לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-12-2006, 02:05
  Mithrix Mithrix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06
המדריך לשקרנים.

ככה ישבנו כמה חב'רה פעמים רבות וצחקנו על כל סוגי השקרים שיצא לנו לשמוע והתחלנו לסווג אותם לפי התנהגות חזרתי הבייתה ויצא לי לחשוב על זה קצת...קצת הרבה ואמרתי:"וואללה הרבה זמן לא כתבתי משו לא דיכאוני ומרגש"...אז החלטתי לקחת את כל הדיון המצחיק הזה שהתחיל בשמונה וחצי בערב וחרוט עדיין בראש שלי ולהביע אותו בכתב....וכמובן לקחת את כל הקרדיט לעצמי כי דוגרי בא לי.

אז כמו הכותרת וכמו שאר האשכולות שלי גם זהו אשכול חופר במיוחד שבו אנסה למשוך את צומת ליבו של הקורא התמים תוך כדיי שימוש בהומור רדוד ואמצעים אומנותיים לעולם קסום של תככים ושקרים...
ללא שימוש בסמים קשים וללא השפעת אלכוהול(נדיר) אני מציג בפניכם את מדריך השקרים המלא לאדם...
*המדריך נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות.

אז כמו שאני רואה את זה ישנם חמישה קבוצות של בני אדם שנוהגים לשקר:
1. אנשים טובים
2. אנשים רעים
3. אנשים טיפשים
4. אנשים חכמים
5.אנשים מיוחדים\חריגים.

קבוצה ראשונה קבלו בהדרן עם חצי חיוך אתכם אנשי הפורום היקרים האנשים הטובים(התנחפות קלה לא תזיק,בכל זאת צריך לתת לכם עצם כדיי שתקראו הכל)
בקבוצה זאת ישנם שבעה סוגי שקרנים:
שקרן מצפוני- שקרן זה הולך ונכחד בארצנו ואני מקווה שבעזרת תיאור זה תוכלו לזהותו ולהביאו לבית מחסה ראוי לחייה אצילה זו..זיהוי שקרן זה בדרך כלל מסתמך על סביבתו הטבעית הם בד"כ שכחים במושבים ואזורים פחות עירוניים,תוכלו לזהות אותם על פי העובדה כי כאשר הם יחליטו לשקר לכם תוך שעה פלוס מינוס הם יבואו ויתוודו על האמת או שהם פשוט ינעלו את עצמם בבית וירגישו רע כל היום..ככה או ככה הם עדיין אנשים טובים.

שקרן לבן- זהו מין נכחד שכבר לא קיים בארץ הם נוהגים לשקר רק שקרים לבנים ונמנעים כמעט ככל שאפשר מלשקר שקרים גדולים..הם נכחדו עם התקדמות המודרניזציה והיום רובם בני 70+ אבל נפוצה שמועה שישנם שלושה שקרנים כאלה בארץ ממין נקבה והן בתולות ברזל ולא ידעו כל רע בחייהן פשוט נשמות טובות התבקשתי לא לנקוט בשמן...אז הדס עדי וחן כל הכבוד לכן קורצתם מחומר משובח!

שקרן ריגשי- ישנם מומחים שאומרים כי ניתן עדיין למצוא שקרנים אלו בהרבה מקומות בישראל אבל התאוריה שלי שככל שחיות אלו מתבגרות יצר השקר שלהן מתחזק והן מאבדות שליטה ברגש לכן לפי דעתי השקרן הריגשי אינו בעל תכונה דומננטית של רגש לאורך השנים.
ניתן לזהות את השקרן הריגשי בדומה לשקרן המצפוני לפי שפת גוף ולחץ פן תיתגלה מזימתו.

שקרן תאורטי- זו באמת חייה לא מוסברת שקרנים אלו מעבירים כמעט 12 שעות מחייהם בשינה ובשער זמנם הפנוי הם שוקדים על שקר מושלם ללא דופי..אבל כמו כל האנשים הטובים הם רק חושבים ולא מבצעים...כנראה שומרים מגילות לימים גשומים...בכל מקרה קבלו מימני צל"ש לא חטאתם!

שקרן מאוהב- לפי דעתי אהבה זה דבר טוב לכן החלטתי להכליל את סוג השקרן הזה פה,למרות שכל איש טיפש חכם טוב ורע ואף מיוחד יכול לשקר למען האהבה..
קל מאוד לזהות את השקרן המאוהב בסביבתך הקרובה משום שלשקר בשביל בן אדם אותו אתם אוהבים גובל בכאב רב ויסורי מצפון קשים שמתלבים בעצבנות וחוסר עקביות בעת סיפור השקר.

שקרן תמים- אלו הם אנשים בד"כ צעירים שלא התנסו יותר מידי בשקרים ויש להם לב טוב וזה מתבטע בשקרים מסורבלים במיוחד ובעיניים זוהרות ובוהקות שמבקשות מימכם לקנות את השקר הזה כדיי שהם יוכלו לעבור את זה בשקט.

שקרן לא החלטי- עקב היותו בן אדם טוב שלא מרבה לשקר,שקרן זה יגרום לכם להרבה בילבול כשתנסו להבין את השקר שלו תוך כדיי גמגום והחלפת גירסאות משונות חסרות עמוד שידרה.
כי בכל זאת הוא לא רצה לשקר מההתחלה אבל הוא הגיע למצב ששקר הוא הפיתרון היחיד והוא מתלבט על איזה גירסה או על לספר תאמת, יש אנשים שנוהגים לכנות שקרנים אלו כשקרנים "אתים" אבל לפי דעתי אלו הם שקרנים לא החלטיים לכל דבר כי בכל זאת הם בחרו לשקר על פני ערכים.

הגענו לחלק הרע טעון השינאה זילזול והומור שיטחי של המאמר כן כן האנשים שעושים לי תיום כל יום מחדש הלא הם האנשים הרעים.
אפשר להגיד הרבה על השקרנים בזדון אבל אני החלטתי להיתמקד באלו שרעים בעיניי ולא בעיינכם אז בקריאות בוז קבלו את הרביעייה:

שקרן אינטרסנט- שקרן זה נפוץ בישראל ברוב אזוריה הוא נוטה לקחת כסף חופש והנאה על חשבון אחרים למען אינטרס עצמי שלו...הוא לא תמיד מתוחכם אבל מה שהופך אותו לארסי הוא המניע שלו לשקר אשר גורם לו להישאר דבק לגירסתו או לשנותה בצורה מושלמת על מנת להשיג את טירפו(האמונה).
על חשש נתקלתי ברבים כאלה במסעותי ואלמדכם קוראי היקרים כיצד לזהות יצורים אלו..
דבר ראשון שעליכם לזכור השקרן האינטרסנט לא בוחל בשום אמצעי והוא יעשה הכל על מנת להשיג את מבוקשו ניתן לזהותו על ידי חיוך מרושע שמתנוסס על פניו כמה שניות לפני מילות הארס.
כמו כן ניתן להחלישו על ידי לחש שיקרי נגדי ולנפץ לו את המניע להמשיך לשקר ולפגוע...שאלתם את עצמכם "האם זה לא יהפוך אותי לשקרן בעצמי?"...והתשובה היא חד משמעית שקר זה מינוס ואמת זה פלוס.........שקרxשקר=אמת(נכון?

שקרן כריזמטי- אלו אנשים בעלי כוח לשכנוע קהל אשר בחרו להישתמש בו לרעה..אנשים רעים בעלי כוח שיכנוע רב אשר מסוגלים בעזרת רשת שקרים לטוות את כל חברך כנגדך..יש להיזהר פן יכנסו למעגל החברים או לסביבתך הקרובה כי הם כמו וירוס והם הינם רעילים במיוחד(ביחוד בעונת הקיץ)...כמו השקרן התאטרלי\דרמתי הם בעלי יכולות הצגה משכנעות והם מסוגלים לסחוף אפילו את ידידכם הקרובים ביותר כנגדכם,אבל בשונה מהשקרנים התאטרלים\דרמתים אשר משתייכים לקבוצה נחותה שקרנים אלו בעליי תושייה וכך ניתן לזהותם ולשייכם לקבוצה זו.

שקרן חסר מצפון- זוהי קבוצה נגדית לחלוטין מן השקרנים המצפונים רגשניים בכך שלשקרן חסר המצפןי אין מתג שמונע מימנו לעשות דברים רעים שנובעים משקרים שהו מרבה לספר למטרות אישיות וזדון בדומה לשקרן האינטרסנט,שקרן זה מתאפיין בלשון חלקה וחוסר אכפתיות בולט.

שקרן פגוע- זהו השלב האחרון של שקרני הרגש והוא המפריד בין האנשים הטובים לרעים בדרך כלל שקרנים אלו היו שייכים לקבוצה של האנשים הטובים אבל יצר הנקמה המתוקה והקנאה הירוקה השתלט עליהם ועם הזמן הם החליטו להיצטרף לכוחות הרשע להפיץ שמועות ולהרוס חיים להמשיך ולזרוע תככים בקרב אנשים בגלל היותם פגועים מסביבתם.

נשארתם עד פה?!,כל הכבוד לכם אבל אנחנו רק בחצי הגענו לקבוצה שיש לי באמת עונג להציג אותה אני חיי בשביל לחשוף אותה ואישית אין אנשים שאני שונא יותר מאנשים טיפשים
אז קבלו בהרבה צחוק וזילזול את שיקרי האנשים הטיפשים:

שקרן תאטרלי\דרמתי- אין שקרן שמצחיק אותי יותר משקרן זה,תבינו הם פשוט מכניסים אותך לאוירה עם תאורים עם התלהבות ובסופו של דבר עולם כדרכו השקר מתגלה ושקרנים אלו חוזרים למעורות שחפרו עם השנים בשל חוסר ידע והתלהמות.
איך תזהו?,פשוט מאוד כאשר השקר יתגלה הם יסמיקו כל כך חזק ויתחילו לגמגם שלא תוכלו לא לניצור את הרגע הזה לליבכם.

שקרן חסר טאקט- אין הרבה מה להגיד על קבוצה זו..חוץ מזה שקל לזהות אותם על פי כישרונם לשקר בזמן הכי לא מתאים או לשקר לבן אדם הכי לא נכון,פרט לזה הם מאוד מבדרים וידידותיים לסביבה.

שקרן מתחיל- אז הגיע השלב שהחלב מחמיץ והבן אדם בוחר לשקר אבל פה נכנסת העובדה שחוסר נסיון וחוסר ידע גורמים לשקרים שלו להישמע מופרכים וחסרי משמעות ובטח ובטח שלא ישכנעו חתול.
אבל בכל זאת קבוצה זו משקרת ונוטה להיתפס כל הפעמים, אבל הי! על תראו זאת כך..אלו השקרנים של המחר צריך להתחיל מאיפה שהו..."זה השקרן גדול יהיה"

שקרן חסר מזל- אלו שקרנים שהגורל התאכזר אליהם משום סיבה ובדרכו הבלתי צפויה חשף את השקר..כמובן שעם חשיפת השקר נחשף גם מצבור של חוסר מזל לשבוע שלם.

שקרן קולנוע- אלו השקרנים הכי מגוכחים בקבוצת האנשים הטיפשים.
הם חיים בסרט לזמן מה או לזמן ארוך וכמו כל בן אדם שחיי בסרט הם מתאפיינים בשקרים לא פרופרציונלים ודיבור ושורות מהסרטים,עד כדיי כך שהם אינם מבדילים בין שקר מעותק לבין שקר מקורי.בצעד יציב הם יציבו סיטואציות מוכרות ותירוצים נפוצים.

בקבוצה הזאת אני יכול להמשיך נונ סטופ....אבל בכל זאת ברצוני לעבור לקבוצה טיפה יותר מתוחכמת ומעודנת הלא היא קבוצת האנשים החכמים ושיקריהם המתוחכמים..
עכשיו אני מבקש דממה וקשב כי הינכם עומדים לקרוא על סוגי השקרנים בעלי כל התכונות הנחוצות לשקר מושלם או לפחות משכנע:

שקרן השפות- היותם מתוחכמים שקרנים אלו משתמשים בשפה אחרת בכדיי לגרום לקורבן להרגיש חסר ידע ונחות..שקרני השפות בדרך כלל גם מכירים את ארצות מקור השפות ומרבים לדבר עליהן בשעה שהקורבן מרותק ולא מבין מילה..
הדוגמא הכי מקובלת היא אנשים צעירים שלמדו טיפה צרפתית ובחרו קורבן חמוד עם אחלה רגליים וחזה שאין לו שמץ בשפות אבל נמס מול כמה מילות אהבה פשוטות,או משפטי חוכמה בג'יבריש.

שקרן מתואם- אלה הם שקרנים תאורטיים בשלים שהחליטו להוציא את תוכניתם לפועל ולא לחלום בהקיץ שקרנים אלה מצויים בישראל בכמות דיי מכובדת כמעט ולא ניתן לעלות עליהם כי הם מחלישים את כל קשרי הקורבן לחברה לפני ביצוע השקר.הם נוהגים בדרך כלל לשקר שקר מסיבי ומתוכנן.

שקרן רהוט- אנשים אלו מסוגלים לדבר במהירות האור לפעמים אמת ולפעמים לא אמת על מנת להוציא את הקורבן משיווי משקל,הם עושים זאת בעזרת דיבור חלש ומתגבר עד לכדיי מלחיץ.

שקרן מתוחכם- לאנשים אלו לא מספיק לשקר בדומה לשקרן התאורטי אך בשונה מן השקרן המתואם הם ילכו עד הסוף עם השקר וימציאו שקרים כפולים ומשכנעים תוך כדיי עד ליצירת מצב של מציאות מדומה,אנשים אלו הם בעלי נסיון רב בשקרים והם יכולים לשלוף שקר בספונטניות או בערומה מרובה.

התעייפתם?,גם אני קצת אבל בואו נגיע לחלק המעניין ובגלל זה השארתי אותו לסוף כמו ממתק אחריי שבלעתם את כל הכפית המרה הזאת..הגענו לקבוצת האנשים המיוחדים\חריגים.(קבוצת הבית שלי )
בלי הרבה התעקבויות הרשו לי להציג בפניכם באופן משכנע וחסר הומור את השקרנים הנדירים והחריגים שבינכם:

שקרן אלף הפרצופים- אנחנו אנשים מרתקים ללא ספק,היכולת המדהימה היא פיצול אישיות זמני כניסה לתוך דמות וזיוף כולל של בן אדם על סמך טעמו של הקורבן..
אין ספור לדוגמאות וסיטאוציות שמבצעים מלכי הצבעים,השיטה היא להינעל על זיכרון ולהפוך אותו למשו חיי ובועט להיכנס למשו שאתה לא,ולהאמין שאתה כן לגרום לקורבן להאמין שאתה מי שאתה מציג את עצמך בשביל זה צריך הרבה מאוד משחק הרבה מאוד נסיון ולפעמים הרבה מאוד כאב.
כועס עצוב עצבני נרגש מתלהב מתלהם מזלזל שמח מקנא מאוהב מתבייש פזיז חששן פחדן אמיץ לא החלטי אציל נפש רשע ומרושע.
הוא יכול להיות כל אחד מכם כל אחד סביבכם ולא תזהו אותו בחיים ואם יתאכזר אליו הגורל ויחשף הוא ידאג טוב מאוד לא להשאיר עקבות....אי אפשר ולא אפשרי להבחין בסוג כזה של שקרן לפי דעתי זה מולד ולפי דעתי אני לא רואה בזה שום דבר פסול אני עצמי מסוגל לזה אבל לא כל הזמן רק לפרק זמן מסויים אני יכול להיכנס לדמות ולחיות אותה לאחר מכן אני מקיא אותה מימני והופך לשקרן הבא.

שקרן אדיש- אין צורך להגיד ששקרן טוב הוא שקרן שלא מסגיר את השקר והבחור האדיש מסוגל לשקר ללא שום סימן לחוסר אמת כי ההיתנהגות השקרית,והטבעית שלו תואמת..ולכן לא ניתן לדעת מתיי הוא משקר הוא לא מייחס חשיבות לשקר ולכן לא עושה עניין גדול מן הקורבן הבולע אותו כדרך טבע.(אלא אם כן ישנה היכרות של שנים).

שקרן מציאות- אלו הם בני אדם רגילים לגמריי ששיקרו במהלך חייהם ובנו חיים שלמים מן מציאות כוללת על רשת שקרים אחת גדולה עד כדי כך שהם נוהגים לשקר כדרך טבע ואינם מודעים לזה...אני אישית מכיר כמה כאלה ואין לי מושג אם הם פתולוגים.

שקרן פתולוגי- מעצבן ככל שזה ישמע ישנם אנשים שמשקרים כל הזמן בקשר לכל דבר בכל זמן ובכל מצב,אנשים אלו נחשבים לפעמים כשקרנים פתולוגיים ואינם מבחינים בין מציאות לשקר.
הם הכי קלים לזיהוי מבין כל השקרנים על ידי שיטה פשוטה...אם במקרה ניתקלתם במישו שאמר לכם ערב טוב באחת בצוהריים ושאלתם אותו עם יש עליו עיתון ספורט במקרה, והוא יזמין אותכם במקרה למפעל לייצור עיתונים בטענה שהו רוצה לשמוע את דעתכם אם לקנות אותו או לא.

*הגעתי לסוף אני חייב להגיד שאני לא מבסוט מימה שכתבתי הרעיון לדעתי גדול ויש עוד מלא סוגים של שקרנים ואני ישמח עם אנשים יגיבו ויוסיפו בכל צורה שהיא הומוריסטית או רצינית ואם תיהיה תמיכה בעניין אני מבטיח לחזור עם מדריך לשקרנים בנות בנים הרבה יותר מושקע ורציני..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2006, 11:56

שעורי בית מאמי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Storm3r שמתחילה ב "וואו..."

קודם כל אני לא מבין למה אני משועמם...אתה מכיר תשעות האלה שאתה חוזר הבייתה מיציאה ועדיין יש לך כוח לעשות דברים אז אני במקום לראות טלויזיה החלטתי לקחת אירוע מן שיחה דיי ארוכה בין חברים ולנסות להחיות אותה בפורום בצורה הומריסטית חצי רצינית כפי שהיא התנהלה בשעות הערב המוקדמות...
בשביל שהאשכול הזה יחייה אני צריך לעשות אותו מושלם והוא לוקה בחסר רב...לכן אני מקבל את הצל"ש שלך אבל נותן לך עונש לכתוב סוג של שקרן אחד נוסף ולשייך אותו לאחת הקבוצות.

וזה נוגע לכולכם אם אתם רוצים להגיב אז אני מבקש בנוסף לתגובה נוראית כלל שתיהיה הוסיפו שקרן נוסף.
באשר לאלו שיש להם יותר מ1000 הודעות הם צריכים לכתוב שני שקרנים נוספים...
והיה ומנהל החליט להגיב אני מצפה לשלושה עד חמישה שקרנים נוספים אם לא יותר.!!

יאללה חברה לעבודה!!!(מקווה שנהנתם)
ישן 16-12-2006, 12:07
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mithrix שמתחילה ב "המדריך לשקרנים."

השקרן הצבעוני- כאן נדובר בשקרנים שמשתנים לחלוטין לפי הסביבה, ליד מעשנים הם מעשנים כבר שנים, ליד חרשנים הוא לומד שעות, ליד אנשים בוגרים הוא חושב על העתיד, ליד בני נוער הוא חי את הרגע...

השקרן הווירטואלי- אדם שכותב מאחורי המחשב ומתיימר להיות ערס קשוח וחסון/ פריק מגניב/ החכם של השטח/ הדוגמן של פוקס וכו.. כשבמציאות הם בדיוק כמו כולם.

"כבר 5 שנים אומר שלום כזה מהיר, פחדתי ממך בלי להכיר אותך כמעט, מוזר , יש חושך בדירה מספר אחת..שמעון השכן נפטר לפני 3 ימים, ממש בפתח של הבית חולים, גם שמו שלט על הדלתתתתת..."

נערך לאחרונה ע"י הולי בתאריך 16-12-2006 בשעה 12:11.
ישן 21-12-2006, 22:20

...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Gadi-x שמתחילה ב "חחחח"

סבבה,אבל שיהיה לך משו תכתוב! , על תיהיה ישראלי ותגיד-"אחר כך",כי אתה סתם פוגע בי...
אומר שתכתוב הודעה מרגשת ואני מגיע הבייתה ומוצא תאשכול שלי ריק מתגובות,אישית אם לא הייתי זכר רציני הייתי עכשיו לוקח תאוטו קונה גלידה יושב בבית רואה חברים ובוכה....

אנשים על תיתנו לאשכול שלי למות הוא עוד צעיר יש לו עוד הרבה לגדול!!!,יאללה אני בטוח שלכולכם יש רעיונות שאתם שומרים לעצמכם בבטן...זה סתם משמין

הרעיון של האשכול אדיר יש לו פוטנציאל לגדול ולהיות עצמאי יום אחד.
מי יודע אולי הוא יגיע למערכת החינוך,ואז הוא ישרת בצבא ויגיע עד לדרג המדיני, ישנה את כל תפיסת השקרים הפשוטה בישראל וכולנו נהפוך לשקרנים מדהימים ...
ואני יוכל לשבת בבית ולדעת שהפכתי את ישראל לארץ יותר מממ....מה המילה?
ישן 23-12-2006, 17:06
  Gadi-x Gadi-x אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.10.04
בזויה?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Mithrix שמתחילה ב "..."

חחח..
טוב אז הבטחתי והנה אני מקיים:
אני לא יודע איך בדיוק לקרוא לסוג הזה של השקרן אבל הוא יחסית נפוץ. זה קצת כמו ערבוב של שקרן אינטרסנט ושקרן לבן. זה בן אדם שמשקר כדי לשמור על השם שלו בדר"כ. הוא לא ממעגל החברים הקרובים והוא משקר שקרים לבנים כמו מה הוא עשה אתמול או את מי הוא מכיר ועם מי הוא שכב, לדוגמא. הכל למען שמירת שמו הטוב, כביכול, שהוא המציא לעצמו.
אם נגיד אני יספר לו שאתמול שכבתי עם 3 בנות יחד הוא יגיד: "וואלה אחי סחטיין..שבוע שעבר שכבתי עם 6 יחד."
או נגיד, הוא יכול להבטיח שהוא ישיג לכם משהו שקשה להשיג, בחינם או מאוד בזול ובעצם הוא סתם אומר את זה כדי שיהיה לו את השם הזה של "הבחור שמשיג דברים", "זה שיש לו קשרים" וכו'.
חחח..הבנתם את העיקרון. הוא משקר למען האינטרסים האישיים שלו אבל זה שקרים לבנים קטנים שלא באמת פוגעים במישהו כדי שאם יתפסו אותו על שקר הוא יוכל איכשהו לברוח מהאשמה וכל זה בכדי שלא יצא לו שם של שקרן ויהרוס את כל מה שהוא בנה במשך שנים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:56

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר