לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2006, 18:09
צלמית המשתמש של ferret
  ferret ferret אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.05
אין כל כך חסרונות שאני מכיר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי psychok שמתחילה ב "אני צריכה עזרה"

אבל הנה יתרונות:
עיקור וסירוס: למה הם חשובים ומתי הם מומלצים

ראיון עם דר' עמית רוזן, וטרינר העמותה

למה חשוב לעקר כלבות וחתולות?

העיקור מומלץ מבחינה רפואית. הוא מונע גידולים ברחם ובעטין. סרטן העטין הוא הסרטן הכי נפוץ בכלבות, אך אם עושים את העיקור לפני הייחום הראשון, יורד הסיכוי שהחיה תפתח סרטן זה לפחות מ- 1%! אצל כלבות, העיקור גם מונע תופעה הנקראת הריון מדומה, אשר נובעת מחוסר איזון הורמונלי. עיקור גם מונע את הסיבוכים של ההריון ושל ההמלטה וגם סיבוכים שלאחר ההמלטה, כגון רעלת הריון. יתר על כן, אצל כלבות וחתולות כאחת, העיקור מונע דלקות רחם, אשר עלולות לסכן את חייהן. אחרי הניתוח, רמת ההורמון הנקבי, האסטרוגן, יורדת, והדבר משפיע על ההתנהגות: הכלבה או החתולה רגועה יותר והעיקר, היא איננה בורחת מהבית ולא מסכנת בכך את חייה. העדר ייחום גם נוח יותר לבעלים: הכלבה איננה מדממת, ואין להקות כלבים-מחזרים או קרבות חתולים זכרים מתחת לחלון. בנוסף לכך, לבעלי כלבות מעוקרות וכלבים מסורסים יש הנחה משמעותית בתשלום אגרת הרישוי לעירייה. אבל הכי חשוב: העיקור בולם ריבוי גורים בלתי רצויים. מדי שנה, מומתים בארץ כ-100,000 כלבים, ואלפי חתולי רחוב מתים מרעב או נדרסים. לכן עיקור וסירוס הם הדרך היעילה ביותר לשיפור רווחת חיות מחמד.

ומה עם אנשים שרוצים לתת לכלבה או לחתולה הזדמנות "לחוות" המלטה לפחות פעם אחת?

זה מקרה קלאסי של "האנשה" של בעל-חי, כלומר, ניסיון לייחס לו רגשות ומחשבות של בן אנוש. מי שזקוק לחוויה כזאת הם אולי האנשים המעוניינים בגורים. לכלבה או לחתולה עצמה אין האימהות תורמת דבר מבחינת בריאותה הפיסית והנפשית. חייה יהיו מלאי סיפוק בחברת אנשים שאוהבים אותה ולאו דווקא בגלל שהמליטה גורים. עיקור של כלבה או של חתולה שכבר המליטה הוא מסובך יותר מבחינה רפואית, מפני שהרחם שלה גדול יותר ויש בו יותר כלי דם. משום כך הוא גם מסוכן יותר. בנוסף לכך, תוחלת החיים של כלבה או חתולה מעוקרת גבוהה יותר ובאופן כללי היא סובלת פחות מבעיות רפואיות.

האם יש סכנה שהכלבה תשמין ותהפוך לעצלנית אחרי עיקור?

הציפייה שהכלבה תשמין או תהפוך להיות עצלנית היא טעות נפוצה ביותר. ייתכן שבעיני הבעלים האופי של הכלבה ישתנה אך על פי רוב זהו רק המעבר מהאופי הגורי לאופי בוגר יותר, שהוא שונה ורגוע יותר. במילים אחרות, השינוי קשור בגיל ולא בעיקור עצמו. לפעמים יכול העיקור להשפיע על חילוף החומרים, אבל הגורם העיקרי להשמנה הוא חוסר פעילות גופנית ועודף מזון. לכן חשוב מאוד להקפיד על פעילות גופנית של הכלבה ולהגביל את המזון שלה לכמויות נכונות, במיוחד אם היא מגלה נטייה להשמנה.

מתי כדאי לעקר?

רצוי לעקר לפני הייחום הראשון. אצל כלבות הוא עשוי להופיע בין הגילאים 6 עד 12חודשים, תלוי בין היתר בגודל הכלבה. אצל חתולות, הייחום הראשון מגיע בדרך כלל בגיל 6 חודשים. אפשר לבצע את העיקור גם לכלבות וגם לחתולות מגיל 4 חודשים.

מה הם היתרונות של סירוס כלבים וחתולים? מבחינה רפואית, הסירוס מונע גידולים באשכים ובבלוטת הערמונית בגיל מתקדם יותר, אבל יתרונותיו העיקריים הם בהשפעתו על ההתנהגות, כי הוא מוריד את רמת הורמון המין הזכרי, הטסטוסטרון. אצל חתול, הוא בדרך כלל מונע את סימון הבית אם הוא מתבצע בגיל צעיר. אצל הכלב, הוא מפחית את רמת התוקפנות אם היא נובעת מאופיו של הכלב (במקרה כזה מומלץ לסרס כמה שיותר מוקדם). אם התוקפנות מקורה בהפרעה אחרת, כגון טראומה, הסירוס לא יועיל. אפשר לבצע את הסירוס מגיל 4 חודשים. הסירוס לא יפגע לא ביכולת השמירה של הכלב ולא בשמחת החיים שלו. כלבים וחתולים מסורסים רגועים ונינוחים יותר, אינם בורחים מהבית, לא מנהלים קרבות על נקבות, ולכן חייהם טובים וארוכים יותר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-01-2007, 16:29
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05

ומי בדיוק נתן לנו את הזכות לסרס ולעקר בעלי חיים ??? אולי זה חוסר היכולת שלהם להביע דעתם ???אני אישית נתקלתי לא אחת בכלבים תוקפנים שעברו סירוס ונשארו תוקפנים ללא אשכים.ואם ברפואה עסקינן...אז בואו נוציא להם את הקיבה שלא תתהפך,בואו נקבע להם את האגן במסמרות למנוע היפ דיספלזיה ועוד הזרוע נטויה.ראיתם אדם שהוציאו לו את התוספתן כדי למנוע ממנו להתפוצץ ??? ראיתם אישה ששדיה נכרתו כדי למנוע מראש סרטן שד ?? איזה שטיות אילו ??? מי שמרויח מהניתוחים הם הוטרינרים בלבד.ואגב,גם חיסון כלבת טוב לשלוש עד ארבע שנים ובישראל מחייבים אותנו לתת כל שנה.הרבה וטרינרים טובים מגיל מסויים מפסיקים לתת משושה כיוון שכבר אין צורך בכך ובקיצור אנו ממלאים את בעלי החיים שלנו בתרופות וברעלים שמהם באות ההתפרצויות הסרטניות בגילים מבוגרים יותר.בדיוק כמו אצל בני האדם.
ישן 03-01-2007, 23:42
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
קראתי פעם מאמר מאד ארוך ומנומק על כל תעשיית המזון והתרופות לבעלי חיים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שלמה רוזן שמתחילה ב "ומי בדיוק נתן לנו את הזכות..."

חברות המזון והתרופות הגדולות מממנות את המחקרים של הוטרינרים
נותנות מלגות ומענקים, ובתמורה מקבלות תמיכה באוכל היבש (או הפחיות המשומרות)
על ידי הוטרינרים, אשר לא נוקטים בגילוי נאות ואומרים שאוכל יבש זה הכי טוב.
האוכל היבש מכיל לא מעט חומרים תעשיתיים, וזהו למעשה האוכל הכי פחות גרוע
שאפשר לתת לבעל החיים, אבל הוא בטוח לא הכי טוב.
על פי אותו מאמר קיים איזשהו קשר שתיקה והכל בחסות המסחר והתעשייה הכבדה
של אוכל לבעלי חיים, שחלקו אף נעשה על ידי ניסויים בבעלי חיים (יוקנובה של פרוקטר אנד גמבל
הוא מושמץ ידוע בתחום הניסויים בבעלי חיים, פרוקטר אנד גמבל בכלל מושמצים בתחום).
כלב אמור לאכול בשר, שאפשר לקנות לו אצל קצב. לא חייבים לקנות לו פילה, או סירליון או אנטריקוטים, מספיקים חלקים פחות איכותיים. באוכל יבש אפשר למצוא חלקים שלא אמורים להיות נאכלים
על ידי החיה, כגון זנבות, ציפורניים ועצמות טחונות.

אני למשל נותן לכלבה שלי נקניקיות :

לגבי עיקור, כל מה שנאמר למעלה נכון לדעתי.
הפחתת סיכונים למחלות זה דבר חשוב ביותר.
לגבי השאלה באיזה זכות ? אותה שאלה באיזה זכות בכלל אנחנו תרבתנו את הכלב וגידלנו
אותו בבית ?
אם כבר לתרבת חיה, אז גם לדאוג לה בהתאם. רב הכלבים הם תוצאה של ערבוב על ידי בני אדם, חלקם סובלים מפגמים גנטיים כתוצאה מזו (לדוגמה הבוקסרים שלא מאריכים חיים בגלל זה)
ויש צורך בהתערבות חיצונית של רופא ותרופה.

לגבי הריון מדומה - אני רציתי גורים מהכלבה שלי, והוטרינר שלי בלי קשר לגורים המליץ לי לא לעקר מאחר והוא תומך בהשארת האיברים והוצאתם רק אם יש צורך.
לאחר הריון מדומה שלישי ברצף (החל מהייחום הראשון) עיקרתי את הכלבה בהמלצתו.
היא חייה חיים מאושרים והיא בת 4 וקצת שנים, ונראית כמו גורה. טיפול נכון ורואים תוצאות בעיניים.

דרך אגב, חלק מהנאמר על תמיכת התעשייה בוטרינרים, נכון גם לבני אדם ותעשיית התרופות......
ישן 03-01-2007, 18:57
  משתמשת נקבה הגרייי מנהל הגרייי אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, וגם לוחות | המנהלת הכי חיה שיש..

חבר מתאריך: 17.10.06

אני מסכימה עם שלמה לגבי הכלבת, ברוב העולם נהוג לחסן כל שנתיים שלוש ולא כי הם לא מפחדים מכלבת אלא כי נוגדני כלבת נשארים בגוף, ואין צורך ליותר מזה.
לגבי חיסון משושה, הכלבים הרגישים למחלות קקשות אלו הם כלבים עם מערכת חיסונית חלשה ופגיעה, אם הם גורים ואם הם מבוגרים מזדקנים. לכן מומלץ לפחות בשלבי חיים אלו לחסן משושה פעם בשנה.
לגבי סירוסים/עיקורים אני מאוד בעד מכמה סיבות, נכון שלא ככה יצר אותם הטבע, אבל הם כבר שנים לא בטבע, הם בני בית, שחשוב לנו שיחיו כמה שיותר זמן, נקבה שתכנס להריון כל חצי שנה ותגדל שגר סביר להניח שלא תחייה הרבה שנים, וזכר שמסרסים מספיק מוקדם לא יהיה תוקפני מסיבות דומיננטיות.
אם לא מסרסים בזמן(לפני שהוא מתבגר באופן מלא.), יש כבר לרוב בעיות התנהגותיות שלא יפתרו בעזרת סירוס בלבד.
אבל.. בואו לא נשכח את התפוצצות אוכלסיית הכלבים הנטושים בארץ, כל זכר שלא סורס יכול להכניס כל נקבה מיוחמת בסביבתו להריון, ללכת מכות תוך כדי כדי לזכות ברגע המיוחל, ולהביא לעולם עוד הרבה מאוד כלבים מעורבים חסרי בית!!!
והשאלה הכי חשובה, האם לא עדיף לסרס/לעקר? מה פסול בזה?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:14

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר