לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2006, 19:59
  100amit 100amit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.06
מקצועיות מאבטחים במרכזי קניות. עצוב.

לפני מספר ימים קפצתי לביקור במרכז קניות הסמוך לביתי בעודי לבוש מדים.
ביציאה מהחנות, עצר אותי השומר בכניסה ובערבוביה של עברית, רוסית והנפות ידיים הבנתי שהוא בבעיה.
לאחר שהתרכזתי גיליתי שבידו האחת אקדח מסוג fn ובידו השניה המחסנית. הפטיש היה משוך לאחור.

מה היתה הבעיה?
נכון- הוא לא ידע איך מחזירים את הפטיש (הכנסת האצבע לבית המחסנית ולחיצה על הזיז הפנימי)

מעניין מה זה אומר על ההכשרה שקיבל ועל יכולתו להגן על האזרחים במידה וקורה משהו.
אינני מתעלם מהאפקט הפסיכולוגי ובאירועים שלא קרו כתוצאה מהעובדה שעומד מאבטח חמוש בכניסה למרכז הומה אדם, אך תארו לעצמכם את הקטסטרופה שהיתה מתרחשת אילו היינו נקלעים למצב בו המאבטח היה מנסה לירות על מישהו ופוגע בחמישה אחרים.. עדיף שהיה מחומש במגלה מתכות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-12-2006, 20:32
  100amit 100amit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה ל- 100amit"

אם התרשמת שאני מודאג מרמתם של המאבטחים בקניון ומשליטתם בנשק, אז פספסת קצת.

אין לי ספק שלא מדובר בארוע אזוטרי חד פעמי כזה או אחר. אני יכול לשער בוודאות גדולה שלו הייתי ממשיך לחנות שאחריה ובוחן את השומר שם, כנראה שלא הייתי מופתע לטובה..

ברשותך לא ניגע בקשיי השפה של אותו שומר, אבל הוא לא ידע להגיד פטיש, נשק, מחלק.... והשומר הוא עובד קבלן כמו רבים אחרים בארצנו.

גם במידה ואפנה לקב"ט, אם אמצא אותו (אגב- אם מישהו יודע איפה נמצא בדרך כלל השומר בכניסה ליד השלט והמחסום- שיודיע גם לקב"ט..), מה נראה לכם? שיפלו עליו השמיים? ברצינות.

נ.ב. למה הוא פנה אלי כדי שאעזור לו? כנראה בשל המדים. אל דאגה, הוא לא נופף בנשק. הנשק היה בפונדתו והמחסנית בכיסו עד ששמתי לב לבעיה. דבר אחד טוב יש לומר. הוא הבין שכשהפטיש משוך, עדיף להוציא את המחסנית..
ישן 20-12-2006, 20:51
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
הלוואי שזה היה ככה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי itai25. שמתחילה ב "א)מעניין למה הנשק היה ככה. ..."

רוב החברות מעבירים הכשרה בצורה אחת .
מכניסים 10 מאבטחים למטווח לשיעור של שעתים ברוטו מגיע מדריך שנשברו לו כבר איברים אינטימים מהדרכה אבל מה לעשות ,צריך להתפרנס.
הנ"ל מקבלים שיעור בהלכות שימוש בנשק (שתמיד יש מישהוא שבדיוק משהוא לחוץ לו אז זריז
יאלה יאלה אני היתי בפלמ"ח ו48 עשינו אחרת.............)
ניגשים לקו הירי ויורים 50 כדור (זה במקרא הטוב יש כאלו שגם פה מעגלים פינה ) למטרת כסת"ח
פורקים נשקים ויוצאים להחתים רשיונות .
המדריך מחתים ומודע לאל הטוב שהעביר אותו עוד מטווח בשלום.
כל העסק (קליטה ,תאוריה,ירי) נטו אולי שעה .
מיותר לצין שכולם מסימים בהצתינות!
יש מסלולים מיוחדים עבור משימות ספציפיות כמו מוסדות לימוד ,תחבורה ציבורית ואחרים ששם יש קורסים שבין שלוש ימים לחודשים אבל זה לא מיצג את רוב שוק האבטחה בארץ.

ישן 20-12-2006, 20:53
צלמית המשתמש של itai25.
  itai25. itai25. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "הלוואי שזה היה ככה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמל ראשון
רוב החברות מעבירים הכשרה בצורה אחת .
מכניסים 10 מאבטחים למטווח לשיעור של שעתים ברוטו מגיע מדריך שנשברו לו כבר איברים אינטימים מהדרכה אבל מה לעשות ,צריך להתפרנס.
הנ"ל מקבלים שיעור בהלכות שימוש בנשק (שתמיד יש מישהוא שבדיוק משהוא לחוץ לו אז זריז
יאלה יאלה אני היתי בפלמ"ח ו48 עשינו אחרת.............)
ניגשים לקו הירי ויורים 50 כדור (זה במקרא הטוב יש כאלו שגם פה מעגלים פינה ) לטרת כסת"ח
כמה שידוע לי זה יותר מחמישים כדור וגם יותר ממאה כדור
פורקים נשקים ויוצאים להחתים רשיונות .
כל העסק (קליטה ,תאוריה,ירי) נטו אולי שעה .
מיותר לצין שכולם מסימים בהצתינות!
יש מסלולים מיוחדים עבור משימות ספציפיות כמו מוסדות לימוד ,תחבורה ציבורית ואחרים ששם יש קורסים שבין שלוש ימים לחודשים אבל זה לא מיצג את רוב שוק האבטחה בארץ.

ישן 20-12-2006, 21:06
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
בתור מי שעבד בתחום עד לאחרונה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי itai25. שמתחילה ב "[QUOTE=סמל ראשון]רוב החברות..."

סורי אבל לא
כאמור יש קורסים שונים ששם המצב קצת שונה החל מקורס 3 ימים למאבטחי מוסדות חינוך
שמתוכם עקרונית יום וחצי מוקדשים לנשק נטו יש גם עירייות שמשקיעות תקציב בקורס יותר מקיף
יש קורסים של חמש ימים ועשרה ימים למאבטחי תחבורה ציבורית ששם אכן יורים יותר ומקבלים רקע נרחב יותר ועד לקורס אבטחת מיתקנים של משרד הביטחון שנמשך 6 שבועות .
(את "האחיד" אני משאיר בחוץ פה )
אבל זה לא מה שמקבל המאבטח הממוצע בכניסה לסופר אוו בקיניון .

אתה יודע מה תעשה ניסוי תגיע לאחד המטווחים ותרשם לירי חופשי (תדאג להגיע בתחילת אימון בבוקר )ושב ותמתין ותראה אם אני צודק אוו לא .
אני מכיר מדריכים "שתלו את הנעלים" בגלל השיטה הזאת!
פשוט לא רצו להיות חלק מהמחדל הבא.

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 20-12-2006 בשעה 21:09.
ישן 21-12-2006, 06:36
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
קודם כול , בלתי אפשרי , ושנית מאבטחים מנעו פיגועים במו ידהם
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי 100amit שמתחילה ב "תגידו- אולי עדיף לא לצייד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 100amit
אולי עדיף לא לצייד אותם בנשק אלא רק במדי שמירה (כמו שהם לובשים) ובמגלה המתכות הזה??אם זכרוני אינו מטעני, במקומות בהם היו פיגועים והיתה שמירה, המפגע נתקל בדרך כלל בשומרן..)

בשנות ה-70 החל לצמוח שוק חברות האבטחה הפרטיות, בעקבות עלייה במספר האירועים הביטחוניים ובדרישה לגורם מקצועי האחראי לביטחון הציבור. שוק זה הוא תוספת לכוחות המדינה כגון מג"ב והמשמר האזרחי.
הקמת משרד שירותי שמירה, תאגיד של חוקרים פרטיים שמטרתו מתן שירותי שמירה או ארגון שירותי שמירה מותנית באישור ועדת רישוי (ועדה שממנה שר המשפטים). המועסקים ברוב סוגי השמירה נדרשים גם הם לקבל אישור מוועדת הרישוי, אלא אם המשטרה נתנה אישור מיוחד להעסקתם. הגשת בקשה לרישוי כרוכה בתשלום אגרת רישוי. החזקת נשק מותנית ברישוי משרד הפנים.

http://www.knesset.gov.il/MMM/data/docs/m01081.doc

ישן 21-12-2006, 00:29
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "קרה לי מקרה יותר הזוי"

זה הזוי?

כשהתנדבתי במשטרה (תחנת ציון במחוז ירושלים) הצוות שלי היה קופץ לפעמים לקניון מלחה "להתכלכל" (מילה יפה, שיש מי שחושב שהיא בכלל "להתקלקל"). לא פעם ולא פעמיים השומר השינוני בכניסה היה מעביר עלינו את ה"מגנומטר" (הסבר יבוא).

מטרת הבדיקה היתה תמוהה בעינינו, משום שאם הוא טורח לחפש מתכות על קבוצת אנשים חמושה מכף רגל ועד ראש, כנראה שהוא באמת מסטול. לפעמים גם שאלו אותנו אם יש לנו נשק (כאמור, קבוצה של כמה מתנדבים עם רובה, אקדח, מכשיר קשר וכו').

פעם אחת פשוט עניתי "לא", והעברתי את הנשק מהצד של מגלה המתכות הניצב בכניסה. אחרי שהתאפשר לי להכנס ביקשתי מהשומר את ה"מגנומטר" שלו, והוא הסביר לי שזה מכשיר שהוא לוחץ עליו בכדי לעשות רעש, כשמשהו נראה לו חשוד, ואז הוא ממשש עם הידיים.

אחלה ישראבלוף שבעולם. העיקר שבודקים בתא-הכפפות (הרי בכל מדריך לטרוריסט כתוב במפורש שמותר להכניס חומרי נפץ, ע"י מכונית, רק בתא-הכפפות).
ישן 21-12-2006, 00:42

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "זה הזוי? כשהתנדבתי במשטרה..."

אגב (אני משרשר לעצמי) - מישהו מכיר את השומרים *בתוך* האוניברסיטה?

כבר כמה שנים אני לומד ועובד באוניברסיטה העברית, ובכל פעם נדהם מחדש מהחבר'ה שהאוניברסיטה מציבה בתוך כותליה. יש אחד בכניסה לספרייה, אחד ליד כל קפיטריה, אחד ליד אולמות תצוגה של כל מיני שטויות של מוזרים מבצלאל (פה אולי יש היגיון - שלא יקפוץ משם איזה משהו ויאכל סטודנטים שנה א'), אחד בכל כניסה לחוות-מחשבים - משהו מדהים.

כל אחד מהם לא דובר עברית כשפת-אם, לא חמוש, לא נושא מכשיר קשר, לא יודע את המספר של הבטחון ובגדול, לא תורם ולו תרומה מינימלית לשום דבר. אף פעם לא הבנתי מה הטעם לבדוק את התיקים של מי ש*נכנס* לספרייה, או להציב שומר קשיש ומנומנם ליד כניסה לאולם אירועים.

האוניברסיטה מציגה חזות חיצונית מאיימת מאוד: סיורים רכובים ורגליים, נשקים גלויים מחוץ לשערים, כלבים מפטרלים, ביתני אבטחה, בדיקות מפרכות ומתישות. את זה יכול לראות מי שמבקש להכנס לסניף של ארומה בהר-הצופים, עסק פרטי לחלוטין שמאובטח (בגלל קהל לקוחותיו הסטודנטיאלי) לגמרי, לרבות גדרות מתכת חיצוניות, מאבטחים חמושים, שטח חנייה סטרילי ועוד.

אבל, בתוך האוניברסיטה מוצבים בני 60+, שאחרי עשרים שנה בתפקיד לא תמיד יודעים לכוון אותך (גם לאותו המקום שבו הם נמצאים), לא תמיד עומדים בכיוון הנכון ולא תמיד מופיעים.

מה, בשם האלוהים, הטעם בכל זה? מי שעבר את קציני הביטחון בשער החיצוני, פרץ את גלאי-המתכות בשער הפנימי וברח מהשומרים שמאיישים אותו, ייתפס דווקא כשהוא מנסה להבריח משהו לספרייה?
ישן 22-12-2006, 12:15
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
ת"מ ירושלים לא התקדמו גם כן
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי baal שמתחילה ב "השומרים בת"מ ת"א הם באמת מקרה..."

את החודש אני מעביר בשירות מילואים.
אתמול יצאתי הביתה. המפגש שלי עם מאבטחת בתחנה המרכזית נראה כך:

להלן: אני (א) חייל מילואים לבוש מדים לפי כל תקנות צהל, אם כי לא מגולח ועם נשק. והמאבטחת (מ).

א: שלום
מ: שלום! אפשר תעודה?

א: *ראה לה את תעודת המילואים*
מ: יש לך צו?
א: *מראה לה את הצו*
מ: (נראת מרוצה), אפשר לפתוח את התיק? *במקביל מעבירה חיילים סדירים ללא כל בדיקה, לעיתים לא מסתכלת כלל בתעודה*

א: *קצת המום מהמצב ההזוי*. בשביל מה צריך את כל זה? האם אני כלכך שונה מחייל סדיר?
מ: אלה ההוראות.
א: מחוסר ברירה. נותן לה לעשות מעשים מגונים בתיק (הדי גדול) שלי ובכביסה המלוכלכת שבו. כי אני רוצה להגיע הביתה מתישהו בזמן הקרוב ואין לי רצון להתווכח ולהתעכב.

-בשלב הזה אזרחים ומאבטחים אחרים מסתכלים עלי בצורה מוזרה (למזלי אני בהיר עור, אחרת אני הייתי צריך אולי לחשוש מתקיפה של מאבטח נוסף)

אחרי בדיקה יסודית בתיק. ואחרי שעברתי במגנומטר, שכמובן ציפצף כי היה עלי נשק (!) כמובן שהיא שוב "הירהרה" מדוע המגנומטר מצפצף, עד שראתה שיש לי נשק.

פשוט עצוב..ויותר עצוב שייתכן ואלה באמת ההוראות לגבי מילואימניקים.
אציין שבתחנות מרכזיות בשתי ערים נוספות שעברתי דרכן באותו יום הכל היה פשוט כמו כל חייל רגיל.

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 22-12-2006 בשעה 12:18.
ישן 21-12-2006, 07:30
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
בואו נראה מה קורה מאחורי הקלעים:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 100amit שמתחילה ב "מקצועיות מאבטחים במרכזי קניות. עצוב."

מבחיל עד כמה שזה נשמע, חברות אבטחה הן עסק, ולבעלים-עפ"י רוב-לא משנה אם הוא מוכר בטחון או מלפפונים. אמרו לו אי-שם בסוף הניינטיז שאבטחה זה מה שהולך היום והוא החליט להשקיע בתחום, כשהסמנכ"ל שלו, שבמקרה היה בשייטת, ממליץ לו על שם מפוצץ עם לוגו, משהו כמו "עוצמה", "חוסן" וכיו"ב. עכשיו, כמו כל עסק שניגש למכרז (אספקת שירותי אבטחה) הוא מספק מאבטחים בהתאם לתנאי המכרז. אם המכרז קובע שעל כל מאבטח הוא יקבל 25 שקלים לשעה, הוא נאלץ לשלם 18 שקלים-שכן הוא צריך להרוויח-מה שמגביל אותו לעובדי שכר מינימום. במקומות בהם דמי המכרז גבוהים יותר-כמו התחבורה הציבורית (מעל 60 שקל למאבטח!) הוא מרשה לעצמו (מה זה "מרשה". כאן המכרז מחייב אותו) לשלם מעל 30 שקל. מה משתמע מכל זה? חברות האבטחה מוגבלות ע"י תנאי המכרז. המכרז ניקבע ע"י קב"ט המוסד, שמונחה ע"י המשטרה. עכשיו-מי אחראי? הבעיה היא שכאן תמיד סוגרים את דלתות האורווה אחרי שהסוסים ברחו: מצלמות אבטחה בקצרין אחרי הרצח. שדרוג המאבטחים במוס"ח אחרי הרצח. ואני מניח, לצערי, שישלמו 35 שקלים לשעה אחרי היום בו מחבל יכנס לקניון וירים את כל העסק באוויר.
ישן 22-12-2006, 14:14
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 100amit שמתחילה ב "מקצועיות מאבטחים במרכזי קניות. עצוב."

הבהרה קטנה לגבי החיפוש בתיקים לחיילים.
לא פעם ולא פעמיים יצאתי הביתה וחזרתי דרך תחנה מרכזית ירושלים.
בד"כ היינו מגיעים צוות שלם (כולל מפק"צ - קצין) שנכנס לתחנה. כולם עם נשק+חוגר.
בכניסה תמיד ביקשו מאיתנו להעביר את התיק במכונת שיקוף.
הדבר הזה פשוט הטריף אותי מפעם לפעם, הבזבוז זמן האידיוטי הזה במיוחד לאזרחים שמחכים בתור (ויש תור, למי שמכיר את תחנה מרכזית ירושלים בסופ"ש).
פעם אחת רציתי לשים סוף לתופעה וביקשתי לדבר עם הקב"ט.
בקיצור, הוא הסביר לי שמישהו הכניס להם לתחנה פעם פצצת דמא והם נכשלו בתרגיל כלשהו לאבטחת התחנה, לכן הם מכסת"חים ובודקים בתיקים של חיילים.
אם היה מדובר בהתראה על מחבל שגנב חוגר- מילא.
אבל כשאתם מכניסים חיילים עם נשק ומחסנית ועוד צוות שלם...נו באמת?! כאילו שהנשק לא נחשב לאמל"ח.
ישן 23-12-2006, 12:50

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מעניין מאוד"

אתה צודק. סביר להניח שמודיעין ארגוני הטרור קוראים בפורום, ולא שואלים את פועלי הניקיון שמסתובבים באזור בהמוניהם (כפי, למשל, שקרה בפיגוע האחרון בפרנק סינטרה).

למה לקפוץ מעל אחת הגדרות, או פשוט להכנס עם רכב ספק וכו', כאשר אפשר לקרוא בפורום?

הכי טוב - פנה לקב"ט האוניברסיטה העברית, ובקש ממנו להוריד את מפת ההתמצאות בקמפוס - ככה האויב לא יידע איך נראית האוניברסיטה והוא ייצטרך לעלות על אחת הגבעות עם משקפת, מרחק הליכה מהכפר בו הוא מתגורר (ויש לא מעט כפרים עוינים באיזור).

הנה מסמך מסווג שנתפס באחת הפשיטות על מעוז החמאס:
http://www.huji.ac.il/huji/search_maps.htm

כנס לקישור הראשון, לחץ על המפה כמה פעמים לצורת "זום", ואולי תראה אותי מנופף לשלום...

נערך לאחרונה ע"י Rationalist בתאריך 23-12-2006 בשעה 12:53.
ישן 23-12-2006, 13:22
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
קבל סיפור עצוב יותר

השבוע סיימתי קורס לוטר בכל מקרה במהלך השבוע אקדח יצאתי הבייתה כי במכין עשו לי הדבקה בסנטר אחרי שחטפתי פצצה בקרב מגע לפנים והסנטר נפתח...
בכל מקרה אני תושב ראשון והגעתי לקניון רוטשילד כדי להגיד שלום לאמא שלי שבמקרה הייתה שם מיותר לציין שהייתי בלי חוגר,בלי מדים תקניים בקיצור כמו איזה פלנגה מהשטחים בעודי נכנס בשער הראשי של הקניון שביום רגיל עוברים בו אלפים ניגש אלי השומר ושואל אותי אם אני יכול לעזור לו ומגיש לי אקדח כשהאקדח על סינגל ובדיעבד יש כדור בקנה....
אחרי שפרקתי לו את הנשק הוא סירב לתת לי להיכנס לקניון כי לא היה לי חוגר....

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 23-12-2006 בשעה 13:25.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:29

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר