לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2006, 13:00
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
פיגוע האם מפקדי חי"ר מוסבים מסוגלים לפקד על אוגדה משוריינת

במלחמה האחרונה הוצג מצב שחלק ממפקדי האוגדות לא עשו קורס מפקדי אוגדות וגרוע מכך לא עשו הסבה לשיריון וההבנה שלהם בהפעלת שיריון שואפת לאפס.
ברצוני לחדד בנקודה זו ואשמח לקבל תגובות משום שהנושא הוא בדמנו.

בשנת 1979 כמו שכתבתי בתגובה באשכול הבראוניג 0.5 ,עשתה פלוגת הטנקים שלי פלוגה א' מגדוד 407 חטיבה 600 הפלוגה שפתחה את ציר עכביש בליל 15.16.10.1973 ובלמה ביום רביעי 17.10 במשך כשעתיים וחצי לבדה עם 4 טנקים באזור לקסיקון 263 ליד מעוז לקקן את חטיבה 25 חטיבת העלית של השיריון המצרי שהייתה מצויידת בטנקי T62 , שת"פ עם סיירת מטכ"ל בצאלים.

מפקד הסיירת היה עוזי דיין מוסב לשיריון ובוגי היה סגנו .

שניהם הגיעו לאחר מכן לתפקידים בכירים כסגן רמטכ"ל ורמטכ"ל.

באותו תרגיל שהיה לפני 27 שנים באו לידי ביטוי חוסר ההבנה של מפקדי החי"ר ונא לא לשכוח שפה מדובר ביחידה המובחרת ביותר בצה"ל בהפעלת טנקים.

להלן שתי דוגמאות שימחישו את זאת:
1. הוצבו לטנקים מטרות חביות בגודל ענקי, מין פרמידה עם בסיס של 4 חביות שעליהן מונחות שלוש וכך הלאה שהוצפו לפני התרגיל במאות ליטרים של סולר ובנזין במרחק של 500 מטר עד 700 מטר מהעמדות שלנו מה שמאפשר לתותחן עיוור עם יד קשורה לאחור לפגוע בהם - מזכיר למישהוא את המפגנים בקורס סיום קורס טייס? - מחיאות הכפיים של לוחמי הסיירת לאחר" הפגיעות " מהדהדות באוזניי עד היום...

2. דוגמא שנייה המ"פ שמחלקתי הייתה צמודה איליו מתכנן תרגיל של כיבוש פיתה סורית מעלה לעמדות חיפוי 20 לוחמים מצויידים ברובי M16 ואת כל הטנקים של הפלוגה הוא משאיר במדרון אחורי .
אני ניגש איליו ואומר לו יש לך 11 טנקים עם כוח אש של 11 תותחים 33 מאגי"ם ו11 0.5 דמויי תותח עם כמות תחמושת בלתי מוגבלת ואתה מעלה לחיפוי 20 חברה עם רובים?

התשובה שקבלתי הייתה אתה אל תלמד אותי לעבוד אל תשכח שאנחנו סיירת מטכ"ל ואתם בסך הכל טנקיסטים ...

התגובה הזאת אומרת הכל..

לפי דעתי הסובייקטיבית אף מפקד חי"ר שלא צמח מהשריון מא' ,לא מסוגל לפקד על אוגדה משוריינת גם במידה והוא יעשה הסבה מזורזת - הפתרון היחיד לאילוצים שסגנו של אותו מפקד יהיה אחד שהיה מח"ט שיריון ויהיה צמוד איליו אחרת הקטסטרופה שהייתה בהפעלת השיריון במלחמה האחרונה תחזור על עצמה.

אני לא יודע עם מפקד אוגדה 162 גיא צור שהיה אחראי על המחדל הנורא בסלוקי הוא מוסב או שיריונר מלידה? , אשמח לקבל הבהרה בנושא, במידה והוא טנקיסיט מלידה והוא ניהל את הקרב כפי שהוא ניהל הוא פשוט צריך לקבל בעיטה בתחת וכמה שיותר מהר.

דני קריאף
D9
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-12-2006, 14:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "האם מפקדי חי"ר מוסבים מסוגלים לפקד על אוגדה משוריינת"

1. סיירת מטכ"ל לא אמורה לדעת לעשות שת"פ טנקים בשום מתווה שאני יכול לחשוב עליו. זה לא תפקידם והם לא מתאמנים ומאומנים לשם כך. התרגיל הזה, בתכל'ס, היה מיותר לחלוטין.

2. באותה מידה אשאל, איך שריונר, שאין לו שום רקע בהפעלת חי"ר, חת"מ או הנדסה יוכל לשלוט בהם בלחימה? איך שריונר המפקד על פיקוד ידע להפעיל יחידות בלוחמת עומק ללא שום רקע בכוחות מיוחדים?
התשובה היא פשוטה לחלוטין. מה שצריך זה רקע תורתי יציב, יחד עם נסיון באימונים - חד וחלק.
הרי שרון היה אוגדונר לא רע בכלל, למרות הרקע שלו בחי"ר.
ההוכחה הטובה ביותר לכך היא שגם אוגדונר שהיה שריונר לא הפליא בביצועיו בלחימה האחרונה (בלשון המעטה)

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-12-2006, 02:20
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "אם קראת בספר, או אפילו בשניים, אז תכתוב מה קראת (אתה יודע שזה לא מסווג זה מספר)"

זה לא עניין של סיווג. זה עניין של זכרון.

מה שאני זוכר הוא שקראתי (ביותר ממקור אחד), שבזמן מלחמת יום-הכיפורים צוותים של סיירת-מטכ"ל שירדו לדרום "השתעממו", בין-היתר משום שהוטל עליהם לאבטח חניון-טנקים (יש לזכור כי המצרים הקדישו מאמץ ניכר להחדרת חוליות קומנדו לצורך פגיעה בטנקים). יתרה-מכך, אני זוכר שקראתי שיחידות מסוג סיירת מטכ"ל (כולל), קיבלו נשק אנטי-טנקי ונשלחו לבצע מארבים וכו'.

לדעתי, יש בזה היגיון. לא סביר שיישלחו את סיירת מטכ"ל לחסל את מנהיגי האויב בזמן מלחמה. ולא רק הם "השתעממו" - גם השייטת ויחידות מובחרות אחרות. כולן חיפשו תעסוקה, ולעיתים זו נמצאה במשימות "שחורות" יותר.
ישן 16-12-2006, 11:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "זה לא עניין של סיווג. זה..."

זה שדחפו אותם לחורים לא אומר שזה מה שהם אמורים להתרכז בו. בתכל'ס, אנחנו אומרים שבמלחמות ישראל לא ידעו להפעיל את היחידות כמו שצריך, והפעילו אותם כמו חי"ר מובחר. זהו בזבוז ולא דוגמה לדרך בה דברים אמורים להתנהל.

יש מספיק משימות עומק רציניות - בין עם פגיעה במפקדות ומרכזי קשר, בין אם איסוף מודיעין עומק, ובין אם פשיטות עומק כמו הפשיטה של פלס"ר צנחנים לעצירת הטור העירקי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-12-2006, 16:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "לא טענתי שעליהם להתרכז במשימה..."

ציטוט:
אני יודע שבעבר "בוזבזו" לוחמי יחידות מובחרות על משימות ממין זה. נדמה לי שסוג חשיבה כזה מעיד על יוהרה ואטימות. אם צוות של סיירת מטכ"ל יושב במלחמה שבוע ולא עושה כלום, אז כדאי שהוא יחזור הביתה, או שיילך לשמור על חניון טנקים.

הגזמת קצת. אם לא מנצלים נכון יחידות לביצוע משימות, זה לא אומר שזוהי אשמתם. וזה לא אומר שכך צריך להמשיך. הדבר היחיד שזה אומר הוא, שאין לצבא ידע בהפעלת כוחות מיוחדים בלחימה.
את זה ראינו כבר עובר שינוי במלחמה האחרונה - ולא בגלל היחידות. למיטב ידיעתי זו היתה פעם ראשונה שמוקמת מפקדה להפעלת כוחות מיוחדים בזמן לחימה, עם תוצאות טובות. הבעיה העיקרית, תמיד, היתה אי-מתן תשומת לב ודגש לפעילויות בעלות סיכון גבוה, אך גם רווח גבוה - זאת מכיוון שמפקדי גזרות עסקו בעיקר בלחימה הקונבנציונאלית. אם צוות מטכ"ל מגיע למצב שהוא צד טנקים "סתם", כי אין לו משהו אחר לעשות, הבעיה היא לא בצוות - או ביחידה. הבעיה היא בפיקוד שלא מסוגל להסתכל ולתכנן לעומק הגזרה.

ישן 16-12-2006, 21:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "ניחא - הפיקוד אשם. אז נחליף..."

תלמד את הפיקוד לפעול, ואז כולם יצאו נשכרים. כולל החפ"שים בשטח.

ישן 18-12-2006, 19:09
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
על כבשים רועים וצוותי שושו
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "מן הסתם. הבעיה היא שהפיקוד..."

אני חושב שאין הרבה משמעות למקום בו איש צבא החל את שירותו.
הבעיה היא אחרת- המערכת אינה מכשירה את המפקדים שלה לצמוח מעבר לתפישת הלחימה של תחילת שירותו.
הירש למשל רואה את העולם דרך עיניו של מפקד צוות בסיירת שושו, שצריך להשתלט על בית. אז בהגזמה (ואולי לא בהגזמה לאור המלחמה האחרונה) הפעלת האוגדה כולה היתה במתאר של "בוא נקח אוגדה, נחלק אותה לצוותי שושו סיירתיים, ונציף את השטח במאות צוותי שושו שיצודו את האויב". לוגיסטיקה? אספקה? מים? צוותי שושו לא צריכים דברים כאלה, אין מה להתעסק אתם.

כטנקיסט ברור לי שמחלקת טנקים היא הרבה יותר מאשר שלושה טנקים. זו יישות אחרת לחלוטין. גם פלוגת טנקים היא אחרת לחלוטין מאשר שלוש מחלקות. ההיערכות שלה אחרת, הלחימה שלה שונה, הצרכים שלה אחרים- יש פה משמעויות נרחבות הרבה יותר מאשר שאלת הגודל. באותו אופן- גם גדוד, חטיבה אוגדה וצפונה- כולן יישויות שונות בתכלית, לא רק מבחינת הסד"כ.

מתי מתחילות בעיות? כשבמקום להבין שכבודן של סיכת הלוחם והכומתה מהמסלול במקומו מונח, ממשיכים לחשוב במקובעות על טקטיקה ברמת הפיתה, כפול 3 בחזקת הרמה.

כשנערכים ומנהלים קרב צריך בעצם לשחק שחמט עם כל סוגי הכלים, תוך הבנה טובה של יכולות צרכי ומגבלות הכלים השונים, השפה ביניהם, וגם היכולות של הצד שכנגד.

וכדי לשחק שחמט מהסוג הזה כמו שצריך המפתח הוא, כמו שאמרו כאן למעלה, השכלה צבאית של ממש, תפקידים ארוכים, שעות ארוכות של משחקי מלחמה (לא פוליטיקה, מלחמה), תחקירי אמת וניתוחים מעמיקים של כשלונות.

ובשביל זה צריך ערכים, ענווה, ויושרה. כל מה שנדרש מרועה יהודי כהלכתו, ואין ברועים שלנו.
ישן 15-12-2006, 17:26
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
לא צריך להוולד שריונר אך בהחלט צריך ללמוד ולעשות הסבה מסודרת.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "האם מפקדי חי"ר מוסבים מסוגלים לפקד על אוגדה משוריינת"

מניסיוני עם מפקדים מוסבים, מי שפיקד על טנק תפס עמדות ניהל אש מחלקתית ופלוגתית והסתער בראש פלוגת טנקים כבר לא יחזור על שגיאות כמו שהצגת.
רוב המפקדים שהכרתי עשו הסבה כזאת וגם הבינו בצורה טובה איך להפעיל טנקים. מעטים חשבו שהם יודעים הכול וסרבו ללמו וכך נראו גם הביצועים שלהם באופן כללי ולא רק בהפעלת שריון.

המפקדים המוסבים הטובים ביותר שהכרתי היו באמת אלו שעברו לשריון בשלב המג"ד (עמירם לוין לדוגמא) אך גם כאלו שהוסבו באופן רציני אחרי תפקיד מח"ט הבינו את הנושא.

נ"ב
גיא צור הוא שריונר מצמ"פ ועד אוגדונר.

ישן 15-12-2006, 21:46
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
תגובה לשחר אדום בקשר לכישורים הנדרשים ממפקד אוגדת שיריון
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "לדעתי יש להפריד דרגים- ..."

במוסף השבת של מעריב מצוטט אפי איתם קצין שנוי במחלוקת, שאנני נמנה עם חסידיו ותפיסת עולמו לא תמיד מקובלת עלי, אך איש לא יקח ממנו את מה שהוא תרם לצבא, אותו קצין שטען שלאחר הנסיגה מעזה הטילים יעופו לאשקלון ושדרות ורבים מהעיתונאים המליצו לאשפז אותו..
את התוצאות כולנו רואים..

ציטוט מדבריו בכתבה ותנסו לסתור את מה שהוא אומר..
לא יכול להיות שמפקד אוגדה 91 יהיה בן 41 עם ניסיון קרבי אפסי..שלא היה מח"ט סדיר.
כדי לפקד על אוגדה צריך לדעת מה זה אוגדה , איך זה נראה , איך אוגדה נוסעת , עוצרת מתדלקת כדי לפקד על טנקים צריך להטלטל בצריח , צריך לדעת איך נראה העולם מהפרי- טלסקופ..
ישן 20-12-2006, 00:23
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "תגובה לשחר אדום בקשר לכישורים הנדרשים ממפקד אוגדת שיריון"

אנקדוטה קטנה:
קראתי שוב את כתבתו של בן כספית, בה הוא מראיין את אפי פיין.
בהמשך, הוא מדווח על יוזמה להחזיר לצה"ל מפקדים בכירים:
"להחזיר כמה שיותר וותיקים. אנשים כמו עמירם ניר, שיכול להיות אחראי מצויין לאימוני צבא היבשה. או אורי שגיא. או משה עברי (סוקניק), שיכול לרכז מחדש את לימודי הטנקאות. להחזיר למקצוע הצבאי את מורכבותו, את כבודו".
על "עמירם ניר" המסתורי, כמובן, לא שמעתי (פרט לזה של איראן/קונטראס). אין לי מושג אם התכוון לתא"ל ניר גלילי או לאלוף עמירם לוין. בכל מיקרה, מעריב ובן כספית לא מראים יותר מדי כבוד למורכבות התחום אותו הם מסקרים.
זו בדיוק תרבות החפיף, ההליכה עם הזרם, ההימנעות מאחריות לשגיאות וההתמקדות בהישג מיידי שמשפיעה גם על הצבא. בתרבות כזו קשה לגדול מפקד אוגדה טוב. קל בהרבה לצמוח כמנהל מעולה היודע לדחוף פרוייקטים, או כפייטר שרץ לכל היתקלות.
ישן 15-12-2006, 23:34
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 11.09.06
שאלה הפוכה- איזה מפקד אוגדה משוריינת מוצלח "צמח בשריון"?

היות ולהגנה לא היה שריון, כל מפקדי האוגדות של קדש, ששת הימים ויום כיפור "צמחו בחי"ר"...
טליק- בבריגדה
שרון- באלכסנדרוני ובצנחנים
ברן ורפול- בפלמ"ח ובצנחנים
וכו'..
כך שהבעיה היא מה הקצין עושה במהלך שירותו, ולא היכן התחיל.
בתקופה ההיא מלחמה נגד צבא ערבי סדיר היתה היעוד הכמעט יחיד של כל יחידה בצה"ל, משריון ועד חי"ר וצנחנים, והיא תורגלה שוב ושוב בשטח, בקורסים ובתרגילי מפקדות. כיום זו אחת מבין מספר משימות (בצד לוחמה בגרילה ולוחמה בטרור), וכניראה שמבחינת צה"ל- לא החשובה בהן.
צה"ל מכשיר בדיוק את סוג הקצין הבכיר שהוא רוצה: מנהל טוב וריכוזי שנמנע מתאונות אימונים, מבין שיקולים "פוליטיים" (בין הממשלה והמתנחלים, בין הצבא להורים וכו'), מקושר בתוך הצבא, ומופיע באופן סביר בתקשורת. מקצועיות צבאית? איפה זה נדרש כיום?
ישן 16-12-2006, 12:42
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05

אני תומך נלהב בגישת הכשרה ואימון רציניים לפי תורה מקצועית.
יש לנו את כל הכלים להעמדת מפקדים טובים בכל הרמות, אנחנו פשוט מוותרים לעצמנו ברמת הניהול והאירגון, ומפקירים את העמדות הטובות לאנשים פחות טובים.

האורים והתומים שלי בנושא מנהיגות צבאית והמקור התורתי\תיאורטי למקצועיות צבאית הוא תא"ל במילואים אלישיב שמשי.

לא יצא לי להכירו באופן אישי,אך תא"ל שמשי לדעתי יודע לזהות את הבעיה העיקרית שלנו להציג לה פתרונות סדורים.

אני ממליץ בחום ולמעשה בתחינה לכל המובילים כאן ובעצם לכל מי שיש לו נגיעה למקצוע הצבאי לקרוא את ספריו של תא"ל אלישיב שמשי, אפילו כמוני, ע"י השאלה מחברים וספריות (שלא ישתמע שאני מנסה לעשות לו קידום מכירות- לא פגשתי אותו מעולם והוא מן הסתם בוודאי לא שמע עלי אף פעם).

הספר ממנו יש להתחיל, לדעתי, הוא "איפה אני נמצא, לעזאזל?".
שם לא תפסיקו להגיד לעצמכם עם כל עמוד "אוי, אני מכיר את זה, כמה פעמים בשירות הצבאי נתקלתי בדברים האלה".
שם גם מוצגים לקחים והצעות פתרון.

גם שאר ספריו של תא"ל שמשי משכילים ומחכימים ואפילו מהנים לקריאה. אני משוכנע שכל מי שיקרא אותם יזדהה עם הכתוב וימצא את עצמו מהנהן בהסכמה או מניד ראשו בצער על אבחנות מדויקות של בעיות שכואבות לכולנו, אשר מתברר שחיות ומשפיעות ואף הורגות בחיילינו מאז קום המדינה והיווסדות צה"ל שלנו.

אנא אל תחשבו שתגובה זו היא יחצ"נות, המטרה היא להסב את תשומת לב האנשים כאן, שחושבים ואכפתיים ומעורבים, ואני מניח- מתוך מטרה להשפיע ולתקן.

אני אוהב לכתוב ולהתבטא כאן, אבל מבחינתי זה השלב הנכון להודות שיש מישהו חכם ומנוסה ממני שכבר עסק בנושאים החשובים האלה ויודע להציע בסיס לפתרון של לפחות חלק משמעותי מהם.
חבל לי שמפקד כמו שמשי אינו נמצא היום בדרג המטה הבכיר של צה"ל להשפיע על ניווט המערכת הגדולה ויקרת הערך הזו, צבא ההגנה (היחיד) לישראל.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 17-12-2006, 16:09
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "[font=Verdana]אני תומך נלהב..."

המציאות לדעתי מכתיבה שלא כל המפקדים יהיו כאלו שצמחו מהשריון

סיבה פשוטה: יש היום 3 חטיבות שריון סדירות ו- 5 חטיבות חיר סדירות מה גם שהיקף כ"א של חטיבות החיר גדול הרבה יותר.
התופעה עצמה אינה חדשה הבעיה היא לדעתי בהכשרה ובאימון או ליתר דיוק בהעדרם.
גם בזמני היו חברה שעשו הסבות והיו מפקדים מעולים כמו המ"פ שלי בחלק מהמלחמה אלי ששון ז"ל שבא מהצנחנים ועבר לשריון. אז.. הסבה היתה הסבה, מפי"ם עשו צמ"פ מלא בלי הנחות , בלי קיצורים כולל קורס מטקים מלא והתוצאות היו בהתאם.

המצב היום שההסבה חפיף (לצערי גם בשריון עצמו בין מגחים למרכבות) ויש מפקדים שפוטרים את עצמם כלל מהסבה היא אם כל חטא והתוצאות גם כאן בהתאם...

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 18-12-2006, 09:41
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
השטויות קרו גם בשל"ג
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "המציאות לדעתי מכתיבה שלא כל..."

כאשר היחידה נעה לה על נגמשי"ים כברווזים במטווח וחטפה טילי נ"ט. נהרג אז חייל והיו פצועים וזאת ממש בימים הראשונים של הלחימה.
השאלה שהובאה כאן לדעתי היא נכבדה מאוד.
יש אנשים שהללו אותם כאן ולמרות זאת הוטחה בהם ביקורת רבה על מהלכים שונים בקרבות שונים [ברן, ברק, אפילו שרון.] בשל"ג היה זה יאנוש וגם שוב..ברק [סולטן יעקב] והיום הקצינים שאנו דשים בהם כמה חודשים. מזלנו שזה קרה עכשיו, עם כל הצער שבדבר , שמדינת ישראל הבינה לאן הדברים הולכים.
הציטוט של אפי פיין אינו במקום כי ישנה קבוצה שלמה בעם שתמיד טוענת כי ישגרו טילים ולא מאמינה בשום הסדר ולא מאמינה לאויה - וזה בסדר, רק שזה לא מצביע על היותו מצביא דגול כל כך.
הנוסחה לדעתי היא אימונים X 3 ממה שהיה עד כה.
בחירה של קצינים לא לפי השתייכותם..כפי שנאמר כאן למעלה ולא לפי הפוליטיקלי קורקט שהם מפגינים.
לצערי הרבה נפלי אזרחות נשארים שם או חזרו לשם.
צא ולמד.
לפחות ביום כיפורים היחידה חילצה את יוסי בן חנן.

ישן 20-12-2006, 22:57
  maori999 maori999 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.05
הבהרה לגבי ברן ונקודה נוספת בדיון

ברן אומנם צמח מהפלמח אבל הוא היה חניך של קורס הטנקים הראשון בצה"ל ומשם עשה את הדרך לאוגדה משורינת כיאה לשריונר (מג"ד 82 , מח"ט 7 וכו'...) אין הרבה דוגמאות למפקדי אוגדות שקיבלו את הנסיון השריונרי שהיה לברן... ובו גם קרב סכר הרואפה - שבו לחם גדוד 82 תחת ברן,

עוד נקודה ששוה להעלות בדיון הזה הוא ענין היחידה הרב חיילית שצה"ל מנסה/ ניסה בימים אלו לייצר לעצמו- בשיחה עם מג"ד הנדסה שהוכפף לחטיבת שריון הוא ציין שיתרון בולט מבחינתו הוא שבעתיד יוכלו מג"די הנדסה להיות מחטים בחטיבות הרב חייליות- אם חושבים על זה צה"ל משקיע משאבים בלהכשיר מפקדי גדודי הנדסה ומשם המשך דרכם הוא לא בהכשרה ההתחלתית שלהם,

בין אם הם צריכים לעבור לשריון או לחי"ר יהפוך להיות לא רלוונטי בצבא בו יש שילוב כוחות ובניין כוח שונה ממה שיש היום..

למעשה לפי דעתי השאלה היא לא האם מפקדי אוגדות שריון צריכים להיות שריונרים אלה... כיצד מכשירים מפקד אוגדה רב חיילית

נערך לאחרונה ע"י maori999 בתאריך 20-12-2006 בשעה 22:59.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:28

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר