לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-01-2007, 15:32
צלמית המשתמש של Suicide Commando inc
  Suicide Commando inc Suicide Commando inc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.06
אני יכול להגיד לך בוודאות רק בנוגע לחיל האויר... (חחח כי סבלתי שם במשך חודשיים)
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי eran33 שמתחילה ב "יש לי פרופיל 72 ואנלא ממש רוצה קרבי..."

או שאתה הולך לקורס קד"צ(קורס קדם צבאי), ואחריי שאתה מסיים אותו, אתה מתגייס ושולחים אותך לטירונות(02, כל המערך הטכני), ואז אתה הולך לבסיס שלך ומתחיל לתפקד כחלק אינטגראלי מהחיל... או שאתה קודם עושה טירונות(ז'תומרת קודם מתגייס) ואז עושה את הקורס בתור חייל.
הקורסים של חיל האוויר הם בבסיס הטכני של חיל האויר בחיפה.

לגבי המקצועות: יש לך שאלות העדפות...

צפע (קוברה) - מסווג, צריך לעבור סיווג בטחוני.
יסעור
פתן (אפאצ'י)
שרף (אפאצ'י לונגבואו)
ינשוף (בלאק הוק)
מטוסים למניהם (F16\15 וכד')
כטב"מ(כלי טייס בלתי מאויישים) - מל"טים, מזל"טים וכד'
נש"מ (נשק מונחה) - מסווג גם הוא, יש לעבור סיווג בטחוני

נדמה לי שזה הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-03-2007, 20:45
צלמית המשתמש של mp26
  משתמש זכר mp26 mp26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי eran33 שמתחילה ב "פאק הפחדת אותי חח...מזה כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eran33
פאק הפחדת אותי חח...מזה כל הנקיונות האלה איזה לא מתאים
התקשר עכשיו ממיטב מהצבא ואמרתי לו חיל האוויר ראשון תקשוב שני וחימוש שלישי...מקווה שאני לא יצטער על זה :\

אפשר לשמוע דעות של עוד אנשים? תעודדו אותי חח

טוב מאוד דירגת את הבחירה, היה יותר עדיך שלא היית שם את חיל החימוש בכלל
אני הייתי בחיל חימוש והצטערתי כל דקה שנשמתי את החיל הזה.
עשיתי קד"צ ועוד באו והחתימו אותנו לפני סיום תיכון על זה שהם ישלמו לנו 80% מהלימודים של יג' יד'.
אתה לא יודע כמה הצטערתי על כל שניה שלמדתי.
רסמי במקום שאני שירתתי (עוצבת סיני שכיום שינתה את מיקומה למקום יותר טוב מבעבר והייתה בסוף העולם שמאלה) יחסית הייה לי טוב, בסיס סגור וכל זה.
אבל העבודה המסריחה של לעבוד בתומ"תים/טנקים מבעס רצח ועוד אם אתה במצב רוח מבעוס אתה קם בבוקר יותר גרוע שאתה חושב על כל השמן, הגריס, הכלים הכבדים והכל חרא של חיל.
אני מאחל לך הצלחה בח"א למרות ששם לא הכי בשמים (חצאים של שבתות) אבל שנתחיל לעשות השוואה בין חיל חימוש לחיל אויר?

נערך לאחרונה ע"י mp26 בתאריך 15-03-2007 בשעה 21:02.
ישן 02-01-2007, 19:06

צודק, אבל לא לגמרי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Bazay שמתחילה ב "עם כל הכבוד"

הבאתי סקירה כללית על הקורס, תיארתי את היתרונות והחסרונות... הרי כל חסרון זו התבכיינות בגדול. גם זה שבארץ אנשים מתבכיינים שהם סוגרים 21 - זו גם התבכיינות, לעומת צבאות שבהם חיילים באים הביתה לחופשה אחת של שבוע וזהו בערך.

בסה"כ סיפרתי על הדברים שהפריעו לי אישית עד מאד. בכיף ובלי לחץ אפשר היה לסיים את הקורס גם בשבועיים. כמו כן, כל מה שרשמתי מתחייס לטכני, אבל לאו דווקא לבסיסי חיל אויר. בבסיסי חיל האויר יש חסרונות אחרים וגם יתרונות. אני התייחסתי לקורס קד"צ בבסיס הטכני של חיל האויר בחיפה.

ישן 02-01-2007, 18:58

אבל חבר'ה!
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי חתול מסטול שמתחילה ב "וואללה אחי"

זה מה שהולך בטכני... (ששם אתם עוברים את ההכשרה)
ברור שאף אחד לא יכריח אתכם לנקות בטייסת. בטייסת התפקיד שלכם זה לתחזק כלי טיס ולעשות איזו שמירה קטנה פעם באיזה חודשיים(הבנתי שטכנאים כמעט לא עושים שמירות ותורנויות).

מה שכן, זו עבודה קשה, יש גם לא מעט הקפצות באמצע הלילה, אין ספור בדיקות (שבועיות, יומיות, לפני ואחרי טיסה). הרי כשאין מלחמות\פעילות יש גיחות מודיעיניות, טיסות אימוניים וכד', לצוות הטכני יש המווווון עבודה לעשות.

אני מניח, שמה שאני מנסה להגיד זה שעבודת הטכנאים בחיל האויר היא מאד קשה, ולרוב אינה מלווה בתגמול ראוי, שכן אתם עושים את מה שמצפים מכם במסגרת התפקיד, לא פחות.

ישן 02-01-2007, 19:12

וואללה באמת לא יודע מה להגיד לך... הכל תלוי בבנאדם.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי eran33 שמתחילה ב "אבל אם לא זה אז מה כן??? אין..."

הרי לא כולם סבלו בטכני כמוני, אבל היו כאלה שגם סבלו יותר. אחד עזב והלך לשרת במג"ב, למשל.

תגמול ראוי - לא יודע... מילה טובה פה ושם, דברים כאלה. לעבוד בתור טכנאי זה לעבוד מאחורי הקלעים. אם המטוס ימריא וינחת בשלום בסוף הטיסה, לא יגידו כלום, כי זה מה שמצופה מטכנאי. אם המטוס יתרסק או יעשה בעיות אז יתחילו בדיקות, חקירות... העניין הוא שאותו טכנאי שהכין את המטוס\מסוק\כלי טיס אחר לטיסה וחתם עליו לאחר בדיקת PRE-FLIGHT אחראי לכך שהכל תקין. מבין?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר