לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2006, 23:08
  גונס גונס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.04
מידע תקנות משמעת חדשות בצה"ל

הצבא מרענן את ההוראות בנושא ומביא בשורות לחיילינו: מעתה יסופקו נעליים חצאיות ותיקים שחורים ויאושר להתחמם עם צעיף שחור

בשנה האחרונה החלו לעסוק בצה"ל בנושא המשמעת מתוך ההנחה כי להופעה ולהתנהגות של חיילים יש השפעה על תדמיתו של צה"ל בעיני אזרחי המדינה ובעייני החיילים עצמם.
הוראת קבע חדשה בנושא צפויה להיחתם בימים הקרובים, והיא עוסקת בעיקר בהופעה החיצונית של חיילי צה"ל. הנה כמה מההחלטות המהפכניות:

הצבא יספק נעליים חצאיות בצבע שחור לכל בעלי הפטור הרפואי מנעליים גבוהות. המטרה - למנוע מחיילים שיש להם פטור לנוע עם נעליים אזרחיות. החל ממחצית 2007 יקבלו חיילי צה"ל ביום גיוסם תיק שחור, וייחויבו לנוע איתו או עם תיק שחור אחר כדוגמתו. בכך יגיע הקץ למקוריות בתיקים בקרב החיילים.

מעתה יוכלו חיילי צה"ל גם לנוע עם צעיף בצבע שחור - בתנאי שהצעיף יילבש יחד עם מעיל ושולי הצעיף יוכנסו לתוך המעיל.

בגלי צה"ל דווח, כי מפקדת קצין חינוך ראשי אף הפיקה ערכה הכוללת מצגות, ניתוחי אירוע וחומר עיוני המאפשר למפקד ללמד את פקודיו וחייליו את חשיבות המשמעת.

http://news.walla.co.il/?w=//1031804

משהו יודע אך הדברים יראו בפועל או שעדיין לא בוצע רכש של הציוד החדש?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-12-2006, 10:45
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גונס שמתחילה ב "תקנות משמעת חדשות בצה"ל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גונס
בגלי צה"ל דווח, כי מפקדת קצין חינוך ראשי אף הפיקה ערכה הכוללת מצגות, ניתוחי אירוע וחומר עיוני המאפשר למפקד ללמד את פקודיו וחייליו את חשיבות המשמעת.

בלי להעליב אף אחד, כבר אפשר להבין איך ה"מהפכה" הזו תראה. אני אולי מיושן, אבל לתפיסתי משמעת לא "מלמדים". למשמעת מאלפים, ע"י שימוש מושכל בהתניה קלאסית. אין חייל בעולם, שיהפוך לממושמע בגלל איזשהו שיעור שמשק"ית החינוך העבירה לו. הבנה והפנמה ברמה האינטלקטואלית הן חשובות בפני עצמן, אבל הן יכולות לבוא רק בעקבות הטמעת נורמות ההתנהגות הרצויות בחייל - ובעצם משמשות לביסוס של רציונאליזציה להתנהגות אצל החייל, מעין שימוש באפקט הדיסוננס הקוגנטיבי.

http://www.baking.co.il

ישן 30-12-2006, 17:08
  מיניק מיניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.05
אני פשוט חייב להגיב

לעיניין שאני פשוט לא יכול לתאר אותו מאשר מטומטם , חלוקת התיקים הדומים, לכל חייל יש כמות חפצים שונה והוא צריך תיק מותאם לו, וכחייל שנוסע בערך מבאר שבע עד רמת הגולן על בסיס שבועי הסיכוי שלא להיתבלבל עם נוסעים אחרים בתיק שלי מדאיג אותי כל פעם מחדש,ועם ההחלטה המטומטמת החדשה ,זה דבר בילתי נמנע ואני מרגיש שזה יצא מהר מאוד מן המערך , תאר לעצמך פותח את התא מיטען ורואה 30 תיקים כמו שלך בידיוק מה תעשה?
כניראה זה עוד דבר נחמד לשוטרות הצבאיות לתת עליהם דוחות סתם

שאלה לא קשורה עם מישהו יודע עם השוטרים הצבאים מקבלים משהו (צ"ופר,נקודות זכות)על כל דו"ח שהם מביאים לבסיס?כי ראיתי דברים שהם פשוט מעוררים תמיהה

מקבל תיקונים בשימחה הרוב כתוב מהיתלהמות וכעס רגעי
ישן 30-12-2006, 17:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי מיניק שמתחילה ב "אני פשוט חייב להגיב"

1. מדובר על תיק צד אישי. תיק יומי ולא תיק נשיאה גדול

2.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 30-12-2006, 22:44
צלמית המשתמש של Suicide Commando inc
  Suicide Commando inc Suicide Commando inc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.06
תראה, ברור שהפן החיצוני, הייצוגי, חשוב גם הוא, אבל נעליים חצאיות ותיקים שחורים
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "אתה מסתובב קצת ברחובות?"

לא יספקו ביטחון למדינה ולא ימנעו אובדן חיי אדם.
במקום לבזבז על זה זמן, כסף ומה לא, הרבה יותר פשוט לאסור על נעילת נעליים אזרחיות מלבד נעליים בצבע שחור, וכן לגבי תיקים - צבע שחור(או צבעים כהים כגון כחול כהה וירוק זית). שאותם חיילים ירכשו פריטים אלה בכספם הפרטי ולא יבזבזו את תקציב צהל על שטויות.

אין מה להגיד לך לגבי הכומתה... פרט לעובדה שלפעמים זה לא נוח, זה הדבר הכי יפה בעולם

נערך לאחרונה ע"י Suicide Commando inc בתאריך 30-12-2006 בשעה 22:47.
ישן 31-12-2006, 10:14
  shlomz shlomz אינו מחובר  

אכיפה, אכיפה ועוד קצת אכיפה...

כל התקנות האלה לא משנות שום דבר. מה זה משנה אם לחיילים יש תיק תואם או לא, כשכל חייל מסתובב איך שבא לו - חולצה בחוץ, גורמט, שרשרת, תספורת לא תקנית, לא מגולח...
ומי שחושב שהבעיה היא רק אצל הג'ובניקים טועה בגדול - הסיפורים של חבר שלי, שהתנדב למילואים באחד מגדודי החי"ר הסדירים במלחמה האחרונה, פשוט מצמררים. לדוגמה, הוא מספר שהתנועה בלילה היתה הכל חוץ מאשר שקטה, כשחיילים צועקים זה לזה. וכל זה בתוך לבנון.

דיברו המון בפורום הזה (ובתקשורת בכלל) על זהות הרמטכ"ל העתידי. אני לא יודע מי צריך להיות רמטכ"ל, אבל הייתי מגייס את האלוף במיל. יוסי פלד לתפקיד סגן הרמטכ"ל, או ראש אמ"ש, או מקמצ"ר. תמיד צחקו עליו שהוא רס"ר עם דרגות אלוף: היום זה בדיוק מה שצה"ל צריך.

ישן 01-01-2007, 10:55
  mabkasmo mabkasmo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.04
מסכים לחלוטין עם הגישה

צה"ל בהחלט צריך לחזור כמו לאימונים של פעם, גם למשמעת שנשכחה.
תמיד היו אומרים על צה"ל שהוא צבא "שכונתי" שמאלתר והכל. אבל אחרי לא מעט בירורים וניסיון אישי שלי עם אנשי מילואים מהחיל שלי (שריון) וגם חילות נוספים, הבנתי שתמיד היתה חפיפניקיות אבל מה שהולך היום זה כבר לא צבא, זו באמת סוג של מיליציה.

משמעת צריכה להיות משמעת. חייל/מפקד/קצין יעשה מה שאומרים לו קודם כל כי אמרו ואם הוא גם מבין אז יופי.

ממצב של "טוב גם לשאול שאלות אם לא מבינים" הפכנו ל- "אם זה לא מתאים לי לכאן ולעכשיו אני לא זז מטר".

ולכל מי שחושב שמשמעת יכולה להתחיל ולהיגמר רק בפעילות מבצעית, אז אתם טועים. כמו שאמרו רבים טובים וגדולים ממני לפני- המשמעת מתחילה בגומיות בנעליים ונגמרת אם בכלל באפוד משופצ"ר, נשק נקי וטנק כשיר.

לחיילים שמתגייסים היום לא ברור מספיק שהם בצבא. לצערי אפילו למפקדים מסויימים זה לא ברור. וזה בדיוק מה שהמשמעת יוצרת- וודאות וסדר. מה שמאפשר ביצוע הפעילות שנדרשת מצבא.

הייתי יכול לכתוב עוד עמודים שלמים בעניין הזה שכל כך מפריע לי. אבל אני אסיים כאן. יש המון דברים שמובילים לצה"ל כמו שהוא היום. בכיינות, חוסר מקצועיות, בינוניות ועוד. כולי תקווה שאצליח לשנות זאת במסגרת שתחתי וצה"ל ישכיל לעשות את השינויים בגזרתו.

בהצלחה.
ישן 01-01-2007, 21:16
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי mabkasmo שמתחילה ב "מסכים לחלוטין עם הגישה"

אתמול היה ראיון עם האלוף גיורא רום בגל"צ בנושא זה בדיוק, והוא תיאר את ההופעה של חיילי צה"ל כ"חרפה לאומית" לא פחות, ואני מסכים עם כל מילה.

זה עבר כבר כל גבול וחצה כל גדר, החיילים שלנו נראים כמו פלנגות עם פליזים וכובעים משונים, עם שיפצורים מגוונים על הנשק (ידיות הסתערות ועוד...) ללא גומיות וללא תספורת. פשוט זוועה.

ואם אצטט עוד מדברי האלוף (מהזיכרון) "הצבא לא אמור להיות הראי של החברה הישראלית, הצבא הוא גוף בעל חוקים נוקשים שאינו קשור לתרבות הכללית".

אם כל הכבוד לחבר'ה הצעירים, אף אחד לא ישכנע אותי שיש הבדל בין משמעת מנהלתית למשמעת מבצעית, או שאני יכול להסתובב איך שבא לי ועדיין להיות אכבר לוחם. אני אכבר לוחם, וגם החברים שלי היו אכבר לוחמים, ואני ראיתי אנשים מתים בגלל שטויות שהיו אך ורק בגלל בעיות משמעת.

ישן 01-01-2007, 22:10
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
משמעת, משמעת ועוד פעם משמעת
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]אתמול היה ראיון עם..."

מסכים עם כל מילה. יש לי שתי תובנות, לא שליעל משמעת:
טליק, האלוף במיל' ישראל טל: "מי ששוכח לסגור כפתור בחולצה ישכח לסגור בורג בטנק"
רנ"ג טאיטו, רס"ר בה"ד 1: "המשמעת אינה ניתנת לחלוקה או לבחירה" (מקווה שציטטתי אותו נכון ...)

החיילים נראים כמו פלנגות, ומה זה מתחיל. כולם ביחידות מיוחדות, ושם הרי נעים איך שרוצים ... ותיכף יקום פה יוצא היחידה המובחרת התורן ויסביר שאני לא מבין כלום, ושאין קשר בין משמעת מבצעית למשמעת מנהלתית. בולשיט, יש קשר ועוד קשר. חוץ מזה, לא ראיתי אף פעם טייסים/חובלים/לוחמי שייטת/לוחמי 669 וכיו"ב, אנשי הזרועות הלא ירוקות, שהולכים "חפיף", והם לא פחות "מובחרים" מכל היחידות המיוחדות הירוקות. גם לא שמעתי על שהכומתות הירוקות או דלתא פורס יוצאים הביתה כמו כמו פלנגות.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 06-01-2007, 14:44
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
ל- amirsgv, ושאר המאמינים
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "משמעת, משמעת ועוד פעם משמעת"

מטרת הצבא הינה הגנה על המדינה,
פעם , ועוד בעם אנו עדים לכך,כי הצבא מתקשה במשימותיו,
ועדיין יש כאילו המשננים לנו כי אם נסגור הכפתורים, יהיה לצבא ימחי"ם עם ציוד מתאים,והוא יצליח במשימותיו,
אותם אנשים לא קוראים לחיילים לודא כי הציוד בימ"ח הוא לעילא, כי זה לא תפקידם, על החיילים לעשות תפקידם-להראות טוב.
פילוספית החיים שלהם אומרת, אם החיילים יקפידו על דבר בלתי נחוץ, ברגע האמת , יקפידו על דבר נחוץ.
לשיטתם, כשמחר הצבא ידרוש מחייליו לנעול הנעליים על הידיים, יסתיים הסכסוך במזרח התיכון,בנצחון צה"לי מזהיר, כי חיילים המצליחם לבצע את משימת הנעליים יצליחו בכל.
ישן 01-01-2007, 22:52
  ב.י.ר. ב.י.ר. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל ב.י.ר. שלח הודעה דרך MSN אל ב.י.ר.
לכל המצדדים במשמעת גבוהה

שכחתם שאדם טוב, שיש לו מפקד טוב, עושה את העובדה שלו בלי קשר למספר הזיפים, הצבעים בצעיף ואיזה מעצב איטלקי חתום על התיק שלו.

הצבא הוא ראי לחברה וממערכת חינוך דפוקה יוצאים חיילים דפוקים.

שלא לדבר על כמה חרא זה לחטוף 10 ימים מעצר כי שכחת כומתה בפעם השלישית ולמי שלא מבין ז"א 10 ימים 'דפוק' => 10 ימים מהחיים הנורמאלים (האזרחיים) שלך שהלכו לטמיון רק בגלל גחמה מטומטמת של מישהו שבמקרה הטוב מבוגר ממך באיזה 8 שנים שהחליט שהעונש על איבוד פריט לבוש הוא מעצר. זה כמו שישלחו אותך למעצר כאזרח כי שכחת ללכת עם ת.ז.

אין סיבה להאדיר את עניין המשמעת בצה"ל. צה"ל כמו כל צבא הוא גוף פונקצינאלי שתפקידו להגן על חיי אזרחי ישראל, כל עניין 'הערכים' הוא מיותר, פקיד בקריה שעושה את עבודתו נאמנה מצדי שיבוא לבוש כמו מלכת דראג, מה שקובע זו התוצאה לא איך 'נראה' הצבא.

נערך לאחרונה ע"י ב.י.ר. בתאריך 01-01-2007 בשעה 23:02.
ישן 01-01-2007, 23:04
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

ידידי היקר ...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ב.י.ר. שמתחילה ב "לכל המצדדים במשמעת גבוהה"

סליחה ... אבל אתה מדבר שטויות.

צה"ל צריך להתנהל כמו צבא ולא כמו כנופיית רחוב, וכפי שכתבתי למעלה הצבא אינו ראי החברה הצבא הוא צבא. לא יתכן שאנחנו כל הזמן נמציא את הגלגל, כולם טועים ורק אנחנו צודקים, וככה זה אנחנו מיוחדים.

תסתכל על כל צבאות המערב, כולל נאט"ו והאו"ם לצורך העניין, ראית צבא שנראה משלומפר כמו צה"ל ? והאם יש לנו במה להתגאות או להתפאר לאור מלחמתנו האחרונה, איזשהו מחקר שיראה שהיותנו מרושלים תורם ליכולת הלוחמים ?

כתבת
ציטוט:
צה"ל כמו כל צבא הוא גוף פונקצינאלי שתפקידו להגן על חיי אזרחי ישראל
צה"ל נכשל במשימתו זו במלחמה האחרונה. נכשל. אחת המטרות של החיזבללה היתה לפגוע באזרחי ישראל ע"י ירי רקטות והוא הצליח בזה, צה"ל לא הצליח למנוע מחטיבה מוקטנת של חיזבללה לבצע משימה זו למרות שצה"ל תקף בעוצמה של 4 אוגדות.

תתחיל להפנים שאנחנו לא יודעים הכל כל הזמן, וכנראה שיש משהו בנושא המשמעת שאנחנו לא מיישמים. ההופעה של החיילים שלנו מביכה אותי באופן אישי, כמילואימניק אני מתלבש ביתר הקפדה מאותם סדירים שאני רואה סביבי, ואני לא מתבייש להעיר להם.

ישן 01-01-2007, 23:12
  ב.י.ר. ב.י.ר. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "ידידי היקר ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1

תסתכל על כל צבאות המערב, כולל נאט"ו והאו"ם לצורך העניין, ראית צבא שנראה משלומפר כמו צה"ל ?
.

צבא מקצועי, שיעשו מה שבא להם. כל עוד זה גיוס חובה, 3 שנים זה עונש גם ככה בלי שיכנסו לך לתחתונים \ גרביים \ גופיות וכו'.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
והאם יש לנו במה להתגאות או להתפאר לאור מלחמתנו האחרונה, איזשהו מחקר שיראה שהיותנו מרושלים תורם ליכולת הלוחמים ?
.

עד כמה שאני מצליח לראות הכשלים הם לא ברמת החייל אלא ברמת הפיקוד.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
כתבת צה"ל נכשל במשימתו זו במלחמה האחרונה. נכשל. אחת המטרות של החיזבללה היתה לפגוע באזרחי ישראל ע"י ירי רקטות והוא הצליח בזה, צה"ל לא הצליח למנוע מחטיבה מוקטנת של חיזבללה לבצע משימה זו למרות שצה"ל תקף בעוצמה של 4 אוגדות.
.

מה שרק מחזק את הטענה שחבל להשקיע כסף בצבא, גם ככה הוא לא עושה את מה שהוא צריך אז חבל, לפחות שיתנו כסף לחינוך, בריאות וכו'.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
ההופעה של החיילים שלנו מביכה אותי באופן אישי, כמילואימניק אני מתלבש ביתר הקפדה מאותם סדירים שאני רואה סביבי, ואני לא מתבייש להעיר להם
.

המבוכה האישית שלך היא לא רלוונטית.
ואתה כן צריך להתבייש בלהעיר להם, אתה חושב שאם המצב היה הפוך הם היו מעירים לך?

ישן 02-01-2007, 01:27
  mabkasmo mabkasmo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.04
כשאתה מציג את צה"ל כעונש של שלוש שנים
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ב.י.ר. שמתחילה ב "[QUOTE=צנחן1] [size=3]תסתכל..."

והסיבה לאי הקפדה היא כמה ימים מסכנים בשחרור אז באמת ידידי שאתה הוא העוסק בתפל.

"צבא מקצועי, שיעשו מה שבא להם. כל עוד זה גיוס חובה, 3 שנים זה עונש גם ככה בלי שיכנסו לך לתחתונים \ גרביים \ גופיות וכו'."
בחיי, אתה חושב שצריך להקל בתקנות לבוש כי גם ככה צבא זה קשה?! פשוט שיתנו לך "להעביר" את השלוש שנים שלך ויתנו לך ללכת.
אדוני, אם אלו הנימוקים עליהם אתה מתבסס אתה לא בכיוון הנכון כלל ואתה לוקה בחוסר הבנה מהו צבא. אם כי להאשים אותך יהיה קשה בהתחשב בצורה שצה"ל מצטייר כיום (וכן, גם ג'ובניק הכי קטן יוצא הביתה ומייצג את צה"ל, לא כל אזרח יודע איזה חייל שייך לאן. מבחינת האזרחים חייל הוא חייל!!)

חינוך טוב ומפקדים טובים. הכל טוב ויפה, אך לא משנה במיל את הצורך במשמעת חזקה "אינסנטקטיבית" ולא חשיבתית, גם אם אתה פקיד בקריה שעושה את "עבודתו נאמנה" אתה עדיין קודם כל חייל ותתחיל להתנהג כמו אחד.

כי זו המשמעת שתגרום לאותו פקיד להוציא או לא להוציא מסמך מסווג מהבסיס.
לזכור או לא לזכור לנעול את המחשב הנייד.
ועוד ועוד.

ודבר נוסף- להגיד שהבעיות במלחמה הנוכחית לא קשורות לחיילים אלא לפיקוד זו היא תחילתה של ההתנערות מאחריות שכל כך מאפיינת אותנו.
כמי שהיה שם אני אומר לך שאת הלקחים צריכים להפיק כל אחד ברמתו בין אם הוא קצינת שלישות ועד מפקד אוגדה.

נערך לאחרונה ע"י mabkasmo בתאריך 02-01-2007 בשעה 01:39.
ישן 02-01-2007, 04:15
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
מה זה "שכחת כומתה בפעם השלישית" בדיוק?
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ב.י.ר. שמתחילה ב "לכל המצדדים במשמעת גבוהה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ב.י.ר.
הצבא הוא ראי לחברה וממערכת חינוך דפוקה יוצאים חיילים דפוקים.

צודק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ב.י.ר.
שלא לדבר על כמה חרא זה לחטוף 10 ימים מעצר כי שכחת כומתה בפעם השלישית

פעם היה לי מח"ט שהיה אומר "פעם ראשונה- מקרה. פעם שניה- צירוף מקרים. פעם שלישית- שיטה". לו היית רוחש כבוד למערכת שאתה חלק ממנה, והיית גאה ללבוש את המדים שלה, והיית מכבד את עצמך- היית מציץ בכותפת ומוודא שיש לך כומתה. לא היית "שוכח". אם היית עובד בבנק היית בא לעבודה עם עניבה כמו טהטלה.

אתה סתם קוטר- ביזית את המערכת שאתה חלק ממנה, כי התלבשת כאחד הצ'יקמוקים. שלוש פעמים ביזית אותה, ובשלישית חטפת. על זה כבר נאמר- "כשהצבא מרטיב עליך, אתה טובע...".

עם כל הציניות שבעולם, מסיבה תמוהה כלשהיא, אני עדיין מרגיש גאווה ללבוש מדי צה"ל. ותמיד יש לי גומיות בנעלים, והקוקו שלי אסוף למהדרין (הבטן מכריחה את החולצה לצאת, והזיפים- טוב, יש גבול במילואים).
חייל צריך גם להראות כמו חייל. זה מתחיל בגומיות, וממשיך בכוננות במחסניות, באיפוס הנשק, בתחמושת הטנק ובתיאום הכוונות. וזה מסתיים בחיי אדם. ומי שלא מבין את זה , שבוי עדין באשליות שלחימה נראית כמו סרט של רמבו (גופיות שחורות מתוחות ובנדאנות מצועצעות
ישן 02-01-2007, 08:22
  ב.י.ר. ב.י.ר. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "מה זה "שכחת כומתה בפעם השלישית" בדיוק?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי freedom_fighter

לו היית רוחש כבוד למערכת שאתה חלק ממנה, והיית גאה ללבוש את המדים שלה, והיית מכבד את עצמך- היית מציץ בכותפת ומוודא שיש לך כומתה. לא היית "שוכח". אם היית עובד בבנק היית בא לעבודה עם עניבה כמו טהטלה.

ממתי כבוד למערכת הצבאית זה עניין נדרש? זכותו של כל חייל לחוש את כל הבוז בעולם כלפי הצבא. את הדורש מאנשים שיתנו 3 שנים מהחיים שלהם, אף אחד לא דורש מהם גם שיהיו גאים בזה, איש איש ודעתו האישית בנושא זה.
והבדל קטן: מעבודה בבנק אפשר להתפטר, מצה"ל לא.

ציטוט:

אתה סתם קוטר- ביזית את המערכת שאתה חלק ממנה, כי התלבשת כאחד הצ'יקמוקים. שלוש פעמים ביזית אותה, ובשלישית חטפת. על זה כבר נאמר- "כשהצבא מרטיב עליך, אתה טובע...".

עם כל הציניות שבעולם, מסיבה תמוהה כלשהיא, אני עדיין מרגיש גאווה ללבוש מדי צה"ל. ותמיד יש לי גומיות בנעלים, והקוקו שלי אסוף למהדרין (הבטן מכריחה את החולצה לצאת, והזיפים- טוב, יש גבול במילואים).

גילוי נאות: הלכתי כמו צ'יקמוק עשרות אולי מאות פעמים ולא נעשנתי יותר מריתוקים אף-פעם אבל לא כך להרבה אנשים אחרים שהיו איתי שזכו להיות שעירים לעזאזל.

ושוב כמו קודם, אם אתה אישית מרגיש גאווה זה ענייכך הפרטי, ככל שעובר הזמן אני מרגיש שהשירות הצבאי שלי היה יותר בזבוז של הזמן שלי ושל משאבי המדינה.

ציטוט:

חייל צריך גם להראות כמו חייל. זה מתחיל בגומיות, וממשיך בכוננות במחסניות, באיפוס הנשק, בתחמושת הטנק ובתיאום הכוונות. וזה מסתיים בחיי אדם. ומי שלא מבין את זה , שבוי עדין באשליות שלחימה נראית כמו סרט של רמבו (גופיות שחורות מתוחות ובנדאנות מצועצעות

אני מסכים שיש תועלת במשמעת אבל המשמעת היא לא ערך בפני עצמו ולכן לא אכפת לי שכל חייל בקריה ילבש צעיף בצבע אחר או נעלי ספורט ממותג אחר. לא בכל מקום יש לה תועלת, להפך לפי דעתי היא ברוב המקרים מיותרת, וכופה על האדם יותר ממה שצריך דחילק לא מספיק לקחו לו 3 שנים מהחיים אז גם יקבעו לו איזה צבע צעיף ללבוש. לא יזיק להכניס דברים להקשר הכללי (שכל חייל הוא קודם כל אזרח) ורק אחרי זה להפעיל אי-אלו סנקציות \ נהלים שיש להם תועלת ממשית להצלת חיי אדם.

ישן 02-01-2007, 10:07
  shlomz shlomz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ב.י.ר. שמתחילה ב "[QUOTE=freedom_fighter] לו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ב.י.ר.
אני מסכים שיש תועלת במשמעת אבל המשמעת היא לא ערך בפני עצמו ולכן לא אכפת לי שכל חייל בקריה ילבש צעיף בצבע אחר או נעלי ספורט ממותג אחר. לא בכל מקום יש לה תועלת, להפך לפי דעתי היא ברוב המקרים מיותרת, וכופה על האדם יותר ממה שצריך דחילק לא מספיק לקחו לו 3 שנים מהחיים אז גם יקבעו לו איזה צבע צעיף ללבוש. לא יזיק להכניס דברים להקשר הכללי (שכל חייל הוא קודם כל אזרח) ורק אחרי זה להפעיל אי-אלו סנקציות \ נהלים שיש להם תועלת ממשית להצלת חיי אדם.

המשמעת היא אכן כלי עבודה בלבד, אבל היא הכלי המשמעותי ביותר בצבא. מטרתה של המשמעת, בסופו של דבר, היא ליצור תנאים שבהם אנשים יבצעו את הדבר המנוגד ביותר לאינטרס הקיום הבסיסי שלהם.

נו, אז תגיד שמשמעת חשובה אצל לוחמים, אבל לא אצל ג'ובניקים? שטויות. כל מטרתו של החייל העורפי מכוונת לשירות המטרה של הצבא בכללותו - גם אם לא תמיד זה נראה לו וגם אם ישנם מקרים של בזבוז כ"א.

לגבי "משמעת אישית" ו"משמעת תלוית הקשר" (או "משמעת מבצעית"): מנסיוני, אין דבר כזה. רובם של בני האדם (ובמיוחד בגיל ההתבגרות) אינם ממושמעים מדי מטבעם ויבחרו בדרך הקלה, אם זו תוצג לפניהם. לכן, חייבת המערכת לקבוע נורמות התנהגות ברורות ונוקשות, ע"מ להרגיל את החייל לדרך שבה דברים נעשים, עד שהם הופכים לטבע שני. אז, ורק אז, תוכל לצפות למידה מסוימת של "משמעת אישית" מצדו של החייל - קרי לביצוע כרצוי ללא פיקוח צמוד.

המקום היחיד שבו ראיתי "משמעת אישית", שבה חיילים פעלו לעילא ללא שום כפייה חיצונית נראית לעין, היה ביה"ס לטיסה. אבל, יש לזכור שפרח הטייס הממוצע רחוק מאוד מהחייל הממוצע, מה גם שישנה סנקציה אחת ויחידה שמרחפת כל הזמן באויר: הדחה. בכל שאר היחידות בהן שירתתי, כולל יחידה שנחשבת למובחרת, הדרך היחידה שבה ניתן היה להגיע למשמעת היתה הדרך הישנה והלא פוליטיקלי-קורקט: איום וענישה. ראיתי לא מעט נסיונות לגישות אחרות - כולם נגמרו אותו הדבר: בחיילים לא ממושמעים ובביצועים גרועים של היחידה.

ישן 02-01-2007, 14:35
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

תגובה לחבר ב.י.ר
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=ב.י.ר.] אני מסכים שיש..."

כל מילה שכתבת בתגובתך מהווה מבחינתי שטויות במיץ גזר, והאמת היא שאם זו דעתך על הצבא אולי מוטב היה לו לא היית מתגייס.

חייל הוא לא קודם כל אזרח, חייל הוא חייל ואזרח הוא אזרח ולכל אחד מהם מערכת חוקים חובות וזכויות שונה. בדיוק כפי שהמערכת האזרחית היא דמוקרטיה, והצבא לא.

צבא שמוותר לעצמו בנושא המשמעת סופו שהופך לפלנגה חמושה ולא לצבא של מדינה, חד וחלק (שים לב לנעשה בכוחות הביטחון הפלסטינאים). המשמעת עומדת בבסיסו של הצבא, בלעדיה אין צבא. הצבא הבריטי, הצבא הצרפתי, הצבא האמריקאי,צבאות של אימפריות (בהווה ובעבר), אתה חושב שצבאות אלו יכלו להתקיים ללא משמעת ? הצבא האמריקאי העביר שיירות אספקה מרחק של אלפי ק"מ לחייל הבודד, ללא פקקי תנועה וללא בירבורים, והצבא שלנו לא מצליח להביא לך מים מרחק של 2 ק"מ - אתה חושב שזה מקרי ?

אני חש שייכות רבה לצבא, גאווה גדולה כאשר אני לובש מדים, ומרגיש שאני מייצג את המדינה בהופעתי כחייל - אם אתה לא מרגיש שייכות כזו או גאווה כזו .... אולי כדאי לך לא להשתייך יותר לגוף הזה.

ישן 03-01-2007, 10:40
  ב.י.ר. ב.י.ר. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "תגובה לחבר ב.י.ר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
כל מילה שכתבת בתגובתך מהווה מבחינתי שטויות במיץ גזר, והאמת היא שאם זו דעתך על הצבא אולי מוטב היה לו לא היית מתגייס.

חבל שלא אתה זה שקובע, בראיה לאחור גם אני חושב שהיה מוטב אילו לא הייתי מתגייס.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
חייל הוא לא קודם כל אזרח, חייל הוא חייל ואזרח הוא אזרח ולכל אחד מהם מערכת חוקים חובות וזכויות שונה. בדיוק כפי שהמערכת האזרחית היא דמוקרטיה, והצבא לא.

צר לי אך אתה טועה, כל זכות שנשללת מחייל וכל חובה שמוטלת עליו נימוקן היחידי הוא הצורך המעשי שלהם לשמור על חיי אזרחי המדינה. וכל עוד זה נעשה בכפיה (גיוס חובה) יש חובה לצמצם כמה שיותר את הפגיעה בזכויות אלו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
צבא שמוותר לעצמו בנושא המשמעת סופו שהופך לפלנגה חמושה ולא לצבא של מדינה, חד וחלק (שים לב לנעשה בכוחות הביטחון הפלסטינאים). המשמעת עומדת בבסיסו של הצבא, בלעדיה אין צבא. הצבא הבריטי, הצבא הצרפתי, הצבא האמריקאי,צבאות של אימפריות (בהווה ובעבר), אתה חושב שצבאות אלו יכלו להתקיים ללא משמעת ? הצבא האמריקאי העביר שיירות אספקה מרחק של אלפי ק"מ לחייל הבודד, ללא פקקי תנועה וללא בירבורים, והצבא שלנו לא מצליח להביא לך מים מרחק של 2 ק"מ - אתה חושב שזה מקרי ?

דוגמאות היסטורית של צבאות עבר וכן השוואה לצבאות מקצועיים אינן רלוונטיות. אשמח להשוואה עם צבא 'עממי' של מדינה דמוקרטית.

כנ"ל הבדלים תרבותיים בינינו למדיונות אחרות, בארה"ב גם יש פחות תאונות דרכים, הבנינים שם לא קורסים באמצע חתונות, המיסים שם הם לא 60% מהמשכרות שלך ושלל הבדלים שבגינם לא מצליחים להעביר מים מרחק 2 ק"מ \ לבנות גשר מעל הירקון \ לפענח רצח של ילדה קטנה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
אני חש שייכות רבה לצבא, גאווה גדולה כאשר אני לובש מדים, ומרגיש שאני מייצג את המדינה בהופעתי כחייל - אם אתה לא מרגיש שייכות כזו או גאווה כזו .... אולי כדאי לך לא להשתייך יותר לגוף זה.

בפעם המליון, תחושתך האישית לא רלוונטית, אתה חושב ככה ואחרים אחרת וממתי תחושות שייכות וגאווה זה דבר נצרך בצבא עד כמה שאני זוכר בצו הראשון היה כתוב לבוא עם תעודת זהות לא עם גאווה ושייכות.
יש ספורטאים שמייצגים את המדינה בגאווה ולא ראו בקו"ם מימיהם, יש מדענים ששלוחים מאמרים לג'ורנלים בחו"ל ומייצגים את המדינה לא פחות טוב. ויש מדענים וספורטאים שבזים לצבא ועדיין עושים למען המדינה לא פחות ואף יותר מאנשים שעוסקים בבטחון.
אז אין לקשור בין שירות צבאי לייצוג המדינה.

ישן 06-01-2007, 16:28

ל- צנחן 1
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "תגובה לחבר ב.י.ר"

שוב אתה מעלה חיזוקים לטיעוניך -שאם אאחז בסגנונך- הם לא מיץ ולא גזר, אלא שטויות.
אף אחד לא אומר כי לא צריך משמעת,
העניין הוא במידתיות, בהדגשים,בענייניות,
הבאתה לנו את יכולת הפלסטינאים כדוגמא לחוסר משמעת.... -מגוחך!
זה כמו שתאמר כי סיבת הנכשלות באפריקה היא המשמעת- מין טעון שאפשר להשתמש בו כסיבה לכל בעיה,
לא דורשים מהצבא כי יוותר על משמעת, אלא כי יתאפס, כי ידרוש דברים הגיוניים המשרתים את מטרות הצבא.
כשצבא מצליח, או לא מצליח להעביר אספקה, צריך להתחיל לחפש הסיבה במקומות אחרים [אולי הצבא לא מצליח ,כי השקיע מאמציו בציחצוח המשאית, ולא בדאגה לכך כי תוכל לחצות שטח קשה לעבירות?],
איך אמר לי הירקן?...עם מראה וגאווה ,אין כסף לקנות גזר.
ישן 08-01-2007, 22:07
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

מצטער שלקח לי כמה ימים לענות ...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "ל- צנחן 1"

ראשית, אפשר בהחלט לומר על חוסר היכולת של הפלסטינאים שמקורה בחוסר משמעת, כנ"ל לגבי הנחשלות באפריקה. משמעת אינה רק "שים כומתא על הראש" ישנה גם משמעת חוקתית, משמעת פיסקלית ועוד.

ציטוט:
לא דורשים מהצבא כי יוותר על משמעת, אלא כי יתאפס, כי ידרוש דברים הגיוניים המשרתים את מטרות הצבא.
זה לא שייך לדיון, הדיון היה בנושא משמעת הלבוש בצבא, וממנו החלו להתפצל לפיצולים שונים, כנהוג במקומותינו. ואם נשתמש במשל שלך, המשמעת אינה מתבטאת בצחצוח המשאית אלא גם בהקפדה על טיפולים בזמן, על קיום תקן התחמושת המתאים בימ"ח וכו'. הבעיה היא לא חוסר בפק"לים אלא בקיום הפק"לים - וזו בדיוק הנקודה שבה התחלנו את הדיון, צבא שלא מקפיד על משמעת "קלה", לא יקפיד גם על משמעת "חמורה". מפקדים יזייפו דו"חות, חיילים יזייפו תרגיל, אין משמעת אין צבא.

ישן 02-01-2007, 19:39
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
טוב לא טוב

מצד אחד, טוב שמחזקים את המשמעת בצבא - כיום הצבא נראה כמו איזה פלנגה של מדינה באפריקה. חיילים הולכים עם חולצות פתוחות,בלי גומיות,נעלי ספורט,לא מגולחים,שיער ארוך,פליזים ועוד כל מיני שטויות. זה לא מוסיף הרבה לצבא.
כשהייתי חייל תמיד הייתי מקפיד על דיגום - גומיות,נעליים מצוחצחות,פטור מזקן תמיד עלי,כומתה,חולצה במכנסיים. - ולא בגלל שממש השתגעתי על הצבא. אלא בגלל שאני אדם שדואג להיראות אסטטי ומסודר. ונכון ששנאתי את המדים, אבל אין מה לעשות..

הבעיה באכיפת המשמעת היא שמ"צ נטפלים לחיילים תמימים ולא מתעסקים עם הכבדים. לי יצא לראות איך חבר מקבל דו"ח על נעל לא מצוחצחת (וחוטף אח"כ 14 ריתוק),בעוד איזה ערס מסתובב לידנו עם חולצה פתוחה,שיער יחסית ארוך (פאן),ונעלי ספורט. והמ"צ בכלל לא חשבו להתעסק איתו.

עוד בעיה היא שלדעתי צה"ל סתם מבזבז כסף על קניית נעליים חדשות ותיקים חדשים. כל חייל מקבל תלוש לקניית נעליים - אבל הוא יכול לקנות רק מדגמים מסויימים - אז שיצמצמו עוד ויתנו לו לקנות רק נעלי ספורט שחורות.
לגבי עניין התיקים - אני מקווה שזה רק לכל מיני חיילות שהולכות עם תיקי פרווה כאלו. למרות שגם אחרי שיביאו תיקים נורמליים זה לא ממש יעזור.

ישן 05-01-2007, 20:15
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
כמה שטויות
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי שיTM שמתחילה ב "תעצור לרגע ותחשוב שנייה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שיTM
מדוע החיילים שמשרתים בקריה לבושים בדר"כ טיפ טופ .לעומת זאת ככל שהחיילים יותר "שחורים" ורמת הלחימה שלהם גבוהה יותר הם פחות מדוגמים?! כך למשל MLRS צהובים ברמות, לעומת זאת גולנציקים עים מקום ראשון בדוחות מ.צ אבל הרבה יותר טובים בלחימה. אז אמנם אין ספק שצריך להחמיר עים ג'ובניקים, אבל מה לעשות כמה שאתה פחות מגולח אתה כנראה לוחם טוב יותר .

במשך שנים עברתי ליד הקריה, בבוקר בדרך לעבודה, ואחה"צ בדרך חזרה. כנראה שמזמן לא עברת שם אם אתה חושב שהחיילים הם "טיפ טופ" ...
עכשיו, מה הקשר בין רמת הלחימה של התותחנים לגולני ? הם "מתחרים" על אותה משבצת ? גולני לוחמים יותר משובחים מהתותחנים או השריון ? קשקוש כמובן ... אגב, מה זה "צהובים ברמות" ?

השורה התחתונה שלך היא כמובן מסקנה מופלאה - ככל שאתה פחות מגולח אתה לוחם טוב יותר. ממסקנה מופלאה זו, שכנראה שאבת אותה היישר מאבן החכמים של הארי פוטר, אני מסיק שתי מסקנות:
א. דלתא פורס, SAS וכיו"ב הם חרא של לוחמים.
ב. צריך להתיר ליחידות קרביות ללכת בלי גלח"צ, עם חולצה מחוץ למכנסיים ובלי גומיות, כי זה יעשה מהם אריות.

בקיצור, או שאתה מלש"ב או שהתגייסת אתמול, אבל ברור שאין לך הבנה על מה אתה כותב, ואני חושד שאתה גם לא יודע להתנסח.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 06-01-2007, 09:52
  shlomz shlomz אינו מחובר  

להחמיר עם ג'ובניקים???
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "כמה שטויות"

לא, חביבי. צריך להחמיר עם חיילים. לא מעניין אותי מי הם, מהם ומה הייעוד שלהם במלחמה- הם צריכים להיות ממושמעים, אחרת הייעוד הזה לא יתממש.

אני שירתתי ביחידה שבה המפקדים חשבו כמוך: שמשמעת זה "לגדודונרים" ולא לחיילי העילית של צה"ל. לוחמים הסתובבו על אזרחי ברחבי הבסיס, שמרו עם סנדלים ואפילו ערכו מטווחים עצמאיים (!!!) בשטח היחידה.

במהלך הטירונות, הגו המפקדים שלנו גישה מהפכנית: הם יסבירו לנו! הם לא יענישו אותנו על טעויות, אלא ידגימו, יסבירו ויתקנו מתי שצריך. התוצאה? אחרי חודש בטירונות, היינו המחלקה הגרועה ביותר בבט"ר, שלא עושה שום דבר כמו שצריך. הסגל נדרש לשנות כיוון - אבל מאחר שהרבה יותר קשה לשנות גבולות קיימים מאשר לקבוע אותם מאפס, הם נזקקו לשיטות ענישה דרקוניות שעברו את הגבול בין ענישה להתעללות.

אבל, את המשמעות האמיתית של חוסר משמעת גיליתי כשהתחלף מפקד היחידה. לכבוד הארוע, ערכנו מסדר קפדני על כלל הבסיס - ובחלקנו, הצעירים, נפלה משימת ניקוי וסידור הבונקר. אני עד היום לא מאמין לדברים שמצאנו שם: ערמות של תחמושת כוננות חלודות, פערים בין מצאי למלאי, אמצעים מסווגים זרוקים באשפה...

ישן 06-01-2007, 13:52
  dagi dagi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.05
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=YHS]... ויוכלו בהצבעה..."

הראשון שצריך לחטוף על הראש זה המפקד הישיר של החייל שהמ"צ נכנסו בו.
לגבי היכולת שיפוט המפוקפקת של מ"צ למי להטפל ולמי לא אין ספק לדעתי ומספיק חצי שעה בתחנה מרכזית ירושלים ביום ראשון כדי להבין את זה.
כמו שאמרתי, אם הסמל (מפקד ישיר לטובת הענין) חוטף על הראש בגלל שהחייל שלו נתפס לא מדוגם אחרי שהוא תדרך אותו ליציאה הביתה הרי שמן הסתם הלקח יופק כי הסמל יעלה את המשמעת של חייליו לטובתו ובעצם לטובת הערכים שכולנו מסכימים שהם נכונים לצבא.
אבל.. בקרב החיילים המשרתים בשירות העורפי נהוג יותר שליטה של מפקד בדרגת קצין.. סג"מ שאין לו יחס אישי ושליטה על פקודיו והוא גם במצב יותר נוח להגן על עצמו אם ראש היחידה יפנה אליו בתלונה שחיליו מרושלים בגללו. הוא הרי קצין.. (זאת התפיסה).
עוד דבר חשוב- אני יסבור שאם צה"ל ידאג יותר למידות המדים של החיילים הם ירגישו יותר טוב להסתובב איתם. בבקו"ם אתה מקבל מדים שבהרבה מאוד מקרים לא מתאימים וזה גורם למקרים לא נעימים. אם הנגישות להחלפה היתה גבוה וזמינה יותר לכל חייל אני מאמין ששביעות הרצון של החייל היתה עולה מהופעתו והוא היה שמח וגאה בצורה שלו.
לדעתי כל המשמעת בצבא מתחילה בדבר אחד קטן. בתור חייל קרבי משוחרר, 3 שנים כל בוקר ולפני כל ארוחה ולא חשוב כמה בוץ וכמה חרא וכמה אני עייף או מעוצבן תמיד תמיד תמיד הלכתי מגולחץ נעליים נקיות דיסקית ודיגום מלא. למה? כי אנשים לפני הלכו ככה ואנשים בדרגות מעליי גם ואני גם דרשתי מהפקודים שלי. ומה שאתה דורש מאחרים הרי שאתה מחוייב למלא בעצמך.
ישן 06-01-2007, 18:34
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
לטעמי אתה טועה, ובגדול
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "ל- yhs"

העיסוק אינו ב"דברים טפלים" אלא בדבר אחד ויחיד שאינו טפל אך בעל משמעות כבירה . קוראים לו "משמעת". השאלה לא אם ללכת עם נעלי ספורט או לא. הדיון בזה אולי הוא טפל. אבל ברגע שהצבא קבע כי יש ללכת עם נעליים שחורות, זו קביעה שיש למלא אותה. ללא ערעור. קודם כל. אם מישהו רוצה לפתוח דיון על החשיבות של הנעליים השחורות מול נעלי הספורט המוזהבות, זה לגיטימי. אבל נא קיים את הדיון כשעליך נעליים שחורות. איני מוצא שום פרשנות אחרת ל"משמעת". כאשר קבעו שהכומתה צריכה להיות על הראש, שם מקומה. לא בכותפת. מה שקרה שהיתה סחיפה במשך השנים וזה הפך ל"תקנה". אבל ראה היום מה קורה - חייל שהשמש קופחת עליוו וקשה לו, לא יוריד את הכומתה מהכותפת, אלא ישים כובע מצחיה. זו הפרת משמעת.
אז העיסוק אינו בדברים "טפלים" אלא בנושא אחד ויחיד - תפיסת המשמעת כמחייבת את כולם.
המשמעת מתחילה בנעלי ספורט ושרוולי טי שרט ארוכים כאשר שרוולי החולצה הצבאית מקופלים ונגמרת בימ"חים לא בדוקים.
ישן 06-01-2007, 22:38

ל- yhs
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "לטעמי אתה טועה, ובגדול"

הצגתה יפה את עמדתך,
עם טיעונך המרכזי קשה להתמודד,
אך גם מתוך דבריך עולה הבעיתיות של צבא ,המנחית הוראות ללא הגיון,שאינם משרתות את מטרותיו,
וזה פתח להיווצרות בעיה.
ליצן יכול ללבוש בגדים שעוצבו ללא עקרונות של הנדסת אינוש, כי תפקידו ליפול, ולא להגיע למטרה,
בצבא [שגם חינך אותי שלא יהיה חוט מיותר בחגור],מאלצים אותי להתלבש במשהו שלא עוזר לי להגיע למטרה,ויוצרים אצלי דילמה, לציית למשמעת,או לציית לצו ראשוני יותר, של הגיון חיילי, לחתור למטרה שלה יועדתי.
בשרותי הצבאי,מפקדי, פיתח לו הרגל, להתעלם מכך שאני נועל נעליים אזרחיות, המתאימות יותר למשימות מסוימות, זו היתה דרכו להתמודד עם הדילמה של תקנות מול מטרות.
חייל שהורגל לחשוב,כי לא הכל הגיוני, וצריך לבצע כי יש פקודה, לא בהכרח יסתער לפקודתו של המפקד, מה שיעזור לכך יותר, הינה האמונה בהגיון של הפקודות.
הפרשנות שלך לגבי הימחי"ם- שגויה,
הימחי"ם ,עם כל המנגנון שהפעילה,שהתברר כי אינם מכילים את מה שצריך, דוקא מוכיחים שאפשר ליצור מערכת מצייטת ומתפקדת, שמתברר שהתעסקה בדברים ללא תועלת.
כדי לצמצם הסיכוי שדברים כאילו יקרו, צריכים אנשים שיתריעו על כל מתלה ללא תכלית, ולא לקבל כי יש לעשות מתלה ללא תכלית, בכדי שבעתיד נעשה משימה עם תכלית.
ישן 06-01-2007, 15:05
  Sliderr Sliderr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.06.06

מעבר לכל החינוך והמשמעת שהחייל קיבל\רכש בטירונות ובכלל בכל חייו ישנו פרמטר נוסף.
המסגרת שבא הוא נמצא, אותו בסיס\ענף\מדור שבו הוא עושה את תפקידו. החייל עצמו יכול להיות כל כך בז לאותה מערכת צבאית, לאותה המסגרת בו הוא נמצא שהדבר האחרון שיעניין אותו זה איך שהוא נראה. אין לו טיפת הערכה למפקדים, טיפת הערכה לסובבים אותו, מפה מגיע העניין של ההופעה. לא מעניין אותו איך הוא נראה. הוא לובש מדים רק אם לא אז יענישו אותו. זאת הסיבה היחידה. הענישה. עכשיו מי מעניש? זה או המ"צ או הרס"ר. זהו. ומתי שהוא יודע שלא יהיה לא זה ולא זה אז הוא מרשה לעצמו להתהלך כמו דוגמנית. שוב, כי הוא בז לכל המערך הזה. אני חושב שלהמון חיילים זה בה מהמקום הזה...
ישן 07-01-2007, 12:54
צלמית המשתמש של samurai
  משתמש זכר samurai samurai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל samurai
לפני שמתחילים לחשוב בכלל

על להתעסק במשמעת ובקניית נעליים ותיקים שחורים לחיילים, שידאגו בהתחלה לשירות הרפואי שמקבלים החיילים.

אני בתור חייל, מפחד ללכת למרפאה, יש לי חום 39 ואני מפחד לגשת למרפאה כי אני יודע שהם לא מבינים כלום מהחיים שלהם ועוד עלולים להוריד לי אשך בגלל שיש לי חום.
איך יכול להיות מצב שחייל שעשו לו תפרים באצבע, הולך למרפאה כדי להחליף תחבושת, או פחות מזה, רק מבקש קצת פולידין ותחבושת, ואומרים לאותו החייל שאין יוד. וגם התפרים שעשו לחייל הם גרועים יותר מילד בן 5 שהיה תופר לעצמו את המכנסיים. לחשוב שאחרי שרופא במרפאה רואה תפרים גורועים הוא שולח בנאדם למיון, אבל איך הוא שולח, אם האצבע בתוך הכוס, בגלל שאין תחבושת ויוד במרפאה, אז זה בסדר שהחייל יסע עם אצבע בתוך כוס עם חומר חיטוי לבית החולים, זה הרי נורמלי לחלוטין, בדיוק כמו בקומיס או בסרט מצוייר שבנאדם מחזיק את הראש שלו והולך לרופא.

השירות הרפואי בצה"ל הוא הדבר הבזיוני ביותר שאני יכול לחשוב עליו.
התרופה לכל דבר זה אקומול. אם יש לך נזלת אז הרופא מביא לך סינופיד תרופה שמייבשת את האף וגורמת לסינוסיטיס וזה רק עושה גרוע יותר לחייל.
בסופו של דבר כמו שאומרים, בצבא זה כל הזמן כל הזין. תכלס זה כל כך נכון, הרי למערכת לא אכפת בכלל מהחיילים. מקבלים חרא אוכל, חרא שירות רפואי, אבל העיקר שיאלה בוא נייצג את הצבא ונהיה מדוגמים ונראה לכולם כמה משמעת יש בצבא וכמה זה בטחוני למדינה.

לעזאזל, שיתנו לחיילים ללכת עם צעיף, עם כפפות, עם כובע גרב וכל דבר אחר שימנע מהם להיות חולים. שלא יהיה מצב כמו בבה"ד 1 שלא נותנים לך ללבוש כפפות כשיש קור אימים בחוץ. בסופו של דבר הצבא פועל עפ"י נהלים אידיוטים לחלוטין שרק פוגעים בחיילים.

אישית, אני רק רוצה לשים זין על הצבא בגלל כל החרא שהוא מאכיל את החיילים. למה אחרי שאני טוחן כל יום, 19 שעות, ישן בקושי 5, נותן מעצמי הכל, אבל הכל, בחיים לא לוקח גימלים כשנותנים, כל החברים אומרים לך שאתה מורעל כי אתה רק רוצה להשקיע ולעשות יותר, אבל בסופו של דבר, כמו כולם, אתה אוכל חרא והצבא שם עלייך זין. כי לא באמת אכפת למערכת ממך, אתה עוד חייל במערך.

וחלק מכם פה גאים להיות חלק ממערכת, אז אחלה. תהיו גאים, אבל אני לא רוצה להיות גאה ממערכת מעוותת ומגעילה שלא דואגת לציוד לאנשים המילואים שלה, שלא דואגת לאוכל נורמלי לחיילים שלה, שלא דואגת לבריאות החיילים, שבעצם לא דואגת לכלום.
הרי זה ברור לכולם, אם כל אותם הקודקודים שעומדים בראש הצבא היו תופסים טיפה יוזמה, ובאמת היה אכפת להם ממה שהולך בצבא, ולא היה אכפת להם מכסף, הדברים היו נראים אחרת, זאת נכון גם לגבי המדינה שלנו ולראשי המדינה.
אבל, לא אכפת לאנשים משום דבר פרט לכסף וכוח, ובוסופו של דבר מי שסובל זה מי שנמצא בתחתית, זה החיילים והאזרחים.

ואני בעד להיות מדוגם, ללכת עם גומיות בנעליים, נעליים מצוחצחות, דיסקית, כמותה וכו'.
אבל בעניין התספורת לדוגמא, למה על חייל להיות מסופר טיפ טופ ואסור שהשיער יהיה טיפה ארוך יותר, לא בהרבה, אבל לפחות בקצת. הרי יש אנשים ששיער קצר מדיי לא יפה להם, יש כאלה שיש להם אוזניים טיפה בולטות ובגלל זה יותר יפה להם שיש להם קצת יותר שיער בצדדים. הרי בסופו של דבר זה לא אמור להפריע לאף אחד. אבל זה כן יכול להפריע לאותו החייל שיצחקו לו על האוזניים, או שהוא ירגיש פחות נעים עם עצמו כשהוא יצא למועדון ביום שישי וכו'. והדבר לא קשור לאישיות של הבנאדם אלא לקצת רצונות שלו מהמראה שלו, שזו זכות בסיסית עבור כל אחד, וזה בכלל ללא הגזמה.

אני אמנם תמיד הולך על ב', עם שיער טיפה ארור מהמותר(ואזרחים לא באמת מבינים מה זה מותר ומה לא), עם פאות שהן קצת יותר ארוכות מקו האוזן וכפפות או צעיף אם בא לי. אבל אני גם תמיד עם חולצה בפנים, עם דיסקית וגומיות בנעלים ומתנהג בנימוס, ואם אין מקום באוטובוס, אז אני אתן לאישה/ילדה/מבוגר תמיד לשבת, גם אם אני עייף מת ולא משנה מה. אותי לימדו לערכים מסויימים בבית, וזה להיות בנאדם, להיות מנומס. לכן, אני לא צריך את הצבא שיבוא ויקבע לי עובדות, אני בנאדם שבמשך 19 שנים גדל בלי מסגרת צבאית ובלי חוקים הזויים, גדלתי על ערכים של הורים טובים, והכל מתחיל מכאן ולא מחוקי צבא הזויים שאני לא יודע מי חשב עליהם אבל כדאי מהר מאוד שיתחילו לשנות חלק מהם. ולבסופו של דבר, אני לא חושב שאזרח שיראה אותי יחשוב שאני מבייש את הצבא ושאני לא נראה כחייל טוב או אחד שלא מספק ביטחון למדינה.

תחשבו על מה שאמרתי למרות שסטיתי מהנושא פעמים רבות, ובלי להיות יפי נפש ולנסות להצתדק, בצבא יש חוקים, אכן כך, אבל בסופו של דבר, אם אתה מסתכל על הצבא מהצד ומבפנים, אתה מבין שהבעיה מתחילה למעלה בפיקוד, שלא באמת אכפת לו מחיילים. הבעיה היא בדברים הבסיסיים שצריך לקבל כל חייל, זה מתחיל מבריאות וממשיך ביחס אנושי, ולצערי הרב, לא כך מתנהלים הדברים בצבא שלנו.

"I belong to the warrior in whom the old ways have joined the new"

נערך לאחרונה ע"י samurai בתאריך 07-01-2007 בשעה 13:02.
ישן 07-01-2007, 18:03
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
מסכים עם מה שאמרת
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי samurai שמתחילה ב "לפני שמתחילים לחשוב בכלל"

כתור מי ששרת בחיל הרפואה, וראה את מערכת הרפואה הצה"לית,אני יכול להגיד שיש אמת מסויימת בדברייך,אבל יש גם דברים שהם לא.
תמיד חושבים שאקמול הוא תרופת הפלא של צה"ל לכל מחלה וכאב,אבל - זו התרופה היחידה שמותר לחובש בצה"ל לחלק לכאבים (אופטלגין זה רק באישור של רופא), ולא פעם חובש מוצא את עצמו בלי יכולת לתת טיפול הולם כי פשוט אין באפשרותו לתת תרופות או טיפולים פשוטים (כי חוץ מלחלק אקמול,לקבוע הפניות ולקבוע תורות - לחובש בצה"ל אין יותר מדי סמכויות). הבעיה היא גם שאין מספיק רופאים בצה"ל. ומשום מה גם הרבה חיילים היום נעשו מאוד מפונקים (אני זוכר חיילים שהיו באים על דברים מטופשים כמו שריטות או בחילות קלות). ומה לעשות שרופאים בצה"ל לא עובדים משסביב לשעון ויש רק מספר מוגבל של תורים?
זה מזכיר לי שאני הייתי תמיד מראה לחיילי הפלוגה שלי את המסדר חולים,לרוב עם 8 תורים פנויים. ולרוב מסדר חופ"ל זה איזה 20-30 איש וכל אחד חולה יותר מהשני. ועכשיו תמצא את 8 שבאמת חולים וגם תדאג שכל אחד יקבל טיפול הולם...,זה לא קל.

תראה,צריך שיהיה משמעת מסויימת בצה"ל. נכון שמשמעת מוגזמת היא לא טובה ורק יוצרת יותר מירמור וכעס, אבל צריך לשמור על רמה גבוהה.אתה צודק שגם צריך לחנך לערכיות. בזה אין ספק, חייל מנומס אבל לא מדוגם עושה רושם יותר טוב מחייל מדוגם אבל שמוק.

ישן 07-01-2007, 19:08
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אני אסביר ברשותך
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אני לא מצליח להבין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
מה זו "משמעת מסוימת".

כלומר - המפקד אומר להתייצב למסדר ב 9 וכל אחד מחליט אם זה נוח לו או לא?
לא , אבל המפקד לא אומר להתייצב למסדר ב - 5 כדי לטרטר את החיילים ולהכניס בהם את רוח המשמעת (אלא אם כן מדובר בקורס טירונים)
הצבא מחליט שהולכים עם נעליים שחורות, אבל יש כאלה שמידי פעם הולכים עם נעלי ספורט?
נכון , קוראים להם "בעלי היתרים מיוחדים "
הצבא מחליט שמחר מנקים את המתקן ומכינים אותו למלחמה, ומישהם מחליטים שזה לא מתאים להם?

הצבא בהחלט מחליט לנקות את המתקן , אבל לא שולח חיילים (וקצינים) בקורסים רציניים לטאטא מדרכות 10 פעמים רק בגלל שמחר התא"ל מגיע לביקור או כי סתם צריך להעסיק אותם , או כי הרס"ר צריך להוכיח שיש בו תועלת .
מה זה? משמעת לפי החשק?
כאילו, רק לשם הדוגמה - אלו בקורס קצינים צריכים ללכת עם כותפת לבנה ברוחב מסוים, אז כל אחד יוכל לבחור את הרוחב או את הצבע, כי יותר נוח לו?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-01-2007, 23:05

{ל-yhs} אז אני אסביר.
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אני לא מצליח להבין"

ודאי כשיש שעת מסדר, אז מתיצבים.
איפה מתחילה הבעיה, כשמקדשים המסדר,כל יום באותה שעה, ולכן כל יום באותה שעה יוצאים לסיור -שיגרה מסוכנת.
המסדר אמור להתאים עצמו לשעות הפעילות האופטימליות , ולא להיפך.
העניין במשקל הניתן לדברים.
אם הצבא החליט על נעליים, אז אילו הנעליים,
במידה ולביצוע משימה קימות נעלים יותר מתאימות, משתמשים במתאימות,מי שאומר אחרת, לא מבין מה מטרת הצבא
לא יתכן כי יטילו על החיילים מטלות שאינן מתיישרות עם מטרות הצבא.
כעובדה הצבא תיפקד הרבה שנים בלי לשים לב שהוא עושה הרבה דברים מיותרים,והעיקר לא נעשה[יש מישהו שלא הבין זאת בשנה האחרונה?].
כמובן שיש אנשים שיגידו שבימ"ח לא היה מה שצריך, בגלל בעיות משמעת,
ואני טוען שהיו שם הרבה מסדרים , ובדקו הרבה דברים, רק לא ידעו מה לבדוק.
ושוב יגיד מישהו: לא בדקו מה שצריך ,בגלל בעית משמעת,
ואני אומר כי לא בדקו מה שצריך, כי אנשים לא מפעילים ראשם כהלכה, אלא מקפידים על מה שנהוג, בשם המשמעת.
ישן 07-01-2007, 20:05
צלמית המשתמש של looklook

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "כן..... אין ספק...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
הבהרת את עמדתך.

אתה רוצה שיקול דעת מיידי מעל לממונים עליך.....
לא, אני רוצה שלממונים עליי יהיה שיקול דעת, אני רוצה שההגיון יתגייס לצה"ל , אני רוצה שהפרוייקטים המיותרים שהצבא עוסק בהם (כמו שינוי שמות יחידה , שינוי מספרי יחידה , איחודי יחידות , פירוקי יחידות (שקודם אוחדו) , בניין הכוח בסמכויוית וכו וכו וכו ) יהיו 5% מהפרוייקטים ולא 90% כמו היום .

לא. לא הבנת מה זה משמעת. לדון אפשר מעכשיו ותמיד. אבל לא כל אלה שהולכים עם נעלי ספורט הם "בעלי היתרים" .

אני באותו צבא כמוך, וכנראה יותר זמן.
הכרתי פעם נהגת שהוציאה היתר על תג יחידה. כלומר - היה לה אישור לא ללכת עם תג יחידה, כי כאשר היא נהגה והחלון פתוח, התג התנופף והפריעה לה.....

ישן 07-01-2007, 20:46
צלמית המשתמש של looklook

אתה לא יכול להחליט על מה הויכוח ..
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "יפה שאתה רוצה...."

הויכוח הזה דינמי כמו כל ויכוח .
ללכת עם חולצה בחוץ זה נגד חוקי צה"ל , לא אמרתי שכל חוק צה"לי שהומצא מאז ימי הבריטים הוא לא הגיוני. יכול להיות שחלק מהחוקים לא נאכפים מספיק וצריך לאכוף אותם יותר. אבל מפה ועד להתעסקות הבלתי פוסקת בתחומי משמעת ולבוש וסמלים ושטויות יש מרחק רב.
מי שצריך להתעסק בזה זה (אולי) מפקד משטרה צבאית , ורוב התיקונים שהוא צריך לעשות הם דווקא כאלה שיבטלו חוקים מטופשים (כמו חוק הצעיף וחוק המטריה ) ולא יוסיפו הגבלות חדשות. אם אלופים מתעסקים בזה ואיתם המערכות שמתחתם וכל מכיני המצגות המקצועיים , יש לצה"ל בעייה.

ישן 07-01-2007, 20:29
צלמית המשתמש של samurai
  משתמש זכר samurai samurai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל samurai
אז?
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "כן..... אין ספק...."

זה שהכרתי מישהי כזו זה סבבה.
גם אני מכיר מישהו שהיה לו אישור לא ללכת עם חגורה כי זה לוחץ לו על הבט, אישור לא ללכת עם כומתה כי זה נוגע לו בפנים וזה עושה לו גירוי, אישור לא ללכת עם דיסקית כי זה עושה לו פריחה, ובנוסף כל הדברים הרגילים כמו נעליים/גילוח/שיער וכו'. בסוף הבנאדם יצא על 21 או משו כזה.
אז מה?
הכוונה שלנו פה היא שצריך להיות הגיון בצבא, והגיון עד היום, אין!
מצידי אנשים כאלה שלא ישרתו בצבא בכלל, יש המון אנשים חסרי תועלת בצבא שאני חושב שעדיף שבמקום שתביא להם 400 שקל בחודש תחלק את זה בין שאר החיילים, או תשקיע את זה בתרופות וכו'.

אתה לקחת את כל מה שהבחור אמר והקצנת את זה. לא ככה צריך להתנהל דיון.

"I belong to the warrior in whom the old ways have joined the new"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:49

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר