לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2006, 17:32
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הדבר האמיתי: 'ןופצמ' שקוראים לעצמם 'מצפון'!
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ממש ניתוץ מיתוסים"

'רבנים' שהם 'חילונים'? זה נשמע כמו צמחוניים חובבי סטייקים... כמו אינדיאנים ממוצא פולני וכו'
הרפורמים אינם מכנים עצמם - 'חילוניים'. הדמויות שתוארו באשכול אינן רפורמיות ואין כל קשר בינן לבין היהדות. הקשר העיקרי שלהם הוא לרייטינג ולחשבון הבנק שמחובר אליו, כלומר ל'עגל הזהב'.

הלו השתגעת? מה שיש ל'תרבות' שאתה מתיימר לייצג הוא לדעתך 'יאיר לפיד'? כלומר נראה לך שזוג שביום כה חשוב בחייו רוצה לעמוד מול מייצגה של אליפות העולם ברדידות ושבלוניות - ראוי לגאוה שכזו?

כאשר עומדים מול רב - עומדים למעשה מול מייצגה של המורשת היהודי, מול אותה סמכות שחיתנה את הורי הוריך עשרות דורות אחורה.
ניחא - הסכם נישואין מול ראש עיר או עו"ד בחסות הסדר שמייצג החוק [בארצות בהן הדבר מתאפשר] - אבל, יאיר לפיד? מה השלב הבא ב'נאורות' - 'מילה אלטרנטיבית על ידי ג'ודי ניר מוזס שלום'?

לא הבנתי גם מה ענין הגאווה בתאריך של מצעד הגאווה. אם זה במקרה - קורה. אבל להתגאות בזה ולהשתמש בכך לניגוח בויכוח בין דתות [גם אתה מייצג 'דת' רק שטרם הבחנת בכך]. אני מניח כי מארגני המצעד היו מחליפים את המועד אם היו מבחינים בדבר.

איני יודע איך זה אצל ה'הומינוס-לפידוס', אצלנו הפרימיטיבים נוהגים לאכול סופגניות עם ריבה [לא עם קרם שקדים, מוקרם בעמבה אורגנית ופתיתי בזיליקום, לאטה, גראנדה] ולהדליק נרות - אז חנוכה שמח!

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 19-12-2006 בשעה 17:34.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-12-2006, 19:31
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ראשית, טעיתי בך בענין הסופגניות ועל כך התנצלותי הכנה!
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני אוכל רק סופגניות עם ריבה, לא שוקולד ריבת חלב או קלמרי"

שנית, שים לב - הבעיה שלי היא לא עם רפורמיות או שנויים מקלים אלא עם הצגת 'יאיר לפיד' ומופעים ריקניים כמו ידוענים המחתנים זוגות כראי התרבות היהודית שאינה שומרת במלואן מצוות שבין אדם למקום [אני חושב על שם קיצור לתנועה האמורה אליה אני משתייך אבל הששבמשבא"ל נשמע לי קצת מסורבל]. לזרם שאינו שומר מצוות יש מה להציע והרבה אך לא את יחצ"ני וכוכבני ערוץ 1/2/3 וכו'.

יהדותו של החרדי, יהדותי אני ויהדותך כיהדותם של אלו שעומדים מאחרי הטקסים הללו. ובדיוק בשל זאת 'עקצתי' את מה שנתפס כ'דת' החילונית. שים לב לבטוי בו השתמשת בעצמך 'רבנים' [!] חילוניים.
בכל מקרה - ללא כוונת פגיעה אישית. ראה עצמך זכאי ל'עקיצת תגובה' על חשבון הבית

תזהר מהריבה המטפטפת, היא כבר הכתימה רבים וטובים בהסטוריה של עמנו!
ישן 19-12-2006, 19:40
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
אין צורך להתנצל ואני שמח שאין צורך להתנצר
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ראשית, טעיתי בך בענין הסופגניות ועל כך התנצלותי הכנה!"

את המקור הביא האדון הנכבד דוידב66 ללא הבאת לינק
אני מצטט אותו, לכן ההאשמות מופנות אליו, אני חף מכל דבר
ואולי אם הכל היה מוסדר וקליל, לא היה צורך בחגיגות ראווה עם ידוענים נושאים לפידים
אולי אם זוג חילוני, דו דתי, חד מיני, או אמיני היו יכולים להרשם כנשואים ולחיות בזוגיות מופלאה
לא היה צורך לגייס ידוענים שיעזרו לך רק כי זה עוזר גם להם, אינני חסיד של השיטה הזו
אבל בלית ברירה אלטרנטיבית, מי שמוכן לעזור הוא לא המדינה ואפילו את בג"צ מסרסים, מי שעוזר
הם היאיר לפידים שנהנים לשזף את פניהם בציבור ולזלול סופגניות מן הסתם עם ריבת חלב, או דבש יענים

מאותה סיבה צועד מצעד הגאווה שבקיומו תמכת, אני יודע יותר בשביל הדמוקרטיה ופחות
בשביל הגאווה, אבל עדיין לא קצפת עליו כמו רבים וטובים אחרים, הנסיבות דוחפות את השונים
לאור הזרקורים ולא מאחוריהם כמו שאולי באמת היו מעדיפים

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 19-12-2006 בשעה 19:42.
ישן 20-12-2006, 07:36
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מלך מלכי כותבי ההבלים
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "וואו, אם מישהו היה כותב ללמד את הערבים איפה מקומם - היית מזכיר לו את מקומה של אמו..."

הרי אתה יודע היכן לדעתי מקומם של הפלסטינאים ומה דעתי לגבי הערבים אזרחי מדינת ישראל.
אז הערותיך אינן רציניות כלל.
לצערי לערבים אזרחי מדינת ישראל לא צריך להבהיר היכן מקומם - ההפליה הנמשכת והצבתם בשולי החברה ברורה להם בהחלט.

באשר לאמא - גם זאת אתה יודע שכאשר הדיון רציני תגובותי גם הן רציניות. כאשר מישהו מכפיש ואינו מדבר לענין לפעמים אני מציב ראי לפניו, שיראה כיצד הוא נראה.

גם אתה כמנהל וכמי שאמור להנחות פורום רציני כדאי שתעשוק בעיקר ואפילו ב"אמת" שלך ולא בהערות חסרות כל בסיס ושאינן משתלבות בהליך הדיון.
ישן 20-12-2006, 11:57
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
צודק, לכתוב "בן....." זוהי מחמאה...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אתה שקרן מועד"

מכיוון שאינך מכיר את הוריו, הרי שהמראה היחידה שהעמדת, היא מול עצמך - אדם שכדי להגן על
מי שמגרש יהודים, יקלל כל מעביר ביקורת...
איש לא מינה אותך לסניגורו של ראה"מ. מותר לבקר, ואם אין לך תגובה עניינית, חוץ מלקלל הורים,
עדיף שתחסוך מעצמך את הבזיון, ותמנע מתגובה. גולש אחר היה מוזהר - אבל מכיוון שהציפיות ממך
נמוכות כ"כ, סתם מבקשים ממך לנסות להתגבר על היצר שלך...
מחאה לא באה לידי ביטוי בלקלל הורים.

מכיוון שאתה חלש בעברית, אספר לך ש"ברכה" במובן תנ"כי, יכולה לקבל משמעות של "קללה"
(לך וקרא על כרם נבות היזרעאלי, סיפור מעניין - למרות שהוא מתרחש בחלקו מעבר לקו הירוק
הקדוש...). מובן שלא התכוונת לברך, אלא לקלל, אבל שוב יצא לך הפוך מהמתוכנן (זה ידרוש ממך
לקרוא עוד סיפור מהספר המרושע של היהודים האלה - הסיפור על בלעם - ולדעתי שני סיפורים ביום
מהספר של היהודים האלה, זה למעלה מכוחך, אז נחסוך ממך...).
הגידופים שלך הן עובדה יבשה, שצפה בכל פעם שמישהו בא ומבקש לומר משהו שאינו דברי שבח
לגירוש יהודים, או לא לשבח את עזמי בשארה "האינטלקטואל המובהק"...
ישן 20-12-2006, 13:34
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
הצחקת אותי-אתה רואה הכל הפוך על הפוך
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דן, איש לא יחסום אותך. כולנו מודעים לקשייך, ונמשיך להתחשב בהם..."

היחיד בפורום הנלחם למען אי שימוש בהכפשות, בכנויי גנאי ובקללות הוא אני ולא אחר. במקום שהמהלים יטפלו באלו שאינם מסוגלים לכתוב ולהתדיין כהלכה, באלו שכשאין להם מה לאמר הם שותקים, אתה מפנה אצבע מאשימה אלי.

אני כותב תמיד אך ורק לענין ובהתאם לנושא הנדון באותו שרשור. נכון לא נוח לשמוע דעות שאינן מקובלות בפורום, למרות שהן, כיום, דעתם של מרבית אזרחי המדינה - על פי החלטות הכנסת הנבחרת וממשלת ישראל.
כאשר יש צורך לבקר אני מבקר בצורה ברורה והגונה.
כאשר משהו מתפרע - אני מנסה להראות לו שמי שמקבל "מחמאות" זה איננו ערב לאוזניו. שירגיש מה זה.
לגבי המקרה הנוכחי בדיוק כפי שראש ממשלתנו הוצג כסוחר נדל"ן (מה יש לכותב נגד סוחרי נדל"ן) מה שלא הוכח כך אין לי הוכחות מה עושה אמו. כשכתבתי אתה בן ............... התכוונתי שהו יהרהר בדבר. העובדה שהדמיון המלוכלך שלך החליף את הנקודות שלי - זוהי הבעיה שלך.
ישן 19-12-2006, 23:35
צלמית המשתמש של trionax
  trionax trionax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל trionax
אוח נו מספיק עם זה כבר.
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה דווקא כן הבנת, אבל לא הפנמת"

כל הפלורליזם המזוייף הזה. יש תורה. יש חוקים מוגדרים שאנשים שחכמים ממני וממך קבעו בענייני הדת היהודית שהם בלתי ניתנים לעירעור. זה לא נתון לבחירה.
בן אדם לא יכול לאכול חזיר ולטעון שהוא רב יהודי.
אולי אתה יותר מידי שקוע ב"לכל אחד יש בחירה במה נוח לו להאמין", אבל יש דברים שלא קשורים לנוחות - פשוט עושים אותם כי אלה החוקים.
יוסי הורוביץ יכול לאכול בשר וחלב ולטעון שהוא רב - אבל לא, זה הורוביציזם.
משה כהן יכול לסוע בשבת על הג'יפ שלו ולטעון שהוא רב - אבל לא, זה כהניזם.

יש באמת אלמנטים של פרשנות, אבל אם כל הדת הייתה יכולה להיות נתונה לפרשנות כמו שהצעת עכשיו: " מי אמר שכולם צריכים ללכת לפי תורת ישראל" אז לא היה משמעות לדת היהודית כי כל דפקט יכול לעשות איתה מה שבא לו.
ישן 20-12-2006, 13:48
צלמית המשתמש של trionax
  trionax trionax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל trionax
אם משהו רוצה לנסות להתנער
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הלאום שלנו מבוסס על ההיסטוריה והתרבות של עם ישראל לדורותיו"

מזה שהוא יהודי, בבקשה, אבל זה עדיין לא משנה את העובדה שהוא יהודי.

היכן מקומם של הלא מאמינים?
היכן מקומה של עז שמתעקשת להיות כבשה - עדיין עם עדר העיזים. ובשביל להקדים תרופה למכה הכוונה הייתה לא לזה שחוסר אמונה זה דבר פסול, כי זה דבר לגיטימי לגמרי וחופש הבחירה נתון בידו של היחיד, אלא שחוסר אמונה לא מבטל את השייכות של אדם ליהדותו.

אבל מעת שקמה לנו מדינה ואפילו קודם לכך, עם תחילת ההתיישבות המחודשת בארץ ישראל - לא הדת היא המגבשת את האומה, אלא המדינה עושה זאת.
אני שמח שאתה מודה שבגולה היהדות הייתה גם דת וגם לאום. בקשר להאם עכשיו שיש לנו ארץ הלאום משתנה; בטח שכן. בגלל זה אנחנו נראים כמו שאנחנו נראים. שכחנו מי אנחנו, ובמאמץ לחפש זהות חדשה שתיהיה כמה שיותר קילומטרים רחוקה ממי שאנחנו באמת, איבדנו קצת את הכוון והעשתונות. אם המדינה זה מה שמחזיק את העם ביחד, זה אומר שהערבים במדינה גם הם חלק מהעם החדש שמתגבש בארץ ישראל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:12

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר