לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-12-2006, 00:56
  rom10 rom10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
בעיה עם מסך LG L1970HR

שלום לכולם,
לפני מספר ימים רכשתי מסך חדש של LG מודל L1970HR לאחר ששמעתי עליו המלצות רבות וראיתי אותו בפעולה אצל חבר.
חיברתי אותו בחנות ובדקתי שאין שום פיקסל שרוף עליו (עם תוכנה ייעודית שמילאה את המסך כל פעם בצבע אחר ועברתי על המסך לאט לאט בכל פעם).
מהבחינה הזאת המסך הגיע ללא פיקסלים שרופים או מתים.

באתי הביתה וחיברתי אותו למחשב שלי באמצעות כבל DVI שסופק עם המסך.

מפרט המחשב:
6600GT של אסוס
4600+ X2
antec 420W
1GB DDR Kingston
win XP
(אני בכוונה לא מפרט ממש אבל תדעו שהמפרט טוב עם חלקים טובים שבחרתי בעצמי אחד אחד והם עברו בדיקות מקיפות למאמץ).

דרייברים:
NVIDIA ForceWare 93.71
LG 1970HR 1.0 (digital)

חיברתי והתחלתי לכוון את המסך דרך כפתורי הבקרה שעליו. אני חייב לציין שהמסך עושה עבודה יפה מאד בהצגת הצבעים השונים והצבעים "חיים" על המסך.

ואז התחילו הבעיות:
איך לא, מיהרתי להריץ סרטים ומשחקים ע"מ לבדוק את החיה שקניתי זה עתה.
המסך הציג ביצועים נמוכים בהצגת הסרטים מבחינת זמן התגובה ונראו מריחות רבות מבלי שהייתי צריך בכלל להתאמץ לראות אותן.
ניסיתי סרטים בהגדרה גבוהה (HD) אך גם כאן, אין הבדל והמריחות בלטו.
מיהרתי להיכנס כאן לפורום ובעוגן השני יש תוכנה שמטרטה היא לזהות מריחות במבסך:
http://www.prad.de/download/pixperan_english.zip
כבר במסך הראשי, בכלל בלי להריץ מבחן משמעותי ניתן היה לראות כי המכוניות הקטנות שלמעלה מרוחות לחלוטין ולא ניתן היה לראות ממש פירוט עליהן.
גם במבחנים עצמם לא השתנה כלום והמריחות עדיין הופיעו בצורה רצינית.
ניסיתי גם למלא את מסך בשחור (תמונה שחורה לגמרי) ואז לעבור ללבן. כשהחלפתי ללבן ממש ראו איך המסך מתבהר ולקח לו זמן (משהו כמו שניה וחצי) להגיע חזרה לבהיר.

בעיה נוספת שקיימת במסך הזה היא מעין אשליה אופטית שנוצרת בעת תזוזה של העיניים על פני המסך.
בעת התזוזה נראים מין פסים דקים, בעיקר בצבעים הבהירים שיוצרים אשליה של לוח שחמט או משהו בסגנון (הרבה יותר דק כמובן, הרבה!)
והדבר גורם לכאבי ראש וכו'.

אצל החבר שאצלו בדקתי את המסך לא הבחנתי בתופעה המשונה הזו ולא בתופעת המריחות המעצבנת.

אם למישהו יש איזה רעיון איך לסדר את הבעיה או לפחות לדעת אם מקור הבעיה הוא המסך או לא, שלא יהסס וישאיר תגובה.
אני פתוח להצעות כי זה ממש מעצבן. בייחוד שמרוב שימחה דאגתי לחפף תקרטון

ניסיתי לחבר תמסך במחשב אחר ועדיין אותו דבר (דרך חיבור אנאלוגי)

אני לא רוצה להחליף את המסך מפני שהצבעים שלו ממש טובים והוא אמור לתת ביצועים מעולים לפי כל האנשים שנתנו עליו ביקורות. עובדה שכשראיתי אותו אצל החבר לא שמתי לב לבעיות הללו.

עריכה: אני לא מאמין!!! אפילו השורה הנעה נמרחת!!! יותר נכון מרצדת... טוב זה ממש מוזר
מישהו יודע מה אפשר לעשות? קשה לי להאמין שזאת אשמת המסך....

נערך לאחרונה ע"י rom10 בתאריך 21-12-2006 בשעה 01:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-12-2006, 19:00
  rom10 rom10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
אנשים נוספים התלוננו על בעיות מריחה עם המסך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rom10 שמתחילה ב "בעיה עם מסך LG L1970HR"

חלק אומרים שהמסך נהדר וחלק אומרים שהוא מורח... ממה שהבנתי כל מי שהמסך מורח לו את התמונה משתמש בו על כרטיס מסך מיושן.... אתמול הבחנתי במריחות גם אצל החבר וגם הוא משתמש בכרטיס מסך מדור ישן.

kingshay, ברור שאני לא מתכוון לפתוח את המסך ואין לי גם צורך בזה, אם אני רוצה שיבדקו אותו או משהו אני פשוט מממש אחריות. למימוש אחריות לא צריך קרטון. קרטון צריך אם רוצים להחליף את המסך במודל אחר, למרות שעכשיו שאני חושב על זה - גם זה לא בטוח נכון. בכל אופן אני לא מאמין שמסך אחר לא יימרח כי כולם אמרו שזה הטופ מבחינת תזמונים. אני חושד בכ.מסך שלי ואני כבר באותה הזדמנות מבקש מכל בעלי המסך הנ"ל לעשות שתי בדיקות פשוטות:

1) צרו תמונה שחורה ותמונה לבנה בצייר. הפעילו את התמונות במצגת ותגידו אם המסך מעמעם במעבר משחור ללבן (המסך צריך להיות שחור לפחות מס' שניות ואז תחליפו ללבן)

2) תריצו את התוכנה מההודעה הראשונה ותגידו אם יש מריחות במבחנים.

מה שלא ייצא לכם, תרשמו את התוצאות ואת הדגם של כרטיס המסך שלכם.

כל אחד בעצם מוזמן לבדוק את המסך שלו ולפרסם את התוצאות כולל דגם המסך וכרטיס מסך.

תודה ויום נעים, rom10.
ישן 23-12-2006, 12:39
  kingshay kingshay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.06
הבעיה שלהם שהם לא מפתחים לפי קצב השוק.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי rom10 שמתחילה ב "אז ככה"

ואם 6600GT זה כבר מיושן מדיי למסך הזה אז הגיוני שLG יוציאו מסך שיעבוד טוב רק עם ג'יפורס 7-8???????????? לא נראה בכללל הגיוני, יש המון אנשים בעולם שיש להם 6600GT והיום עוד מסתפקים בזה מצויין כמו שאתה יודע, אז בשביל לשדרג מסך הם גם יצטרכו לקנות כרטיס מהטופ?
זה מה שלא הגיוני פה.

אבל גם לפי הבדיקות שלך זה נראה סביר שהבעיה נובעת מהכרטיס... אם כן אתה בבעיה - צריך לשלם עוד לכ. מסך...

ד"א, אני לא פוסל את LG, רק נראה לי שבמקרה שלך קרה פה משהו לה הגיוני של התקדמות מהירה מדיי... גם לי יש מסך נאה מאוד של LG, קצת פחות טוב משלך אבל עובד עם 7600GT כך שבעיה כמו שלך (אם היא באמת ככה) לא תקרה לי בזמן הקרוב...

נערך לאחרונה ע"י kingshay בתאריך 23-12-2006 בשעה 12:43.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:43

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר