לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-12-2006, 18:50
  משתמש זכר Blue Flame Blue Flame אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.04
שאלה מספר שאלות בקשר ללימודים לתואר ראשון - אוניברסיטה או מכללה?

שלום לכולם,
אני אשמח אם מישהו בעל יידע מבוסס בנושא יוכל לענות לי על מספר שאלות בקשר ללימודים לתואר ראשון בכלל, ובפרט ביחס ללימודים בתחומים מדעי המחשב וביואינפורמטיקה (אלו הם התחומים שאני שוקל לבחור ללמוד):

- האם קיימים הבדלים בסיכויי הקבלה למקום עבודה כאשר אדם מנסה להתקבל למקום עבודה כשבידיו תואר ראשון לאחר שסיים לימודים באוניברסיטה לעומת אדם אחר שבידיו תואר ראשון לאחר שסיים לימודים במכללה? אם קיימים הבדלים כאלו האם הם משמעותיים, ועד כמה הם תלויים במצב הכלכלי של השוק (שוק ההייטק למשל)?

- האם קיימים הבדלים ברמת השכר המוצע למועמדים למשרה בעלי תואר של אוניברסיטה לעומת בעלי תואר של מכללה?

- אם קיימים הבדלים כאלו, האם יש הבדלים בין המכללות השונות, ככה שאפשר לומר שתואר ממכללה מסויימת בארץ הוא נחשב יותר ויוקרתי יותר מאשר תואר ממכללה אחרת בארץ?

השאלה שלי בגדול היא: האם כדאי להלחם בשביל להשיג ציונים כדי להתקבל לאוניברסיטה או שאפשר פשוט ללכת ולהרשם למסלול דומה במכללה מבלי לבזבז זמן, כסף ומאמץ בשביל הסיכוי להשיג ציונים גבוהים מספיק בשביל להרשם לאוניברסיטה?

תודה רבה מראש,
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-12-2006, 19:55
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
תשובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Blue Flame שמתחילה ב "מספר שאלות בקשר ללימודים לתואר ראשון - אוניברסיטה או מכללה?"

- האם קיימים הבדלים בסיכויי הקבלה למקום עבודה כאשר אדם מנסה להתקבל למקום עבודה כשבידיו תואר ראשון לאחר שסיים לימודים באוניברסיטה לעומת אדם אחר שבידיו תואר ראשון לאחר שסיים לימודים במכללה? אם קיימים הבדלים כאלו האם הם משמעותיים, ועד כמה הם תלויים במצב הכלכלי של השוק (שוק ההייטק למשל)?

תלוי מה הדרישות בכל מקום שאליו אתה מנסה להתקבל לעבודה
לחלק מהמעסיקים זה לא אכפת ולחלק כן
- האם קיימים הבדלים ברמת השכר המוצע למועמדים למשרה בעלי תואר של אוניברסיטה לעומת בעלי תואר של מכללה?

- אם קיימים הבדלים כאלו, האם יש הבדלים בין המכללות השונות, ככה שאפשר לומר שתואר ממכללה מסויימת בארץ הוא נחשב יותר ויוקרתי יותר מאשר תואר ממכללה אחרת בארץ?
יש הבדלים-בגדול זה תלוי בסוג התואר המוענק: בוגר טכנולוגי (התואר הנחות) או בוגר במדעים (התואר ששווה ערך לתואר אוניברסיטאי)

האם כדאי להלחם בשביל להשיג ציונים כדי להתקבל לאוניברסיטה או שאפשר פשוט ללכת ולהרשם למסלול דומה במכללה מבלי לבזבז זמן, כסף ומאמץ בשביל הסיכוי להשיג ציונים גבוהים מספיק בשביל להרשם לאוניברסיטה?

גם למכללה יש תנאי סף, אולי יותר מקלים מאשר לאוניברסיטה אבל הם עדיין קיימים.
לא תמיד ללמוד במכללה יעלה לך זול יותר מכיוון שקיימות מכללות פרטיות ששכר הלימוד בהן יכול להגיע ל30000 לשנה במקום סכום דומה שמכסה תואר פחות או יותר במכללות המתוקצבות

ישן 02-01-2007, 04:03
  ymalka ymalka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
שלח הודעה דרך MSN אל ymalka
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Blue Flame שמתחילה ב "מספר שאלות בקשר ללימודים לתואר ראשון - אוניברסיטה או מכללה?"

לדעתי כל אדם אשר סיים את לימודיו בין אם זו מכללה או בין אם זו אוניברסיטה, יקבל בסופו של דבר את המשכורת המגיעה לו בזכות, הכוונה היא לפי היכולות שלו ולא לפי סטטוס המכללה/אוניברסיטה.

הסיכויים להתקבל למקום עבודה חדש לא תמיד קשורים למקום הלימודים שלך.
אם תראה ביטחון עצמי, כריזמה ובעיקר רצון לעבוד אתה תצליח ללא שום בעיה.

עכשיו לשאלתך האחרונה : האם כדאי להלחם בשביל להשיג ציונים כדי להתקבל לאוניברסיטה או שאפשר פשוט ללכת ולהרשם למסלול דומה במכללה מבלי לבזבז זמן, כסף ומאמץ בשביל הסיכוי להשיג ציונים גבוהים מספיק בשביל להרשם לאוניברסיטה?

ובכן האם אתה שלם עם הציונים שלך?
האם אתה חושב שיש מקום לשיפור?
האם אתה חושב שלימודים הם בזבוז כסף ומאמץ?

ההשגה היא הוכחה וסיפוק עצמי.
אני מסיק משאלתך שאינך מרוצה מהציונים שלך, האם זה כהשפעה סביבתית?

היי אבל זו רק עוד מחשבה מאדם שסובל מנידודי שינה.

בהצלחה.
ישן 03-01-2007, 21:04
  משתמש זכר Blue Flame Blue Flame אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.04
הדילמה שלי..
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ymalka שמתחילה ב "לדעתי כל אדם אשר סיים את..."

ציטוט:
ובכן האם אתה שלם עם הציונים שלך?
האם אתה חושב שיש מקום לשיפור?
האם אתה חושב שלימודים הם בזבוז כסף ומאמץ

בקשר לשאלות האלה שלך - ממוצע הבגרויות שלי הוא 103.8, וציון הפסיכומטרי שלי עדיין לא הגיע. מתישהו בשבוע הבא כנראה כבר אני אדע את הציון. לפי מבחני הסימולציה שעשיתי במהלך הקורס פסיכומטרי אני מעריך שציון הפסיכומטרי שלי צריך להיות איפשהו בין 600 ל-650. אולי יותר.. קשה לדעת.

אני לא יודע אם אני אהיה שלם לגמרי עם ציונים כאלה, כי אני מרגיש שהייתי יכול אולי להשקיע יותר ולהוציא ציונים יותר טובים מזה..

אני ממש לא התכוונתי לזה שלימודים בגדול הם בזבוז כסף ומאמץ.. הדילמה הפרטית שלי היא במידה וציון הפסיכומטרי שלי בסופו של דבר לא יהיה גבוה מספיק בשביל להירשם לאוניברסיטה, למסלול מדעי המחשב (שבשביל זה נדרש ציון פסיכומטרי 700 בערך עם ממוצע הבגרויות שלי) - האם לקחת עוד קורס פסיכומטרי, להתחיל ללמוד את הכל מחדש, לגשת לעוד מועד - ולהוציא על זה עוד הרבה כסף, עוד מאמץ ולבזבז על זה עוד הרבה זמן (כנראה לדחות את תחילת הלימודים האמיתיים בעוד שנה..)? - או פשוט להרשם למכללה בלי כל כאב הראש הזה וללמוד שם מדעי המחשב?

השאלה היא האם תואר של אוניברסיטה יהיה שווה את כל ההשקעה הזאת שתיארתי, לעומת תואר של מכללה?

ציטוט:
לדעתי כל אדם אשר סיים את לימודיו בין אם זו מכללה או בין אם זו אוניברסיטה, יקבל בסופו של דבר את המשכורת המגיעה לו בזכות, הכוונה היא לפי היכולות שלו ולא לפי סטטוס המכללה/אוניברסיטה.

זאת באמת אמירה נכונה שלך לדעתי. ואני באמת מקווה שבסופו של דבר לאנשים ניתנת הזדמות להוכיח באמת מי הם בלי קשר לתעודות הפורמליות שהם יכולים להציג. ומי שבאמת ראוי להתקדם אכן יתקדם.
ישן 07-01-2007, 16:25
  רמי המקורי רמי המקורי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.05
אני רוצה ללמוד הנדסת מכונות
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Blue Flame שמתחילה ב "מה אתה הולך לעשות?"

החודש אני ניגש לשפר 4 יחידות במתמטיקה. אם אני אקבל94+ אני אהיה קצת מעל סף הקבלה בטכניון ובן גוריון אבל לא בטוח שזה יספיק. אני ארשם לאוניברסיטאות ואם אני לא אתקבל אני אלך לאחת המכללות. אולי אני אעשה קורס בגרות בפיזיקה בשביל להיות בטוח.

שמעתי מהרבה אנשים שבוגרי הנדסה ממכללות נחשבים מועמדים סוג ב' בקבלה לעבודה ולפעמים אפילו מסננים אותם כבר לפני שלב הראיונות. יכול להיות שאלה רק שמועות או מקרים בודדים ואני לא יכול לדעת בוודאות.

לגבי מדעי המחשב, מהמעט שאני יודע יש ביקוש גדול לאנשי מחשבים ובוגרי האוניברסיטאות לא מכסים את הביקוש הזה. לכן גם בוגרי מכללות מסתדרים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:56

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר