לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-12-2006, 21:53
  srusha srusha אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.05
מאמר צנחנים 13-12-06

גיבוש צנחנים 13.12.06

המאמר הוא בעצם אימייל שכתבתי על הגיבוש, עם קצת עריכה בשביל שזה יהיה קצת יותר נוח להבנה. אני אשמח להערות בונות ושאלות.

ולזכור - הכל בראש, אני באמת לא אחד מהסוסים של שייטת, פשוט צריך לתת הכל!

כרגע חזרתי מגיבוש צנחנים, היה קשה, אבל לא נורא, יותר מתאים היה לקרוא לזה ייבוש צנחנים,
המשמעת הייתה זנותית וכל הזמן הסתלבטנו, לפחות ככה היה ביום הראשון, באנו ב-8, ואחרי הרשמה ארוכה ומייגעת,
שיחות עם 1000 אנשים וארוחת צהריים הגיעה השעה לריצת אלפיים, בערך ב-3 בצהריים חילקו אותנו ל-5 קבוצות,
כל אחת של 50 איש, ואחרי הריצת אלפיים (שעשיתי לפי דעתי באיזה 9:40 דקות - לא טוב!) ניפו מלא אנשים,
ואז התחילו לקרוא שמות, כל מי שהשם שלו נקרא הולך הבייתה.. אז השלב הראשון הסתיים - אני ממשיך!, הולכים לאכול
(קצת יותר מאשר בארוחת צהריים שאכלתי טיפה בשביל לא להכביד על הבטן) הפעם אוכלים מספיק בשביל שיתן אנרגיה למחר,
הלכנו שיחלקו אותנו לצוותים (צוות 4 אריות!) ומספרים (אני הייתי 18), אחרי שחילקו אותנו בא צנחן בסדיר מ-202,
והיה המפקד שלנו, היה באמת נחמד ולא הזכיר בכלל גיבוש, בכלל עד ה-2000 הייתה לאחד הבחורים שם שהיה איתי בחובלים
כינוי מעניין לגיבוש.. "קייטנת צנחנים"\"יום כיף צנחנים" חבל שהוא עף ב-2000......

אוקיי, לילה, לצוות שלנו היו 2 אוהלים, אני הייתי באוהל 18 (כמו המספר ) וצריך לעשות תורנויות שמירה,
היה כל כך קר במקום המגעיל הזה (תל השומר) ולא הצלחתי להירדם כל הלילה, אז כשהעירו אותי לשמירה בעצם הייתי כבר ער,
תאמת השמירה קצת חיממה אותי וחזרתי וכמעט הצלחתי להירדם..

3 בבוקר, 14.12, השכמה, קמים, שותים תה ביסקוויט ועוגיות משהו משהו, בא המילואימניק ועושה לנו הכרות קצרה,
לא יותר יום כיף, התחיל הגיבוש.
יוצאים מהשער לשדות (ממש כמו בבית) ורצים בערך 1000 מטר למקום, גבעה (רק שבעצם זה מקום יותר נמוך משאר השטחים)
עם ערימת שקים, כל אחד מרים שק, שם על הצוואר, ו"צאו" כולם רצים ספרינט לסוף הגבעה להקיף אבן,
רק אני בסבבה שלי רץ די לאט, מגיע מקומות אחרונים, שוב, "צאו", כולם רצים ספרינט אני שוב קצב איטי,
הפעם מקום 7 בערך, (מתוך 23), שוב, "צאו", הפעם כולם התעייפו, אני המשכתי בקצב שלי והפעם מקום 3,
הפלא ופלא, כותבים את השם שלי, ושוב המפקדים מציינים "אנחנו לוקחים רק בערך 4 מכל צוות, כל השאר סתם רצים פה,חבל"
וכותבים בין ה-3 ל-5 הראשונים שמגיעים כל פעם, בשאר הריצות, אני מגיע ברוב במקום ראשון שני או שלישי,
עכשיו מגוונים, רצים למעלה, מקיפים את האבן, חוזרים למטה, ושוב עולים להקיף את האבן - 2 סיבובים רצוף,
אוקיי, מפה התחלתי להשתלט על העניין 90% מהפעמים הגעתי מקום ראשון ובשאר הגעתי 2 או מקסימום 3,
אבל תמיד הייתי ב-3 הראשונים (שעמדו בצד ורשמו אותם), שוב, משעמם למפקדים, עכשיו מחזיקים את השקים מעל הראש עד
שכל הקבוצה מגיעה(קשה!!!) שוב אני מגיע ראשון כמעט תמיד, ותמיד ב-3 הראשונים, מוצא שיטה שהידיים לא יכאבו יותר מדי (כשמרימים את השקים אז לנעול את הידיים!!), אוקיי, נמאס למפקד, אחרי שעה בערך של ריצות עם שקים הוא מחליף שקים, כולם עומדים במעגל ונותנים את השק שלהם למי שמשמאליהם, היה לי שק נבזי במיוחד ששקל כמוני, ריצה ראשונה - אחרי הרבה מאוד זמן, הגעתי מקום מעפן, אחד האחרונים, עוד ריצה, מקום באמצע, עדיין רחוק מהמקומות הטבעיים שלי, ריצה הבאה - השק נפתח וחצי מהחול יוצא ! אלוהים איתי, רצתי ככה עם שק חצי ריק 3 סיבובים שבהם שוב הגעתי ראשון, עד שהחליפו לי את השק לשק נורמאלי שאיתו המשכתי את השקים, אוקיי עוד כמה ריצות, אני עדיין די מוביל אבל למפקד נמאס והוא אומר להסתדר ב-ח, מסתכלים הצידה ורואים 8 בחורים שבוזים יושבים - פרשו, חבל. (שכחתי לציין שבאחת הפעמים חסמו לי את הדרך לריצה ויצאתי ממש בהפרש של איזה 10 שניות לריצה וקלטתי את אחד המפקדים אומר "מתערבים שהוא מגיע ראשון?" - הגעתי שלישי!). חזרה לסיפור, עומדים כולנו ב-ח, מורים לנו לשתות מימיה שלמה, מישהו מסכן הקיא אחרי זה את כל המים ששתה, אבל המשיך כמו גבר, אוקיי - "קחו את השקים ורוצו למעלה" המפקד הצביע על גבעה נוספת (בכיוון השני) ונתן לנו לרוץ אליה, הגענו, כל המפקדים (משהו כמו 7 שדי הפריעו בריצות) באו בדרך בסבבה שלהם והריצו דחקות (כגון "תגידי, לא ראיתי אותך ברשימת שינדלר? אה לא, זאת היתה סבתא שלך") בינתיים אני מזהה את המסלול הבא שלנו, הפעם עיגולים, רצים בירידה די חדה, קופצים מאיזה מדרגה טבעית של מטר (משהו כמו 75 מעלות, היה אפשר פשוט להתגלץ') ועולים מסביב עליה קשה, וחוזרים למפקדים, סיבוב ראשון, כמו מקודם, כולם דופקים ספרינט (נשארנו משהו כמו 15 איש) ואני מתחיל בריצה קלה, שוב, מגיע בין האחרונים, ריצה הבאה - אני ראשון, כולם התעייפו מהספרינט.. אוקיי, אחרי איזה 3 ריצות כאלו שהגעתי במקום ראשון שני שלישי למפקד נמאס,
"הפעם אתם עושים 2 הקפות רצוף" אחלה, יוצאים, אני שוב מגיע ראשון, בפער סביר על מקום שני, מה שנותן לי לצבור כוחות,
15-20 שניות עד שכולם מגיעים... בהחלט עוזר, אחרי עוד כמה כאלו שהגעתי מקום 1-2, המפקדים רצו לאתגר אותנו יותר,
הפעם 3 סיבובים, ואם מישהו הולך אז מוסיפים לכולם עוד סיבוב, אחלה... שוב אני מגיע ראשון, מסיים יחד עם כולם, רק שלכולם יש עוד סיבוב לעשות, וכשמישהו הלך אז כשסיימתי 4 סיבובים הם עברו רק 2.5 הקפות - מה שמראה שברגע שאתה ראשון אתה לא יכול לרדת כי יש לך המון זמן לנוח עד שכולם מגיעים!, המפקדים כל הזמן שאלו אותי "18, סיימת 4 סיבובים? בטוח?" כי באמת התעליתי על עצמי ורשמו אותי המון פעם (שזה מצויין) סיימנו את השקים אחרי שוב המון ריצות שלא היו קשות במיוחד (לי לפחות), והלכנו לשטח ישר, משהו כמו 60 מטר, אולי קצת פחות, אלונקה סוציומטרית - רושמים רק את מי שמגיע לאלונקה - רצים הלוך ושוב, ה-4 הראשונים לוקחים אלונקה ויוצאים לעוד סיבוב ושאר החברה עושים עוד סיבוב לבד, פה הגעתי למצב שכל הזמן אני לוקח
אלונקה פעם כן פעם לא - פשוט אני לא מהיר בספרינטים ולתת ספרינטים מהירים אחרי שסוחבים אלונקה של 120 קילו זה יותר מדי.
אחרי התחנה הזו הלכנו לשתות, ובין לבין יש דיונים, לדעתי התבלטתי בדיונים לא יותר מדי, אבל מספיק בשביל שיבינו שאני שם.
כמו כן בכל הריצות עודדתי ועזרתי לחלשים בריצות - זה חשוב, לא רק לכם ובאמת לא בגלל הקטע הסוציומטרי, ככל שהקבוצה שלכם
יותר חזקה יהיה לכם יותר קל, במיוחד במסע (בלי לדבר על הסיפוק העצמי שעזרתם לבן אדם לסיים גיבוש). מסלול הבא -
10 בטן, 10 ידיים, 10 קפיצות צפרדע, קשה! במיוחד כשהידיים מתות מהשקים! רוב הפעמים הגעתי 4-3 אבל מדי פעם גם
ראשון, באחד הקטעים הגעתי מקום נמוך כי עזרתי לאחד שם שנפל, ולעוד אחד שלא רץ מספיק מהר (כל תרגיל זה בתחנה - 10 בטן, רצים לתחנה שניה 10 ידיים רצים לסוף 10 קפיצות וחזרה בספרינט) אז המפקד גער בי שזה אישי ולא לעזור, לא להתרגש - הכי
חשוב זה להיות בן אדם.

מסלול הבא עוד דיונים וחידה מפגרת שהייתה יותר מנוחה ממאמץ.

זחילות - מסלול של איזה 10-20 מטר שצריך לזחול אותו, הזנקה ראשונה - אני טס, מגיע כמעט לסוף של המסלול,
כשאף אחד לא עבר את החצי, אבל בלי אוויר, אחרי זה שוב עוד 2 סיבובים - בלי עצירה - שוב מקום 3, ובפעם השלישית סיימתי 2
סיבובים, חזרתי מקום שלישי כשכל השאר עדיין זחלו, הייתי שמח כי היה לי זמן לנוח, אבל המפקד הפסיק את כולם ואמר לנו
להסתדר ב-ח.
(דרך אגב, מצאתי באמצע הזחילה איזה שקל, הייתי מזה שמח - שקל על חמש שעות עבודה, ממש תאילנדי!)

עכשיו הגענו לסרט הקשה - מסע אלונקות - המפקד טען שזה 12 קילומטר, אני חושב שזה היה לא יותר מ-5,
אבל היה נורא קשה כי הייתי על האלונקה איזה חצי מהדרך והיה קשה למצוא מחליפים. היינו בהתחלה 8 על האלונקה אז היה סבבה,
ואחרי זה היינו רק איזה 6, ממש ממש קשה! האלונקה נורא כבדה אחרי שקורעים את הידיים עם השקים. ואם לא רצים איתה אז
המפקד חוזר אחורה וצריך להשיג אותו עם האלונקה בשביל שהוא ימשיך... אוקיי סיימנו, נורא נורא קשה, אבל, סיימנו את הגיבוש! יופי! ואפילו הצלחתי די טוב.
מקלחת, קצת עבודות רסר, שבהם בעיקר דיברתי עם לוחמים מ-101 והיה נחמד, אנשים טובים, אחרי זה שוב ייבוש צנחנים,
מחכים לראיונות - משהו כמו שעתיים שלוש - הגיע הראיון שלי, נראה לי שהייתי בסדר, בעיקר שאלות של "ספר על עצמך"
נקווה לטוב, עוד חודש תשובה!

ושוב - צוות 4 אריות!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-12-2006, 22:40
  srusha srusha אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "תודה על המאמר! שיהיה בהצלחה..."

4 שקים על אלונקה, אחד הבחורים אמר שנראה לו שזה 120 קילו.. יש מצב שהוא הגזים.. אולי 100 קילו.. לדעתי..

רצתי בסבבה.. זה אומר ריצה קלה - בקצב שאתה יודע שאתה רץ ולא מתעייף, אחרי 2 סיבובים כולם כבר מתעייפים ואז אפשר להגביר מהירות (קצת!) ברגע שאתה מגיע ראשון יש לך יתרון על כולם כי אתה יכול לנוח.

אני חייב לציין משהו - לא תכננתי לעשות את זה, פשוט אני לא מהיר בספרינטים, ואף פעם לא הייתי, ובסיבוב הראשון זה באמת ייאש אותי וחשבתי שאני כבר אעשה את הגיבוש לא משהו, עד שכולם התעייפו אחרי כמה סיבובים.

נערך לאחרונה ע"י srusha בתאריך 14-12-2006 בשעה 23:02.
ישן 05-03-2007, 17:08
צלמית המשתמש של Gongon780
  Gongon780 Gongon780 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי six-pac שמתחילה ב "הייתי שם.. היה גיבוש קשה וזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי six-pac
הייתי שם.. היה גיבוש קשה וזה ממש לא קייטנה כמו שזה נשמע

אני בניגוד אליך עשיתי את הטעות של לגמור את עצמך על ההתחלה אבל בקבוצה שלנו (10 לא רואים בעיניים!!) לא פרש כמעט אף אחד.. רק 3 פרשו ובגלל זה עשינו עוד פעם שקים לפניי המסע.. כדיי להפריש עוד כמה מאיתנו..

דרך אגב.. לא התקבלתי לחטיבה ואני הולך לגבעתי

אחי גם אני הייתי ב10,כן היה את הקטע הזה של אי הפרישה והשקים שוב! רבאק..טחן אותנו
אבל חפיף מסע אלונקות היינו (רובנו) שפיתים איזה עזרה היתה שם!(שוב,לא כולם)

ישן 05-03-2007, 16:51
  Taurdas Taurdas אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Taurdas
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי srusha שמתחילה ב "3 חודשים לפני, משמע באפריל. ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי srusha
3 חודשים לפני, משמע באפריל.

נ.ב.
רק בשביל להבהיר, הגיבוש היה מאוד קשה וממש לא קייטנה, ואני חושב שהוא היה יותר קשה מיום סיירות, אבל ביום לפני שהגיבוש מתחיל מאוד קל, וסתם משחקים איתך, ברגע שהגיבוש מתחיל (בלילה) אז זה קשה. עד אז זו סתם ריצה.. לא בעיה גדולה מדי.

אמממ התקשרתי למדור סיירות אמרתי לו שאני מתגייס יולי 07 ושאלתי מתי אני אמור לקבל את הגיבוש הוא אמר במאי חודשיים לפני גיוס, אני צריך תמידע הזה רק בגלל שבאפריל אני טס לחופשה חוץ לארץ ואני ממש לא רוצה לפספס בטעות את הגיבוש ותגיד לי בבקשה אם אצלך היה הגיבוש באפריל באיזה תאריך זה יצא אצלך ?

ישן 07-03-2007, 08:54
  אקסטרים אקסטרים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.05
שלח הודעה דרך ICQ אל אקסטרים שלח הודעה דרך MSN אל אקסטרים
בקשר לגיבוש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי srusha שמתחילה ב "מאמר צנחנים 13-12-06"

אני גם השתתפתי בגיבוש והלך לי חרא בריצת 2000.. כמה חרא? 10+
בכל מקרה אל תקשיבו להנפצות בקשר לזה שמעל 10 דקות מעיפים כי זה לא נכון ב 100% , בכל מקרה שיבצו אותי בקבוצה של אנשים טובים אחד אחד ועם רצון בשמיים להגיע לצנחנים ולסיירות , אבל העניין שלא היינו קבוצה של לוחמי מטכ"ל אלא חבר'ה עם כושר דיי בינוני אני חושב .
אני מרגיש שהגיבוש היה לי קל מידיי (בלי להתרברב) כי הרבה מהפעמים אנשים פשוט לא נתנו את הכל והעדיפו "לעגל פינות" בהרבה מהמקרים .
אני מתאמן בקבוצה לקראת גיוס , ובאמת ששם האימונים יותר קשים , וגם כמובן האימונים שם נתנו לי את הכלים להצלחה בגיבוש.. בכל מקרה זה רק מראה לכם שגם אם אתם לא אריות מבחינת כושר זה אפשרי להתקבל ולקבל מאותר דובדבן.. תבואו בראש טוב ותגידו לעצמכם שהכל יהיה בסדר ושאתם יכולים לעשות את זה .

הטיפ שלי אליכם :
- יום לפני תתנתקו מהכל , מחשב , טלוויזיה וכו' לכמה שעות לפני השינה ותעבדו על העניין המנטאלי.. תשבו עם עצמכם ותריצ לעצמכם כל הזמן בראש שאתם רוצים ושאתם יכולים לעבור את הגיבוש , לא משנה מה רמת הקושי שלו .

- בכל שלב בגיבוש , כשאתם מרגישים שאתם עומדים להישבר , תגידו לעצמכם שאתם נותנים עוד קצת כי בסוף הגיבוש מחכה לכם הכומתה והנעליים האדומות עם הכנפ"צ , זה מרעיל מאוד .

כמו שהמפקד שלנו מדובדבן אמר: תזכרו שזה הולך להשפיע על השלוש שנים הבאות שלכם (ומי שלא עובר אני מזיין אותו , אבל זה פחות חשוב )

אז קדימה אריות תתנו הכל , תילחמו על המקום שלכם בכומתות האדומות , ותראו בדיוק ממה אתם עשויים .

ב-ה-צ-ל-ח-ה

נערך לאחרונה ע"י אקסטרים בתאריך 07-03-2007 בשעה 08:57.
ישן 07-03-2007, 09:09
  Craz J Craz J אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.06
קצת על הראיון בסוף

גם אני עשיתי את הגיבוש והתקבלתי
אני יכול להגיד לך שבראיון הם ינסו לגרום לך לשתוק או להגיד דברים אחרים מי מה שציינת בדף של הפרטים אישיים(כשתיהיה שמה תבין מזה) אז תנסה לזכור ולהגיד כל מה שרשמת באותו דף תנסה לפרט על עצמך כמה שיותר תחפור להם הם אוהבים את זה חח ופשוט תהיה עצמך אמינות זה בין הדברים הכי חשובים בראיונות אז אל תשקר לא בראיון ולא בגיבוש עצמו

בקשר להשקמה באמצע הלילה..תנסה לארגן לעצמך שהשמירה שלך תהיה אחרונה ככה שתקום קצת לפני כולם ותבין מי נגד מי ואפילו תעשה כמה מתיחות ותהיה מוכן עוד לפני כולם
כדי להצליח בגיבוש כל מה שאתה צריך זה
סבלנות
רצון טוב
אמינות

לא כושר גופני מטורף ולא אש בעיניים פשוט לרצות את זה
ככה אני באתי לגיבוש וככה גם אני עברתי והתקבלתי לחטיבת הצנחנים =]

ישן 07-03-2007, 12:25
  יואב מכפר סבא יואב מכפר סבא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.07
אני גם הייתי בגיבוש ב-13.12....

ת'אמת לא היה לי קשה. את ה-2000 סיימתי ב-8:45 משהו כזה.
נפלתי על קבוצה של כמה תותחים. פשוט כמעט כל מיקצה הם היו הראשונים לאורך כל הגיבוש. (למרות שדי הרבה פעמים סיימתי בין ה-3 הראשונים)
הכושר שלי סבבה... באמת.
פשוט לא הייתי בטוח ב-100 אחוז שאני רוצה צנחנים ואני בטוח שהקרנתי את זה החוצה למגבשים ולמראיינים.
הייתי שקט מידי, זהיר מידי ולא תרמתי מספיק למשימות הקבוצתיות. וגם לא דיברתי בדיונים. לא נתתי מעצמי 120 אחוז. חשבתי כל הזמן איך לשמור כח להמשך.

לא נורא.

עוד 11 יום אני מתגייס לשריון.
מקווה להיות שם שפיץ.

כבוד לצנחנים! הרבה חברים שלי שם.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:51

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר