך תגובה "מקצועית" או איך שאני מעדיף לקרוא לזה במקרה שכמה מהאנשים מגיבים - מלוקקת.

it has to be time to leave it all behinde
what a perfect time for me to make you mine
i know i can make everything just perfect

ישן 13-12-2006, 21:14
צלמית המשתמש של Arziv
  Arziv Arziv אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי jecky666 שמתחילה ב "אני לא מבין מה הקטע שלך. דבר..."

אני באמת מצטער שאתה רואה תגובה מקצועית, עניינית ומנוסחת היטב כתגובה מלוקקת.

גם אם הייתי מנסה לכפות על אנשים את מה שאני מבקש, לא הייתי יכול לאכוף את זה ולא הייתי רוצה, אז זה לא ממש משנה.
משום מה התגובה שלך מבוססת על זה שהבקשה שלי היא דרישה חד משמעית.
אני ביקשתי, ולא יותר, מכל אחד להשקיע קצת יותר.
אתה רואה את הבקשה שלי כאמצעי להיפטר מחדשים ומכאלה שלא כותבים תגובות "מלוקקות" לפי הגדרתך - יש לי פתרון אחד - קנה משקפיים.
אני בסך הכל אמרתי שלפי דעתי הפורום יתדרדר אם נמשיך בבנאליות הזאת של התגובות וחוסר ביקורת עצמית, שמתחיל לצוץ בביצתנו הקטנה
אז - נא קרא את דבריי ביתר תשומת לב, ואל תיקח משפטים בלי להבין את הקשרם, בבקשה.
תודה.

ישן 13-12-2006, 23:16
  jecky666 jecky666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "אני באמת מצטער שאתה רואה..."

שמע אני מסכים איתך. אין לי ספק שתגובות רציניות ומושקעות זה טוב

ושאני אומר מלוקקות. אני מתכוון לתוצאה שבאה, כשלמישהו אין משהו רציני לכתוב והוא בכל זאת מתאמץ ובכוונה כותב תגובה "מקצועית" וזה לדעתי מלוקק
תגובה שהיא במקום ונכונה ורצינית. כמה שיותר יותר טוב

אבל שמע. מה שאני מנסה להגיד, זה שכמו שזה נראה לי ככה זה תמיד היה וככה זה תמיד יהיה
זה לא שהפורום במצב רע, הוא במצב טוב
התגובות גם כן
לפעמים יותר לפעמים פחות
אבל זה לדעתי פשוט משהו שאין מה להילחם בו מלחמה ישירה. זה צריך לבוא מכל אחד וכשכל אחד יראה שאחרים כותבים דברים רציניים הוא יצא חומוס אם הוא יהיה היחיד שיכתוב מילה אחת

זה פחות או יותר מה שאני מנסה להגיד

והכל ברוח טובה אח שלי, כן ? הכי חשוב שהפורום ישאר מה שהוא

it has to be time to leave it all behinde
what a perfect time for me to make you mine
i know i can make everything just perfect

ישן 13-12-2006, 21:54
צלמית המשתמש של tita
  משתמש זכר tita tita אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.06
שלח הודעה דרך ICQ אל tita שלח הודעה דרך MSN אל tita Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי yadin432 שמתחילה ב "[font=Verdana]אם כבר נפתח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yadin432
אם כבר נפתח (חשבתי הרבה אם להעלות או לא):
הרבה פעמים קורה של X שהוא חדש (או חדש ישן) מצליח "לגרג" 4 הודעות ביומיים.ל Y שהוא פעיל מאוד בפורום (ואולי יש לו כוכב) תוך משהו כמו 3 דקות מהפרסום של האשכול חצי פורום מגיב לו...

תופעה זו מאוד מורידה מהרצון להמשיך להעלות תמונות!

אימרה נכונה אבל לא לגמרי!
גפ לי לא הגיבו הרבה וכשהגיבו זה היה תגובה בונה ושאומרת לי בדיוק מה דפוק ומה לא עם התמונה שלי ואין צורך להגיב יותר כי זהו מה שהיה צריך להאמר נאמר! ולאט לאט עם הזמן התמונות שלי הישתפרו ומגיבים לי יותר רואים היתקדמות רוצים לפרגן רוצים להעיר ולהגיד מה היה יכול להיות יותר טוב...

עם הזמן גם באים התגובות המרובות והפירגון...

בברכה, איתמר חסן

ישן 14-12-2006, 00:26
צלמית המשתמש של סימקין
  סימקין סימקין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.05
דעתי בנושא

מתומצת ומחולקת לסעיפים, יש להוסיף את המילה "לדעתי" על כל התגובה הזאת:

1. מי קבע שהפורום שייך לצלמים "מקצוענים" יותר מאשר לגולש שאתמול קנה את מצלמת הP&S הראשונה שלו? אני דווקא הייתי אומר שאם יש דבר שצריך לעבוד עליו, זה הצד ההפוך, היחס אל גולש חדש שמעלה תמונה מכוערת, תמונה שעומדת בכל חוקי הפורום, אבל לא מרשימה בכלל- לא תמיד הוא מתקבל בסבר פנים יפות, כנ"ל גולש תמים שרוצה לקבל עצה לגבי מצלמה חדשה.

2. העדריות בהחלט קיימת בפורום, תגובה של משתמש "חזק" לטוב או לרע, תגרור אחריה בד"כ עוד כמה תגובות זהות של משתמשים פחות ותיקים, בניסוח שונה במקרה הטוב.

3. ה"ריספקט" אל המשתמשים ה"חזקים" גבוה מאד, תמונה של אחד הצלמים המובילים, בוא נגיד צלם עם קונזצזוס על אייכותו, לא תזכה לתגובה רעה בד"כ אא"כ אחד מהכרישים האחרים נתן תגובה כזאת ואז כבר יותר פשוט להסכים איתו...וזה חבל, לדעתי בראש ובראשונה זה פגוע בצלמים המובילים שלא מקבלים תמיד את הפידבק האמיתי והמלא לתמונות שלהם. כנ"ל לגבי מס' התגובות לתמונה, תמונה של מומחה תזכה כמעט תמיד לתגובות רבות, תמונות אחרות (ולעיתים לא רעות בכלל) יכולות לזכות ל2-3 תגובות במקרה הטוב, למרות שלדעתי אם כבר, עדיף להגיב למתחילים שיכולים ללמוד מטעויותיהם מאשר לשחרר עוד 10 כלפי מומחה. כלפי הסעיף הזה יש תמיד נסיון לטיוח, אבל כדאי לשים לב, שאחוזים גבוהים מהגולשים הפחות ותיקים בפורום טוענים את הטענות האלה בעקביות, לא גולש או שניים ממורמרים על כך שלא הגיבו להם, זו טענה מאד נפוצה.

4. בתגובה כמו "אהבתי" אין כל פסול, לא חייבים להכיר את תורת הצילום בשביל לאהוב תמונה ולהעניק קצת נחת רוח לצלם, למעשה, תגובה של אדם חיצוני שאינו צלם בעצמו, יכולה להיות מאד מרעננת ותורמת, כי לפעמים ההבנה וההכרה של עולם הצילום פוגעת בשיקול הדעת הפשוט והבריא של האדם, כנ"ל הבעיה של "התמונה ביחס ל-", צלם מתחיל יכול לקבל תגובות שליליות רק בגלל שהפוסט לידו שייך לאחד המובילים שלידו התמונה שלו די עולבה, למרות שגם התמונה שצילם המתחיל, בפני עצמה, לא רעה בכלל.

5. לעומת זאת, תגובה בסגנון "תמונה גרועה" היא תגובה גרועה, לא מועילה בכלום, מי שרוצה לתת תגובה שלילית חייב, לדעתי כמובן, לנמק את דעתו, אין הכוונה להתחיל לצטט מונחים מקליקי על ימין ועל
שמאל, אפשר לכתוב במילים פשוטות אבל מי שרוצה לבאס, צריך להסביר.

6. האוירה בפורום בהחלט נפלאה בד"כ, אישית, פורום מקצועי ומנוכר היה מרתיע אותי בתחילת דרכי ומי יודע אם בכלל הייתי "נכנס לעסק"...
בהחלט פורום הצילום האהוב עליי

לילה טוב

נערך לאחרונה ע"י סימקין בתאריך 14-12-2006 בשעה 00:31.
ישן 14-12-2006, 03:08
צלמית המשתמש של yulisses
  yulisses yulisses אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל yulisses שלח הודעה דרך MSN אל yulisses
מילה אישית

אני באופן אישי מסכים עם תאוריית העדר, למרות שאינני מכחיש את חלקי בה.
נכון שישנם צלמים טובים יותר וטובים פחות בינינו, אך זו בדיוק הסיבה שלדעתי אנשים
פונים לכאן. אופי האדם הוא ללמוד, ואם כבר ללמוד - אז מהטובים שבטובים...

אני התחלתי את דרכי כצלם חובבן לפני בערך שלוש שנים. לאחר שהבנתי כי הצד ההסתכלותי (הצד האומנותי עם תרצו) שלי יחסית טוב, אבל הצד הטכני שלי פחות - מצאתי את הפורום הזה ופניתי אליו ואליכם לעזרה. אני חייב להודות, שהמיומנויות ודרכי העבודה שלמדתי כאן הן אבני היסוד של העבודות שלי. אני מרגיש שהפורום הזה הוא מעין מקום מפלט, הרבה מעבר למרכז למידה ושיתוף.
למדתי לראות ולא רק להסתכל. למדתי להיות צלם טוב יותר.

מצאתי את עצמי מגיע לכאן מספר פעמים ביום - מעלה תמונות, מגיב לתמונות...
אך בעיקר חש את האווירה הטובה שיש כאן, ובעיקר לומד מזקני השבט.
אין סיבה להכחיש את העובדה שלפעמים צריך מילה טובה. הקונוטאציה האוטומטית שלנו
למילה אגו היא שלילית, אך אסור לנו לשכוח כי האגו הוא בסופו של דבר מה שדוחף אותנו קדימה. המילים הטובות של אדם לחברו הן מה שיגרום לנו לרצות להגיע להישגים טובים יותר ולמקצוענות.

בשורה התחתונה, יש הרבה בדבריך זיו. בכל מקרה, אני אחד מבין רבים שגדלו כאן.
אפשר להגיד שאת התמונות שאני יכול לצלם היום, לא בטוח בכלל שהייתי מצליח לצלם לולא מצאתי
את הפורום הזה. והפורום הזה הוא הרבה הרבה יותר מפורום - הוא סוג של משפחה.

אני רוצה לאחל לכולנו המשך יצירתיות פורה,
וחג שמח!

בברכה, אוריה.

נ.ב: מי שעוד לא ראה את הגלריה המשודרגת, מוזמן בחום.

ישן 14-12-2006, 05:09
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile

הסיבה העיקרית שאני בעד חלוקת הפורום לשני חלקים היא כזו:
הרבה שאלות שפשוט חוזרות על עצמן (ובצדק) פשוט תופסות אשכולות בדף הראשון במקום אשכולות שנוגעים לצילום פרופר - תמונות.
מצטער אבל נימאס לי להגיב כל שעתיים ל D50 או 350D או "מדריך ל HDR".
זה לא שאני לא רוצה לעזור אבל כמה כבר אפשר להגיב "תעשה חיפוש" או "RTFM"?
ברגע שהפורום יחולק לשני קטגוריות, אנשים שרוצים לתת תגובות לתמונות ורוצים להעלות תמונות לביקורת, יעולו לחלק א' וכל השאר יהיה בחלק ב'.
לא מדובר פה על חלוקת הפורום לשתי רמות כמו פעם אלא לשני קטגוריות.
1. תמונות - ביקורות וכדומה
2. כל השאר

מי שיש לו חשק לראות תמונות יכנס לראשון ויבקר תמונות ולא יתקל באשכולות שחוזרים על עצמם נון סטופ בנוגע לסוללות ניטענות ובטיח
מי שיש לו חשק ומוזה לתת ידע טכני ולעזור, לתת לינקים ולכתבות, מוזמן להיכנס לשני.

ניראה לפי התגובות פה מי חושב שזה מתאים ומי לא ואם כן נעלה גם הצבעה.
זיכרו, לא מתחילים ומתקדמים אלא תמונות ו"כל השאר".
גם לארנון לפעמים יש שאלות על מטען חדש וגם לי יש שאלות על עדשה חדשה אבל אני לא רוצה "לבזבז" מקום בדף הראשון במקום שבו יכולות להיות תמונות שמחכות לביקורת.

זיו, אני מחזק את דבריך גם.

חבר'ה, בחייאת דין דינק, ביקורת עצמית, זה הכל.....

ישן 15-12-2006, 14:50
צלמית המשתמש של OmriP

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "לפי דעתי אין הצדקה ליותר מ2..."

אני לא חושב שיש הצדקה לפורום כמו די ספוט, אין לנו מספיק משתמשים בשביל מערכת בסדר גודל כזה, וגם שם - אם תשים לב, יש פורומים שיש בהם הודעה פעם ביומיים בערך.
לעומת זאת, מערכת התגובות של אתרים בסגנון די ספוט, עם אפשרות לתת ציון, לדעתי יכולה לחסוך הרבה מהתגובות שאנחנו מתעצבנים עליהן כרגע: במקום לכתוב כל אחד ייתן את הציון שלדעתו התמונה זכאית לו, והמשקיענים (בתקווה שיהיו הרבה כאלה) גם ייכתבו תגובה של ממש.
בכלל, אני לא מבין למה אנשים כ"כ נרתעים מדי ספוט. נכון שהוא הרבה פחות אישי, אבל עדיין - לא נושכים שם
גם אני אתמוך, אם תרשו לי להיות כבשה, בחלוקה של הפורום, בדיוק מהסיבות שכבר הוזכרו בדיון ואין טעם לחזור עליהן.

ישן 15-12-2006, 01:53
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי efi84 שמתחילה ב "[QUOTE=DStyle]אני בעד החלוקה..."

די ספוט זה פורום צילום נטו שמחולק מן הסתם לכל מיני נושאים וקטגוריות.
הפורום הזה שלנו הוא חלק מפרש ולכן אין טעם וגם ניראה לי שהאדמינים לא יאהבו את הרעיון.
2 זה מספיק כי ברגע שתעבוד כמו די-ספוט יהיו לך קבוצות של פלצנים שחושבים שהם צאצאים של אנסל אדמס. נכון עופר? יהיו חלוקות לרמות ואז באמת אנשים לא יגיבו יותר מידי ב"מתחילים" לדוגמה. מה גם שמי אנחנו שניקבע מי מתקדם ומי לא?

תשאלו אותי, מתאים לי פורום אנונימי בכלל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:06

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר