לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-01-2007, 12:16
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
"מפקדים השפילו חיילים חדשים והודחו מתפקידם"

שמתי את הכותרת בגרשיים לא בגלל שמדובר בציטוט, אלא בגלל שמדובר באוסף של שקרים וניפוח האמת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

זוכרים את האשכול על הפיקוד הזוטר בצה"ל שבו דנו איך מעלים את רמת המש"קים? זוכרים שטענתי שבענף מפקדים יש כל הזמן נסיונות לחזק את הקצינים ולהוריד את רמת "יוקרתיות" המש"קים כדי שהחניכים ישאפו לצאת לקצונה?

אז הנה כתבה שפורסמה היום ב"ידיעות" וממחישה בצורה מצויינת את מה שכתבתי.
כבר הכותרת בעייתית - לא מדובר ב"טקס" בין מפקדים לפקודים, אלא "טקס" שמבוצע למש"קים החדשים, ואין בו שום אלמנט של השפלה (ההפך הוא הנכון)

בקשר ל"שרוך ההדרכה הירוק שלהם" - למש"קים שמגיעים לענף מפקדים אין שרוך הדרכה ירוק, אם מישהו מהם היה מפקד טירונים לפני זה אז הוא מחזיר את השרוך הדרכה כשהוא מסיים את התפקיד (ובאופן כללי מדובר בארוע נדיר שמישהו מגיע מענף הטירונים לענף מפקדים מפני שמעדיפים שהוא יסיים מסלול מלא עם החיילים)

הקטע עם הנסיכים והארוחה (שזה בעצם החלק הבעייתי של הכתבה, כי זה החלק ה"משפיל הייחידי") לקח לי הרבה זמן להיזכר על מה הם יכולים לדבר, כי אין דבר כזה מעמדות בתוך הענף (כמובן שיש תפקידים בכירים יותר, אבל אין יחסיי מעמדות בין המש"קים) ואז ניזכרתי שבעבר השם של גנני mlrs בקשר היה "נסיך" עם הזמן זה שונה והיום יש להם שם אחר, אך בתוך הענף עדיין משתמשים בשם הזה. אין פה שום עיניין של הבדלי מעמדות (כפי שהכתבה מרמזת) כל גנן של mlrs נקרא ככה גם אם הוא רק הגיע לענף.

בקשר לקצינים - שוב מדובר בהרבה הומור, בעבר בהחלט היה ייחס מזלזל לקצינים, ואף ארועים חמורים יותר, אבל זה כבר ממזמן הפך לעיניין של "מסורת" ואפילו הקצינים משתתפים בבדיחות על עצמם.

לסיכום - הטקס הזה תמיד היה סוד גדול למרות שכל מפקדי הענף הכירו אותו והעלימו עין בכוונה, מתוך ידיעה שהוא מבוצע עם המון הומור ובלי שום "טקסי חניכה משפילים" חבל שממשיכים להנציח את הבינוניות בצבא (כן - המלחמה הטיפשית הזאת היא גורם ישיר לרמה הבינונית-נמוכה של מסימי הקורס) והורסים מסורת של שנים שלא הזיקה לאיש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-01-2007, 15:30

ומעריב עם סיפור שונה לגמרי:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב ""מפקדים השפילו חיילים חדשים והודחו מתפקידם""

מפקדים השפילו קצינים – והודחו
מפקדים בבית הספר לתותחנים הודחו לאחר שביזו קצינים. אלו טענו להגנתם: "מדובר במסורת"

אמיר בוחבוט
7/1/2007 9:12

חסי ה"צעירים-ותיקים" בצה"ל שוב מרימים את ראשם המכוער: מפקד בית ספר לתותחנים שבטה שבנגב, אל"מ בני מר, החליט בסוף השבוע האחרון להדיח תשעה מפקדים מתפקידם, בעקבות התנהגות שאינה הולמת. זאת לאחר שהתברר בעקבות תלונות כי תשעה מפקדים בדרגת סמל נהגו באורח שיטתי לבזות קצינים ולהכתיב להם את ההיררכיה באמצעות כללים משפילים.

מהתלונות עלה כי המפקדים נהגו לקלל את הקצינים ולייחס להם ביטויים כגון "זבלים" והשפלות נוספות. נוסף על כך, התייחסו המפקדים בזלזול לדרג הקצונה, והכריזו על עצמם: "אנחנו הכי טובים".

מדובר בצוותי הדרכה חדשים שהגיעו לבסיס, והמפקדים הסמלים החליטו לנצל את הוותק שלהם ולקבוע כללי התנהגות על פי ראות עיניהם. ב"טקס פנימי" שערכו הכתיבו לקצינים החדשים את ההיררכיה, והציבו תנאים כדוגמת איסור על הקצינים להיכנס לחדר האוכל ולהתחיל לאכול, לפני הסמלים עצמם. כשהלינו על מעשי המפקדים, טענו בפניהם הסמלים כי מדובר במנהג של שנים.

לאחר שהתקבלו כמה תלונות, הוזמנו המפקדים לבירור והודו במיוחס להם. מפקד בית הספר לתותחנים החליט להדיח אותם מתפקידם, ולהעביר אותם לתפקידי מנהלה בבסיס.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "מפקד בית הספר לתותחנים מצא כי תשעה מש"קים לא פעלו על-פי נורמות ערכיות המצופות ממפקדים. בשל חומרת העניין, החליט המפקד להעבירם מתפקידם כמפקדי הדרכה לתפקידים אחרים, שלא עוסקים בהכשרת פיקוד. בצה"ל פועלים להנחלת התנהגות ערכית ושמירה על דרך ארץ וכבוד האדם".

לא הפעם הראשונה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

לפני כשנה וחצי נחשפה בבסיס שבטה תופעת "טרטורים" של טירונים, שהוטל עליהם תכופות על-ידי המפקדים לסחוב משאות כבדים

ולבצע עונשים שהיו כרוכים במאמץ גופני. המפקדים שהיו אחראים לכך הודחו מכל תפקיד פיקודי.

דוגמה דומה נוספת נחשפה רק בשבוע שעבר, כאשר הושעו מתפקידם מפקד כלא 6, קצין בדרגת סגן אלוף, ורס"ר הכלא, בדרגת רב-נגד, לאחר שעל-פי החשד התעללו בפקודיהם נפשית באמצעות קללות ומילים מגונות.

בעקבות מידע שהתקבל על התנהגותם של השניים, נערכה בכלא 6 שבעתלית ביקורת פתע, שהעלתה ממצאים חמורים על התנהגותם של מפקד הכלא ושל רס"ר היחידה.

תמונת המצב שהצטיירה העלתה חציית גבולות לא ראויה ומקוממת ביחס כלפי הפקודים, כמו גם הזנחה של ערכים בסיסיים כגון כבוד האדם. לפי ממצאי הביקורת, מפקד הכלא והרס"ר נהגו להתעלל מילולית בחיילים תחת פיקודם, לרבות הערות בוטות, הטחת עלבונות ואף איומים.

===========
השאלה עכשיו היא מה הסיפור האמיתי, אני עדיין טוען שמדובר במאבק כוחות של מפקד הענף עם המש"קים ולקצינים הזוטרים או המש"קים הצעירים אין שום צד בדבר, וזה מתוך היכרות טובה מאוד עם הענף ועם מפקד הענף.

ישן 07-01-2007, 16:00
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב ""מפקדים השפילו חיילים חדשים והודחו מתפקידם""

ידיעת מעריב בסקופ חדש:

חיילים הושפלו ע"י מפקדיהם: נאלצו לעמוד למסדרים בעמידה, ולהצדיע לקצינים בכירים, לא זאת בלבד אלא שכאשר אולצו להצדיע לא אושר להם להמשיך בתנועה עד אשר הקצין הבכיר ישחרר אותם בהצדעה חזרה!!
לא נמסרה עדיין תגובת דובר צה"ל אבל פרשננו לעניניי צבא וביטחון אמיר שמוחטוט מעדכן שמדובר בטקס משפיל...
כמה שמצבו של צה"ל גרוע, נראה שהוא לעולם לא יצליח לשקוע לרמתם הנמוכה של בעיתונים..
למרות שלפי מעריב לפחות באמת נראה שהחברה עברו את הגבול...אבל הבעיה היא שאי אפשר להאמין למה שכתוב שם..

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 07-01-2007 בשעה 16:03.
ישן 09-02-2008, 03:27
  NKVD NKVD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.06.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "והפעם ידיעות אחרונות בתפקיד במחנה - שמח בכלא 4"

גועל נפש,העונש שניתן לאותם מפקדים שנתפסים הוא עונש קל יחסית,עונש ראוי היה להכניס אותם לכלא אזרחי!!
הרופא בכלא זה בדיחה, הוא בודק אותך מבלי להביט בך,יושב בכסא מקליד משהו ושואל אותך כמה שאלות ,במקרה הטוב מסתכל עליך קצת ואומר שאתה בריא.
האגף זה מקום מיוחד,קודם כל באוכל ישנם מידי פעם ג'וקים(נאמר מניסיון,וזה משהו שראיתי),שנית מה שנאמר על מעקב של הקבן,בטח!!(בציניות) כשביקשתי לראות קבן,הסמל של האגף אמר לי כי כאן לא תראה לא קבן לא רופא ,כלום!!
המפקדים איבדו את אנושיות ,הם חיות,והם נהנים מכל רגע שאתה סובל(מזכיר לי מקרים בהיסטוריה,על חיילים שנהנו לראות סבל).
לדעתי חייבים להעביר ביקורות פתע קבועות,אפילו להכניס סמויים של מ"צח,כדי למנוע מקרים של מוות,פגיע עצמית, והשפלות הקורים על בסיס קבוע באגף של כלא 4. והרשלנות בכלל בכלא צבאי,הרי בסה"כ רוב האנשים שנמצאים בכלא הם לא פושעים מסוכנים,הם לא פושעים כלל!! לכן גם ההתנהגות לא צריכה לבוא כעונש אלה יותר כשיקום כך שהחייל שיחזור לשירות ילמד לקח ולא יחזור על הטעות,ולא כחוויה טראומטית שלאחריה יזדקק החייל לטיפול אצל הקב"ן.
החוויה כאשר אתה מגיע לאגף ניתן לתאר במחשבה של בלבול,הרי לא ביצעת מעשה של רוע ממש כאזרח ישנו מספר מועט של כאלה שנכנסים למקום הזהה לזה בכלא אזרחי והם נכנסים על מעשים אכזריים וקשיים,ואתה בעצם נכנסת על כלום מבחינה מוסרית הגיונית,לכן הבלול והתהייה למה.
ישן 09-02-2008, 13:03

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "והפעם ידיעות אחרונות בתפקיד במחנה - שמח בכלא 4"

אין שום קשר, אפילו לא הדק שבדקים, בין הכתבה שאתה העלת לאשכול המקורי.

א. פה מדובר בהשפלה אמיתית, פיסית ונפשית.
ב. מדובר ביחסים בין פקוד למפקד.
ג. אוכלוסיה בעייתית (משני הצדדים, רוב האנשים לא רוצים להיות שם)

אם כבר האשכול הוקפץ:
לפני כמה חודשים חזרתי ממילואים בשיבטה אז יצא לי לדבר עם כמה אנשים שקשורים לאירוע. כמו שכבר כתבתי והיה לי ברור, לא הייתה שום השפלה שם ושום דבר בטקס לא קרוב למה שהיה במציאות. הסיפור האמיתי הוא שמפקד הבסיס מצא את הארגז שבו היה רשום כל מהלך הטקס, לא הופיע שם שום דבר בעייתי חוץ מכמה בדיחות על כל מיני בעלי תפקידים בשיבטה כולל עליו, רשמו שם משהו על המשקל שלו (הבחור גדול) ואני לא אתפלא אם גם רשמו איזה בדיחה על הסיגריות שהוא מעשן (מלבורו מנטול). מפקד הבסיס קרא לכל סגל הענף באופן מיידי לאולם ענף, פתח את המחברת והתחיל לקרוא בקול את השמות של מי שהיה חתום על המחברת ואמר להם "אני פותח שעון, יש לכם שעה לעשות טופס טיולים יוצא, זוזו"

מסתבר שהייחידי שהחליט להשפיל הוא מפקד הענף, אם אני הייתי עושה דבר כזה לחייל כנראה שהייתי מגיע לכלא 4 (אז זה כן מתקשר לכתבה שהועלתה פה ).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:39

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר