לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2006, 19:57
צלמית המשתמש של Foxtrot1
  Foxtrot1 Foxtrot1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.05
18-200 ו-105 MM

שאלה קטנה ...

למה שמישהו יעדיף לקנות עדשה 105mm עם צמצם 2.8 במקום עדשה משתנה 18-200 (עם צמצם3.5-5.6) ובעלות אותן פונקציות IF-ED AF-S VR?

אני מבין את פשר ההפרשים בצמצם .. אבל עדשה 105 היא מקובעת, ונועלת אותך למסגור ספציפי של תמונה, בעוד העדשה המשתנה נותנת טווח הרבה יותר רחב.

בהחלט מתאימה השאלה בעניין המחיר - שתי העדשות עולות אותו מחיר ..

אפשר לקבל התייחסות בבקשה? (שתי העדשות של ניקון ועולות כ-5,000 ש"ח)

בנוסף, רציתי לדעת מה דעתכם על http://www.fotofilm.co.il/page.php?...om_category=235 ? ו- http://www.camera.co.il/sale.asp?pid=315 ? (הזום דומה לעדשת קיט שמתוארת מטה, אך בעדשה השניה הצמצם נפתח יותר)

והאם כדאי להחליף את עדשת הקיט של ה-D70S (18-70 3.5 בעדשה הזאת (כן אני יודע ש-SIGMA וניקור זה שמים וארץ - השאלה בתכלס, כצלם ... האם כדאי להחליף?)

נערך לאחרונה ע"י Foxtrot1 בתאריך 18-12-2006 בשעה 20:09.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-12-2006, 22:00
צלמית המשתמש של עופר ברגר הגיבור
  עופר ברגר הגיבור עופר ברגר הגיבור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל עופר ברגר הגיבור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Foxtrot1 שמתחילה ב "18-200 ו-105 MM"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Foxtrot1
שאלה קטנה ...

למה שמישהו יעדיף לקנות עדשה 105mm עם צמצם 2.8 במקום עדשה משתנה 18-200 (עם צמצם3.5-5.6) ובעלות אותן פונקציות IF-ED AF-S VR?

איכות !!!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Foxtrot1

אני מבין את פשר ההפרשים בצמצם .. אבל עדשה 105 היא מקובעת, ונועלת אותך למסגור ספציפי של תמונה, בעוד העדשה המשתנה נותנת טווח הרבה יותר רחב.

נכון שעדשות פריים הם "מגבילות " אבל מצד שני הם מלמדות אותך לבנות נכון את הפריים ! ( קומפוזציה ושאר ירקות ..)

ואיכות כבר אמרנו ??

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://services.nexodyne.com/email/icon/MiIHt9CsUg%3D%3D/JE2kTDA%3D/R01haWw%3D/0/image.png]

ישן 19-12-2006, 13:41
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06

יש לנו עינין נוסף בקשר לחדות. עדשה עם הרבה אופטיקה פחות חדה מ 2 סיבות. סיבה ראשונה היא שכול אלמנט מגדיל את הנפיצות (שבירת האור ויצירת קשת). את הקשת אנו לא רואים בעיין אך הצבעים יוצעים פחות טובים. דבר שני שקורה הוא שכול אלמנט מגיעה עם פגמים שלא ניתן להוריד אותם בליטוש כי יש גבול לליטוש שאנו יכולים לאשות. ובכך עדשות עם הרבה אלמנטים פחות חדות. ככול שיש לעדשה יותר זום כך יש לה יותר אלמנטים.

דבר נוסף שקורה הוא שכול אלמנט עולה כסף ועם אתה רוצה עדשה עם זום גדול במכיר טוב מכניסים לשם אלמנטים זולים יותר. לאומת עדשות ללא זום שיש להן כמות קטנה של אלמנטים וכול אלמנט מלוטש בצורה טובה יותר (הה-ספרי). וכך הוא מרכז בצורה טובה יותר את האור. לא רק זה גם הם אשויות מחומרים טובים יותר ממינירל שהנפיצות שלו נמוכה יותר.

והדבר השלילי שלא קובעה את האיכות אבל כן תורם הוא הצמצם שהוא 2.8. שאני ממש לא צריך להסביר למה זה טוב יותר.
ישן 19-12-2006, 14:44
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05

אלה עם כן הינך חובב מקרו מושבע שמעוניין באיכות בסט של מאקרו (היא טובה יותר מהסיגמה המקבילה בכמה רמות..) תיקח אותה. למרות שאני לא מאמין שאחריי זמן ממושך שהינך מצלם החלטת שאתה מעוניין ללכת בעיקר על צילום מקרו ותרכוש עדשה שעולה 5000שקל שזה מחיר לא קטן כלל לעשות מקרו קצרת מוקד. גם עם אני טועה והינך מעוניין בתחום המקרו כרגע הייתי כבר הולך על הסיגמה המקבילה ולא על הניקון בעיקר בגלל שלא תשים לב להבדלים משמעותיים בינהם בגלל שעין שלך עדיין לא מסוגלת להבדיל..(זה בא בעיקר עם הרבה נסיון...) בעיקר עקב השאלה שלך שמצביע שאינך חובב צילום זה 20 שנה אלה מישהוא שעומד להיכנס לעולם הצילום הייתי מציאה לך עדשה כמה שיותר ורסטילית כגון ה18-200 המצויינת שהיא אגב העדשה הטובה ביותר בעולם בטווח הזה. (עד שקאנון יוציאו מקבילה ).
ואחריי שתימצא אותה אתה כבר תידע מה דרוש לך יותר ומה אתה אוהב יותר לצלם עם זה בטלה עם זה בוייד ועם זה במקרו. כעיקרון לדעתי תמיד צריך להתחיל או ב50ממ קבוע או בעדשת זום בין 17-55+-(לדיגיטלי) ולא ישר לקפוץ על עדשות פריים או זום משובחות ויקרות.
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

נערך לאחרונה ע"י coolpix בתאריך 19-12-2006 בשעה 14:48.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:36

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר