לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-01-2007, 01:08
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
המלצה גיבוי התמונות שלכם - לא על מדיה אופטית!

קניתי דיסק קשיח חדש של 250 ג'יגה.
זה הדיסק בעל יחס מחיר/תועלת הגבוהה ביותר, במחיר הנמוך ביותר (יכלתי לקנות גם דיסק גדול יותר, אך הוא שמר על אותו יחס מגה-בייט לשקל.

הרבה זמן משכתי את פעולת הגיבויים (שאומרת לקחת את כל הצריבות DVD שלי מאז 2004 (אז היו CDR רגילים ואיפה-שהוא ב 2005 זה עבר ל DVD) ולהקליט את הכל לדיסק החדש.
דיסקים מגנטיים שומרים על מידע באופן הרבה יותר בטוח, לאורך זמן שלא לדבר על הגישה המיידית לחומר.

ידעתי בעבר שחלק מהדיסקי DVD שלי נדפקו (וכתבתי על כך בפורום) אך נדהמתי לגלות שיש חומר נוסף שאני לא מצליח לקרוא מדיסקים שאין להם אפילו שנה של צריבה.

החומר הבאמת חשוב נשמר ואיבדתי כמה מאות תמונות "רגילות" שאמנם חבל לי מאוד לאבד, אבל עדיף לאבד משהו סתמי כמו תצוגת אופנה של אירוקה, מאשר צילומי מקרו או סטודיו חשובים.

חברה' - אני מציע לכולם לעבוד למדיה מגנטית ויפה שעה אחת קודם!
עשיתי לכם רשימה קטנה של דיסקים ומחירים מהסקר שלי (שלא מחייב) ע"מ לעזור לכם לראות את התמונה כולה.

דיסק 80GB. י 1.6 ג'יגה לכל דולר
דיסק 160GB. י 2.35 ג'יגה לכל דולר
דיסק 250GB. י 2.84 ג'יגה לכל דולר
דיסק 320GB. י 2.83 ג'יגה לכל דולר

מדיה DVD פשוטה (חבילה של 25 יחידות) - 12 ג'יגה לכל דולר.
בהנחה שאתם צורבים 2 העתקים של אותו DVD, זה יוצא 6 ג'יגה לכל דולר.
נשמע הרבה... רק חבל שזה לא מחזיק מספיק זמן בחיים וצריך לרענן את הצריבות כל שלושה חודשים.

שכל אחד יעשה את החשבון שלו - לי נמאס לאבד תמונות כל זמן שאני בודק את הגיבויים שלי.
דיסק 250 ג'יגה עולה 440 שקל (+/-, אם מישהו מתעניין).
זו ההמלצה שלי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-01-2007, 05:53
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
מידע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "גיבוי התמונות שלכם - לא על מדיה אופטית!"

מתן, כבר אז אמרתי לך, מדיה זולה או מדיה לא איכותית דיה תיתן לך תוצאות כואבות כמו שאז קרה לך, אני זוכר. הצעה שלי, מדיה DVD של סוני. לא יקר ושווה כל גיגה.
דוקא אומר לך שגיבוי על דיסק קשיח עלול להיות יותר מסוכן כשסומכים רק על זו. מנסיון שלי אישית, של שותפי ושל עוד 3 צלמים שאני מכיר אישית, אסור לסמוך על דיסק קשיח אלא אם כן יש לך לפחות שני גיבויים.
DVD אמנם ניפגם עם הזמן אבל דיסק קשיח עלול להיפגם גם ביומו הראשון בלי קשר לתנאים. ישנם פגמים וישנו בלאי ובעיות משונות.
מה שאני עושה: כל התמונות יושבות על המחשב הראשי בבית (במקרה של רוב המשתמשים, המחשב היחידי). את התמונות אני מגבה לשני דיסקים חיצוניים ובמביל צורב ל DVD איכותי.
לא חייבים שני דיסקים חיצוניים אבל לפחות אחד ובמקביל DVD.
דיסק קשיח עלול "ללכת" בלי סיבה. וירוסים, קצר במחשב, הרבה דברים מהסוג הזה, לא מדבר כרגע על בלאי של זמן.
את ה DVD אני שם במקום בטוח, בד"כ בבית של מישהו אחר, השותף שלי ואת שלו הוא שם אצלי. ככה יש לנו גיבויים בטוחים. אני מכיר אישית בחור עם 11 מחשבים בחוות שרתים אבל פעם אחת שריפה הרסה לו את הכל.... לא היו גיבויים במקום אחר.

משה

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 03-01-2007 בשעה 06:01.
ישן 03-01-2007, 06:02
  bibigarf bibigarf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.04
גיבוי - במימד הזמן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "גיבוי התמונות שלכם - לא על מדיה אופטית!"

שלום
שאלת הגיבוי היא שאלה קשה שמעסיקה את עולם המחשבים מראשיתו

- ישנה הבעיה של אמינות המדיה שעליה עושים את הגיבוי
- וגם אם מצאת מדיה אמינה (אמינה לכמה זמן ?) אזי תהיה לכך בעיה
של האפשרויות לקרוא את המדיה שעליה עשית גיבוי לפני X שנים
לדוגמא - אשתי גיבתה את כל התואר השני שלה על דיסקים של 1.2 היום אין לי את האפשרות
לקרוא אותם - פשוט אין כונן כזה יותר
- ישנה הבעיה של המיקום של הגיבוי - לצורך העניין גיבית על 3 דיסקים את אותו החומר,
ולא עלינו נשרף הבית

כדי לענות על כל השאלות הללו בצורה האופטימלית, אתה צריך לדאוג לגיבוי מתגלגל כל הזמן
מתגלגל הכוונה כל הזמן לגבות גם את החומר שגיבית עד עכשיו, וגם את החומר החדש
וכך להעביר תמיד את החומר הישן למדיה החדשה האפקטיבית היום
ובנוסף אליך לדאוג לגיבוי בכמה מקומות פיזים שונים
מכל האמור למעלה יוצא שגיבוי רציני הוא כאב ראש לא קטן

ישנה היום אפשרות לעשות גיבוי דרך שרתים של חברות שמתמחות בכך באינטרנט
אתה משלם על מקום וזמן, ומקבל ראש שקט
ויכול להיות שזהו הגיבוי האופטימאלי לצרכן הבודד

ירון
נ.ב מדיה אופטית אמורה להחזיק נתונים למשך כמה שנים טובות,
אם הלך לך מידע בתוך כמה חודשים ,
- אזי כנראה נפלת על דיסקים דפוקים או
- הצורב/הקורא שלך לא תקין
I can think at all
( Kodachrome - paul Simon)

הגלריה שלי

ישן 03-01-2007, 06:26
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02

לפני פחות מחודש גיליתי שכונן ה-120 ג"ב של WD שהיה משמש לאחסון התמונות במחשב הראשי, החל להפיק שגיאות בתוכנת הבדיקה של WD (אני בודק את הדיסקים שלי מדי פעם בצורה יזומה). המידע לא אבד וההרדיסק המשיך לעבוד כרגיל - אבל העדפתי להחליף אותו בדיסק חדש של 250 ג"ב. ההרדיסק היה בסה"כ כחודשיים לאחר סיום תקופת האחריות, כלומר משהו כמו שלוש שנים וחודשיים. אני ממליץ לרכוש הרדיסקים של WD מסדרת YS - ההרדיסקים האלה באים עם אחריות של 5 שנים ועולים בסה"כ כ-20-30 שקלים יותר מהדגמים הרגילים של 3 שנות אחריות (הנה דוגמא).

טקטיקת הגיבוי שלי היא כזאת - תמונות במחשב הראשי, העתק אחד בהרדיסק במחשב השני (פנטיום 500 ישן עם הרדיסק של 320 ג"ב שמשמש לאחסון של מוסיקה, סרטים וגיבוי תמונות) ושני עותקים נוספים במדיות DVD איכותיות של Verbatim, כאשר אחד נמצא בבית והשני יושב במגירה בעבודה.

מדיות איכותיות כמו Verbatim מחזיקות שנים, גם CD וגם DVD. בכל מקרה, מומלץ מאוד לרענן את הגיבויים אחת לתקופה, כלומר פשוט לצרוב אותם על מדיות חדשות וטריות. במעמד הזה של הריענון כדאי מאוד גם לוודא שהתמונות לא הלכו לעולמן - אתה לא מצלם ב-RAW, אבל מי שכן, יכול להריץ את DNG Converter של Adobe על כל התמונות ולראות אם הכל בסדר. ברגע שיש קובץ RAW לא תקין, התוכנה תפיק דוח שגיאה וכך תוכל להימנע מלגבות קבצים פגומים. מי שמצלם ב-JPEG בלבד, יצטרך לבדוק את כל התמונות באופן ידני - הרבה עבודה בהתאם לכמות התמונות, אבל זה משתלם (במיוחד אם מתחשבים בעובדה שאת פעולם הריענון עושים אחת לשנה-שנתיים בערך).

בכל מקרה - לא להתקמצן ולא לצרוב את הגיבויים החשובים האלה על מדיות זולות כמו Silver Line, Office depot וכאלה ! גם אם רוצים לקנות מדיות עם שמות כמו Teac, פיליפס, TDK, Memorex וכד', כדאי מאוד להוסיף עוד 10-20 שקלים לחבילה ולקנות את Verbatim - עושה רושם שבארצינו הקטנה אלה הן המדיות הטובות ביותר שאפשר לקנות באופן פשוט יחסית. בחו"ל המבחר גדול יותר וגם המודעות למדיות באיכות טובה גבוהה הרבה יותר מאשר כאן - ואז אפשר להשיג מדיות שמוגדרות כמיועדות לגיבוי של דברים חשובים (כל מיני Delkin Gold וכאלה). חבל שבארץ אין את המוצרים האלה במכירה חופשית שנגישה לכל אחד ואחד.

משה - בארץ אין מדיות איכותיות של סוני. הרוב המכריע של המותגים מיוצרים באותם המפעלים כמו הדיסקים הזולים, רק המדבקה שונה. רק Verbatim !

ישן 03-01-2007, 09:13
צלמית המשתמש של Narxx

תגובות לכולם
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "לפני פחות מחודש גיליתי שכונן..."

אור (Benor2005):
אוקי, אפשר לקחת את ההצעה שלי צעד אחד קדימה ולקנות עוד דיסק 250 ג'יגה נוסף ולעדכן אותו תקופתית (אולי אפילו דרך הרשת - במחשב מרוחק. בבית של ההורים או בבית שלך עצמך ואז את המחשב / דיסק להעביר לדירה אחרת. במקרה שלי זה מאוד אפשרי).

משה:
דיסקים לא "הולכים" כל כך מהר. יש לי פה מחשבים מהמאה הקודמת שעוד עובדים מעולה (הם והדיסקים שלהם). קצר לא היה לי בבית כבר שנים וגם אם יהיה אחד כזה, הוא לא מחייב שריפה של הדיסק הקשיח. וירוסים לא רלוונטיים לדיסק הזה כיוון שאני לא שומר בו קבצי הפעלה.
יתרה מכך אני יכול להכין אסטרטגיה של העתקת החומר ואז ניתוקו הפיסי מהמחשב (בדומה ל DVD).
לדעתי דווקא לגבות ב DVD זה לשים את כל הביצים בהרבה סלים עשויים קורי עכביש. לא שווים בכלל את הכסף שהם עלו (ואני מדבר על מדיה "איכותית").

ירון:
חשבתי לגבות את החומר במקום אינטרנטי, אבל זה המון עבודה להעלות 81 ג'יגה (הכמות הנוכחית בדיסק הגיבוי) לאינטרנט.
הכונן DVD שלי בסדר. הוא עובד, צורב וקורא. יש דיסקים הנקראים בצורה טובה ויש שלא. אני מניח שהבעיה היא בדיסק. גם אם אקח את המדיות למחשב אחר, אני משוכע שהבעיה תמשיך.

אולג:
דווקא בגללך קניתי את ה Verbatim שהמלצת עליהם. 50 מדיות (25 של "מינוס" ו 25 של "פלוס"), וגם הם איכזבו אותי. עד כמה שאני זוכר, דווקא ה TEAC נשמרו הכי טוב.
אני יכול להמשיך בניסוי הזה ותקופתית לבדוק איזה דיסקים נקראים ואיזה לא.
האחריות לדיסקים זה לא מה שבאמת משנה. דיסק יכול להתקלקל ביום הראשון שאתה מתקין אותו כמו שהוא יכול להתקלקל יום אחרי סוף האחריות.
השאלה היא מה קורה עם החומר. דיסק אפשר תמיד לקנות חדש, אבל תמונות שצילמת אתה לא תצלם שוב (במיוחד אם מדובר באירועים חשובים או נסיעות לחו"ל).
אני לא יודע אם הדיסקים היקרים יותר, הם בהכרח טובים יותר. כפי שאמרתי - יש לי פה ערימות של מחשבים עם דיסקים מאוד ישנים שפשוט עובדים ועובדים... הרבה מעל ל 3 או 5 שנים (ואז נתנו רק שנה אחת אחריות).
בכל מקרה, כפי שכתבתי למעלה, זה בהחלט גורם לי לשקול קניה נוספת של דיסק 250 ג'יגה, לחבר למחשב גיבוי ודרך הרשת (או בחיבור IDE ישיר) להעביר לשם העתק של כל החומר, ואת הדיסק הזה (או את כל המחשב) למקם בבית אחר משלי.

לכל מי שמגבה ב DVD - קחו לכם 10-15 דקות ותריצו את כל המדיות שלכם. תראו מה קריא ומה לא.
איך? הכי פשוט - תסתכלו במצב Thumbnail (תמונות ממוזערות). אם אתם רואים את הכל כמו שצריך בקטן - הדיסק בסדר. אם הוא מתחיל להתקע לכם על איזה-שהוא קובץ - הדיסק דפוק (נכון גם ל JPG וגם ל RAW).

ישן 03-01-2007, 11:05
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז

אנשים

הטכנולוגיה מתקדמת
עוד שנה טכנולוגית ה- BLUE RAY תחליף את ה-DVD גם במחיר יותר נורמאלי וגם בזמינות
25GBX10 זה הרדיסק שלם כמו שמתן קנה
אני אומר... תמשיכו עם הטכנולוגיה, מדיות איכותיות ושדרוגים מתמידים של המדיות והכל יהיה בסדר
השנה ה-DULE LAYER של מיקרוסופט יתפוס תאוצה ולמרות שרוב הצורבי DVD החדשים תומכים בו במדיות יוזלו

תכנולוגית המדיה רק מתקדמת בצעדי ענק יחד עם תעשית המשחקי מחשב והקולנוע (וכמובן הצבא)

אני אישית משתמש ב-TDK
ומדיות שצרבתי מלפני 8 שנים (HALF LIFE ) עדיין מתפקדות מושלם כאשר לכל אחד מהם קופסה משולו ומסודרות באופן נורמאלי על סטנד
אי אפשר להתווכח עם נסיון

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

ישן 04-01-2007, 00:37
  משתמש זכר Flying-Wing Flying-Wing אינו מחובר  
עמוס דור,מומחה ומתעד של חיל האוויר הישראלי

חבר מתאריך: 20.07.05
Facebook profile
שלום מתן
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "גם אמרו שה-DVD יהיה עמיד יותר..."

מניסיוני האישי דיסק קשיח הוא הרבה חות בטוח מככל דבר אחר כי הוא מכני ויכול להתקלקל די מהר וגם אלקטרוני ולא אמין במיוחד.

אני אישית שומר אוסף של כ-30000 תמונות של מטוסי ח"א שאסתי למעשה כמעט כל חיי גם על דיסק קשיח חיצוני (מתחבר למחשב בחיבור USB) וגם על DVD.

כיום מתתח מאד הנושא של מפתחות (הקטנים האלה בחיבור USB) באירופה ניתן למצוא כבר עד 5 ג'יגה.
אלו הבטוחים ביותר כי אין מה שהתקלקל בהם.
ישנו מידע גלוי ברשת שעד סוף השנה יצאו כאלו בתכולה של מאות ג'יגה וזה יהיה הפתרון המושלם.

כמו כן ניתן למצוא באירוה במחיר שמתחיל מכ-100 יורו דיסקים קשיחים מתקדמים בגודל של כרטיס אשראי אבל מעט יותר עבים בתכולות של עד 500 ג'יגה שהמשתמשים בהם וגם הירנים משבחים אותם כי אינם סובלים מבעיות של זעזועים נפילות וכו'.

כל טוב

ישן 04-01-2007, 16:52
צלמית המשתמש של RoseQuartz
  RoseQuartz RoseQuartz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06

זה דיון משעשע.

סתם בשביל העניין-
לצורבי NEC יש מנגנון לבדיקת איכות דיסקים. איכות רב הדיסקים ישר אחרי הצריבה כבר נמוכה מאד.
ממבדיקה שעשו הרבה מאד אנשים בפורום של הטכניון, הסיקו מסקנה חד משמעית-
אין קשר בין החברה שמייצרת את הדיסק לבין איכות הדיסק. יתרה מכך- אם מצאת דיסק שהאיכות שלו נשמרת גבוהה, זה עדיין לא אומר שדיסקים של החברה הזאת יהיו טובים. זה רק אומר שהסידרה המסויימת הזאת שיצא, מהמפעל המסויים הזה, היא טובה. כלומר, אם מצאת דיסק אחד טוב, תקנה סטוק שלם של דיסקים מהסידרה המסויימת הזאת, ותוכל להיות בשקט. בכל דרך אחרת- אם תקנה פעם ב... לא תצליח לשמור על איכות דיסקים גבוהה. גם אם מישהו אמר לכם שSONY (עשרות משחקים שצרבתי לפני שנים לא קריאים בכלל), או שTDK טובים (ראה סעיף קודם).

כל דבר חד משמעי שאפשר להגיד יסתכם בזה-
תגבו גם על HD, גם על DVDs, וגם בפלאפון. במקרה של התקפה אטומית, זה גם ככה לא יעזור. בכל מקרה אחר שלא פוגע בשטח מאד גדול ממדינה, הפיצול בטוח יהיה בטוח.

שנה טובה. למי שיש כסף לעשות את כל זה, הרוויח עמידות.

ישן 04-01-2007, 17:05

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "העניים חיים ביוקר. קונים CD..."

אומנם אני לא עובד במחשבים, אבל אני מתעסק בזה כחלטורה כבר מאז שאני בן 3 (). יש לי המון המון המון חלקים, ובין היתר הארדיסקים. אתה יכול לבוא ולבדוק כמה מהHDs כבר לא תקינים (יש לי 10 של 2 ג'יגה כל אחד למשל. רובם WD או Seagate) הם נשמרו בקפידה, בשקית אנטי-סטטית שגם שומרת נגד לחות ואבק. אבל השנים עושות את שלהן.... וזה מבלי לדבר על נזקים כמו אלו שכבר דיברו עליהם, כמו שריפה, וירוסים, נפילת מתח, מים (דיסקים עמידים למים, HD לא), וכו'.

בקיצור, שנינו אוהבים להתווכח. אבל זה בכלל לא אמיתי-
הדרך היחידה להתמודד עם כל הבעיות שקיימות, בגלל שהכל לא באמת אמין, זה לגבות בכמה מקומות, ואפילו עדיף בכמה בתים באיזורים ומדינות שונות ().

ישן 04-01-2007, 17:36

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "באנה טל, אתה ממש..."

איזו אמירה מטופשת. אתה יכול למחוק לי את מונה ההודעות מבחינתי, הוא לא משהו שאני אפילו מתחשב בקיומו. ובכל מקרה, גם אם זה היה נכון, אני משקיע בתגובות שלי ככה מתוך עניין, ככה שגם אם הן מקפיצות את המונה- לפחות את תורמות את שלהן.

שיהיה. כשאתה בוחר גישה כזאת אין לי טעם להמשיך. מילא לאהוב להתווכח ידידי, אבל להפוך את זה למשהו אישי.. מילא. תהנו.

כל שניסיתי להגיד הוא שלא צריך לסמוך יותר מדי על HDs. גם להם יש בלאי, כמו לדיסקים. היתרון בדיסקים הוא, שאפשר לרענן אותם. כלומר, אחת לכמה זמן לגבות מחדש על דיסקים חדשים. אין ברירה. כל פיתרון אחר הוא לא פיתרון באמת, הוא רק משהו עיקש מצידך. אני מגבה גם על HDs וגם על דיסקים- כשיהיה לי צורך, ארענן את הדיסקים.

נערך לאחרונה ע"י RoseQuartz בתאריך 04-01-2007 בשעה 17:38.
ישן 08-02-2007, 04:03
  daydream daydream אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.06
קלטות גיבוי

כמשתמש ותיק בקלטות גיבוי, מצאתי את התגובה הבאה של גולש בשם אלי לכתבה שעסקה בנושא:

"קלטות גיבוי הן השיטה הטובה ביותר והאופציה היחידה למי שעושה גיבויים לטווח ארוך.
את קבצי ה-MP3 והסרטים אפשר לגבות איך שבא לכם. אבל מה עם דברים חשובים באמת?
ידעתם שנפח המידע העצום שבדיסק קשיח מודרני גורם לכך שכל ביט מידע על הדיסק כל כך פיצפון, שאחרי שנים ספורות יש סיכוי טוב מאד שהמידע עליו יתאדה ויתמוגג מעצמו?
גם אם שמתם את כל הקבצים החשובים על דיסק קשיח 160GB והנחתם אותו בכספת, אחרי 5 או 10 שנים יהיה לכם דיסק מפורמט.
כל עוד הדיסק עובד, מנגנוני התיקון הפנימיים שלו מסוגלים "לרענן" את המידע, אבל כשכיביתם את החשמל - אין מי שיתקן.
ודיסק עובד, לידיעתכם, זו פשוט לוחית פלדה מסתחררת שרק מחכה לאיזה מיסב שיתפקע או לראש קריאה/כתיבה שיחזיר את נשמתו ליצרן.
מדיות ה CD וה- DVD טרם הוכיחו את עצמן - ואם בכלל, הרי שנתגלו רק בעיות כמו חימצון שכבת האלומינום הפנימית שמוביל לאובדן מידע אחרי שנים ספורות - בעיקר אם התקליטורים לא אוחסנו כראוי, אבל לפעמים גם סתם ככה.
לכונן קלטות - סרט מגנטי, פנימי או חיצוני, יש קיבולת עצומה (עשרות ומאות גיגהבייטים) ואחריות לשמירת מידע ל-20 שנה לפחות ( קרוב לוודאי שהרבה יותר) אם שמרתם אותו ב -20 מעלות צלזיוס.
ותחשבו על זה לפני שאתם מתכננים את הארכיון שלכם שמא תמצאו בו בעוד 10 שנים דיסקים נקיים ותקליטורים עמוסי שגיאות PARITY."

לעניות דעתי - כל מילה בסלע.

ודבר נוסף - למי שמעוניין לבדוק את איכות הדיסק הקשיח שלו בצורה הטובה ביותר מומלץ להשתמש ב-SpinRite של סטיב גיבסון - www.grc.com

מקווה שעזרתי

נערך לאחרונה ע"י daydream בתאריך 08-02-2007 בשעה 04:07.
ישן 08-02-2007, 17:04
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "לי יש ניסיון בדיוק הפוך משלך...."

הצורב שלי עובד בסדר גמור.
המדיה קריאה לחלוטין אחרי צריבה טריה. אני לא מומחה גדול בצריבות, אבל עד כמה שאני מבין, זה או שהוא צורב את החומר, או שהוא לא, והוא בהחלט צורב.

בנוגע לאיחסון, אני מאכסן שני העתקים. אחד בתיק לדיסקים ואחד בבלוק הזה של ה- 25 מדיות שקניתי (אם זה טוב מספיק לדיסקים ריקים, זה טוב גם למלאים).
אני לא השתמשתי בדיסקים (גיבוי) וגם מהם לא הצלחתי לקרוא (אין עליהם ולו שריטה קטנה).

בהמשך לזה, בדקתי צריבות שלי של MP3 החל מ 1997 (התקופה בה התחלתי להוריד מוזיקה מהאינטרנט). רוב המדיות (CD) לא קריאות.
המדיה הראשונה ביותר, אגב, זוהתה ע"י הצורב שלי כדיסק ריק (!).
לא צריך להיות מומחה גדול בשביל לצרוב חומר.
ואם אני לא הצלחתי (מבלי להשתחצן) - משהו באמת דפוק.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:58

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר