לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-01-2005, 08:25
צלמית המשתמש של תוהו ובוהו
  תוהו ובוהו תוהו ובוהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
קצין צה"ל:"מתנחלים עשו בי לינץ'"

פתאום קנה הרובה פגע בעוצמה בגב שלי"

אחרי חשיפת מעריב אתמול על הכאת קצין מג"ב על- ידי מתנחלים, מספר סגן (מיל') מתן בוכנר איך הותקף בחברון. "שוטר הוכה. למזלו ולצערי, קפצתי לחלצו"

בעקבות חשיפת מעריב אתמול על תקיפתו של קצין מג"ב, פקד אסף רביד, מתגלה סיפור נוסף של אלימות מתנחלים שהסתיים בנפגעים בנפש. ב-28 ביולי 2002 היה סגן (מיל') מתן בוכנר קצין צעיר בפלוגה הקרבית "סחלב" של המשטרה הצבאית בחברון. את אירועי אותו יום הוא לא ישכח לעולם.

במהלך הלווייתו של החייל אלעזר ליבוביץ' החלו הרוחות להתלהט, והדברים יצאו מהר מאוד משליטה. לפתע הבחין מתן בשוטר מוכה על ידי מתנחלים, ויצא לעזרתו. אז החל מה שהוא מגדיר "לינץ'", שממנו יצא עם חוליה שבורה בעמוד השדרה.

"ההלוויה התחילה ממערת המכפלה עד לבית הקברות היהודי", שחזר אתמול בוכנר, "הגיעו אלפי אנשים, ופתאום הבחנתי שעשרות אנשים שהשתתפו בהלוויה תוקפים שוטר יס"מ. למזלו ולצערי, קפצתי לחלץ אותו".

בוכנר אמנם הצליח לחלץ את השוטר שזכה לבעיטות ולמכות מקל, אולם אז מצא את עצמו במרכז מעגל המכים. "פילסתי דרך בין 20 איש", הוא ממשיך בתיאורו, "משכו אותי פנימה, המון אדם סביבי. התחלתי לקבל מכות בפנים, בצוואר ובידיים, בעיטות באשכים ובבטן, ניסו כל הזמן לחטוף לי את הנשק, והצליחו. פתאום הרגשתי את קנה הרובה פוגע בעוצמה בגב שלי".

את היתר בוכנר לא ממש זוכר. הוא התעורר בתחנת מגן דוד אדום בקריית-ארבע, ופונה מיד לבית החולים הדסה בהר-הצופים, ושם אובחן שבר באחת החוליות בגבו. משטרת מחוז שומרון ויהודה (ש"י) פתחה בחקירה, ובמהלכה הוצג לבוכנר סרט תיעוד של ההלוויה, והוא התבקש לזהות את תוקפיו.
ככל הידוע, לא הועמד איש לדין בעקבות התקיפה, ומפקד מחוז ש"י דאז ניצב שחר אילון שיגר תעודת הערכה לבוכנר, ובה הודה לו על שחש לחלץ את השוטר אף שנפגע קשות בעצמו.

לטענת בוכנר, מאז האירוע הוא מתקשה לעמוד ממושכות, רגלו השמאלית משתתקת לעתים קרובות, ומראות אירוע ההכאה חוזרים אליו בלילות. "אני נמצא מאז בטיפול פסיכיאטרי קבוע, ורוב הלילות לא ישן", סיפר אתמול.

אזרחים הביעו הזדהות עם פקד אסף רביד

סיפורו של מתן בוכנר מתפרסם היום, בעקבות חשיפת מעריב מאתמול על קצין משמר הגבול, פקד אסף רביד, ששותק בחצי גוף אחרי עימות עם מתנחלים בפינוי מצפה-יצהר. סיפורו של פקד רביד עורר תגובות רבות במשטרה.

"המקרה של פקד רביד מדליק במשטרה נורה אדומה, בכל הנוגע לאיומים המופנים כלפי שוטרים לקראת ההתנתקות", אמר אתמול קצין בכיר למעריב, "מי שחושב שדמם של השוטרים שיעסקו במבצע 'שבת אחים' בפינוי יהיה הפקר - טועה. המקרה הזה צריך לשמש תמרור אזהרה משני צדי המתרס".

עוד נודע כי בין קציני מג"ב שנפצעו בפינוי היה גם פקד אמיר פארס, בנו של מפקד מג"ב ניצב חסין פארס, שידו נשברה במהלך הפינוי. עשרות שוטרים ולוחמי מג"ב התקשרו אתמול לפקד רביד, להביע הזדהות. "אני מרוצה שהחשיפה העלתה את נושא האלימות לסדר היום, אני מקווה שהמסר חלחל. יעניין אותי לפגוש מתנחלים ולראות מה התגובה שלהם למקרה שלי", אמר אתמול רביד.

למשטרה הגיעו פניות רבות מאזרחים שהביעו הזדהות עם סיפורו, ואחת ההצעות שנבחנות במשטרה היא לשגר את פקד רביד למסעות הסברה בהתנחלויות לקראת הפינוי.

מכתב נוסף שפחות ישמח את משטרת ישראל, נשלח אתמול לפקד רביד מ"מטה ארץ ישראל", גוף ימין בראשותו של הפעיל אביעד ויסולי. במכתב מביע ויסולי את אהדתו למצבו האישי של הקצין ומאחל לו החלמה מהירה, אך מסביר לו כי האחראי לפציעתו "אינו מתנחל מהשומרון, אלא מתנחל מחוות-שקמים. מי ששלח אותך להרוס את הפחון הריק על הגבעה הטרשית במצפה-יצהר הוא אריאל שרון, לא המתנחלים". "אתה וחבריך", ממשיך ויסולי, "הייתם ועדיין הנכם, בסך הכל, פיונים במלחמות השליטה על מרכז הליכוד".

"הפוליטיקאים", מאשים ויסולי, "רצו לראות דם. דם של מתנחלים. דם של חיילים. דם של שוטרים". בסיום מכתבו אומר ויסולי כי הוא "אסיר תודה לתקשורת שפרסמה את סיפורך. אנחנו מקווים שתעבור בין יחידות המשטרה, ותספר לחבריך השוטרים על הסבל הנורא שעברת. כך יוכלו חבריך ובני משפחותיהם להיות ערים לסכנות הצפויות להם, במידה ושרון ימשיך בתוכנית הטרנספר ההזויה שלו לאלפי תושבי גוש קטיף".

nrg

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-01-2005, 11:52
צלמית המשתמש של זעמן
  זעמן זעמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.04
לו להשיב ניתן את מחוגי הזמן.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "מותר להתגעגע לתום"

כל הרחובות כבר ריקים הסמטאות כולן שלו
שוב הוא לבדו שוב רק עם צלו
כל הרחובות כבר ריקים הסמטאות כולן שלו
אין מה למהר או לאחר

פזמון:
לו להשיב ניתן את מחוגי הזמן
איזה עולם נפלא הוא היה בונה לו
רק להשיב ניתן את שחלף מזמן
איך העולם אז היה משתנה

עשר שנים לפחות הוא מהלך בין הצללים
שוב ושוב סופר את הגלגלים
עשר שנים לפחות הוא מהלך בין הצללים
אין מי לאהוב או לעזוב

פזמון:
לו להשיב ניתן את מחוגי הזמן
איזה עולם נפלא הוא היה בונה לו
רק להשיב ניתן את שחלף מזמן
איך העולם אז היה משתנה

בוקר אפור באוויר הסמטאות כבר לא שלו
שוב אומרים לו לך שוב אומרים לו בוא
בוקר אפור באוויר שוב משנה את התמונה
שמש אט יוצאת מנדנה

ישן 20-01-2005, 12:39
צלמית המשתמש של justice30
  justice30 justice30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04
רק לך יש בעיה עם השאלה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי סאנדמן שמתחילה ב "ואתה חלאת המין האנושי."

אני הייתי חושש להסתער כאשר יש שמאלנים כמוך לידי,
הייתי חושש שתירו לי בגב כדי להציל מחבלים ערבים.

זה שאתם שונאים יהודים יותר מאשר רוצחים ערבים ניכר מדבריכם ,
אתם מסיתים ומצדיקים רצח יהודים ומגינים על הרוצחים הערבים
בטענות דביליות של טוהר נשק וזיבולים נוספים.

אני תמיד קורא לירות במחבלים ללא חשבונות , בלי בג"ץ ובלי בחל"ם .
אף פעם לא קראתי לפגוע בשמאלנים כך שניתן להבחין בהבדל , למי שרוצה להבחין.

אך השמאלני כפי המסורת הבולשביקית המקובלת מעלילים עלילות דם
ואפילו סטאלין יכול לקבל אצלך ואצל שכמותך שיעורים בבולשביקיות למתקדמים.

"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה, וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט, עַד-יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ, וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"

ישן 20-01-2005, 12:24
צלמית המשתמש של columbus
  columbus columbus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.02
שקרנן שקרן שקרן שקרן שקרן שקרן שקרן שקרן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תוהו ובוהו שמתחילה ב "קצין צה"ל:"מתנחלים עשו בי לינץ'""

שקרן שקרן שקרן שקרן שקרן שקרן שקרן שקרן שקרן שקרן שקרן שקרן

שרון פועל בשיטות התעמולה של גבלס . נאציזם בישראל !

ישן 20-01-2005, 13:01
צלמית המשתמש של colombus
  colombus colombus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי dododo שמתחילה ב "חסום חסום חסום חסום חסום חסום חסום חסום"

אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט
אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידאידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוטאידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוטאידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוטאידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוטאידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוט אידיוטאידיוט

חשבתי , שפה זה לא "רוטר" אין כאן משטרת מחשבות,ואין כאן מדיניות של סתימת פיות כמו ב"רוטר" , אז חשבתי....
ישן 20-01-2005, 13:01
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
העובדה שיש כאלה המצדיקים פגיעה באנשי החוק ומערכת הביטחון וקוראים לפגוע ברוה"מ
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי columbus שמתחילה ב "שקרנן שקרן שקרן שקרן שקרן שקרן שקרן שקרן"

מדאיגה אותי מאוד.
בעוד שלושה-ארבעה חודשים אני אמור להיקרא למילואים של 20-28 יום (תעסוקה).
מי מבטיח לי שאותם אנשים הקוראים לחיילי צה"ל "כלבים אנטישמיים", "זבלים", ו"רוצחי יהודים" ינהגו כלפיי בכבוד כשאני אשמור עליהם?

כשהייתי בסדיר אסור היה לי להביע את דעותיי הפוליטיות בפומבי, אבל עכשיו כשאני אזרח (וחייל במיל') זכותי לתהות...
אני לא מתכוון לסרב לשום פקודה (אלא אם היא בלתי חוקית בעליל), אני לא מתכוון להשתחרר משירות המילואים הקרוב, והיכן שאהיה- אעשה את המיטב.
אבל כשאנשים מביעים כאלה דעות בפומבי, ומצדיקים פגיעה בחיילים ושוטרים זה מעלה בי את המחשבה- למה לעזאזל אני צריך להגן עליהם?
כמובן שמדובר רק במחשבה, ועם כל השנאה שיש להם אלי ולחבריי אני אתייצב ואגן עליהם משום שאני מהדפוקים האלה שעדיין אוהבים את המדינה, מאמינים בשלטון החוק, משלמים מיסים ומתייצבים למילואים...

ישן 20-01-2005, 13:09
צלמית המשתמש של justice30
  justice30 justice30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04
אל תדאג
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "העובדה שיש כאלה המצדיקים פגיעה באנשי החוק ומערכת הביטחון וקוראים לפגוע ברוה"מ"

אף אחד לא יפגע בחיילי צה"ל ,
רק תזהר אתה ותזהיר את חבריך לא לנקוט באלימות נגד יהודים
המגינים על ביתם ובמיוחד כאביר זכויות האדם , כאילו ,
שים לב לתופעה החמורה בה חיילים זכרים מפנים נשים ונערות ,
דבר חמור ביותר שלא נעשה אפילו כלפי ערביות .

אם תהיה אלימות המקור שלה יהיה אחד ויחיד ,
צה"ל או כל יחידה אחרת שתנסה לפנות ,
הכל תלוי בך ואתה תהיה האשם היחיד בכל אלימות שתפרוץ.

"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה, וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט, עַד-יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ, וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"

ישן 21-01-2005, 15:51
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
תמיד בוחרים כותרת פיקנטית
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי eGod שמתחילה ב "עדיין, מישהו בחר את המשפט הזה דווקא ככותרת"

ולסיפורים על חיילים שנפגעו בגלל מתנחלים יש מן הסתם רייטינג גבוה.

הטענה שלך לגבי חימום איטריות לא נכונה, כי הסיפור מתפרסם בפעם הראשונה, ולא ממוחזר.

הטענה שלך לגבי קבלת הגירסה ללא הצלבה גם אין לה ביסוס, כפי שניתן לראות בקטע הזה:
" משטרת מחוז שומרון ויהודה (ש"י) פתחה בחקירה, ובמהלכה הוצג לבוכנר סרט תיעוד של ההלוויה, והוא התבקש לזהות את תוקפיו.
ככל הידוע, לא הועמד איש לדין בעקבות התקיפה, ומפקד מחוז ש"י דאז ניצב שחר אילון שיגר תעודת הערכה לבוכנר, ובה הודה לו על שחש לחלץ את השוטר אף שנפגע קשות בעצמו."

כלומר גם במשטרה מודים שהייתה כאן תקיפה, יש תיעוד של מצלמה וגם תעודת הוקרה.

מה אתה חושב, שהחייל בדה את סיפור הפגיעה מלבו והוא הסיט לעצמו כמה חוליות בגב כדי שיאמינו לו ?

נערך לאחרונה ע"י Jarvis בתאריך 21-01-2005 בשעה 15:54.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:25

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר