לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-01-2007, 15:22
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
"אומרים שאני מתחרה להרצל" - עוזי כהן יקים רכבל בין ערי השרון lol

עוזי כהן ברעיון גאוני: רכבל נגד הפקקים בשרון

סגן ראש עיריית רעננה הוגה להקים רכבל בין רעננה, הוד השרון, הרצליה וכפר סבא, כדי לפתור את בעיית הפקקים בשרון. "אומרים שאני מתחרה בהרצל", אמר ל-ynet רועי מנדל פורסם: 04.01.07, 15:23

בין ערים וקניונים טס הרכבל: בתל-אביב עדיין חולמים על רכבת קלה, אבל לסגן ראש עיריית רעננה, עוזי כהן, יש רעיון אחר לגמרי שיפתור את הפקקים - רכבל מרעננה עד הרצליה. ואם לסמוך על מה שעשה כהן עד היום ברעננה, אל תתפלאו אם תושביה יזכו לרכבל לפני שבתל-אביב יסעו ברכבת תחתית.

"אומרים שאני מתחרה בהרצל. יש לי חזון ואני מסתכל על העתיד", אומר כהן ל-ynet. התוכנית פורסמה לראשונה באתר המקומונים local. על-פי התכנון של סגן ראש עיריית רעננה, תושבי אזור המרכז יוכלו בעוד כשלוש שנים להחנות את מכוניותיהם ברעננה, לעלות אל הרכבל ולרחף עד לקניון שבעת הכוכבים בהרצליה. בדרך יעבור הרכבל בתחנות ביניים בפארק רעננה, בגג קניון רננים, גג קניון כפר סבא, פארק כפר סבא, גג הקניון בכוכב יאיר וגג הקניון בהוד השרון. בתוך חצי שעה יוכל תושב רעננה לרחף כל הדרך אל הקניון בהרצליה ולצחוק כל הדרך על הפקק שמתחתיו.

"זה רעיון שאני עובד עליו ומבשל אותו ממש בימים אלה", אומר כהן. "מערכת תחבורה אווירית תהווה אטרקציה בקרב משפחות ובני נוער, תחסוך את פקקי הענק, תשמש הכנסה ראויה לרשויות המקומיות ותפתור חלק גדול מבעית תאונות הדרכים. בני נוער רוצים לנסוע לקניון? יעלו לרכבל. אדם שרוצה להגיע לבית החולים יגיע באוויר בתוך דקות".

לדברי כהן, מספר יזמים כבר הביעו נכונות לממן את כל הפרויקט. "קבעתי פגישה גם עם ארקדי גאידמק וסיכמתי איתו שנשוחח בארבע עיניים על הנושא. אני מתכוון להציע לו או לחברת אפריקה ישראל לקחת את האחריות על היוזמה".

כהן מגחך על כל הספקנים לגבי הרעיון ואומר שהם לא יודעים על מה הם מדברים. "זה רעיון קל ליישום, העמודים של הרכבל בעובי חצי מטר ולא יתפסו מקום. יש כמה קנאים שלא מתאים להם שאחד כמוני רואה 20-30 שנה קדימה. אבל אם זה עובד בראש הנקרה, למה שלא יעבוד גם במרכז הארץ? בתוך שלוש שנים אני וראש העיר, שהוא טייס בעברו, נעשה את נסיעת המבחן".

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-01-2007, 15:33
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
הרעיון לא רע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב ""אומרים שאני מתחרה להרצל" - עוזי כהן יקים רכבל בין ערי השרון lol"

אולי רכבל הוא לא כלי הרכב המתאים להסעת המונים
אבל הכיוון הוא נכון.

הבעיה העיקרית של הרכבות הקלות (גם בירושלים וגם בגוש דן)
היא שהן נעות בכבישים יחד עם כלי הרכב.
ולכן רכבת קלה - שהיא בעצם אוטובוס ארוך - תגרום לפקקים ולתאונות. (הרכבת נעה על מסילה ולכן מרחק הבלימה שלה גדול מזה של כלי רכב אחרים)

הפתרונות הנפוצים בעולם הם לשנות את מפלס הרכבת.
בערים מסויימות בחרו להעביר את החשמליות (טראם) הישנות אל מתחת לאדמה
ובערים אחרות בחרו לשים אותן על עמודים

הרכבות העיליות המודרניות נעות על מסילה צרה במיוחד (לעיתים בפס אחד - מונורייל) ומונעות בחשמל כך שהן שקטות למדי.

בנוסף לכך, זמן ההקמה של רכבת עילית, כפי שציין מר כהן, קצר בהרבה מהאלטרנטיבות בעיקר משום שאין צורך להפוך כבישים (כמו שקורה בבת-ים ובירושלים בימים אלו) או לחפור מתחת לאדמה (כפי שלא קורה בת"א ב100 השנים האחרונות).

בכל מקרה, רכבל כזה יכול להיות רעיון משעשע. (בעיקר בימים שבהם הרוח סוערת במיוחד)
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:51

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר