לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-12-2006, 16:44
  כבר אזרח כבר אזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי meshulam שמתחילה ב "כדאי מאד שתראה את זה היום כי..."

קודם כל בצנחנים זה נקרא יחס"ר ולא גדס"ר אם נלך על הפוליטקלי קורקט.
החילוץ החל אחרי שלוחם סיירת הצנחנים מורן כהן ז"ל נפגע בירך במהלך נסיון כניסה למבנה.
הפגיעה הזו התבררה כחמורה וכקריטית כיוון שנקרע אחד העורקים הראשיים וכתוצאה מכך היה איבוד דם רציני.
אז התקבלה ההחלטה לחלץ את מורן כהן ז"ל ע"י חברי צוותו.
במהלך החילוץ שלכל אורכו לווה באש של החיזבאללה על הלוחמים המפנים את מורן כהן הייתה תקלה בתקשורת בין כוחות הפלס"ר וכוח מהפלחה"ן ובדו"צ שנגרם נהרג גם אורן ליפשיץ לוחם הפלחה"ן ז"ל.
לפי מיטב ידיעתי מורן כהן היה במצב אנוש כשהגיע למסוק ולגבי אורן ליפשיץ אני לא כל כך בטוח.
בכל מקרה המון גבורה וערכיות היו בניסיון החילוץ גם מצד לוחמי הפלס"ר שעשו את כל מה שביכולתם בשביל לחלץ את חברם ולא לתת לו למות על אדמה זרה,גם מצד לוחמי הפלחה"ן שנרתמו לסייע לנסיון החילוץ(ולצערנו איבדו גם לוחם במהלכו),גם לצוות הטנק הבודד שהסתובב בבנת ג'בל ובסוף היום גם ספג טיל וגם צוות המסוק שנחת תחת אש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-12-2006, 19:50
צלמית המשתמש של fenriz
  fenriz fenriz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי trijicon33 שמתחילה ב "אל תאמר פלס"ר אלא תאמר גדס"ר..."

בימים אלו מתקיים בכנסת ובתקשורת דיון נוקב על נושא הטוקבקים. אני מודה שאני מתנגד בחריפות לחשיפת הפרטים של המגיבים. אבל הודעות כמו שלך מרתיחות לי את הדם.

ציטוט:
ואגב הטייס המהולל לא היה שמח במיוחד ודי התעצבן שסיכנו אותו בשביל שתי גופות...

באמירה הקשה הזאת, השחרת את המוניטין של לוחם בצה"ל (כן, גם טייסים הם לוחמים) שסיכן את חייו במלחמה האחרונה. וזאת ללא כל בסיס (לפחות על פי ההודעה שלך).
אני מודה שאני לא מכיר אותך, לא יודע אם היית במסוק ההוא, ובעצמי לא יודע מה נאמר ומה קרה שם (פרט לסרטון המדובר שראיתי לפני כמה זמן בבסיס).
אמרת דברים קשים מאוד, אבל אם אתה עומד מאחוריהם תזדהה ותקח אחריות. ותפרט מאיפה אתה יודע מה אמר הטייס. אם סתם הגבת מהמותן ולא חשבת על מה שאתה עושה, אני מציע שתמחוק ההודעה הזאת ותקווה שלא תוגש נגדך תביעה בגין לשון הרע (שלדעתי תיהיה מוצדקת).

נ.ב.
מפריע לי שאני היחיד שההודעה הזאת צורמת לו בעין.
ישן 14-12-2006, 19:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי fenriz שמתחילה ב "בימים אלו מתקיים בכנסת..."

הבחור הזדהה (באשכול אחר) כלוחם חה"ן צנחנים שנכח באירוע. אני משער שיש לו מושג על מה הוא מדבר.
עצה לך - תעשה חיפוש קצרצר ותבדוק מה עומד מאחורי טענות כאלה - שכן הם מרמזות שאותו אדם כן נכח באירוע.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-12-2006, 20:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "אתה צודק, כנראה היה, מה שהופך..."

או לחילופין - עדות ראיה היא הסוג הגרוע ביותר של ראיה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-12-2006, 21:51
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
אתה מתכוון למשל לרמטכ"ל כחול?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "אם רק צה"ל היה מתחבר לחיל..."

לא נמאס לך מהקלישאה הזאת?
חיל האויר ממש לא טוב יותר מהירוקים. לא יעיל יותר לא חכם יותר רק אחר.
פשוט אין מקום להשוואה מכיוון שמדובר בשני תחומים שונים לחלוטין.

אני מבטיח לך שאיכות התחקירים, הביצוע, היעילות, לקיחת האחריות וכו' ביחידות בהן רס"ן מפקד מקסימום על ארבע חיילים בפעילות חירוגית קצרה (הנגמרת תוך כמה שעות בחדר התחקירים) זהה ולא משנה מה צבע המדים.

כשם שלא רצוי להביא שיטות ניהול מתחום מנהל העסקים לפיקוד הקרבי מאוד לא רצוי ולא ניתן לאמץ שיטות מחיל האויר לירוקים.

הצבא הירוק צריך שינוי יסודי, פשוט החשיבה ששינוי זה מחכה מתחת לפנס הכחול מטעה ומסוכנת.

ישן 15-12-2006, 00:20
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "אתה מתכוון למשל לרמטכ"ל כחול?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal53
לא נמאס לך מהקלישאה הזאת?
חיל האויר ממש לא טוב יותר מהירוקים. לא יעיל יותר לא חכם יותר רק אחר.
פשוט אין מקום להשוואה מכיוון שמדובר בשני תחומים שונים לחלוטין.

אני מבטיח לך שאיכות התחקירים, הביצוע, היעילות, לקיחת האחריות וכו' ביחידות בהן רס"ן מפקד מקסימום על ארבע חיילים בפעילות חירוגית קצרה (הנגמרת תוך כמה שעות בחדר התחקירים) זהה ולא משנה מה צבע המדים.

כשם שלא רצוי להביא שיטות ניהול מתחום מנהל העסקים לפיקוד הקרבי מאוד לא רצוי ולא ניתן לאמץ שיטות מחיל האויר לירוקים.

הצבא הירוק צריך שינוי יסודי, פשוט החשיבה ששינוי זה מחכה מתחת לפנס הכחול מטעה ומסוכנת.

מסכים חלקית, אכן הרבה דברים שמתאימים לחיל האויר לא מתאימים לירוקים, אבל לצערי הרב ומסיבות שבוודאי לא תלויות ברמת הלוחם הבודד( ששם דווקא אין לי ספק שהלוחם הבודד והחייל הפשוט בירוקים טוב בדיוק ואולי יותר מהלוחם במטוס), הרי שברמת האירגון שוב הוכיחה המלחמה את מה שכל מי שראה גם את הירוקים וגם את הכחולים כבר יודע-, ברמת האירגון, אין מה להשוות כיום בין האירגונים והמלחמה כאמור רק הבליטה זאת: מהימח"ים הריקים אצל הירוקים (מלאים בחיל האויר), מילואים לא מאומנים אצל הירוקים (מאומנים בחיל האויר), פקודות לא ברורות אצל הירוקים (ברורות ומתורגלות היטב ברובן בחיל האויר) ואפילו בסיום המלחמה...מלחמות גנרלים, האשמות בעיתונים, עריפת ראשים אצל אנשי הרעות הירוקים ואילו שקט תעשייתי יחסי ותחקירים פנימיים בחיל האויר (שאנשיו אמורים להיות סוציומטים..).
שלא לדבר על תוצאות בשטח, השמדת עשרות משגרים ומשימות רבות נוספות, תוך איבוד 3 מטוסים בפעילות מלחמה (רק לשם השוואה, תבדוק כמה כלי טייס האמריקאים איבדו בחודשים האחרונים בעירק..)
על מנת לחסוך גרירת האשכול למקומות לא טובים: אם אתה מתכוון להגיד לי שההבדל נובע מכסף אז חסוך זאת, התווכחנו על זה כבר עשרות פעמים, מה גם שזה סותר את עניין האחריות שכולם מדברים עליו (ובצדק..הימ"חים הריקים וחוסר האימון של המילואים הם אחריות מלאה של המפקדים הבכירים, ועובדה שאף אחד מהם לא שם את הדרגות בעניין הזה כבר שנים רבות....אחריות- לא כסף, זו הבעיה..)
ועניין שני הוא רמתו של חיל האויר, אין לי כל כוונה לדון על רמתו והישגיו של חיל האויר, בהחלט יכול להיות שהוא גרוע, הדיון היה על רמתו היחסית של האירגון לעומת הירוקים, ולא על רמתו האבסולוטית..
יום טוב ידידי.

ישן 15-12-2006, 00:45
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
לא גרוע ולא כסף, פשוט אחר.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=Tal53]לא נמאס לך..."

כפי שאמרת לא נחזור לעניין הכסף. אם תקרא את דברי שנית תמצא שלא כתבתי שחיל האויר גרוע/נכשל או כל דבר דומה.

אני חוזר ואומר שמדובר במערכת אחרת ובהכרח מדובר בתוצאות שונות.
בחיל האויר התחקירים ומלחמות הגנרלים לא דלפו לעיתונות כי בחיל האויר נלחמו כ 300 איש במלחמה הנוכחית. בירוקים כ 40000 לוחמים. הלוחמים הכחולים נפגשו והתאמנו לפחות אחת לשבוע והאחריות וההכרות ההדדית משפיעים על רמת התחקירים ורמת ההדלפות.
הצבא הירוק הוא יותר "עם ישראל" וצריך לנהל אותו בהתאם, אם לא תתן למילואמניק תשובה סבירה על הימ"חים הריקים או הפקודות הלא ברורות הוא לא יפנה במכתב למפקד הטייסת הוא יפנה במכתב לעיתון. מספר האנשים שיש להם כלים לשפוט את פעילות חיל האויר הוא קטן מאוד, מספר האנשים היכולים לשפוט את פעילות הצבא הירוק גדול בהרבה.
אני בהחלט הייתי רוצה שהצבא יתנהל כולו בשקט תעשייתי ובהצלחה כמו חיל האויר או אולי כמו חברת "גוגל" אך זה פשוט לא רלוונטי.

דרך אגב,
חיל האויר לא סופר 4 מטוסים שאבדו, כולל המטוס שהתרסק בהמראה?

נערך לאחרונה ע"י Tal53 בתאריך 15-12-2006 בשעה 00:53.
ישן 14-12-2006, 20:50
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אם מדובר בסיכון מסוק וצוותו כדי לפנות שתי גופות
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי mp_phonix שמתחילה ב "f"

שאפשר לפנות גם יותר מאוחר*, אז ברור יהיה למה טייס עשוי להתעצבן עד מאוד על זה, ואפילו יהיה צדק רב בגישה שלו.

*לא תמיד זה היה המצב, ואני לא מתייחס ספציפית לשאלת מה קרה שם. אני מדבר על התשובה לשאלה שלך שהיא תיאורטית במהותה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 14-12-2006, 21:03
  YGH YGH אינו מחובר  

מעולם לא טענתי שדם אנשי חה"א שווה יותר.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "היה שם לוחם חי , במצב קשה אבל עדיין חי ."

אבל זו לא השאלה. השואל לו הגבתי הביא טיעון "שאחד הערכים של צה"ל הוא לא להפקיר אנשים בשטח", בתגובה לאמירה שלתוך המסוק העלו שתי גופות.
אז מי שנפטר תוך-כדי התרחשות זה דבר אחד, אבל לסכן כמה וכמה חיילים כדי לחלץ מיד גופות שאפשר לחלץ אחר-כך (נניח. לא לחינם הזכרתי שאני מדבר על תיאוריה), זה דבר אחר לגמרי. מי שעל הקרקע מסתכן, אבל זה לא אומר שאתה צריך לסכן לשם הסיכון את מי שבאויר (וגם לא את מי שעל הקרקע).

ושוב - כל זה שונה לגמרי כשמדובר בחילוץ פצועים.

גלריית התמונות שלי

ישן 16-12-2006, 22:24
צלמית המשתמש של ניקוס
  ניקוס ניקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "מעולם לא טענתי שדם אנשי חה"א שווה יותר."

מבלי להישמע דרמטי מדי, אחוז די גבוה של אנשים מסתערים תחת הידיעה הזאת.
הידיעה והביטחון הזה שאנשים יסכנו את חייהם גם בשביל להביא אותך לקבורה במדינת ישראל.

ואם הוא עדיין רוצה להתעצבן, לדעתי הוא מצא את הכתובת השגויה.
'Choose life, choose a job, choose a career, choose a family, choose a fucking big television. Choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments, choose a starter home, choose your friends. Choose leisure-wear and matching luggage. Choose a three-piece suite and higher purchase and a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you've spawned to replace yourself. Choose your future, choose life. Choose Canon.
Canon 350D Gripped
Sigma 17-70 2.8-4.5
Sigma 70-300 APO DG Macro
LowePro Orion II

ישן 15-12-2006, 07:21
  YGH YGH אינו מחובר  

השאלה שהעליתי קודם, שנשאלת במקרה של חילוץ גופות,
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "נו בוודאי"

היא האם יש אפשרות לעשות את זה אח"כ ולסכן פחות כוחות. במקרים שלא - כמו שהבאת דוגמה מאנצרייה - ראוי גם בעיני להסתכן כדי להביא את ההרוגים הביתה.
אבל במקרה תיאורטי שבו יהיה אפשר לחלץ הרוגים אחרי הקרב, אני חושב שאין להסתכן יותר מדי כדי לחלץ אותם *מיד* - בתנאי שודאי שאפשר לחלץ אותם אחר-כך.

גלריית התמונות שלי

ישן 15-12-2006, 12:29
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "ואנחנו יותר טובים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amitaikl
די מתלהם לא?
אנחנו לא יותר טובים: השייח'ים השונים שבילו אצלנו שנים עד לעסקה האחת לפני האחרונה
בית הקברות למחבלים שמתמלא שוב
הגאווה של אגוז על הבאת גופתו של האדי נסראללה כקלף מיקוח

הוא אולי מתלהם, אבל אתה טועה ומטעה

1. רק שייח אחד ישב אצלינו ללא שהיה מורשע.
2. מה זה בדיוק מתמלא? מ-2 ל-20 זה "מתמלא"? למיטב זכרוני דווקא אנשי חיזבלה שנהרגו (כמו ברג'ר) גופותיהם הוחזרו ללא תמורה.
3. גופתו של מהדי נסרלה הובאה ע"י לומחי אגוז בלי שהיה ידועה זהות הגופה.

בקיצור: אני מעדיף התלהמות מילולית על תעמולה מתלהמת.

ובין אם תאהב את זה או לא, אתה מצדיק את החזבלה כאשר אתה טוען דברים שגם הם עצמם לא טוענים. ככה זה בחיים: האפקט של דבריך הוא מה שמשנה, לא הכוונה. כנראה שזה היום הטרנד הרגשני החדש.

ישן 15-12-2006, 14:04
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
מממממממממממ.............
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "[QUOTE=amitaikl]די מתלהם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
הוא אולי מתלהם, אבל אתה טועה ומטעה

1. רק שייח אחד ישב אצלינו ללא שהיה מורשע.
2. מה זה בדיוק מתמלא? מ-2 ל-20 זה "מתמלא"? למיטב זכרוני דווקא אנשי חיזבלה שנהרגו (כמו ברג'ר) גופותיהם הוחזרו ללא תמורה.
3. גופתו של מהדי נסרלה הובאה ע"י לומחי אגוז בלי שהיה ידועה זהות הגופה.

ובין אם תאהב את זה או לא, אתה מצדיק את החזבלה כאשר אתה טוען דברים שגם הם עצמם לא טוענים. ככה זה בחיים: האפקט של דבריך הוא מה שמשנה, לא הכוונה. כנראה שזה היום הטרנד הרגשני החדש.

בוא תסביר לי איפה אני טועה ומטעה:
1. עובייד. דיראני זה כבר שניים. אלא אם כן אתה צודק ודיראני הוא לא שייח.
לגבי הרשעה - כלל לא דיברתי על הרשעה. מה תגיד אם מחר יודיע חזבאללה כי הוא ערך לרגב וגולדוואסר משפט בגין פשעי מלחמה וגזר עליהם מוות? אז מבחינתך הדברים מקבלים לגיטמציה?
2. מתמלא זה מתמלא. נכון ברג'ר הגופות הוחזרו. גם רוב (אם לא כל) הגופות מהלחימה האחרונה הוחזרו (אני מסייג, שכן היו דיווחים על מאות הרוגים לחיזבאללה, עשרות גופות שהובאו לארץ, אבל לא ניתנו מספרים לגבי כמה הוחזרו.
3. אכן גופתו של האדי נסראללה הובאה בלי שהיה ידוע במי מדובר (למרות שלי הדבר נשמע קצת מוזר, אבל הרי אם היה מידע על נוכחותו בשטח והמארב היה למעשה סיכול ממוקד, אף אחד לא יגיד על כך כלום). המקרה החריג היה בכך שמארב אסף גופה. בדר"כ במארבים הגופות היו נשארות בשטח עד הגעת איש ס"פ שיוודא כי אינן ממולכדות ולאחר מכן היו מובאות לבית הקברות ליד גדות. במארבים חודרים היו משאירים את הגופות בשטח. מה שעשו אנשי אגוז היה להביא גופה ממארב חודר. מקרה קלאסי של צל"ש או טר"ש.

ציטוט:
אני לא מבין את המשפט. אשמח להסבר. בלי ציניות
ציטוט:

אני מצדיק את חיזבאללה? בסך הכל הגבתי לכותרת של U367 שקרא להם "חלאות המין האנושי שלא יהססו לסחור בחיי מתים ובחיי חיים" והצבעתי על כך שמה שעושה מדינת ישראל לא רחוק מאוד ממסחר בחיי אדם וגופות.
ההבדל הגדול כמובן הוא שחיזבאלה הינו ארגון טרור ולא מדינה. והמבין יבין
ישן 14-12-2006, 20:25
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
מצמרר , כול התיעוד .
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "הערב אצל הגברת אילנה דיין "הקרב אחרון בבינת אל גבל " דרך מצלמת 669"

מה שעכשיו מסתבר ובדיעבד שהסרטון הזה שעלה כאן כבר לפני חודש פלוס מינוס , זהו סרטון החילוץ של 2 החיילים הרוגים .

http://www.e-med.co.il/emed/new/use...htm#nopreload=1

ליפציץ נורה מטווח קצר ע"י חיילי הסיירת - נהרג במקום
מורן כהן , הונשם במקום הוגדר קשה , ומת בדרכו לבי"ח , ככה לפחות מעיד רופא הכוח .
מה שרואים בסרט באופן ברור , שמה שזעק זאב זקן כמוני הוא נכון
המסוקים נחתו , בטווח רחוק שמזירת ההתקלות לפחות חצי ק"מ ,הלוחמים פינו תחת אש את חברהם לתוך הטנק , הטנק אגב , כמו שמעיד מפקדו חטף 4 טילי נ"ט בדרכו לחבירה עם המסוק .

אני כותב את כול זה , מכיוון שאת תהילת העולם כמו תמיד ואיך לא , קיבלו בכתבה אנשי 669.

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 14-12-2006 בשעה 20:49.
ישן 15-12-2006, 15:18

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "מצמרר , כול התיעוד ."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי u-367
מה שעכשיו מסתבר ובדיעבד שהסרטון הזה שעלה כאן כבר לפני חודש פלוס מינוס , זהו סרטון החילוץ של 2 החיילים הרוגים .

ליפציץ נורה מטווח קצר ע"י חיילי הסיירת - נהרג במקום
מורן כהן , הונשם במקום הוגדר קשה , ומת בדרכו לבי"ח , ככה לפחות מעיד רופא הכוח .
מה שרואים בסרט באופן ברור , שמה שזעק זאב זקן כמוני הוא נכון
המסוקים נחתו , בטווח רחוק שמזירת ההתקלות לפחות חצי ק"מ ,הלוחמים פינו תחת אש את חברהם לתוך הטנק , הטנק אגב , כמו שמעיד מפקדו חטף 4 טילי נ"ט בדרכו לחבירה עם המסוק .

אני כותב את כול זה , מכיוון שאת תהילת העולם כמו תמיד ואיך לא , קיבלו בכתבה אנשי 669.

ואני כותב את מה שאני כותב עכשיו, לא כהתלהמות ולא כהתרסה אלא באמת כטיפ קטן:
אם בראש שלך 669 קיבלו תהילה גדולה יותר מלוחמי הצנחנים/ הטנקיסט/ הרופא/ הטייס בתוכנית הנ"ל, הרי שיש כאן איזו בעיה של רגשי נחיתות או של תפישת המציאות שאני ממליץ שתבדוק מאיפה היא מגיעה.
נראה שהדבר גורם לך לכעס גדול, שלפחות חלק לא מבוטל ממנו נמצא רק בראש שלך.(שיםלב בעניין זה לתגובה שלפני)
בידידות,
אמיל.

ישן 15-12-2006, 10:12
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

ישנם באשכול 2 סרטונים , לא יודע אם שמתם לב , אבל ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "הערב אצל הגברת אילנה דיין "הקרב אחרון בבינת אל גבל " דרך מצלמת 669"

בכול מה שקשור לפצועים מהתקלות של פלס"ר צנחנים , לא שזה כזה משנה ,כול רופא נותן תמונה אחרת ביחס למצבו של לוחם הסיירת שנהרג .
הרופא 669 בסרטון הזה :

{ תחילת השיחה על ההתקלות מתחילה מהדקה ה 16 של הסרטון }, טוען שהפצוע הגיע אליו כבר מת .
ורופא הסיירת ,ד"ר מנחם ביט,ן שהוא אגב רופא אונקולוגיית ילדים בהדסה , כמו שאפשר לשמוע את קולו במדוייק , מעביר לרופא המוטס - "זה מת - השני קשה" .
טייס המסוק שדיבר אצל אילנה דיין:

http://www.keshet-tv.com/UvdaVideoP...x?MediaID=10464

טוען שנמסר לו על מות החייל בדרך לבי"ח.

אגב , בלי קשר , היו כאן כמה פעמים שיחות על יכולות אנשי 669 בזמן טיסה לבי"ח .
רופא 669 , מתאר במדוייק מה יכולות הצוות הרופאי בזמן הטיסה , ומכאן ברור - פצוע לא יציב לא יעלה על מסוק .

ישן 15-12-2006, 23:51
  Pshahar Pshahar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.04
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "מפעם לפעם אני לומד דברים חדשים ."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי u-367
א, הסיירת לא הייתה נוכחת בכלל בחבירת המסוק - למה לדעתך עלה הרופא שלהם למסוק ? - הרופא בעצמו מעיד שהוא ביקש מהצוות המוטס- "אני יכול לעלות איתכם אין לי לאן לחזור".

הייתה גם הייתה ..

ב, לא אני לא , לא נתקלתי עדיין בפצוע טראומה שמטופל עשרות דקות , אין מה לטפל בפצוע טראומה יותר מידיי או עשרות דקות כמו שאתה אומר. - אתה נתקלת אם נתקלת וכנראה שרק אתה ,לא במטפל - אלא באחד שמתרשל בתפקידו .

אז עשרות רופאים אם במד"א ואם צבאיים מתרשלים בתפקידם? שים לב לנפגעי אנוש בזירות פיגועים או תאונות דרכים, כמה זמן עובדים עליהם לייצוב לפני פינוי.

ג, באותה מידה בדיוק סוכן מי שהיה על הקרקע .

החיזבאללה טווח את המסוק בעדיפות עליונה בפצמור.

ואם אין לך משהו נוסף ענייני ונכון אחר לומר - אני פורש

תפרוש, אתה לא מאיים, בטח לא עליי. גם כך מי שלא עקבי וענייני זה אתה.

ישן 16-12-2006, 00:34
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

שטויות .
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "[QUOTE=u-367]א, הסיירת לא..."

אתה נראה כ"כ להוט שנשמע אותך מה ?
הרופא בראיון מעיד שרופא הסיירת בעצמו מבקש לעלות למסוק מכיוון שאין לו לאן לחזור - זה אומר שהוא נותק מהכוח האורגני שלו כבר עם עליית הנפגעים לטנק.

לרווחת כולם אני ברשותך מעוניין לתאר שוב לפי דבריך את התסריט האמיתי של ארוע זה :
הלוחמים יצאו בריצה ע"מ לפנות את הנפגעים - חברו עם טנק , בטנק כאמור אין סמכות רפואית , לפי כך עולה הרופא לטנק ומנשים את הפצוע והטנק מתחיל תנועה לעבר מסוק ,
מכאן ע"ס גירסתך :
רצים לוחמי הסיירת אחרי הטנק לעבר נקודת חבירה עם מסוק , עד כאן מקווה שהבנתי נכון ?!

מוזר , אתה דברת כאן על הכרות עם לבנון גם במלחמה וגם לפניה ,רק תסביר:
- על איזה תו"ל רפואי\ מבצעי אתה מדבר ?
- מתי ראית לוחמים שרצים אחרי טנק בזמן שזה מפנה נפגעים ולאיזו מטרה בדיוק ?
- למה בעצם הצטרף רופא הסיירת לטיסה אם בעצם לוחמיו היו נוכחים בחבירת המסוק ?

בנוגע למד"א , שמע זה לא הזמן ולא המקום
עשרות מטופלים בפיגועים ,ושוב עשרות לא מטופל אחד , פונו וטופלו מזירת פיגוע בפחות מ 25 דקות .
לכול נפגע טראומה בהתחשב שלא קיים מאפיין של מתאר שמקשה על העבודה - חוקית \פרוטוקולית יש לסמכות רפואית 10 דקות בדיוק , לא דקה יותר בטח ובטח שלא "עשרות דקות".
לי אין מושג מה ראית ואיפה ,ועל איזו סדרת טלויזייה אנחנו מדברים.

ישן 15-12-2006, 15:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

ראיתי לנכון לצרף דברים שכתב בנושא לוחם 669 במילואים

שלום לכולם,

אמנם לא נכנסתי כבר זמן רב לפורום(ואני מתנצל), אולם הופתעתי לקרוא ששינו את תפקיד וייעוד יחידתי(669) מאז הכניסה האחרונה שלי לאתר... לפחות לפי אנשים שמתיימרים להכיר היטב את המערכת.

אז ככה, כדי ליישר קו אחת ולתמיד, אני רוצה להבהיר מספר דברים. אני,להבדיל מאחרים שכתבו פה ב"שצף קצף" משרת ביחידת החילוץ ופינוי בהיטס של חיל האויר,כאיש רפואה במילואים.
אני ביחידה עוד מאז התקופה של רצועת הביטחון והשתתפתי במלחמה האחרונה בלבנון כמו גם במאות פינויים, חילוצים ופעילויות אחרות שהשתיקה יפה להן.
ביום החילוץ המדובר(והמתועד היטב ב"עובדה") הייתי אני בגזרה אחרת בפעילות זהה עם הצוות שלי.

ראשית, לא היה מצב שבו הזניקו אותנו לפינוי / חילוץ ומישהו ברמת הצוות חילוץ או הטייסים התנגד או ניסה להימנע מלחלץ את הכוחות בשטח, אדרבא, אני מכיר לצערי הרבה מקרים(שבחלקם גם נוכחתי) שאנחנו מאזינים לדיווחים מהשטח ושומעים איך מתדרדר מצב הנפגעים לאורך זמן, ואנחנו מול גורמי היחידה, והטייסים במקביל מול גורמי חיל אויר לוחצים חזק וכל הזמן לקבל אישור כניסה לבצע את החילוץ....ומקבלים תשובה שלא הייתה מקובלת עלינו.....קרי, "חכו עוד קצת", "אין אישור בשלב זה" וכיו"ב.
יתרה מכך באירוע מסויים, אני שמעתי בדיעבד על מצב שבו טייס לקח החלטה לידיו(בהסכמה של כל מי שהיה במסוק) ונכנס למטרת חילוץ בניגוד להוראות מפורשות. דוגמא קטנה ראיתם אתמול ב"עובדה", כשגורמי שליטה מנחים טייס לעזוב את השטח, ולא אמור להיות לו שיקול דעת בנושא(מהרבה סיבות שלא אציין), אולם הוא לא המריא, בפועל סירב לפקודה ונשאר שם פי כמה וכמה יותר מהזמן המותר(עפ"י מה שהוא אמר). וכל זאת תוך סיכון רב לצוות במסוק, ללוחמים ואנשי הרפואה, למכנואי המוטס וכו(הרבה אנשים עבור פצוע אחד והרוג אחד)'.... וזה קרה לעיתים קרובות יותר משהייתי רוצה לחשוב, וכמעט בכל פינוי שהיו בו מספר נפגעים.
מקרים כאלה(שפורסמו) קרו גם באסון השייטת כשהמסוק חזר מנוקב כדורים, גם במלחמה כשטייס ריחף עם המסוק כ"כ צמוד לעצים שהוא "גילח" את הרוטור האחורי וכמעט התרסק עם המסוק, רק כדי לאפשר לכוחות הירוקים להעביר לו את הפצועים הקשים שהיו להם(וזה בזמן שהחיזבללה יורה עליהם בירי ישיר). אלה רק דוגמאות מעטות(ושנחשפו לציבור) שמראות את הלך הרוח והקווים המנחים לביצוע המשימה.

שנית, מטרת היחידה כפי ש"עלה" ציטט היא חילוץ אנשי צוות אויר, חיילים ואף אזרחים מאזורי לחימה מאויימים ביותר(לאו דווקא בסדר הזה), לבצע כל סוג של חילוץ בכל מתאר אפשרי באויר בים וביבשה. ישנם עוד משימות יעודיות רבות ליחידה שאיני יכול לפרטם, אך כולם ללא יוצא מין הכלל קשורים להבאת אנשינו חזרה הביתה ללא קשר לרמת האיום עלינו...

שלישית, עקב אי יכולת צוותי הרפואה הקרקעיים לפנות את נפגעיהם, שימשנו אנו במקרים רבים הכלי היחידי להעברת כל נפגע שהוגדר כפצוע קל ומעלה(כולל תגובות קרב) חזרה לשיטחנו, פינינו הרוגים(שאנו לא אמורים לפנות). אני פיניתי אפילו חייל סדיר שאחיו נהרג בגזרה אחרת ובהוראת הפיקוד העליון(?) ניתנה הוראה לפנות אותו יחד עם שאר הנפגעים(מאוד הזכיר לי את "להציל את טוראי ראיין" כולל הניסיון להפיל אותנו בדרך חזרה).

רביעית, עקב בעיות רבות בהעברת מים ומזון לחיילים בשטח, והפועל היוצא של מצבם עקב כך, שימשנו בתור רכבת אוירית של מזון ומים בכל פינוי שביצענו כשמצד אחד אנחנו זורקים מזון, מים וציוד רפואי בתדל"ים מדלת המסוק עבור הכוחות בשטח, בעוד באותו הזמן אנחנו מעמיסים פצועים בצד הנגדי של המסוק.
היינו מכינים מראש שישיות של מים מינרלים ומזון קל במסוק שנתנו לפצועים הקלים... ולא קרה פעם אחת שחזרנו ולו עם בקבוק מים אחד או אוכל חזרה לבסיס, עד כדי כך היו החיילים מיובשים ורעבים.

לסיכום, אני חושב שיותר מכל מלחמה אחרת הוכחנו פעם אחר פעם שאין "דם כחול" ו"דם ירוק"....רק דם אדום
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/b.gif]
! והוא שווה אצל כולנו, מילואים, סדיר, ירוקים וכחולים... לא תמיד ניתן פיזית לבצע את החילוץ, אך מעולם לא נתקלתי בהיעדר מוכנות, רצון ומוטיבציה לעשות את הכל והרבה מעבר לכך כדי להחזיר הביתה את הילדים(והילדות), האבות והאחים שלנו מהקרב....

הרבה פצועים חייבים לנו את חייהם עקב הופעתם כאילו משום מקום של צוותים שלנו ואחרים באמצע שום מקום וטיפול איכותי בשטח עד הגעת המסוקים...
האם היו טעויות? אני בטוח שכן, לעניות דעתי בעיקר בנושא של קבלת אישורים לחצות קו ולבצע חילוצים שלא אושרו ע"י גורמי פיקוד בחיל האויר ובפיקוד צפון .... אבל להבדיל ממקומות אחרים בצבא גם תוך כדי הלחימה ובעיקר בשבועות לאחר מכן שינינו תול"ים ויישמנו את הלקחים שהצוותים העלו. לא היה טאטוא מתחת לשטיח וכל מה שהעלנו(צוותי הפינוי / חילוץ) נבדק, נלמד וברוב המקרים יושם בהצלחה.

מוטו היחידה הוא "בצרה קראת ואחלצך..." אנחנו חיים לפי זה ולא אוהבים לחשוב על זה אבל כבר היו מקרים בעבר שנהרגו אצלנו עקב חוסר ההתפשרות בביצוע המשימה.

בברכה,

C-SAR

ישן 15-12-2006, 18:06

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ראיתי לנכון לצרף דברים שכתב בנושא לוחם 669 במילואים"

מעניין מאוד, כתבת בצורה נהדרת את מה שאני מנסה לנסח כבר הרבה זמן ולא מצליח בגלל חוסר בכישרון..
שהסיבה היחידה שהמראתי גיחה אחר גיחה במלחמה הזו היתה הידיעה שכל טיסה כזו אולי עוזרת להחזיר כמה חברה שעל הקרקע בשלום הביתה, או חוסכת להם פגיעה מהאויב.. לא עניין אותי (ואת חברי) כלום מעבר לזה (אני מודה שאילו היו מיגים במלחמה הזו, יתכן והיו נכנסים שיקולים נוספים למוטיבציה שלי..).
בדיוק כפי שניסחת בצורה נהדרת, אין דם כחול וירוק רק דם אדום.
אחר כך לחזור הביתה ולשמוע השמצות (שהיו מנותקות ב99 אחוז מהמציאות..) היה מאכזב..
זה מה יש כנראה,אני מתנחם בעשיה..
אמיל.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 15-12-2006 בשעה 18:08.
ישן 16-12-2006, 19:44

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "מחמם את הלב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחר אדום
מחמם את הלב...

הפכנו לצבא התנדבותי ולא סיפרו לי...

ואני חשבתי שפ"מ זה פקודת מבצע...

לא יודע אם זו דמגוגיה או סתם חוסר הבנה שלך...
ראשית זו היתה בסך הכל צורת התבטאות ולא יותר מכך, ואתה יודע זאת
שנית גם לו היתה כאן כוונה 100% מילולית (ולא היתה!) אזי אין העניין פשוט כל כך, אנשים נלחמים הם לא רובוטים והם לא נלחמים במלחמות רק בגלל שהורידו להםפקודות אלא כי עומד מאחורי הפקודות משהו, בעניין סתם פקודות ראה משפט אייכמן וכפר קאסם.
ולעדכונך, תפקיד טייס ועוד תפקידים רבים הינם כן תפקידי התנדבות,למרות שנושא הפסקת ההתנדבות בדיוק באמצע המלחמה הינו נושא מגבלתי בהיבט המשפטי של העניין (ואין לי כוונה להיכנס על זה לדיון, אבל כדאי להזכיר זאת בכל זאת..). מה גם שדה-פקטו שירות בצה"ל כיום הוא התנדבותי לחלוטין אז אל תיתמם.
ההשערה שלי היתה שתיפקדת זמנית כטרול, אני בטוח שאתה מכיר את המושג- ולמקרה שלא:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98...%D7%A0%D7%98%29

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 16-12-2006 בשעה 19:50.
ישן 16-12-2006, 22:10
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
לאט לך
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=שחר אדום]מחמם את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
לא יודע אם זו דמגוגיה או סתם חוסר הבנה שלך...
ראשית זו היתה בסך הכל צורת התבטאות ולא יותר מכך, ואתה יודע זאת
שנית גם לו היתה כאן כוונה 100% מילולית (ולא היתה!) אזי אין העניין פשוט כל כך, אנשים נלחמים הם לא רובוטים והם לא נלחמים במלחמות רק בגלל שהורידו להםפקודות אלא כי עומד מאחורי הפקודות משהו, בעניין סתם פקודות ראה משפט אייכמן וכפר קאסם.
ולעדכונך, תפקיד טייס ועוד תפקידים רבים הינם כן תפקידי התנדבות,למרות שנושא הפסקת ההתנדבות בדיוק באמצע המלחמה הינו נושא מגבלתי בהיבט המשפטי של העניין (ואין לי כוונה להיכנס על זה לדיון, אבל כדאי להזכיר זאת בכל זאת..). מה גם שדה-פקטו שירות בצה"ל כיום הוא התנדבותי לחלוטין אז אל תיתמם.
ההשערה שלי היתה שתיפקדת זמנית כטרול, אני בטוח שאתה מכיר את המושג- ולמקרה שלא:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98...%D7%A0%D7%98%29

לאט לך ידידי הלוחם בשחקים
כוונתך היתה ברורה לי לחלוטין.
הגבתי בעוקצנות על אמירה לא רצינית שלך - "הסיבה היחידה לכך שהמראתי.".וכ"ו וכ"ו וכ"ו...
מכיוון שאני מכיר מעט את הלך הדברים בטייסות במערך הקרב - ברור לי שנכנסו גם שיקולי יוקרה/אגו/מקצוענות אישית ותשוקה לעוד "אלפא"...
שלא תבין אותי לא נכון - אני מעריך מאד את פועלך ומצדיע לך ולחבריך . וזה נאמר ללא שמצוץ וקמצוץ ציניות

שחר
ישן 16-12-2006, 17:19
  אמא לקרביים אמא לקרביים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.05
המומה
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ראיתי לנכון לצרף דברים שכתב בנושא לוחם 669 במילואים"

עברתי וקראתי את התגובות לכתבה זאת, כמו גם כתבות אחרות בנושא זה.
כאמא לשני חיילים שאחד מהם משרת כלוחם ב- 669 והשני ביחידה מובחרת (מהירוקים) מעולם לא חשבתי שיש לנו שני מחנות בצבא.הירוקים כנגד הכחולים.כמו שאיני חושבת שבני או יחידותיהם לא ישתפו פעולה בקרב במידת הצורך. (וכבר היו דברים מעולם במלחמה האחרונה).
התגובות מצביעות על ליקוי בסיסי טרם מלחמה. קיימת איזו איבה בלתי מוסברת. הרי יש לנו צה"ל אחד ולכל יחידה בין אם היא "כחולה" או "ירוקה" תפקיד אחר שיחד הם מהווים את השלם. אף יחידה לא יכולה להצליח בלי האחרת.
מטרת הכתבה במקרה זה הייתה להבנתי הצגת חילוצים של היחידה 669 ,כחלק מסדרה של מספר תוכניות שעורכת תוכנית "עובדה" על יחידת החילוץ.
היו לי לא מעט שיחות עם בני על חילוצים,לוחמים, רופאים ומכונאים ,ומה שבולט זה שאין משאירים פצועים בשטח גם במחיר של סכנת חיים וחילוץ תחת אש.
אני חושבת שהתוכנית המחישה ללא כל ספק את ההקרבה של כל חייל להצלת חברו במלחמה בין אם הוא ירוק, כחול, חייל ,קצין , רופא או טייס.

ישן 16-12-2006, 22:26
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי אמא לקרביים שמתחילה ב "המומה"

איך כאן בפורום הזה, כמו בחיים, בא קולה של אמא ומאזן ומכניס יחס מציאותי בין האחים שרבים (כמעט מכות...) על הצעצוע\תשומת לב\תורו של מי עכשיו\מי יותר... .

אמיל, כל הכבוד על כך שלא פסקה רוח ההתנדבות לנשוב בלהביך.
U367 וכל שאר נציגי הלוחמים הירוקים- אם אתם באמת לוחמים, ואני מניח שכן, תודה לכם שלא השתמטתם והלכתם להיות טבח באיזה ימ"ח (שימו לב לאירוניה הדקה).

ואני, אני רק מתנצל על כך שלמרות שיש לי תפקיד ממשי בחטיבת מילואים ירוקה-שחורה, נאלצתי להמשיך לבצע תפקיד אחר (אבל גם מבצעי) בחו"ל בזמן שאתם נלחמתם ויישמתם באופן מעשי מאוד את חובתו-זכותו של האזרח הטוב למדינתו-עמו.

אני נהנה מויכוחי האיזה-חיל-יותר-חשוב רק כשהם נעשים בקריצה ועל יד המנגל (ועם בירה). ברגע שיש לזה ריח רציני מדי, אני מתחיל להרגיש לחץ בחזה וגוש בגרון (טוב, רק באופן מטאפורי).

במיוחד במלחמה הזו, אך גם ברוב מלחמותינו הקודמות, הדרג המסתער הכריע את הקרב, ולא הפיקוד הבכיר. בכל מלחמה, אם תשימו לב, היו כל מיני כשלים, מחדלים, תנאים מגבילים או אילוצים שונים שמנעו מן המטה העליון להפגין מצביאות ומהיגות צבאית כמו זו שהיינו רוצים לראות.

זכרו את לוחם גולני, בני מסס ז"ל "החרמון הוא העינים של המדינה", זכרו את אביגדור קהלני בקרב הבלימה בין קוניטרה והחרמונית, זכרו את נהג הטנק שרץ בין טנקי הקמ"ט לטנקי הקק"ש לחדול את דו"צ קמ"ט-קק"ש במלחמת של"ג בכפר עין א-תינה, זכרו את טייסי הקוברות שחילצו את ארבעת לוחמי גולני (למה כל הזמן גולני...?) במבצע בנועיימה ... וזכרו את המלחמה האחרונה.
לימדו מכל אלה. הדרג המסתער שלנו הוא האוצר. העוצמה. את כל הויכוחים תקפידו לבצע כך שהם יחזקו ויחשלו אותנו.
לי באופן אישי אין ארץ אחרת, ובתור שריונר גאה (גם אם הוסבתי לסיור) אינני רואה כל פחיתות כבוד לשבת לקפה עם כל מוהנדס או חי"רניק. וגם כחולי-המדים לבני-הישבנים מחיל האויר זוכים ממני לכבוד רב.
אז בואו לא נהפוך לחבורת בני 17 שמתווכחים בחוג הכנה לצה"ל "למי יש יותר כבוד". זה מעליב.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 16-12-2006, 23:23
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

אין כאן שום ענין של מלחמות , אם הדו שיח היה מנוהל פנים מול פנים
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "איך כאן בפורום הזה, כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
.אמיל, כל הכבוד על כך שלא פסקה רוח ההתנדבות לנשוב בלהביך.
U367 וכל שאר נציגי הלוחמים הירוקים- אם אתם באמת לוחמים, ואני מניח שכן, תודה לכם שלא השתמטתם והלכתם להיות טבח באיזה ימ"ח (שימו לב לאירוניה הדקה).
אז בואו לא נהפוך לחבורת בני 17 שמתווכחים בחוג הכנה לצה"ל "למי יש יותר כבוד". זה מעליב.

אף אחד לא היה נפגע , ובטח שהיינו מבינים אחד את השני,אני אומנם חיל ירוק שאין לו ולא היה לו שום קשר למלחמה האחרונה. אין קשר לגופו של דיון , לא הייתי צוות אוויר ,ולא חייל בגולני , במלחמה לא הייתי על מדים ולא היה לי שום קשר לצה"ל מלבד שת"פ עם יחידות רפואה למניהם ,18 יום של הוצאת נפגעים , על הגבול ובעורף ישראל - אני יודע מצויין מה שמעתי ומה ראיתי.

ישן 16-12-2006, 21:57
  trijicon33 trijicon33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.06

אני מאוד מצטער על כך שתגובתי פגע כאן במישהו (מה שכתבתי על הטייס), אני בטוח שהטייס עשה עבודה מצוינת אך מה שאמר זה מה שאמר וזה לא מצא חן בעיני בתור אחד שהיה שם וחברו נהרג. מעצבן אותי גם קצת התקשורת שעושה כתבות יפהפיות ובגלל זה אני משתדל לא לראות כתבות מסוג כזה וגם לא טרחתי לראות הפעם, במלחמה הזאת חי"ר מאוד מאוד התסכן כי לא רצו להביא ולאשר מסוקים לטיסה של 10 דקות, והיו צריכים ללכת יומייםן בשמורות טבע כ120 אנשים כי ברגע אחרון ביטלו אישורים של מסוקים....היו גם מקרים אחרים שחיל האויר עשה עבודה מצוינת והציל את חייהם של פצועים (כמו פצוע מהעורב שקיבל כדור ללסת) אך הרגשה הכללית מחיל האויר היא אכזבה.. אני מוכן לקבלת פה כל הערה וביקורת ואף אשמח...מי שרוצה יותר פרטים על מקרים מוזמן לקרוא יומן שפירסמתי פה ולהעיר לי כל הערה אני רק אשמח. ושוב סליחה אם פגעתי במישהו
ישן 16-12-2006, 22:38

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי trijicon33 שמתחילה ב "אני מאוד מצטער על כך שתגובתי..."

אתה מוכן לקבל ביקורת, אז הנה-קבל ביקורת,
אתה רואה על הקרקע הרבה דברים שלא רואים מהאוויר, אבל זה גם עובד הפוך..
כשאתה כותב שחיל האויר לא עשה כך או אחרת, אתה לא יודע למה זה קרה-אולי חיל האויר לא יכול לעשות זאת? אולי המח"ט לא אישר? אולי לא היו מספיק מסוקים? אולי הם היו בדרך והפנו אותם למשימה חשובה יותר? אולי היה התראות מודיעין חמות מאוד לגבי סכנה ספציפית למסוקים וכו'.
הסיכום שלי לעניין: אני לא יכול להעביר ביקורת על חיל על הקרקע פרט למקרה באמת קיצונים.
באותה מידה, לחיל על הקרקע, אין שום כלי להעביר ביקורת על חיל האויר בזמן אמת.
אם עשית תחקיר לארוע כזה או אחר, בדקת מה היה בשטח על הקרקע (את זה אתה מכיר היטב) תיחקרת את המג"ד/ מח"ט את הטייס את הבקר ואת השולט החיל אוירי ואתה חש אכזבה, אז אשמח אם תפרסם את התחקיר כאן וכולנו לוכל ללמוד ממנו.
אם לא עשית זאת, אז האכזבה שלך היא לא יותר מרגש לא מבוסס, ועצבנות ללא סיבה (עדיין..)
אין לי ספק שהיו מקרים לא אופטימליים, אבל להערכתי, כל ההחלטות של השולט החיל אוירי היו בתחום הסביר (הגם שאני בזמן אמת לא הסכמתי עם כולן, הן כולן היו סבירות).
סכין האכזבות הזו עובדת לשני הכיוונים דרך אגב, ומוטב שנשים זאת בצד ונתרכז רק בנקודות לשיפור למלחמה הבאה.
קבל כל מה שכתבתי בפרספקטיבה הנכונה, אין זה בא להפחית מהערכתי אליך ואל חבריך כלוחמים.
אמיל.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 16-12-2006 בשעה 22:45.
ישן 16-12-2006, 23:48
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
כל מילה בסלע
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "אתה מוכן לקבל ביקורת, אז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
אתה מוכן לקבל ביקורת, אז הנה-קבל ביקורת,
אתה רואה על הקרקע הרבה דברים שלא רואים מהאוויר, אבל זה גם עובד הפוך..
כשאתה כותב שחיל האויר לא עשה כך או אחרת, אתה לא יודע למה זה קרה-אולי חיל האויר לא יכול לעשות זאת? אולי המח"ט לא אישר? אולי לא היו מספיק מסוקים? אולי הם היו בדרך והפנו אותם למשימה חשובה יותר? אולי היה התראות מודיעין חמות מאוד לגבי סכנה ספציפית למסוקים וכו'.
הסיכום שלי לעניין: אני לא יכול להעביר ביקורת על חיל על הקרקע פרט למקרה באמת קיצונים.
באותה מידה, לחיל על הקרקע, אין שום כלי להעביר ביקורת על חיל האויר בזמן אמת.
אם עשית תחקיר לארוע כזה או אחר, בדקת מה היה בשטח על הקרקע (את זה אתה מכיר היטב) תיחקרת את המג"ד/ מח"ט את הטייס את הבקר ואת השולט החיל אוירי ואתה חש אכזבה, אז אשמח אם תפרסם את התחקיר כאן וכולנו לוכל ללמוד ממנו.
אם לא עשית זאת, אז האכזבה שלך היא לא יותר מרגש לא מבוסס, ועצבנות ללא סיבה (עדיין..)
אין לי ספק שהיו מקרים לא אופטימליים, אבל להערכתי, כל ההחלטות של השולט החיל אוירי היו בתחום הסביר (הגם שאני בזמן אמת לא הסכמתי עם כולן, הן כולן היו סבירות).
סכין האכזבות הזו עובדת לשני הכיוונים דרך אגב, ומוטב שנשים זאת בצד ונתרכז רק בנקודות לשיפור למלחמה הבאה.
קבל כל מה שכתבתי בפרספקטיבה הנכונה, אין זה בא להפחית מהערכתי אליך ואל חבריך כלוחמים.
אמיל.

כל מילה בסלע.

נכון,מדוייק וממצה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:44

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר