לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2007, 17:26
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אכן מאיר טוביאנסקי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי adinax שמתחילה ב "מאיר טוביאנסקי"

האיש שגילה מה עומד להיות גורלו (משפט שדה והוצאה להורג) רק אחרי שהובא למקום ללא שחשד בכלום, מי שנשפט לפי נוהל שלא היה עומד בשום "בג"צ ובצלם" (חוקריו, מאשימיו ושופטיו היו אותם אנשים, אנשי הש"י של ההגנה) ב 30/6/48 בחורבות הכפר בית ג'יז הסמוך לדרך בורמה - האיש הוא איש ההגנה ומהנדס חברת החשמל מאיר טוביאנסקי שהוצא להורג באשמת שווא של מסירת מידע על מתקנים אסטרטגיים לבריטים בזדון. אחד מראשי חוקריו ושופטיו - איסר בארי - הוא האיש שלא היה נוכח ממש במשפט (הרכיב את כיתת היורים באותו זמן, לא רחוק ממקום המשפט) ויותר מאוחר היה היחיד מבין המעורבים שהורשע ונגזר עליו עונש בפועל: מאסר של יום אחד (וגם על זה קיבל חנינה).

אמנם בגילי קשה לי לבסס את זה זה, אבל נראה לי שפרשת טוביאנסקי שהתרחשה כ"כ מוקדם בחיי המדינה הצעירה, השפיעה מאוד על נהלי הטיפול של המדינה במי שנחשבו לסיכון בטחוני מקרב הציבור היהודי. במדינות מערביות רבות אחרות באותם זמנים, עוד היו מוציאים מרגלים להורג ולא פעם ללא הוכחת אשמה ברמה המצדיקה עונש מוות (ע"ע אתל רוזנברג).

ויתר דברי הפרשה הרי הם כתובים על ספר "כיתת יורים בבית ג'יז" וויקיפדיה (שאגב: הערך שם זכה לעריכונת שלי אחרי שעוצב בקטע אחד ע"י תועמלן נקבה).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2007, 18:58
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לא הבנתי עוד מי שם נגד מי
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "גם אותך הנקבביסטים הויקיפדים הצליחו להרגיז?"

אבל יש כמה וכמה "יודופובים" שמציגים עצמם כאנשי מרכז ופשוט כאלה שלוחמים ב"יודוצנטריקה"... (לטעמם ויקיפדיה העיברית היא בעצם אנציקלופדיה אוניברסלית דוברת עברית ולכן אין בה מקום לאישים/אירועים מההיסטוריה הציונית שאינם עומדים ברמת חשיבות המצדיקה ערך באנציקלופדיה אמריקאית לצורך העניין... בקיצור: לא יודעים מה הם רוצים מעצמם. בכל מקרה בדף של אחד מהם הוא לא מתבייש לכתוב שיש לפעות להרחקה מויקיפדיה את אלה שלא חושבים ככה (הרוב)).

לי נראה שמה שהעלה את ויקיפדיה כמטאור, הוא גם מה שיוריד אותה (את האתר, לא את שיטת הויקי כמובן).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:41

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר