לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-01-2007, 15:01
  Salamandra D Blat Salamandra D Blat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.06
ו.......
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Salamandra D Blat שמתחילה ב "מי כאן חושב ש..."

אני יודע שהתאבדות זה לא דבר טוב, אבל לכנות את זה פסול זה לא נכון.
וחוץ מזה כמו שאמרתי אם אדם רוצה להמנע מהתמודדות עם בעיות זו זכותו. אין כאן רצח או משהו כזה.
ברור לכולכם שלומר לכל אדם עם נטיות אובדניות שזה לא בסדר, זו לא הדרך וכו'.... זה פשוט לא עובד עליו ולא עוזר לו, כי באותו הזמן הוא לא מסכים איתכם, במיוחד אם הוא רציני ולא סתם אחד ש "נכשלתי במבחן וחברה שלי עזבה אותי אז עצוב לי ואני אתאבד". זה עצוב אם מישהו כזה רוצה להתאבד, אבל זה לא אומר שכל מי שרוצה הוא כזה ואסור לשלול את האפשרות שזה הדבר הנכון לעשות לעיתים.
זו אכן זכותו של כל אדם וזה פשוט לא בסדר שאם מישהו מגיע למסקנה הזאת לאחר מחשבה עמוקה ובוגרת, שיקלקלו לו את זה עם כל עניין האשמה על מי שנשאר מאחור.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-01-2007, 15:25
צלמית המשתמש של netaneldj
  netaneldj netaneldj אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Salamandra D Blat שמתחילה ב "מי כאן חושב ש..."

אני מסכים איתך, ולא חשבתי שיש מישהו שחושב ככה.
בנוסף למה שאמרת שמדברים על האנשים שיסבלו כשתמות, עוד זיבולי שכל על גיהנום וגן עדן, יש אנשים שמאמינים שאם יתאבדו יגיעו לגיהנום.
לדעתי צריכים להוסיף זכות "קניין הגוף", אפילו כשאישה מוגדרת במצב שאם תלד את התינוק היא תמות, הורגים את התינוק בטענה ש"כל עוד הוא מחובר לחבל הטבור הוא נחשב לחלק מגופה".

כל אדם אחראי על הגוף שלו, וזכותו למות כמו שזכות הוריו לתת לו חיים.

אבל מצד שני תחשוב שערך החיים ירד (מאוד!) כמו באפריקה, אתה יכול לדמיין שילד יקבל שתי סטירות על זה שדקר את חברו?

וכשחושבים על זה, שאלו אותי פעם "מה אתה חושב שיש אחרי המוות?" אמרתי "בדיוק מה שיש לפני שנולדים", וזאת לדעתי התשובה הכי הגיונית ונורמלית.

היה לי מצב רוח לחפירה צ'טער...
ישן 01-01-2007, 16:11
  LoneWolf LoneWolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.05

עזוב את הקטע של "מה אחרי המוות", זה לא העיניין כרגע.

אתה כל כך משוכנע שהתאבדות זה דבר טוב...אולי בשבילך, בטווח הקצר כן. הרי אם אתה מתאבד, אז זהו, אין לך עוד בעיות שאתה צריך להתמודד איתן, וזהו. גמרת.

אבל אתה יוצר בעיות לטווח ארוך. גם אם הסיבה שבגללה התאבדת זה המצב בבית לדוגמא, וכמה שזה לא נראה לך הגיוני, ההורים שלך יסבלו עד יום מותם בגלל ההחלטה שלך. יהיה להם (להורים, חברים / חיות מחמד, כל מי שקרוב אליך ומכיר אותך) כתם שחור עד סוף חייהם. זה ישפיע עליהם, אפילו אם אתה לא חושב שמישהו בכלל ישים לב. הדבר הכי גרוע שיכול לקרות להורים זה שהם יקברו את הילדים שלהם. הרי הילדים אמורים לקבור את ההורים (אותו דבר הולך עם משפחות שכולות...).

בקיצור, גם אם זה נראה כמו הפיתרון האולטימטיבי ברגע הזה, זה אכן יפתור את הבעיות העצמיות שלך לטווח הקצר. אבל אתה תגרום לכל כך הרבה בעיות בטווח הרחוק. אם תחשוב על זה, ותמצא קצת רגש של אכפתיות בלב שלך, אפילו ממש קצת, אתה תבין שזה לא שווה את זה.

ישן 01-01-2007, 17:14
  Benor2005 Benor2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.05

אני מסכים איתך בחלק מהדברים, גם לי היו תהיות לגבי העניין זה .
אבל ועם אבל גדול, אני חושב שמוצדק להתאבד לסיים את החיים אך ורק במצב של חוסר עונים מוחלט כמו :
מחלה סופנית, כאבים בכל הגוף שלא פוסקים ועוד דוגמאות מזעזעות אחרות .

אם נניח אדם מבוגר שיש לו משפחה שהוא תומך בה כלכלית והוא מחליט להתאבד, זה צעד ממש בלתי אחראי וחסר אחריות.
אם אדם כלשהו, חסר עונים לחלוטין ואין כל תקווה לחייו אני חושב שלטובת משפחתו ומכריו , יהיה עדיף למנוע ממנו את הייסורים . (אם הם ירצו שהוא ימשיך לחיות כשהוא מתייסר, אני חושב שזה חוסר הבנה של המצב וחוסר התחשבות בבן אדם)

בנוגע להחלטות שקובעים האנשים . (התאבדות זה דבר רע, ואין זכות לעשות אותו וכו' וכו')
אני חושב שאם אנשים קובעים קביעה מסויימת זה לא אומר שהיא בהכרח הנכונה והצודקת.
כל אחד יכול לבוא ולזרוק משהו לאוויר , אז למה דווקא אותו הדבר שהוא אומר זה הדבר הצודק??
אני חושב שאין דעה שדווקא היא הנכונה בעניין ההתאבדות , כל אחד וגישתו .

נערך לאחרונה ע"י Benor2005 בתאריך 01-01-2007 בשעה 17:25.
ישן 01-01-2007, 19:13
צלמית המשתמש של gamzo5
  gamzo5 gamzo5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "אני מסכים איתך בחלק מהדברים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benor2005
אני מסכים איתך בחלק מהדברים, גם לי היו תהיות לגבי העניין זה .
אבל ועם אבל גדול, אני חושב שמוצדק להתאבד לסיים את החיים אך ורק במצב של חוסר עונים מוחלט כמו :
מחלה סופנית, כאבים בכל הגוף שלא פוסקים ועוד דוגמאות מזעזעות אחרות .

אם נניח אדם מבוגר שיש לו משפחה שהוא תומך בה כלכלית והוא מחליט להתאבד, זה צעד ממש בלתי אחראי וחסר אחריות.
אם אדם כלשהו, חסר עונים לחלוטין ואין כל תקווה לחייו אני חושב שלטובת משפחתו ומכריו , יהיה עדיף למנוע ממנו את הייסורים . (אם הם ירצו שהוא ימשיך לחיות כשהוא מתייסר, אני חושב שזה חוסר הבנה של המצב וחוסר התחשבות בבן אדם)

בנוגע להחלטות שקובעים האנשים . (התאבדות זה דבר רע, ואין זכות לעשות אותו וכו' וכו')
אני חושב שאם אנשים קובעים קביעה מסויימת זה לא אומר שהיא בהכרח הנכונה והצודקת.
כל אחד יכול לבוא ולזרוק משהו לאוויר , אז למה דווקא אותו הדבר שהוא אומר זה הדבר הצודק??
אני חושב שאין דעה שדווקא היא הנכונה בעניין ההתאבדות , כל אחד וגישתו .

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img368.imageshack.us/img368/998/character53yf8.gif]
מסכים עם כל מילה שלך, והייתי יכול לסיים את הדיון הזה כמוך במשפט הבא:
" אני חושב שאין דעה שדווקא היא הנכונה בעניין ההתאבדות , כל אחד וגישתו ".
ישן 01-01-2007, 20:18
  LoneWolf LoneWolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Salamandra D Blat שמתחילה ב "אני בן 18"

אני רואה מהתגובות שלך כאן שאין שום סיכוי לשנות את הדעה שלך בנושא. אני רק מקווה שהאכפתיות שיש לך כלפי אחרים תחזיק מעמד ובסוף שלא תעשה את זה.

ונכון, יש לנו "זכות" או יכולת להתאבד, בדיוק באותה קלות שאתה יכול לצאת לרחוב, ולדפוק לחתולה אבן בראש ובזאת פשטות לסיים לה את החיים. אפשר לעשות הרבה דברים ב"קלות" ובתכלס מי עוצר אותך? כי גם לדקור את אמא שלך בלב אף אחד לא יכול לעצור. אבל אתה צריך להשתמש בראש הרציונלי שלך, ובאחריות הסביבתית שלך כבן אדם ולחשוף קצת חמלה לעולם (או למשפחה / חברים שלך) ולא לבצע מעשים כאלו. זה מה שמפריד אותנו מחיות בטבע, הרעיון שחתיכת בשר שלקחו לך (לרוב..) לא תגרום לך לרצוח את אח שלך, או להמשיך לחפש אוכל גם אם שום חיה אחרת שאפשר לטרוף נראת בסביבה, ולא לוותר.

בכל מקרה, אני רואה התאבדות כ- last resort , זאת אומרת, המעשה האחרון שאני אעשה לפני שאני אנסה לשנות הכל. אם רע לי בחיים הנוכחים, אפשר (כמעט תמיד, ובארץ- אחרי הצבא בעיקר) פשוט לברוח מהמציאות שמעיקה עליך ולעבור למקום אחר. כי בסה"כ מה זה התאבדות? לברוח למקום אחר, כי את המקום הנוכחי אתה לא יכול כבר לסבול.

אני מקווה שאתה מבין למה שאני מתכוון...

ישן 01-01-2007, 21:43
  אתה יודע מי... אתה יודע מי... אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.07
אני מבינה אתך, Lone wolf

כי זה טיפה (ואני אומרת טיפה כדי להיות מנומסת..) מבאס לנסות לשכנע מישהו שלא רוצה להקשיב...
אתה מודע לעובדה שאתה פשוט גורם לאנשים להתאמץ ולהשקיע באופן שהם לא רגילים ולא מוכנים כלפי כמעט אף אחד אחר, רק כדי לגרום לך להבין שלהתאבד זאת לא הדרך, בעוד שאתה אפילו לא מוכן לשקול את העובדה שאולי הם צודקים.
אני לא יודעת מה הסיבה לזה.. אולי אתה פשוט נהנה לראות אנשים מתאמצים בשבילך, אחרת למה באמת כתבת את ההודעה הזאת מלכתחילה? (ואני לא באמת חושבת שנורא מעניין אותך לדעת מה אנשים חושבים... אתה מספיק אינטיליגנטי בשביל לדעת מראש מה כולם יכתבו..)
ובקשר לעניין של התחשבות באנשים אחרים והעובדה שלדעתך זה מיותר, אולי תנסה לחשוב מה אתה היית מרגיש אם מישהו שחשוב לך היה מתאבד.. אני בטוחה שבמצב נורמלי לא היית חושב ש"זאת זכותו, ומה יכולתי לעשות?" (ואל תגיד שכן, כי זה לא נכון). אם לא אכפת לך לגרום כאב כל כך עמוק לכל האנשים שקרובים אליך (ובייחוד למשפחה שלך) ואם יותר חשוב לך לגמור את הסבל שלך בבת אחת מאשר למנוע את הסבל שלהם (ושלך) אז אין לי מה לומר. אתה יודע שמאמץ מצידך יכול לסיים את כל העניין, לגרום לך להרגיש יותר טוב ולמנוע כאב גדול מאנשים אחרים, אבל בכל אופן אתה מעדיף ללכת על מה שבאופן אירוני נראה בעינייך כ"דבר הבטוח".

מה שעצוב הוא שאתה בטח יושב, קורא את ההודעה ומחייך...
אם אני צודקת אז אולי זה אומר שאני צודקת גם לגבי הדברים האחרים. אז אולי תנסה לקרוא שוב את ההודעה הזאת ואת ההודעות של כל השאר, והפעם תנסה להסתכל עליהן בתור עצות ולא בתור מטרות שעשוע בשבילך.
תנסה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:11

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר