לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-01-2007, 13:28
  Yudokolis Yudokolis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.07
עזרה עזרה בבניית מכשיר

אני רוצה ליצור מכשיר שהוא למעשה מפסק ל-220V. למכשיר יש מסך ספרתי (אתם יודעים, כמו בשעונים דיגיטליים) שיכול להציג ספרה אחת. למפסק הנ"ל יש כניסת מתח 220V וארבע יציאות, שנקרא להן 1, 2, 3, ו-4. למפסק יש חמישה מצבים, כאשר בראשון הוא מעביר זרם (קבוע) במתח של 220V ליציאה מספר 1 ומציג במסך הספרתי את הספרה 1, בשני הוא מעביר זרם ליציאה מספר 2 ומציג את הספרה 2 וכן הלאה. המצב החמישי הוא Stand by שבו המכשיר לא מעביר זרם לאף אחת מהיציאות ומדליק לד.

למכשיר יש שלושה לחצנים. הייתי רוצה שבלחיצה על אחד מהם (נקרא לו A) המכשיר יעבור למצב אחד למעלה. (כלומר, מ-1 ל-2, מ-2 ל-3, מ-3 ל-4, ומ-4 ל-1). הלחצן השני (נקרא לו B) משמש להורדה של מצב אחד למטה (מ-1 ל-4, מ-2 ל-1, מ-3 ל-2, ומ-4 ל-3) והשלישי (מן הסתם נקרא לו C) משמש למצב Stand by, כלומר לא יעבור זרם לאף אחת מהיציאות 1-4. אם לוחצים על לחצן A כשהמכשיר במצב Stand by הוא עובר למצב 1. אם לוחצים על לחצן B כשהמכשיר ב-Stand by המכשיר עובר למצב 4.

מן הסתם אני אצטרך לדאוג לשנאי שיספק מתח למכשיר הנ"ל. המכשיר יהיה מן הסתם רוב הזמן במצב "סטנד ביי", והשנאי יצטרך להיות מחובר כל הזמן לחשמל. יש סיכוי שהוא יישרף בשלב מסוים? ואם כן, יש דרך למנוע את זה?

עניין אחרון. לא חובה. הייתי רוצה אם כבר לשלב שלט אינפרא-אדום במכשיר. יש לי עינית ולד אינפרא. על השלט אני רוצה שיהיו שלושה לחצנים, כמו A, B ו-C.

יש לי מסך ספרתי, שלושה לחצנים, עינית אינפרא אדום ולד אינפרא אדום, שנאי, לד אדום וכל מיני נגדים, דיודות, קבלים וטרנזיסטורים.
אגב, בהזדמנות זו אני אציין שרכיבים אלקטרוניים (וגם כאלו אקזוטיים שלא ניתן למצוא בכל מקום) לא חסרים לי בכלל. עבדתי שלושה חודשים במפעל שמרכיב ומלחים מעגלים מודפסים, ואספתי את כל הרכיבים שנפלו ושהם ממילא זורקים. מה גם שיום אחד הבאתי את האוטו ולקחתי שני ארגזים מלאים בכל-טוב מפחי הזבל של המפעל.

יש לי ידע בסיסי באלקטרוניקה (שזה בעיקר דברים פשוטים - סוגי רכיבים, כיוונים של רכיבים, ערכים על רכיבים...) ונסיון בעבודה עם אלקטרוניקה.
מישהו יכול לתת לי כיוון איך אני בונה את זה, או לפחות עצות והכוונה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:33

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר